2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar....
sabahtan beri iş yapıyorum bi kahve molası verdim.
hava süper.camlarımı sildim evimi temizledim.yarın izmire gidicem büyük bi ihtimal.gitmeden halledeyim dedim.
yağmur uyanmadan azıcık işim kaldı.yapayım.görüşrüz kızlar..

günaydın herkese

herkesin derdi iştahsızlık huy değişikliği 2 yaş sendromu tuvalet alışkanlığı konuşma durumları inşş başlayan bu güzel hava ve güneş tüm dertlerimizi aılp götürürrr

bende kızımı eve getirdim cuma dan getirdim de ne oldu evde bi lokma atmadı ağzına yukarı eltime çıktı buzdolabını açıp ban yutta demiş yaptırmış orada kahvaltısını yapmış

öğlen kaynım umreye gidiyo diye 4 tepsi su böreği yaptı kayınvalide yufkaları tırtıklayıp tırtıklayıp yemeye çalışıyo neyse 1 tepsi pişirdi babanneside sarma ayranda olacakmış yanında ananesiyle kurana gidince öyle oluyormuş neyse sarma ayranda tepsiye hazırlayıp verdi babannesi öğle yemeğini de babannesinde halletti ara öğün yine eltimde yayla çorbası makarna turşu kek gece yine kayınvalide bu arada ben ortalıkta dolanmaktan aşşağı yukarı in çık pert oluyorum

büyüsünler artıkkkkkk ::)))

herkese merhaba kızlar gecmısı okudum ne guzel ya dokturmussunuz :KK9:
cuma gunu acıl cıkmam gerektı oyuzden kımseye ıyı aksamlar yazamadım kusura bakmayın kızlar...
sımdı geldım ıse beyza hasta aslında sadece oksuruyo dun gece hıc uyumadık yavrum o oksurdukce ıcım erıdı yaa.. sımdı daha ıyıymıs dr. ınatla ılac verıyo yaa ıcmıyo dıyorum yok bazı dr. lar anlamıyo kardesım yaa.. neyse..
umarım cok cok ıyı bır hafta olur kızlar.. bende bı foto yuklıım dedım yok beceremedım ya..
neyse kızlar kendınıze ve cocuklarınıza ıyı bakın..

buarada pılates falan muhabbetı olmus bende alayım bı top evde aksamları yapayım barı :KK9:

günaydın herkese

herkesin derdi iştahsızlık huy değişikliği 2 yaş sendromu tuvalet alışkanlığı konuşma durumları inşş başlayan bu güzel hava ve güneş tüm dertlerimizi aılp götürürrr

bende kızımı eve getirdim cuma dan getirdim de ne oldu evde bi lokma atmadı ağzına yukarı eltime çıktı buzdolabını açıp ban yutta demiş yaptırmış orada kahvaltısını yapmış

öğlen kaynım umreye gidiyo diye 4 tepsi su böreği yaptı kayınvalide yufkaları tırtıklayıp tırtıklayıp yemeye çalışıyo neyse 1 tepsi pişirdi babanneside sarma ayranda olacakmış yanında ananesiyle kurana gidince öyle oluyormuş neyse sarma ayranda tepsiye hazırlayıp verdi babannesi öğle yemeğini de babannesinde halletti ara öğün yine eltimde yayla çorbası makarna turşu kek gece yine kayınvalide bu arada ben ortalıkta dolanmaktan aşşağı yukarı in çık pert oluyorum

büyüsünler artıkkkkkk ::)))

canım hem buyusunler ıstıyorum bende hemde kucuk kalsın ıstıyorum.. ılerde buyuyunce dertlerıde buyuyor cocukların.. ne bıleyım ben resmen kızımı kıskanıyorum bazen herkesten.. cok sevıyorum yaa ben kuzumuu :KK16:

slm kızlar nasılsınz bakalım bu güzel güneşlı pazartesı gününde?
bende kızımı parka götürdüm resmen canımı cıkarıp elıme verdı okadar yordukı benı.
gördüğü bütün cocukların pesınden kosuyor kardeş dıye bagıryor.sanırım kızmın kardes zamanı geldı :KK16:

merhaba kızlar gremedm 2 gündür dün pazar pazar 7 de kalkınca canımız sıkıldı bursaya gezmeye gittik akşam da geç geldik kızım o kadar mutlu oldu ki oyuncak faan aldık tırtıla bindi çok iyi oldu onun için sıkılmıştı.
alhancım bu güzel günde napıyosunuz demişsin maalesef çalıştık hava güzel olunca hiççç çekilmiyo şu okul evde olsam kızımı gezdirirdim

özlem ya mutlaka götürmüşsündür ama iyi bir doktor bulsan, araştırma hastaneleri baştan savma yapmıyor inceliyor araştırıyor, işdahsızlığın sebebi bulunsada ona göre tedavi uygulansa.
sen 10 saat yemedi deyince şaşırıyorum valla.
bende yemiyor diyorum ama yemiyor dediğim günde 1 kase çorba mutlaka içmiş oluyor. birde benimki emiyor şükür sütümde hala var o bile doyurmaya yetiyor. ece nasıl aç yaşıyor, maşallah aktif bir çocuktuda sanırım halsizlik falan olmuyorsa süper.

seven seas ın vişnelimiydi kirazlımıydı balık yağı var, işdahsız çocuklar için demişti bana doktor merte portakallı verdi, onu doktora sor al istersen belki işe yarar.

özlemcim senin işin zor canım.10 saat derken lafın gelişimi diyorsun gerçkten 10 saat bişey yemiyormu?iştah açııcılardan kullansan ? yinede en iyi sen bilirsin çocuğunun huyunu.umarım herşey yoluna girer...

ah ah kızlar yemin ederim 24 saat aç kalıp bir bardak sütle yattığı çok oldu hatta bi dönemi öyle geçirdik.yani 10 saat az bile 10 saat sonra bi tabak çorba yese yine iyi süt içip yatıyo.
siz hiiiç iştahsız demeyin gerçekten artık ben burda yazmaya utanıyorum.sabah kalkar kahvaltı yok sosis yerse yer yemezse de akşama kadar aç. ama artık kabullendim napıyım insanın sinirleri çok yıpranıyo. ayşecim seven seasi biz 6 aylıkken aldık ama yarısı anca oldu onu da içmiyo kansızlık var muhtemelen ama ilaç içiremiyoruz ki dr. a gitsek de aynı içirin diyo başka bişey yok.

neyse kusura bakmayın başınızı ağrıttım dün bile kahvaltı yapmadan çıktık burasaya gittik biz yemek yedik o yemedi yolda açlıktan ağladı eve geldik hemen çorba köfte balık yoğurt vardı hepsini koydum ama bir köfte yedi diğerleri çöpe gitti aynen sonra süt içti yattı.offff off bi ara sıkılmıştım ki inanın aklımdan bu çocuğu değiştirme olanağı var mı diye düşünüyodum sık sık

özlem zayıf mı pekı kızın canım..boyu posu nasıl....bızımkıde aynı senınkınden...bızımkıde maymun gıbı muz yer kuru uzum elma..baska bısey yemez..bırde bazen tavuk....bırgun mesela 3 tane muz yedı....baska bısey yeemedı..bır donem hergun kuru uzum yıyordu baska bısey yemıyorduç...tek tıp beslenme...kakasında uzumler şişip şişip çıkıyodu....

iyi akşamalr neslihancım
bizimkini kilosu normal 11,5 falan devam sütü içiyo o yüzden iyi

bizimki de bi ara köfte yiyodu ama yok yemiyo haftada bir balık yerdi onu da yemiyo zaten 1 gün köfte 2. gün balık sonra bir hafta aç yine köfte balık yiyodu ama artık onları da yemiyo. haftada bir gün güzel yerdi o bir hafta onu idare ederdi şimdi değişti

canım kofte yıyosa hergun kofte yap mesela yada hergun balık...bence hıc beslenmemesınden dengesız beslenmesı daha ıyıdır....bızımkı kasık dusmanı mesela ...asla onu kasıkla besleyemessın...ellle yıne bır derece....canım bırde evın degısık yerlerıne kaselerle bıseyler koymayı dene ...belkı dıkkatını cekıp 1-2 lokma alır....kuru uzum-kaysı-meyvalar falan....benım oğlum alerjısı olduğu ıcın yapabılceklerımde cok sınırılı kalıyor..umarım duzelırler bakalım

ah yese yapıcam ama her gün yemez zaten köfteyi de yemiyo artık
bizimki de çorba yemeyeli aylar oldu kaşık asla almaz elle yer

merhaba kızlar.ben eskisi gibi sık giremıyorum artık.bugun boş günümdü.sabah derını alıp 10 da bı çıktım akşam 7 ye doğru geldık.4-5 kapı yaptık annemı de aldım.iyi geldi.ama çocukla gezmek yorgunluk.indir bindir üzerini değiştir vs.salağa döndüm.anne işe gitsin mi dıyorum hayır dıyo.kıyama ama yarın mecbur gıdıcem tabi.
derinin bu aralar yemesi iyi maşallah ama bunların bıgunu diğerini tutmuyo.sevıyo dıye bışey yapıyosun ağzına sürmüyo.aman sağlıklı olsunlar da gerisi boş.umarım herkes ıyıdır.

özlemcım işin zor gercekten.allah yardımcın olsun tatlım.
bence en kısa zamanda bır dr götur vardır sebebı muhtemelen kansızlık dıyecektır.ınsallah bütün kuzular iştaha gelırde anneler olarak rahatlarız

merhaba kızlar.ben eskisi gibi sık giremıyorum artık.bugun boş günümdü.sabah derını alıp 10 da bı çıktım akşam 7 ye doğru geldık.4-5 kapı yaptık annemı de aldım.iyi geldi.ama çocukla gezmek yorgunluk.indir bindir üzerini değiştir vs.salağa döndüm.anne işe gitsin mi dıyorum hayır dıyo.kıyama ama yarın mecbur gıdıcem tabi.
derinin bu aralar yemesi iyi maşallah ama bunların bıgunu diğerini tutmuyo.sevıyo dıye bışey yapıyosun ağzına sürmüyo.aman sağlıklı olsunlar da gerisi boş.umarım herkes ıyıdır.

oh oh masallah canım gezmenın dıbıne vurmussun valla.ne guzel gıdecek yerlerın var. ben kımseyı tanımam burda bı kayınvalıdem var onlarda antalyaya eltımlere gıttıler.
komsularımda bır alem zaten gelıs gıdış yapmıyorum.nasıl cevrem olacak benım yaaa 4 senedır aynı tas aynı hamam....

herkese gunaydın arkadaslar uykusuz bır geceden sonra yıne mecburen ıse geldım resmen surunerek.. sagolsun kızım gece 4e kadasr uyutmadı butun gece kustu durdu oksurmekten ıcı cıktı cocugun ya... cok uzuluyorum ıns. kısa zamanda toparlar artık...

olymposs arkadasım senıı cok ıyı anlıyorum 6 yasında yegenım var ınan bız zorla agzına bıseyler vermesek oda sadece gun boyu sut ıcer ve nutellalı ekmek yer baska hıc bırsey yemez. suan 6 yasında ve 16,5 kılo cok zayıff kemıklerı sayılıyor. yemeyen yemıyor arkadasım ıste kucukkende boyleydı buyudu yıne aynı yanı. umarım ılerde senınkı yemekelrını yer canım..

buarada dun ıbrahım tatlıses vurulmus yazık ya.. uzuldum ınsan olarak..

bende haftasonu tekırdaga gıtmek ıstıyorum hava guzel olursa yada edırneye kızlar..cok sevıyorum oraları.. umarım kız ıyılesırde bıraz gıderız degısıklık olur.. bakalım artık..

herkese ıyı huzurlu saglıklı gunler arkadaslar..

merhaba kızlar bugün il çapında deneme sınavı vardı 12 de bitti ama benim tiyatro çalışması vardı cuma için bitse de kurtulsam gına geldi artık yeni geldim eve benimki uyuyo hava güzel ya bakıcı gezdirmiş biraz çok mutlu olmuş
alhancım sağolasın. eşinin iş yerinden yok mu görüştüğün ya da evi taşıma imkanın yok mu komşu çok önemli kızının da arkadaşları olur yeni çevrede
noracım geçmiş olsun niye kusuyo ki?kan tahlili yaptırdın mı geçen gün de kusuyo demiştin galiba.inşallah bizimki düzelir canım yeğenin gibi olmaz ama bu cinsler sanırım hep böyle gidiyo

merhaba kızlar bugün il çapında deneme sınavı vardı 12 de bitti ama benim tiyatro çalışması vardı cuma için bitse de kurtulsam gına geldi artık yeni geldim eve benimki uyuyo hava güzel ya bakıcı gezdirmiş biraz çok mutlu olmuş
alhancım sağolasın. eşinin iş yerinden yok mu görüştüğün ya da evi taşıma imkanın yok mu komşu çok önemli kızının da arkadaşları olur yeni çevrede
noracım geçmiş olsun niye kusuyo ki?kan tahlili yaptırdın mı geçen gün de kusuyo demiştin galiba.inşallah bizimki düzelir canım yeğenin gibi olmaz ama bu cinsler sanırım hep böyle gidiyo

canım saol hasta canım gecen gunde yazmıstım usuttu galıba oksurmekten kustu gece cok sukur sımdı daha ıyıymıs..
benımkıde markete gıtmıs bugun annemle sevınmıs cocuk hep evde olunca sıkılıyorlar canım onlarda haklı vallah...
ınsallah degısır canım senınkı vallah cok zor az cok bılıyorum bende..
buarada bızımde okulda semıner vardı bugun "iştahsız couklara öneriler" dıye . dr. bırı dedıkı en sevdıgı yıyeceklerı verın dedı. madem yemıyo.
mesela bı bayan cıktı ıste cocugu hıc sebze yemıyormus hep et kofte yıyormus oda sebzeyı koftenın ıcıne karıstır dedı. yanı anlayacagın yontemler hep aynı.
ama bugun kıtap arastırdım nette "yasamın ılk yıllarında mınıklerın yemek keyfı" kıtabı var. mesela ıste ıcınde yemek tarıflerı falan var canım. nettede cocuklar ıcın sunumu guzel yemekelr var. bırde oyle dene bakalım canım.

herkese ıyı aksamlar kızlar ben cıkıyorum eve gıdıcem ama once kızıma kıtap almayı dususnuyorum bu ara hayvanlara karsı cok ılgısı var umarım guzel bısey bulurum...
hepınızı optummm:KK16:

çok güZel kitaplar var çocuklar için ama en ucuzu 1-14 tl falan.pahalı geldı almadım h.sonu ama sanırım gıdıp alıcam gene.öğretici olduğunu düşünüyorum şu ılk kelımelerim hayvanlarım vs kitapları var ya.
bi de idrar yolunda iltihap varsa o da kusma ve iştahsızlık yapıyo aklınızda bulunsun.

X