2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar kalktık yine erkenden bi de gece de mızırdadı durdu uyuyamadım yine
3 odanın camlarını sildik bitti bile erken kalkınca işler çabuk bitiyor tabi eceyle silmek zor oldu o da bi taraftan sandalyeyi koydu elinde camsil bana yardım etti güya
şimdi de uyudu
nora dün sana altını açıyorum derken ece de kaşınmaya başladı yazık nasıl ağlıyo kaşıyorum ama geçmiyo trosyd sürdüm kar etmedi yıkayıp altını pudra yaptım ilk defa pudra kullandım inş. kötü bişey yapmaz rahatladı biraz uyudu dr. size ne verdi kaşıntı için inş. mantar değildi

canım değişiyo ya yemeyince o da yediremiyor genellikle de hiç bişey yemedi bugün diyor.

sağol ayşecim paylaşım için ama bizimki biyolojik olsa yer çünkü dün yemedi ağlama numarası yaptım üzüldü bana biraz yedi.ee karnı aç ağlamasam aç yatıcak.bu numarayı biraz daha sürdürücem bakalım sıkılana kadar gerçi bu da hata olabilir ama napıyım.

ilkecim biz bekliyoruz değil 4 saat 10 saat bekliyoruz akşama kadar ama yine de yemiyo.
alhan bu yazıyı her okuduğumda duygulanır gözlerim dolar

özlemcim senin işin zor canım.10 saat derken lafın gelişimi diyorsun gerçkten 10 saat bişey yemiyormu?iştah açııcılardan kullansan ? yinede en iyi sen bilirsin çocuğunun huyunu.umarım herşey yoluna girer...

ilke vermiycem artık. babası benden gizli veriyor görünce alıyorum elimnden bu seferde ağlıyor, sanırım eve sokmamak lazım.

dolma yaptık mertle, ben içini doldururken çay kaşığı getirmiş tenceren dolma içi yiyor, çok acılıydı ve sıcaktı yeme dedimmi yiyior, aynı şeyi oturtup yedirmeye çalışsam 2 kaşık sonra istemezdi eminim. kendi yemeye bayılıyor ama üstbaş kalmıyor onuda geçtim ellerini falan sabunlatmıyor.
yine çok fazla kaka yaptı yaa normalmiki.
sabah yediği 4 dilim sucuk. 2 adet çiğ köfte. 1 dolma içi, 1 avuç kabak çekirdeği. yediği bu kadar.
2 dolu bez verdi.

ya birde biz acıyı çok seviyoruz mertte yeme diyoru yiyor bişey olurmuki çocuğa. dolma falan baharattan dolayı acıydı.

birde sucuk veriyormusunuz kızlar.

almayın ewe cnm.boşwer zaten büyüyünce biz istemeskde yiyecekler.bari biz engellediğimiz kadar engelleyelim..
mert kabak çekirdeğimi yiyor:KK9:.yağmurda ay çekirdeğine bayılıyor.küçücük bişey zaten ne anlıyorsa ondan:KK52:
birde merte maşallahh büyüklerin damak tadı var onda sanki.çiğ köfte acılı dolmalar falan:KK56:
sucuk vermedim hiç yemez zaten.ama iyi değil oda salam sucuk sosis falan.sadece doyum için vitamin yok.onun yerinde bildiğin kasapdan alıp yaptırabilrisn sucuğu bence.bi ara hiç iyi şeyler çıkmadı sucukla ilgili..

evet cnm bencede 3 aydr plates yapıyorum.. Faydasını gördüm.. Zaten doğum klolalrımı vermiştim..kış kilosunu vermek iiçin başladım.. Iyide geldi. Kilo vermedim ama inceldim:))yağ dokum azaldı.. Kas yaptım)millet ne kadar zayıflamışsın ndiyor.. Halbuki kilom aynı .. Ama incelme oluyor.. Diyet ypmıyorum yapsam kiloda kesin gider:)

müzeyyencim hadi bakalım.sende gülin gibi plates forewer diyorsun yanii:KK64:
bende 1 haftadır yapıyorum bişeyler.eski kotum oldu bugün çok sewidnmmmmm:KK66:

buarada ölüyorum yorgunluktan.dışarı çıktık helak oldum wallahi.yağmur tam bir felaket.peşinden koşarken 1000 kalori yakmışımdır.geldik hemen beşiğine koydum gittiii.bende takılayım barii birazz görüşrüz kızlar...:80:

Evet ilkecim plates iyi.. Ben faydasını ögrdüm.. Devam:))senin yağmurun maşhı var .. O sana spor yaptıryopr desene zaten:)):21:

Betüşte seviyor biizm yemeklerimziden yemeği ama az yiyior tadımalık yani.. En falz 3 kaşık yer kalkar sofradan ama bizle illaki sofrada oturcak:))yesede yemesede:))sucuk salam sosis seviyor veriyorum zaten en fazla 1- 2 dilim yer..

ewt müzeyyen peşinden çok koşturuyorum ama kiloyu hemen veremiyorum ben.kolay alıyorum hemen verilmiyor işte.ama azimliyim.düzenli yiyorum.abur cubur yok.birde plates yapsam tam süper olacak:21:

ewt müzeyyen peşinden çok koşturuyorum ama kiloyu hemen veremiyorum ben.kolay alıyorum hemen verilmiyor işte.ama azimliyim.düzenli yiyorum.abur cubur yok.birde plates yapsam tam süper olacak:21:

anladım canım.aslında bende zor veriyorum malum yaş ilerliyr...metobolzma yavaşlıyor.. birde benim kabızlık sorunum var malesef.. bende çabuk veremem hemen alrım ama..olatesle sıkılaştımmı ne ince gözküyorum eskiye orana.. aynı kilodayım halbuki gren diyor ne kadar zayıflamışsın diye..bende mutlu oluyorum..:nazar:

anladım canım.aslında bende zor veriyorum malum yaş ilerliyr...metobolzma yavaşlıyor.. birde benim kabızlık sorunum var malesef.. bende çabuk veremem hemen alrım ama..platesle sıkılaştımmı ne ince gözküyorum eskiye orana.. aynı kilodayım halbuki gren diyor ne kadar zayıflamışsın diye..bende mutlu oluyorum..:nazar:

ıyı geceler arkadaslar..........
sanırım forumda ozlemle bızım durumumuz aynı......ınanın gunlerce bırsey yemediği oluyor...tabı benı emıyor o ayrı....mesela bugun ıyı yedı dıyorum...yarım krep 1 tane de muz o kadar ....ıyı yemıs halı bu yani kızlar....artık kabullenmeye basladım bu durumu napıyım....cok yıprattım kendımı artık olmuyor olmuyor....bakalım ayın 22 sınde kontrolumuz var ....oğlumu cocuk gastroentrologuna goturuyoruz...alanında cok ıyı bır prof.gecenlerde doktorum programında cıktı fugen cokugraş....cok zayıfladığını gorunce bakalım ne dıycek...daha 12 kg bıle yok sanırım....herkes cok zayıflamıs dıyor....aralarda atıstırmalık hıc vermıyorum ne meyva ne kraker...bazen ınat edıp emzırmıyorum ama yınede yemıyor...dun ısten sonra bıryere davetlıydım bakıcıdan eşim aldı...geldiğimde saat aksamın 6 sıydı ama bırsey yememıstı....cok da hareketlı bır dakka durmuyor...annem evıne gıdınce heryerı talan ettiği için terminatör diyor....bız alısveriş merkezıne falan gıtmeye korkuyoruz valla ...eşimle ikimiz bıdrden zaptedemıyoruz....zaten bıryere gıtsem fıx dır zaten herkes Allah sabır versın dıyor...bana agır gelmıyor bu kadar ama oğlum dısardan cok bılmıs ve yaramaz olarak gorunuyor...bakalım uslanırlar ınsallah....ama bırazada vıtamınsızlıketen bu kadar aksı bence

iyi akşamlar arkadaşlar, bayaa bi konuşmuşunuz , hep dert aynı iştahsızlık, sizinkiler yemese de gene kiloları fena değil, biz daha yeni 10 buçuk olabildik, yarın bi kan tahlili yapcaz en azından kansızlığı var mı bi bakıcam,
bu ara sizde de var mı bilmiyorum, azra acayip huysuz, her şeye ağlıyo, ağlayınca da susmak bilmiyo, kafam şişti iyice, 2 yaş sendromu mu, son azıları mı geliyo yavaş yavaş anlamadım, tam cadı oldu çıktı başımıza vallahi şaşırdım ne yapacağımı, ağlamak istiyosa izin vermicemiz bişey isteyip bahane buluyo ağlamaya :KK50:

neyse herkese iyi geceler umarım bahar tüm bebeklerimize neşe ve sağlık getirir :KK71:

özlemcim senin işin zor canım.10 saat derken lafın gelişimi diyorsun gerçkten 10 saat bişey yemiyormu?iştah açııcılardan kullansan ? yinede en iyi sen bilirsin çocuğunun huyunu.umarım herşey yoluna girer...

almayın ewe cnm.boşwer zaten büyüyünce biz istemeskde yiyecekler.bari biz engellediğimiz kadar engelleyelim..
mert kabak çekirdeğimi yiyor:KK9:.yağmurda ay çekirdeğine bayılıyor.küçücük bişey zaten ne anlıyorsa ondan:KK52:
birde merte maşallahh büyüklerin damak tadı var onda sanki.çiğ köfte acılı dolmalar falan:KK56:
sucuk vermedim hiç yemez zaten.ama iyi değil oda salam sucuk sosis falan.sadece doyum için vitamin yok.onun yerinde bildiğin kasapdan alıp yaptırabilrisn sucuğu bence.bi ara hiç iyi şeyler çıkmadı sucukla ilgili..

müzeyyencim hadi bakalım.sende gülin gibi plates forewer diyorsun yanii:KK64:
bende 1 haftadır yapıyorum bişeyler.eski kotum oldu bugün çok sewidnmmmmm:KK66:

buarada ölüyorum yorgunluktan.dışarı çıktık helak oldum wallahi.yağmur tam bir felaket.peşinden koşarken 1000 kalori yakmışımdır.geldik hemen beşiğine koydum gittiii.bende takılayım barii birazz görüşrüz kızlar...:80:

sosis hiç vermem zaten ama sucukla ilgili hiç duymadım, doktorlar sucuk alacaksanız kilosu 20 liradan az olursa herşeyi yediğiniz göze alarak yiyin diyor. bizde hep polonez köy ün sucuğunu alıyoruz kilosu 32 tl. babası çok sever ona kızartınca yemeden durmuyor. hatta bugün markette gördü tutturdu sucuu sucuuu diye başından ayrılmadı.
ayçekirdeğinide sever, hergün dönüşümlü veriyorum, ona çitlemekten kendim yiyemiyorum.

ıyı geceler arkadaslar..........
sanırım forumda ozlemle bızım durumumuz aynı......ınanın gunlerce bırsey yemediği oluyor...tabı benı emıyor o ayrı....mesela bugun ıyı yedı dıyorum...yarım krep 1 tane de muz o kadar ....ıyı yemıs halı bu yani kızlar....artık kabullenmeye basladım bu durumu napıyım....cok yıprattım kendımı artık olmuyor olmuyor....bakalım ayın 22 sınde kontrolumuz var ....oğlumu cocuk gastroentrologuna goturuyoruz...alanında cok ıyı bır prof.gecenlerde doktorum programında cıktı fugen cokugraş....cok zayıfladığını gorunce bakalım ne dıycek...daha 12 kg bıle yok sanırım....herkes cok zayıflamıs dıyor....aralarda atıstırmalık hıc vermıyorum ne meyva ne kraker...bazen ınat edıp emzırmıyorum ama yınede yemıyor...dun ısten sonra bıryere davetlıydım bakıcıdan eşim aldı...geldiğimde saat aksamın 6 sıydı ama bırsey yememıstı....cok da hareketlı bır dakka durmuyor...annem evıne gıdınce heryerı talan ettiği için terminatör diyor....bız alısveriş merkezıne falan gıtmeye korkuyoruz valla ...eşimle ikimiz bıdrden zaptedemıyoruz....zaten bıryere gıtsem fıx dır zaten herkes Allah sabır versın dıyor...bana agır gelmıyor bu kadar ama oğlum dısardan cok bılmıs ve yaramaz olarak gorunuyor...bakalım uslanırlar ınsallah....ama bırazada vıtamınsızlıketen bu kadar aksı bence

neslihan kilosu iyi maşallah niye dert ediyorsun ki mert 11 kiloydu 2 ay önce. doktor normal diyor. merttede herkes çok zayıflamış diyor. 1 yaşına kadar çok tombişti anne sütünden dolayı.bezen mertde huysuz mızmız onuda karnının doymadığına bağlıyorum, karnı doydumu gayet mutlu oluyor. diğer türlü herşeye ağlayan mızmız bir çocuk oluyor.

plates sıkıcı bir spormu kızlar, ben yürümek haricinde spor yapmaktan nefret ediyorum. plates zevkli ise topunu alıp yapıcam. vücudumu sıkılaştırmak istiyorum. daha doğrusu üst bacaklarımı. tayt giydiğimde üst bacak kalın ve sarkık duruyor.

benim oğlmda genel olarak yemediği için o sekilde huysuz devamlı ayşe....napıyım saglıgı yerınde olsunda.....zamanla gecer ınsallah...benım umudum 3 ay sonrasına kaldı artık....3 ay sabretmeyı dusunuyorum sadece cok ustune dusmıycem artık...memeyı kestıkten sonra anlasılcak hersey bakalım yıyo mu yemıyo mu....

valla bende plates ıstıyorum aslında ...oldukca zayıfım dogumda 30 kg almıstım...hepsını verdım hamdolsun....ama saglık ııcn spor sart...plates cok guzel bır spor....hıc vaktım yok ama benım...bende topunu ıpını alıp bırde ebru sallının vcd sını almayı dusunuyorum...boz kaldıkca yaparım bıraz ıste

benim oğlmda genel olarak yemediği için o sekilde huysuz devamlı ayşe....napıyım saglıgı yerınde olsunda.....zamanla gecer ınsallah...benım umudum 3 ay sonrasına kaldı artık....3 ay sabretmeyı dusunuyorum sadece cok ustune dusmıycem artık...memeyı kestıkten sonra anlasılcak hersey bakalım yıyo mu yemıyo mu....

valla bende plates ıstıyorum aslında ...oldukca zayıfım dogumda 30 kg almıstım...hepsını verdım hamdolsun....ama saglık ııcn spor sart...plates cok guzel bır spor....hıc vaktım yok ama benım...bende topunu ıpını alıp bırde ebru sallının vcd sını almayı dusunuyorum...boz kaldıkca yaparım bıraz ıste

beslenme topiğinde emince yemiyor emmeyi bıraktırdım ama yine yemiyor diyen çok kişi var. benim hiç umudum yok. 3 ay sonrada aynı olacak bence. inşallah yanılırım.

benimde kilom iyi 48 im ama dediğim gibi etim sıkı değil. özellikle üst bacakları inceltemek istiyorum. buda sporsuz olmuyor. plates zevkli ise alayım diyorum. ama ebru şallıya dayanamıyorum. yılan gibi, ne güzellik var ne diksiyon. ver al demeside ayrı bir facia :KK37::KK37:

o zaman da yemesse umudumu artık anaokuluna basladıgı zaman yere saklarım...ama bende cok emmeyı seven bır cocukmusum o yuzden annem benı memeden kesmıs hıcbırsey yemıyomusum kaseyı gorunce kafamı duvarlara vurmaya baslıyomusum....anasının oğlu...sonra yemısım

o zaman da yemesse umudumu artık anaokuluna basladıgı zaman yere saklarım...ama bende cok emmeyı seven bır cocukmusum o yuzden annem benı memeden kesmıs hıcbırsey yemıyomusum kaseyı gorunce kafamı duvarlara vurmaya baslıyomusum....anasının oğlu...sonra yemısım

o zamana allah kerim. ben o kadar takmıyorum, bazılarının psiklojisi bozulup doktora gidiyor.

merhaba kızlar , tabi saatte herkes uyumuştur benim paşam akşam 7de yarım saat uyudu kalktı ve şimdi anca uyudu mahvetti bizi
beslenmesini 3-4 saate çektim ve gerçekten işe yaradı çok çok teşekkür ederim size
ben 2 saatte bir yedirmeye çalışıyordum ve 1-2 lokma yiyordu aç diye çok üzülüyordum şimdi ara verdim çok iyi yedi maşallah
kahvaltımız menemen domatesli peynirli, tam buğday ekmeği, bir tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi
öğle yeşil çorba :) (brokoli ıspanak )
akşam makarna sonra muz
gecede muhallebi yapmaya üşendim kurufasülye vardı ondan yedirdim biraz
yarımda süt dilimi yedi :nazar:nep
nilaycım istersen telde konuşturalım paşaları , ben sana özelden yazarım numaramı ,zeyneplede konuştuk geçen , gelinimin kafası sehpaya çarpmış yarılmış bu arada :KK43: geçmiş olsun dedik oğlumla
müminecim benim eşim çok kıskanç resim koymamı istemiyor ne facee ne buraya ama istersen mailini yaz , birkaç yakışıklı resim atarız sana canım :)
sucuk bende vermiyorum kızlar ama çok fena canım çekti sayenizde sabah alıcam pazar kahvaltısına :KK56:
kabak çekirdeği çok faydalı bende veriyorum kayrama
:44:aklımda kalanlar bunlar amma çok yazmışım
bu arada benim diyette gitti çok yiyorum bu aralar :KK57: çok sinir oluyorum kendime hiç iradem yok :KK43: sütten kesince mate çayına başlıcam kendi düğünümden önce acayip zayıflamıştım mateı çayıyla artık umudum onda yani :)
bu arada maşallah zayıflayan annelerimize:nazar:
ne çok konuşmuşum bu saatte kendi kendime neyse gidip yatayım
sabahın ilk annesine benden günaydıııın :)

Son düzenleme:
sabahın ilk annesinden de herkese günaydın, güne 6 buçukta başladık, ben kahvaltıyı hazırlarken azra hanım yine kendine bi ağlama konusu buldu, yaklaşık yarım saat bağıra bağıra ağladı, sanırım tamamaen 2 yaş sendromu durumları, biz de ilgilenmedik, yarım saat sonra aneee diye kucağıma geldi sarıldık sustu biraz kahvaltısından yedi, anneme sordum kızım sakın taviz verme her çocukta olur sizi deniyo şimdi ağlayınca dediğini yaparsanız bi daha baş edemezsiniz dedi, artık sabredicez biraz, ayy güneş doğdu biraz mutlu oluruz dedik, kız dünyamızı karartıyo yaavv,

neysem arkadaşlar ben de aldım plates topu ama daha hiç başlayamadım hatta aklınızda bulunsun hepsibur. dan set olarak 40 tk ye aldım, topu, er minderi, lastiği bi de twister var, tabii onlar var ama yapan yok şimdilik tabii :))

emelcim mailimi hemen veriyorum, drmumine@gmail.com , bari burdan görelim yakışıklını, face iyi oluyo sanki hepsini yakınlarımızın çocuğu gibi tanıyıp seviyoruz, bu da ayrı bi dünya işte,

havvanın zeynepine de çok üzüldüm yaa, inşallah daha iyidir şimdi, Allahım korusun kuzularımızı

merhaba kızlar, nasılsınız?
bugün bizim dedemiz hastaydı bütün gün ordaydık, dayımızında müşavirlik sınavları iyi geçmiş
yani hem iyi hem kötü bir gün geçirdik
müminecim göndercem canım, neslihancım mailini yazarsan sanada gönderirim
benim eşim aşkım biraz böyle işte napayım :)

günaydın kızlar sayfalar nekadar çok ilerlemiş okuyamadım
iyi hafta geçirmek dileğiyle

X