2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ben hamilelikte hayati bir durum olmadığı sürece, geçici sorunlar için kesinlikle ilaç kullanma taraftarı değilim.Kullanmadım da...Zararı yok diyorlar ama bilemezsin ki, birşey olur Allah korusun ondan sonra vicdan azabı çekmek de var bir ömür :KK43:(

öyle diyorsun ama canım ben hamile olduğumdan beri ilk günden itibaren hap kullanıyorum yeterki o içimde kalsın diye.ne olacak bilmiyorum.iğnelerde cabası.inşallah sağlıklı olur hepimizinki.

öyle diyorsun ama canım ben hamile olduğumdan beri ilk günden itibaren hap kullanıyorum yeterki o içimde kalsın diye.ne olacak bilmiyorum.iğnelerde cabası.inşallah sağlıklı olur hepimizinki.

arkadaşlar yapmayın.boşuna birbirimizi korkutup panik olmayalım. benim çok yakın bir örneğim var. bahsetmiştim,annem bana hamileyken idrar yolları iltihaplanmış.ateş, acı, benim ilk zamanlarım..kadıncağız başını yataktan kaldırmamış. ve tabiki doktor antibiyotik tedavisi uygulamış. hamilelere özel ilaçlar falan. o zaman anneme kimileri yok şöyle olur yok antibiyotik zeka geriliği yapar bir sürü şey söylemiş. ateşler içersinde annem derdine mi yansın, benim için mi korksun. inanın zeka geriliği şöyle dursun, kardeşlerim arasında en pratik zekalı çocuğunun ben olduğumu söyler. gayet başarılı bir eğitim hayatım ve sağlıklı bir yaşantım oldu. korkmayın, korkutmayın. stres herşeyin düşmanı. dua edin hepimiz için. öpüyorum 2009un en güzel anneleri :teytey:

Evet hepiniz çok haklısınız.Allah dermansız dert vermesin yeter ki.Mutlaka zararsız olanları vardır ama benim kendi fikrimdi zaten o,hani olur da birşey olursa diye.Elbetteki mecbur olduğu için kullanan birçok insan var.Ama benim iş arkadaşım var mesela kulağından menier hastası ve bir ömür kullanması gereken ilaçları var.Hergün alıyor, almazsa kulağı duymuyor.O 9 ay boyunca yavrusu için duymamak uğruna içmedi o ilaçları.Bilemiyorum yani herkesin kendi tercihi.Eğer mecbur değilse...

slm bayanlar benim bebişimde bugün tam 10 haftalık :CüvCüv:ama arada hafif ağrılarım oluyo bide dün hafif bi kan geldi:çok üzgünüm: sonra kahverengiye döndü bugün dokdora gidicekdim ama kesilince gidmedim bide şehir dışındayım izmirde burayı pek bilmiyorum kime gidiceğimi :sm_confused:15gün sonra evime gidicem:smiley-cool: bi daha sorun olmazsa evime gidince giderim diye düşündüm inşallah sorun olmaz:nazar::nazar::nazar:

kızlar bende iki hafta önce antibiyotik tedavisi oldum..iki dr. bana bunu önerdi...kum döküyordum birde iltihap çıkmış idrarda...5 günlük bi antibiyotik içtim...hatta bende dr. bunu dedim. antibiyotik zararlı değilmi dedim...idrar testi yapmıştım idrar analizine göre bi hap vermişti 3 gün sonra idrar kültürü sonucunu aldım ama verdiği hapı belketti kültürüde al ona göre ben söylicem sana dedi iç yada içme diye...kültürü alınca hapı değiştirdi başka bi antibiyotik verdi...bol bol su iç dedi 3 lt iç dedi ama nerde içemiyorumki o kadar 2 lt. tamamlasam yeter...inanmadım başka dr. sordum oda sorun olmaz içebilirsin nihayetinde bu hapı verende bi dr. öyle değilmi dedim...neyse içtim şimdilik iyiyim inşallah bir dahada yaşamam o ağrıyı...şimdi sadece megadyn vitamin içiyorum....bugün 11+3 üm çizelgeler gözükmüyor merak eden olursa....

Evet hepiniz çok haklısınız.Allah dermansız dert vermesin yeter ki.Mutlaka zararsız olanları vardır ama benim kendi fikrimdi zaten o,hani olur da birşey olursa diye.Elbetteki mecbur olduğu için kullanan birçok insan var.Ama benim iş arkadaşım var mesela kulağından menier hastası ve bir ömür kullanması gereken ilaçları var.Hergün alıyor, almazsa kulağı duymuyor.O 9 ay boyunca yavrusu için duymamak uğruna içmedi o ilaçları.Bilemiyorum yani herkesin kendi tercihi.Eğer mecbur değilse...

canım tabiki bebişlerimiz için fedakarlık yapıcaz ama gebelikte sakıncalı olmayan ilaçları mecbursak kullanmalıyız bence. çünkü eğer kendi sağlığımız bozulursa o yavrulara nasıl bakarız. burda bebeğimizi de kendimizi de düşünmeliyiz. kendimizi de eşimiz,yavrumuz,annemiz babamız için es geçmeyelim. ama tabiki önemsiz şeyler de içilmemeli.

Son düzenleme:
ya bu ikili test nası yapılıyo kan mı alınıyo?

evet canım kan testiyle bakılıyor.tanı koydurmaz. Sadece hastalık açısından yüksek risk altındaki bebekleri işaret eder ve bu bebeklerde kesin tanıya götüren tanısal testlerin yapılmasını sağlar.11-14 testi temel olarak iki ayrı incelemenin birarada değerlendirilmesi ile yapılır. Bunlar: 1- Bebeğin ensesinin arkasında bulunan sıvı kısmın kalınlığının ultrason ile ölçülmesi (fetal ense kalınlığı) 2-
Anneden alınan kan örneğinde gebelik hormonu olan beta-hCG'nin serbest kısmının (free beta-hCG) ve PAPP-A (gebeliğe özgü plazma proteini-A, pregnancy associated plasma protein-A) adı verilen bir diğer proteinin ölçülmesidir

evet canım kan testiyle bakılıyor.tanı koydurmaz. Sadece hastalık açısından yüksek risk altındaki bebekleri işaret eder ve bu bebeklerde kesin tanıya götüren tanısal testlerin yapılmasını sağlar.11-14 testi temel olarak iki ayrı incelemenin birarada değerlendirilmesi ile yapılır. Bunlar: 1- Bebeğin ensesinin arkasında bulunan sıvı kısmın kalınlığının ultrason ile ölçülmesi (fetal ense kalınlığı) 2-
Anneden alınan kan örneğinde gebelik hormonu olan beta-hCG'nin serbest kısmının (free beta-hCG) ve PAPP-A (gebeliğe özgü plazma proteini-A, pregnancy associated plasma protein-A) adı verilen bir diğer proteinin ölçülmesidir

arkadaşım şimdi zeka testi dedikleri bu oluyo dimi. CADIARZU

vallaha canım bende size hak veriyorum.annem bu kadar ilaç içme bebeğe bişey olacak allah korusun diyor ama ben doktorlarıma güvenip içmem gerektiğine inanıyorum.sonuçta kanamayı durdurmazsam banada zararı var kan kaybediyorum sonuçta.bu 9 ay boyunca anne sağlığıda önemli.hepimize ve bebişlere sağlık diliyorum kızlar.

arkadaşım şimdi zeka testi dedikleri bu oluyo dimi. CADIARZU

evet canım bu ve bundan sonra üçlü test var.16-18.haftalarda.anne adayından alınan kanda 3 tane hormona bakılıyor.Bu işlem neticesinde anne adayının Trisomi 21 (down sendromu), Trisomi 18 ve Nöral Tüp Defekti varolma olasılığı inceleniyor.

uff eskiden bunlarmı varmış yahu. şimdi alıyo insanı bi stres. ense kalınlığı ne olacak kanda betahcg ne gözükecek. bende her ay adet olmamayı beklemeyi stresli sanırdım :) bebiş olunca insanın sorumlulukları artmasına daha en başından bir örnek işte. sorumluluk demişken, valla sadece bunun yüzünden (!) gayet ciddi bi kurumda, bilgisayarla arama meyve kasesi koyarak çalışıyorum. yoksa boğaz düşkünü bi insan diilim yanii :):):)

vallaha canım bende size hak veriyorum.annem bu kadar ilaç içme bebeğe bişey olacak allah korusun diyor ama ben doktorlarıma güvenip içmem gerektiğine inanıyorum.sonuçta kanamayı durdurmazsam banada zararı var kan kaybediyorum sonuçta.bu 9 ay boyunca anne sağlığıda önemli.hepimize ve bebişlere sağlık diliyorum kızlar.

aman enelcim sen kendine çok fazla dikkat et ne olur.Kanama hakkaten önemli bir durum

uff eskiden bunlarmı varmış yahu. şimdi alıyo insanı bi stres. ense kalınlığı ne olacak kanda betahcg ne gözükecek. bende her ay adet olmamayı beklemeyi stresli sanırdım :) bebiş olunca insanın sorumlulukları artmasına daha en başından bir örnek işte. sorumluluk demişken, valla sadece bunun yüzünden (!) gayet ciddi bi kurumda, bilgisayarla arama meyve kasesi koyarak çalışıyorum. yoksa boğaz düşkünü bi insan diilim yanii :):):)

tabi canım öyledir mutlaka.Zten hiçbirimiz boğaz düşkünü değiliz :roflol:

Ben bugün 6. haftaya başlıyorum.Cuma tekrar gideceğiz doktor o zaman görmemiz gerek dedi.Bugün acayip bulantım başladı ne kadar sürecek acaba?

canım bizim aynı seninle benim de 6, haftam başladı bugün bulantım falan yok benim bazen midem kazınır gibi acıkıyom o kadar.!biz bugün kalp atışını gördük ama sesini duyamadık 10 gün sonra duyarız dedi doktorumuz!çok sevimliydi pıt pıt kelebek gibi:dance: darısı tüm arkadaşların başına !herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin tanrı!

tabiiki bundan sonra hem sağlığa,hem kilolara dikkat ediyoruz tamam mı?Şu an benim oturduğum yerde açma yememi bugünlük saymayalım ama tamam mı sırnaşık şey

X