2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

vay vay vay seni çok tebrik ediyorum ve çok kıskandım bende istiyorum zayıflamak :84::84:
bende 83lerdeydim ve şimdi Allaha şükür 74kiloyum
senin gri elbiseli halin varya şimdi o şakildeyim aynı
bende çok su içirim nerdeyse yediklerin ve içtigin su miktrı benim yediklerim ve içtiklerimle aynı
ben sadece şimdilerde verdiklerimi koruya biliyorum veremiyorummm

oda güzel amaa ideal kilona geldikten sonraaa:26:bilmiyorumkii belki duraklama dönemine girmişsindir bende olduu,şimdi tekrar başladıı sabret sakın kendini koyvermeee...:KK20:

merhaba kızlar
uğrayamadım bikaç gündür ev okul çocuk derken vakit kalmıyor öpüyorum herkesi

merhaba 7.5 aylık bir kızım var.
sinirlerim harap oldu her şeyi deniyorum
2 aydır ek gıdalara başlatmaya çalışıyorum şiddetle reddediyor.
kaşık istemiyordur dedi doktor elinle ver dedi yok yine olmuyor.
yutamıyor sanki ağzının önünden arkaya götürmüyor. sıvılar hemen kaçıyor dökülüyor, bulamaçlar katılar zaten ilerlemiyor:KK43:
emzik ve biberon hiç almadı hiç alışık değil
haala sadece emiyor ve 7 kiloyu anca geçtik :)
sizin çocuklarınız büyümüştür
eskiden lütfen benim durumumda olanlar var mıydı lütfen bana özelden yazabilir miii???
bi kaç yere daha yazıyorum aynı şeyleri..
şimdiden teşekkür ederimm...

yutamıyor sanki ağzının önünden arkaya götürmüyor. sıvılar hemen kaçıyor dökülüyor, bulamaçlar katılar zaten ilerlemiyor:KK43:
eskiden lütfen benim durumumda olanlar var mıydı lütfen bana özelden yazabilir miii???

yemeyen çocuk gerçekten çok zordur
benim başımdada var
kızım 2.5 yaşına gelmek üzere ve hala oturup bizimle kahvaltı ve yemek yemez hala ufak bebekler gişbi bulamaç yaparım onunda
yemez ve zorlan bir yada iki kaşık
benim kzımda emzik hiç almadı
biberonuda çok zor aldı
plastik şeyleri kızım sevmiyordu
bende ete benzedigi için KAUÇUK uç aldım onlar ete benziyorlar onu kullandım daha sonrda normal uça döndüm öylelikle alıştı onu deneyebilirsin
iştahı içinde sabır ve gayret yemeyen çacul ne yaparsan yaap yemiyor yada az yiyor
iştah şurupları vitaminler belki başkalarında faydası vardır ama bizde onlarda işe yaramadı

valla ne diyim bilemedim çok zordur bencedee,ama ne biliyim benim 2.5yaşına gelcek oğlum çok iştahlı maşallah,işte bende ondan şikayetçiyim:KK25:devamlı yemek istiyoo,bizle kahvaltıda yapar akşam yemekte yer,gün aralarında çok süt içiyo biberonlaa,cicibebede yiyo yine biberonlaa,ama hep istiyoo,yetişemez olduk:KK9:benimki 6ay emdi bıraktırdım çünkü 3aylık hamileydim,,e tabi zaten az geliyo sütüm diye 5aylıkken alıştırdım biberona,hemende aldıı,pütürlü gıdaya 7-8 aylıkken başladık sanırım erkende olabilir :26:neysee hiç reddetmedi,sevmediği yiyecekler hariçç..onlar ağız tadını biliyorlar zaten,,,kızım desen şuan 14.5 aylık oğlan neysee oda öyle bu pek emzik kullanmadı yalnız,ilk aylarda bıraktı kendiliğindeen,,oda bizle oturur yer herşeyden kendisi ,,aralarda süt ve cicibebe yer odaa ve tabiki gece yatarken 1biberon süt,ve gece kalkıncada cicibebe içiyoo,sabah kalkıncada süt içiyoo,sonra bizler uyanınca kahvaltıyı beraber yapıyoruz,,ay valla bizde böylee,allah yardımcın olsun,,dr'a danıştınmı bu konuyu,,bu arada benim 14.5 aylık kızımın kilosu şuan 9 kilo seninki maşallah daha iyi bence endişelenme o konudaa,dr'a danış..:emir_bebek::nazar:

selam kızlar.nasılsınız...
uzun zamandır uğrayamadım.bu aralar leyleği havada gördüm walla...
izmir,istanbul derken haftasonu antalya'ya gidiyoruz eşimle.2 günlüğüne...
yağmur'u annemlere bırakıcam izmir'e.
keyfimiz yerinde.
yağmur da tam gaz devam ediyor yaramazlığa.bi ara grip olduk neyseki hemen atlattık.artık çok fena oldu.
bazen ölüyorum laflarına.sabah telefonla konuşuyorum."anne biraz susarmısın başım ağrıyor diyor!:KK52:

çok bilmiş herşeye karışıyor.bilmedği hiçbirşey yok.neyse ben kaçtım yemek yapıcam görüşürüzz.hoşçakalın...

merhaba kızlar ünlerdir ilerlememiş hiç topiğimiz
ben okuldayım evde vakit bulamıyorum artık
ecenin kaka yapmama sorunu devam ediyor artık ne sabır kaldı ne sinir.
bizimkinde de çene çok fena.her duyduğunu gördüğünü kaydediyor çok fenalar

merhaba kızlar, havalar ılıkken bizde sürekli dışardayız parka götürüyorum.
işdah bizde normal bunada şükür. bi ara süte dadandı yemek pek yemez oldu bu arada meyve sebze yşyor sütü 1 bardak anca içiyor.

kaynanam vardı bende de yeni gitti. çok şükür sorunsuz atlattık.

selam kızlar,
ara ara takip etmeye çalıştım ama yazmaya fırsat olmadı, biz amasyaya yerleştik sonunda, 1 haftadır ev yerleştirmeye uğraşıyoruz hala yapıcak iş var, maalesef doğalgazımız da bağlanmadı, hava geceleri soğuk oluyo elektrik sobasıyla idare ediyoruz şimdilik, yemekleri de tek piknik tüpte yapıyoruz, trajikomik hallerdeyiz yani,
yarın da azrayı kreşe götüreceğiz bakalım nasıl olucak alışma süresci,
okuyabildiğim kadarıyla, ilke maaşallah canım gez bakalım, yağmura da maaşallah, gerçekten leri derecede bıcırık oldular hiç yetişilmiyo çenelerine,
ece için de bilmiyorum belki artık bi çocuk psikoloğuna danışmak iyi olabilir, insanda ne sinir bırakıyolar ne huzur, azra da buraya alışma sürecinde sürekli kaka kaçırıroldu, barsak düzeni de değişti çocuğun , günde 3 posta yaparoldu düzelir inşallah

selam kızlar günaydın
okuldayım gene 6 saat ders bı de nöbet maymun gıbı giderim eve.bizim topıc ölmeye yuz tutmuş sankı.hemen hemen eskıelrden kımse kalmadı gıbı bişey.gerçi çocuklar buyudu artık vakıt kalmıyodur kımseye.allahtan face var da ordan haberlerınız alıyoruZ çoğunun.neyse sonra gene gelırım.

yaaa bu arada derın 12,9 13 kg falan.gecenelrede arkadaş ayyyyy ne zayıf dedı ama bence kızım gayet fit.sizin çocuklar nasıl.onun kızı şubat doğumlu 1 kg ymuş.senın kı çok bence dedım.çok şükür gayet de guzel yer her yemeğini.zaten 5-6 yaşına geldığınde popsunu kaldıramayan tombul bı kız da olsun ıstemıyorum ama kadın öyle bi ayyyyyy çokzayıf dedı kı sinirim bozuldu.

selam kızlar günaydın
okuldayım gene 6 saat ders bı de nöbet maymun gıbı giderim eve.bizim topıc ölmeye yuz tutmuş sankı.hemen hemen eskıelrden kımse kalmadı gıbı bişey.gerçi çocuklar buyudu artık vakıt kalmıyodur kımseye.allahtan face var da ordan haberlerınız alıyoruZ çoğunun.neyse sonra gene gelırım.

yaaa bu arada derın 12,9 13 kg falan.gecenelrede arkadaş ayyyyy ne zayıf dedı ama bence kızım gayet fit.sizin çocuklar nasıl.onun kızı şubat doğumlu 1 kg ymuş.senın kı çok bence dedım.çok şükür gayet de guzel yer her yemeğini.zaten 5-6 yaşına geldığınde popsunu kaldıramayan tombul bı kız da olsun ıstemıyorum ama kadın öyle bi ayyyyyy çokzayıf dedı kı sinirim bozuldu.

gülinn boşversene canım ya.yağmur da aynı kilo da en son 12.800 falandı.hareketli neşeli sağlıklı.kim ne derse desin kıyaslama yapılınca uyuz oluyorum.
her çocuk farklıdır.boşver sen.derin gayet iyi..

yağmur'u uyuttum bende bi kahve yaptım kendime uyanınca çıkacaz alışveriş yapıcam.görüşürüz...

selam kızlar günaydın

Ben o kadar takmıştım ki bu durumu kafama gülincim, artık çok olumluyum, ayni sendeki gibi ay çok zayıf diyen insanlar yüzünden bi ara cocuguma bakıp bakıp aglıyodm artık benmi yanlış yapıorum eksiklikmi yapıorum yemesinde icmesinde diye kendimi suçlar olmustm ama büyüdükçe, artık takmıyorum o kadar enerji dolu ve hareketliki masallahı var çocugun 13 kilo yigitte, sende takma sakın kafana, sinirlerinide bozma canım bazıları böyle yorum yapmaya bayılırlar.ama bi annenin duydugunda en üzülebilecegi şeylerden birinin bu oldugunu düşenemezler, ben onu nasıl besleyip büyüttügü bıldgm ıcın kafam rahat artık, yoksa bunca enerjıyı nerden bulcaklar, saglıklı olsunlarda zayıf olsunlar

selam kızlar günaydın

amaaaaaaaaaannnn bıktım artık çocuklarını birbirlerinin çocuklarıyla kıyaslayan insanlardaann,,boşver canım ne takıyorsuun,gayette iyi maşallah,,,kız sonuçta bu ne o öyle dombili dombilimi olsun,,bidaha dediklerinde manken olucak benim kızım formunu koruyo dee,ben öyle diyorum14 aylık kızıma onada kim görse zayıf diyip duruyolar size sorucaktım sankii,,,çokta hareketli vede iştahı yerinde bi kız,9.200gr,,maşallah:nazar:14aylık kız için çokmu zayıf sizcee,benim deyimimlede bencede fit:KK9:manken kızım diye seviyorum bebişimi ben,,,

neyse oğlumdaa şuan 14.300gr maşşallah ona kimsenin laf ettiği yok erkek çocuk tabii bi göbek var maşallah önden gidiyooo :KK49::KK55::KK9:sen hiç düşün
me boşver gayette iyii:KK64::KK64:

merhaba kızlar
okuldayım ve nöbetçiyim akşama kadar boş boş takılcam
gülincim bizimki de o kadar ve hiç de zayıf gelmiyo bana hatta yememesine rağmen kilolu diyorum ki ben kilolu çocuk sevmiyorum zayıf olsun sağlıklı olsun

selam annişler, kilolar konuşulmuş, azra 11 buçuk kilo hala , bu ara çok sık hastalık geçirdi her birinde 300, 500 gr verdi öyle olmasa da herhalde 12 buçuk olurduk sanırım, ama o da oldukça hareketli bi çocuk, yanaklar da tombiş olunca kimse zayıf olduğuna inanmıyo bizde de, maşallah çok tombişmiş diyip duruyolar :))

bugün azra kreşe başladı kızlar, onu orada yalnız bırakıp dönmek o kadar zormuş ki, içimden bir şey koptu kaldı sanki onunla orada, çok aşırı ağlamamış, ama yemek yememiş, uyumamış, yine de ilk gün için iyiydi dediler, almaya gittiğimizde beni görünce, boynunu büktü, dudakları büzüldü hemen yavrumun, başını boynuma soktu başladı ağlamaya, çoook zor işler bunlar yaaa , bakalım yarın nasıl olucak :KK14:

bi de kızlar ayakta ölçünce boyu kaç kuzularınızın, azra ayakta 87 cm falan, biraz minnoş gidiyoruz sanırım

selam annişler, kilolar konuşulmuş, azra 11 buçuk kilo hala , bu ara çok sık hastalık geçirdi her birinde 300, 500 gr verdi öyle olmasa da herhalde 12 buçuk olurduk sanırım, ama o da oldukça hareketli bi çocuk, yanaklar da tombiş olunca kimse zayıf olduğuna inanmıyo bizde de, maşallah çok tombişmiş diyip duruyolar :))

bugün azra kreşe başladı kızlar, onu orada yalnız bırakıp dönmek o kadar zormuş ki, içimden bir şey koptu kaldı sanki onunla orada, çok aşırı ağlamamış, ama yemek yememiş, uyumamış, yine de ilk gün için iyiydi dediler, almaya gittiğimizde beni görünce, boynunu büktü, dudakları büzüldü hemen yavrumun, başını boynuma soktu başladı ağlamaya, çoook zor işler bunlar yaaa , bakalım yarın nasıl olucak :KK14:

bi de kızlar ayakta ölçünce boyu kaç kuzularınızın, azra ayakta 87 cm falan, biraz minnoş gidiyoruz sanırım

ah canım yaa bak düşününce bende çok fena oldumm,,ama olucak bişey buu,merak etme alışır inş..,benimde almanyada b.ablam var geçen aradı oğlunu kreşe bırakmış,3gün boyunca hep sınıfta beklemiş sadece oğlu yemeğe giderken el saallayıp bekliyomuş,oğluda tabi annem bekliyo diye rahatça gidiyomuş geldiğindede annesi

karşısında oluyomuş,,neyse ablam demiş öğretmene bu hep böylemi olucak ben sıkılıyorum burda falan:KK1:tamam,ozaman işleme koyalım bugün diye ,batuhan yemeğe gittiğinde siz evinize gidin ,buarada ablamın oğlanında adı benimkiyle adaş:KK1:neyse tamam demiş ozaman ben hemen oynarken şimdi kaçıyım demiş, öğretmende olmaaaz:KK20:batuya schüüss

demeden giderseniz içinde yara oluşur annem beni bırakıp gitti duygusu oluşmaması için ona el sallamalısınız demiş,,batu yemeğe gittiğinde oğlum schüüs deyip el sallamışlar ve ablam kaçıp evine gelmiş:KK34:ama aklı onda kalmışki ne kalmak,hemen beni aramıştı ogün yarımsaat sonra gitcem bakalım naptı beni göremeyince ağladımı falan derken,sonrasında

yine arayıp,tuğba batuhan hiç yokluğumu anlamamış,oyunlar oynamış arkadaşlarına alışmış, öğretmenii herşey çok güzel geçtii,,atlattık artık gayet rahat sizsiz olabilir burda demiş,,valla çok sevindim ,,onun gerçi yarım gün sırf alışması için şimdilik,,işe başlayınca nekadar olur bilmiyorum,,,neyse işte böylee bi kreş anısı,,ben yaşayamıycam için ablamın

hikayesini paylaşıyım istedim uzun olduya ,,neysee görüşürüz,,hiç üzülme alışıcak eminim,ozaman bugünlerini gülerek anlatıcaksın bebeğinee:KK16::KK16::KK16:

selam kızlar günaydın

çok şükür burası canlanmış
kaç günlerdir burası garip kalmıştı

canım hiç kafana takma zayıf felan diye gayet güzel kilosu
benim kızım aylardır hiç lilo almadan duruyor ve 11 kilo ilerlemiyorda
bende öyle çok kilo alsın istemiyorum sadece istedigim herşeylerden yiyipta saglıklı olması
seninkide saglıklı ve dinçse hiç takma milletin lafına

canım ya okul bile olsa ayrılmak zorrr
Kıyamam kuzulara
zor olucaktır sizin için
çabuk alışırsınız inş ve kuzucuk için iyi olurrr

X