2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

enelcim ben kent hastanesinde bir profa gittim 6 ay gonaphene kullandım olmadı ve alsancakta özel muayenehanesi olan prof.dr.cemal posacıya gittim. posacı bana nisanda 1 aşılama yaptı başarısızlıkla sonuçlandı. sonra burda bir dra gittim sadece yumurta takibi yaptırdım ve doğal yoldan hamile kaldım allahım ol deyince oluyomuş allahıma çok şükür bi senedir istiyoduk. senin nasıl oldu enelcim? bi de kaç yaşındasın

canım ben 25 yaşımdayım.2 senelik evliyim.daha doğrusu ağustos 20 de 2 sene olacak.benim bazı psikolojik sorunlarımdan dolayı evliliğim yolunda değildi onu aştık.ve hemen ilk ayımda haziranda hamile kaldım.biz hiç koruma kullanmadık.doğal yolla oldu tedavi falanda görmedim canım.

sen de sakın canını sıkma.Ben de çok bekledim inanki.Hatta yanlış doktorların eline düştüm ve ancak bu hafta duyabildim minik kalbini.Tam 9 haftalıkmış.Rabbim size de nasip edecek hiç korkmayın lütfen arkadaşlar.Böyle salmayın kendinizi.Size onu nasip eden güzel Rabbim, tüm mutluluklarını da gün be gün yaşatacaktır hiç şüphesiza.s

arkadaşım sen bebeğinin kalp atışlarını ne zaman duydun?inş biz de duyarıza.s.

Babyfacee çim hakkaten harika bir mucize bu.Doktorun yanında utanmasam ağlayacaktım inanki.İnşallah Allah sağlıkla kucağımıza da almayı nasip eder.Baksana Ankara da bir fakülte hastanesinde 1 ay içinde 27 bebek ölmüş enfeksiyon kapmışlar miniklerim :KK43:((

47 bebek canım ya ikizlerle falan birlikte sayıldığında. işte kimseye güven yok. insanı korkutuyorlar. allah korusun ya ne kadar duyarsız insanlar

arkadaşım sen bebeğinin kalp atışlarını ne zaman duydun?inş biz de duyarıza.s.

ahh hayatım diyorum ya daha bu cumartesi duyduk vallahi.O yüzden hiç canını sıkma boş yere, herşeyin hayırlı bir vakti zamanı var canım benim.Herşeyde bunu düşün.

Kızlar benim gibi mide bulantısı yeni başlayan var mı? Bu arada keseyi gördük bebiş ne zaman gözükecek görenler bilgi verirse sevinirim.

ahh hayatım diyorum ya daha bu cumartesi duyduk vallahi.O yüzden hiç canını sıkma boş yere, herşeyin hayırlı bir vakti zamanı var canım benim.Herşeyde bunu düşün.

peki doktorun bu yaşamıyo canlanmamış bunu alalıjm falan demedi mi valla burdaki drler hemen alalım diyolar:asigim:

kızlar şu an çok hüzünlüyüm. eşimin ameliyatından dolayı bir ay evde yatışıyla dr gidememiştik tam eşim iyileşti.perşembe için randevu alacağım doktor hanım izne çıkmış.hemde taaa 13 ağustosa kadar. o zamana kadar ben nasıl bekliyeceğim daha hiç duymadım kalp atışını:KK43:

Son düzenleme:
Merhaba babyfacee,fato83,Kızıldeniz ve Betül19 arkadaşlarıma.s.Ben de cumartesi doktordaydım, duyduk kalbinin atışını.Rabbim o ne güzel bir duygusenağlamaİnsan kulağının duyduğu,duyabileceği en güzel melodi:roflol:Bize nasip oldu,dilerim isteyen herkes yaşar bu mutluluğu...

massallah bende saabirsizlikla bekliyorum duymayi Allahim tum bekleyenlerede nasip etsin insaallha

Ben bugün 6. haftaya başlıyorum.Cuma tekrar gideceğiz doktor o zaman görmemiz gerek dedi.Bugün acayip bulantım başladı ne kadar sürecek acaba?

Ben bugün 6. haftaya başlıyorum.Cuma tekrar gideceğiz doktor o zaman görmemiz gerek dedi.Bugün acayip bulantım başladı ne kadar sürecek acaba?

canım benimde bulantılarım geçen hafta başladı ama benim fazla yoğun değil. iş yerinde bir arkadaşım da 6 haftalık acayip fazla onunki emedor diye bi ilaç vermiş doktor ona. bebeğe zararı falan yok aşırı mide bulantısında alabilirsin dedi banada doktor. bildiğim kadarıyla 4. aya kadar bulantılar devam ediyormuş

benim bebişim bugun 5 hafta 5 günlük bugun doktora gıttık keseyı gorduk 19 ağustosa gun verdi canlılık kontrolu yapıcakmış nasıl beklıycem ben o gunu.kalp atışlarını kaç haftalık ken duydunuz lutfen banada soyleyın başka doktora gıdeyım

canım benimde bulantılarım geçen hafta başladı ama benim fazla yoğun değil. iş yerinde bir arkadaşım da 6 haftalık acayip fazla onunki emedor diye bi ilaç vermiş doktor ona. bebeğe zararı falan yok aşırı mide bulantısında alabilirsin dedi banada doktor. bildiğim kadarıyla 4. aya kadar bulantılar devam ediyormuş

baby face sen ne kadarlıksın:CüvCüv:

ben hamilelikte hayati bir durum olmadığı sürece, geçici sorunlar için kesinlikle ilaç kullanma taraftarı değilim.Kullanmadım da...Zararı yok diyorlar ama bilemezsin ki, birşey olur Allah korusun ondan sonra vicdan azabı çekmek de var bir ömür :KK43:(

benim bebişim bugun 5 hafta 5 günlük bugun doktora gıttık keseyı gorduk 19 ağustosa gun verdi canlılık kontrolu yapıcakmış nasıl beklıycem ben o gunu.kalp atışlarını kaç haftalık ken duydunuz lutfen banada soyleyın başka doktora gıdeyım

ben 6+3 günlükken kalp atışlarını gördüm alttan ultrasona girmiştim pıt pıt o kadar nettiki görüntü...8 haftalıkken dinledim yukarıdan ultrason ile....haftaya gidicem 13.de inşallah kalp atışlarını duymaya devam ederim.....11 haftayı geçicek o zaman.... bulantı sorunu pek yaşamadım çok şükür ... ama midemde sorunum var gaz ve ekşime var fazlasıyla...inşallah sizlerede hayırlısıyla kalp atışlarını duyarsınız.... :CüvCüv:

ben hamilelikte hayati bir durum olmadığı sürece, geçici sorunlar için kesinlikle ilaç kullanma taraftarı değilim.Kullanmadım da...Zararı yok diyorlar ama bilemezsin ki, birşey olur Allah korusun ondan sonra vicdan azabı çekmek de var bir ömür :KK43:(

geçici sorunlarda bebeği etkiliyo canım mesela mide bulantısı. hiç birşey yiyemiyosun be nedenle. ve bebek aç kalıyo. kimse mecbur olmadan içmez tabiki ama bu bulantıları çok yoğun yaşayan ve yoğun çalışmak zorunda olan arkadaşlar var aramızda. olumsuz yönde etkilemeyelim kendilerini. bi defa doktorlara güvenmek zorundayız onlar olmaz diyorsa olmaz.Sakınılan göze çöp atar derler. aşırı derecede takıntılı olmayalım arkadaşlar annelerimiz bizleri ne güçlüklerle doğurmuş. biz onlara bakarak çook çok şanslıyız

X