2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

evet kızlarrrrrr yaklaşık 8 haftalık hamişim :KK76: Perşembe günü öğrendim çok büyük şok ve süpriz yaşadım daha yeni kendime geliyorum çok hazırlıksız yakalandım aslında henüz böyle bi niyetimiz yoktu ama korunurken de o kadar önleme rağmen hamiş kalıvermişim işte hayırlısı artık zor olacak ama alışırız heralde morale ve desteğe ihtiyacım var kızlarrr :nazar::KK25::26:
Bu arada çocukların boy kilolarından bahsetmişsiniz batuhanın bu konuda maşallahı var :nazar: 23 kg boyu da 100 cm :nazar:

günaydın canım. çok sevindim hayırlı olsun.insan bu fikre çok alışıyo ama.bende 9. Haftalık hamileyim.çok ama çok zor. Ikinci çocukda çok bulantı olmaz demişlerdi. Ama alakası yok. Kafamı kaldıramıyorum. Ecemde ilgi bekliyo.ama verecek halim yok.çok zor çok.allah yardımcımız olsun

maşallah maşallah
bizim hatunlar çostu
yeni hamişlerimizi tebrik ediyorum
beklemede olanların haklarında hayırlısı olsun inş
herkezin herşey gönlünce olsunnn

EVET KIZLARRRRRR yaklaşık 8 haftalık hamişim :KK76: perşembe günü öğrendim çok büyük şok ve süpriz yaşadım daha yeni kendime geliyorum çok hazırlıksız yakalandım aslında henüz böyle bi niyetimiz yoktu ama korunurken de o kadar önleme rağmen hamiş kalıvermişim işte hayırlısı artık zor olacak ama alışırız heralde morale ve desteğe ihtiyacım var kızlarrr :nazar::KK25::26:
bu arada çocukların boy kilolarından bahsetmişsiniz batuhanın bu konuda maşallahı var :nazar: 23 kg boyu da 100 cm :nazar:

sağlıcakla kucağına alırsın inş. neslihancım bakarsın batuşun bir kız kardeşi olur...

günaydın hala regl olmadım.ne hissedeceğimi bilemıyorum kafam karışık.:KK43:

merakla haber bekliyorum gülincim hayırlısı olsun...

günaydın canım. çok sevindim hayırlı olsun.insan bu fikre çok alışıyo ama.bende 9. Haftalık hamileyim.çok ama çok zor. Ikinci çocukda çok bulantı olmaz demişlerdi. Ama alakası yok. Kafamı kaldıramıyorum. Ecemde ilgi bekliyo.ama verecek halim yok.çok zor çok.allah yardımcımız olsun

inş. geçer bulantıların cnm sağlıcakla kucağına alırsın inş..

ceylinin boyu da 98 cm 14 kg

sabah sabah ne güzel haberler bu hamiş haberleri....güne güzel başladık sayenizde...gülinn hala bekliyormusun?merak ettik bi test alsan yapsan tenefüste falan?

kızlar siz boy ve kilolarını yazınca bebişlerinizin az önce ben de ölçtüm...evde ölçülen ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama ege 12.4 kg ve 90 cm....haziranda da aynıydı hiç büyümemiş mi bizim oğlan?

Nil ve NESLİHAN ağzınızda demır ya da pas tadı gıbı bişey var mı?

canım ben sürekli çıkardığım için ağzım okadar tatsızki. ne yesem tat alamıyorum.çıkarıcam diye yemeğe de korkuyorum.ve iş yerinde de zor oluyo.
kimseye de söyleyemedim hamile olduğumu. bu ne hız diyo duyanlar:KK43: ve de bebek nasıl diye sorduklarında yani eceyi soruyolar. bende hemen o büyüdü artık diyorum. daha onun küçük olduğunu düşünüyolar.hamileyim diye nasıl dicem bilmiyorum
3 haftalıkken idrar testi yaptım ve belli oldu
hadi sende yapsana merak ediyoruz.

günaydınnnnnn....
bizim hatunlar coşmuşş:KK52:
neslihan hayırlı olsun cnm.
gülin bekliyorum haberlerini ona göre :KK49:

3 haftalık mı?ben de okuldayım şu an burda yapamam ama çıkışta alıcam bı tane yapıcam kafam rahatlasın barı var ya da yok.eğer hamıleysem ben de en az 3 ay söylemeyı planlamıyorum.aslında tam 3 yaş olacaka araları ama ınsan bakıp bakıp kıyamıyorr arada kaynar mı buyuk olan dıye.gerçi ayşe kübra sizinkilerin arası nerdeyse 1 yaş.nasıl gecıyo gunler kıskançklık oluyo mu y ada ılk çocuklar bıraz 2.planda kalıyo mu mecburen?

gülin öğrenir öğrenmez yaz buraya please, çatlarız yoksa....aslında ben de seninle aynı endişeleri yaşıyorum...ama ücretsiz izin 2 yıl oldu ya, bu da bi işaret mi diyorum..3 yaş araları olsa, 2 yılda ücretsiz izin...biri beş biri 2 yaşında olacak..hatta biraz daha büyük...doya doya vakit geçirmiş olacağız ikisiyle de....3 yaşında olan büyük kreşe gider yarım gün...çok da yorulmazsın...ya da bakıcından memnunmuşsun o işe devam eder, sana yardımcı olur...evet yine de zor ama illa 2 kardeş olacaklarsa bence 3-4 çok uygun...sonra insan cesaret edemiyormuş...rahata alışmış oluyormuş....

3 haftalık mı?ben de okuldayım şu an burda yapamam ama çıkışta alıcam bı tane yapıcam kafam rahatlasın barı var ya da yok.eğer hamıleysem ben de en az 3 ay söylemeyı planlamıyorum.aslında tam 3 yaş olacaka araları ama ınsan bakıp bakıp kıyamıyorr arada kaynar mı buyuk olan dıye.gerçi ayşe kübra sizinkilerin arası nerdeyse 1 yaş.nasıl gecıyo gunler kıskançklık oluyo mu y ada ılk çocuklar bıraz 2.planda kalıyo mu mecburen?

benimkilerin arasında 1-5 yaş var
gerçekten iki tane üst üste bebek büyükmek zorr
ama sizinkiler artık bebeklilten çıkmış oluyorlar
hiç düşünmeyin ilk çocuga haksızlıklık oluyor yada ihmal ediliyor diye
hiçte öyle omuyor
aksine ben kızım kıskanmasın hasta olmasın diye dahada kızımnın üstüne düştüm
ona daha çok ilgi gösterdim
ama şimdilerde oglum anlamya başladıgı için ikisinede aynı davranıyorum kızıyorsamda seviyorsamda
,
kıskançlık da oluyor
olmaması zaten imkansız nadiren vardır birbirlerini kızkanmayan kardeş
benim çevremde ikinci çocuklarını beş yaş arayla yapan arkadaşlar oldu büyük dedigin çocuklar bile bebekleri kıskanıyorlar
aslında daha küçükken böyle bi duruma kardeş durumuna alışmları daha kolay oluyor diye düşünüyorum
bunnun yanı sıra kızıma kızdıgım zaman kardeşine sarılıp osman anne kızdı osman kardeşim diye aglıyor
eline bi çikolata yada saltalık vs otür şeyler versem osmana osmana diye kardeşinede istiyor
yani iki durum da oluyor hem kıskançlık hemde kardeş sevgisi
ama ben çocukların gelişimi paylaşımı açısından iki çocugun aralarının çok olmamasının gerektigini düşünüyorum
benim oglum sürpriz oldu ama eger olmasaydı
şimdilerde ikinci çocugu istiyor olacaktımmm

ayrıca gülin ve burdaki çoğu anne bana göre daha becerikli maşallah...bizden çok yol kateetti...mesela ben daha egeyi doğru dürüst yemek yemeye alıştıramadım...bebek gibi püreyle besleniyor...bu işi tamamlamam lazım..tuvalet eğitimi var....dil gelişimi de biraz geride....onun da tamamlanması lazım ki..ne hissettiğini anlatabilsin, ben de yardımcı olayım....bu 3ünü bitirmiş olan anneler 2.yi düşünüyorsanız çalışmalar başlasın....allah hayırlısını versin hepimize

aa canım sendemi hamilesin hayırlı olsun inşallah vakti gelince sağlıkla alırsın bebeğini kucağına valla alışmaya başladım artık eşim ısrarla istiyo beni de ikna etti sonunda :KK1: aslında henüz istemiyoduk ama kaza oldu işte bi kere bi şekilde alışcam sanırım
canım bu arada inşallah sende hamilesindir. Yeni bir topik bile açabiliriz:)
hahaha çok güldüm ya doğru valla topik bile açarızzzz :KK8:

Nil ve NESLİHAN ağzınızda demır ya da pas tadı gıbı bişey var mı?
yok hayatım ben hamile olduğuma dair hiçbişey hissetmiyorum hatta batuhandada öyleydim şimdide aynen hiç bi değişikliğim yok biraz bulantı dışında

neslihan nil
hayırlıs olsun kucağınıza almayı nasip etsin allah.
gülin sen nasıl durdun bu vakte kadar bende çok merak ettim valla.

sizler böyle yazınca beni bi heyecan sardı aslında bulantım olmasa bende istiyorum ama bulantı beni mahvediyor.

hava buradada çok kötü perşembeye kadar devam edicekmiş. gündüz gezmelerimiz bitti sanırım, evdede vakit geçmiyor...

merhaba kızlar,,
çok hızlısınız kızlar,
tebrik ediyorum Allah kucağınıza almayı nasip etsin
bende istiyorum ama cesaretim yok:KK43:

slm kılzar nasılsınız hamile olanları tebrikediyorum valla tamzamnı bence erken filan degil bende istiyorumda eşim istemiyo

X