2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın arkideşler.
Bizde durduk durduk daha yeni bulantılara başladık. 1 haftadır var. Bide kokular başladı. Mutfakla aram iyi değil. Bide salon mutfak bir. Bütün koku içerde. Özellikle soğana dayanamıyorum. Maske istiyorum beeeeeeeeeeeeeeeen.

benimde bi kaç gündür baş ağrısı başlamış .kokular benide çok etkiliyo özelikle soğanüç ay biterse rahatlarım diyodum ama nerdeeeeee

günaydın kızlar, ben de açlığa dayanamayanlardanım. birşeyler yiyorum aradan 1 saatten fazla geçtimi midem başlıyor, bulantı tam değil ekşime yanma tam değil tuhaf bişey oluyor. bi lokma bişey atıyorum ağzıma düzeliyor. hamile pantolonuna 2 hafta önce başladım ben rahat olsun diye. gerçekten müthiş bişey. ama alırken iyi bişey almaya dikkat edin, kimisinin karna gelen lastik kısmını o kadar uyduruk yapmışlar ki 5. ayda giyemem herhalde. ben epey aradım ama sonunda istediğim gibi buldum.

günaydın kızlar..oh be rahat rahat siteye girebiliyorum artık..bende de tuhaf şeyler oluyor iki gündür,baştan beri çok rahattım,iki gündür mide bulantıları mahvetti..sonradan çıkarmı böyle şeyler,şaşırdım...gerçi bende migren var belki onunla ilgilidir ama bu bulantıları her zaman çeken arkadaşlara çok acıdım..ben çok fazla dışarıya çıkmıyorum o yüzden hamile kıyafeti almadım hiç,zaten daha erken galiba..evde eşofman oh ne rahat....:)))

benimde bi kaç gündür baş ağrısı başlamış .kokular benide çok etkiliyo özelikle soğanüç ay biterse rahatlarım diyodum ama nerdeeeeee

işin aksi şimdiye kadar hiç bulantım olmadı,şimdiden sonra hayret. başağrısı bende de var canım. Ben tansiyonum düştü herhalde dedim ama... Benim tansiyonum zaten hep düşük. 8e 5........9a 6 hiç yükselmez.

Bu arada dün sağlıkocağına gittim. Gebelik kaydımı yaptırdım. Çok tatlı bi ebe vardı çok güzel ilgilendi. Tansiyon-kilo kaydı yaptı. Kan grubu-herhangi bir genetik hastalık-kimlik bilgileri-adres....vs....bilgilerimi kayetti. Aşı kartı verdi. Ekimin ilk haftası tetanoz aşısına gidicem..
Beslenme olarak; Gün içinde 1 bardak süt,bir kase yoğurt....eğer yoğurt yemiyorsanız 2 bardak süt tavsiye etti. Ben şimdilik sadece yatarken 1 bardak süt içiyorum. Ultrason için çok heveslenmiştim ama maalesef yokmuş. Bekliycez artık 2,5 hafta daha dr. randevumuzu.

merhaba,arkadaşlar yarın bebeğimi göreceğim çok endişeliyim ya bişeyler ters gidiyorsa gibi korkular gelişiyor kafamda...Öyle yada böyle zaman geçiyor galiba önümüzdeki aylarda bu hızla geçecek ve birden kendimizi kucaklarımızda bebeklerimizle bulacağız dürüst olmak gerekirse ben o günü iple çekiyorum inşallah hayırlısıyla kavuşuruz onlara..

hadi senin 3.ay bitiyor o yüzden miden bulanıyor..ya benim..??başta tık yoktu,2 gündür mahvoldum...:KK43:((

Geçmiş olsun ama zaten bu haftalarda başlıyor bulantılar.Benimde 5+3 tü bulantılarım başladığında umarım çok zorlanmassın.Bana doktorum Dramamine vermişti kendimi çok iyi hissetmemi sağladı bu ilaç doktorun aşırı kusmaların varsa muhakkak bişeyler önerecektir..

Geçmiş olsun ama zaten bu haftalarda başlıyor bulantılar.Benimde 5+3 tü bulantılarım başladığında umarım çok zorlanmassın.Bana doktorum Dramamine vermişti kendimi çok iyi hissetmemi sağladı bu ilaç doktorun aşırı kusmaların varsa muhakkak bişeyler önerecektir..

zaten o kadar çok ilaç kullandımki hamileliğin başından beri..şeker ilacı..antibiyotik..mantar için fitil..mantar kremi..inş başka ilaç kullanmak zorunda kalmam..peki bitkisel bişeyler biliyormusun mide bulantıları için....:kahve:

kızlar ben de 6+6 lık hamişim ve midem bir kaç gündür bulanıyor.daha doğrusu midem ayakt.hani karışık bi çok şey yersiniz mideniz döner ya aynen öyle.
kızlar size bişey sorcam.ilginç kilo artışım olmadı yani küsüratı bile aynı ama benim popom bayağı büyüdü belim de biraz kalınlaştı sizin de öyle oldu mu?

kızlar günaydınn.
dün bebişimi gördüm :lepi: ense pilisini ölçtü doktor bide kan alındı perşembe gibi sonucu alacağız. 1,5 mm çıktı ense pilisi bebişimin. doktor bi sorunumuz yok maaşallah dedi.:nazar:
parmaklarını ağzına götürüyodu sanırım ya kaydirigubbakcemile2
bu arada geçmiş kandiliniz kutlu olsun.

hareketleri çok güzel oluyor.bizimkide köpek yavrusu gibi içerde dönüyordu.çok komikti..
cd sini de verdi bana doktor.sürekli izliyorum.harika bir duygu..

bencede bitkisel ilaçları deneme cxanım..rahimde kasıntıya yol açabiliyor bir çoğu..
bulantını engellemenin yolu kraker,peynir ekmek..bak gör nasıl rahat edeceksin

zaten o kadar çok ilaç kullandımki hamileliğin başından beri..şeker ilacı..antibiyotik..mantar için fitil..mantar kremi..inş başka ilaç kullanmak zorunda kalmam..peki bitkisel bişeyler biliyormusun mide bulantıları için....:kahve:

Bitki çaylarını kullanırkende doktor kontrolü gerektiğini okumuştum.Bazı bitkiler fetus için düşük riski oluşturabiliyormuş..Mideni rahatsız ettiğini farkettiğin gıdaları yemeyerek de gün içinde ki rahatsızlıkları biraz engelleyebiliyorsun..Haşlanmış patates,beyaz peynir,haşlanmış yumurta bu gıdalar bana iyi gelmişti tiksinmiyorsan deneyebilirsin belki senin mideni de rahatlatırlar...

X