2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar
buğün yoğundumm yarın misafir var alışveriş yaptık elaya bebek arabası aldık oyuncak 2. kırdı diğerinii
çok seviyoo parka cıktıkk herkee gösteriyoo alcak olanlara ıhh diyoo onunmuşş vermicekmişş benimsemişş bizimkii
sarma sardım dolma tavuk haşladımm tatlımı yaptım yarın sabah temizlik yaparım öğlen sonu yemeklerr çocukla cok zor misafir beliim ağrıdı dün halı yıkaydım salon felann yoruldumm
ayşecimm mısırı haşlayıp mı koyuyosun ben ciğ koyup kışın düdüklüye koyuyorum pişiyoo
bamya bezelye barbunya koydumm domatess koycamm fasülye bide patlıcan düşünüyorum nasıl koyuyosunuzz yada başka neler koyuyosunuz dondurucuyaa

ben eskiden çiğ koyardım ama mert olunca pişirdim, zaten arada bir küçük mısır çıkarıcam pnuda sıcak suda 1-2 dak kaynatırım, çiğden koysam her çıkardığım azcık mısırı saatlerce haşlamak zorunda kalıcam. 1 kere haşladım 2 ya bölüp koydum daha pratik.

valla ben kabak, biber domates dereotu maydonoz bezelye mısır patlıcan koydum.
haricinde yufka milföy sucuk peynir kaşar ekmek mutlaka olur ha bide börek ve dolma harcı artarsa koyarım.

Umarım bir şey çıkmaz, geçmiş olsun.

Hepsi aynı galiba. Baba evdeyken ne kadar geç yatsana sabah erkenden kalkıyo, normalde günde iki kez uyumasına rağmen 1 kez kısa uyuyo. Bir film izleyelim uyurken diyoruz, bitiremiyoruz:KK43:

hayırlı olsun, ilk başlarda ben de çok sevinmiştimkaydirigubbakcemile3

çok tatlı oluyor yürüken
.

günaydın millet, ayşecim hayırlı o lsun ilk adımlarınız, tabii ki seviniceksin, ben memnunum vallaa, peşinden koşmak gerekiyo ama biçok açıdan da daha rahat oldu yürümesi

umarım tüm bebişler ve de anneler iyidir,

pepecim aynen öyle, tv seyrederyim desem hemen gidip tv yi kapıyo, sonra gelip elimden kumandayı alıp uzağa atıyo, sadece onunla oynarsak ondan mutlusu yok,
bi de elinden bişey alınca ya da istediği bişeyi yapmayınca, kafasını yere kollarının arasına koyup ağlıyo koca çocuk gibi, geçen babası bi bebek kucakladı, bizimki koştu, koltuğa kafasını dayaypp ağladı içli içli, çok seviyolar anne babalarını napsınlar canlarım
yürüyünce daha zor diyorlar bekleyip görücez.

patateste karbonhidrat canım, üzülme, yiceği kadar yiyordur o
ben kahvaltıda menemen yapınca içine ekmek ufalıyorum sıcakken yumuşuyor hemen dene istersen

Geçmiş olsun canım, çabucak iyileşir inşallah durucuk

maşallah güzelmiş menünüz, yarasın azramıza, yoğurdu nasıl veriyorsun meyveylemi?

maşallah mert paşaya alkış kocaman :))

kıyamam kuzucuklar ya, benimkide öyle içli herşeye ağlıyor

Geçmiş olsun canım, başka doktora git olmassa

Geçmiş olsun yağmurumuzada , Allah şifa versin,
kolay gelsin canım sanada

kızlar biz çok büyük bir kaza atlattık, geçen gün akşam saati sofra hazırlıyorum kayrada geziniyordu ayaklarımın dibinde bir ara kayboldu, herhalde salona babasının yanına gitti diye düşündüm, biraz sonra gidip bakayım dedim, eşim uyuyor çocuk nerde dedim bende değil dedi,
balkona bir baktım sandalye unutmuşuz çıkmış ona sarkmış aşağıya eşimin sigaralarını çakmağı atıyor, birde 3. kattayız aklım gitti, okadarda dikkat ediyorum ama unutmuşuz işte
Allah korudu yavruma, çok dikkat edin kızlar, balkonlarda çıkabileceği bişey bırakmayın

çok geçmiş olsun canım, sandalyeye çıkabiliyormu.

ayşecimm gözün aydınn cnmm ama zor yürümesii benimki çok erken yürüyüncemi ne biraz daha gec yürüseydi diyorum şimdiii:)))
ilke hoşgeldin cnm gecmiş olsunn temizlik evde durmasanda batıyooo kolay gelsinn
emelcim allah korumuşşş biz 1. kattayız ama annemlere gidince çok korkuyodum bendee
alhan gecmş olsun diş ağrısıda bişeye benzemezzz
mümine çok girmiyosun cnm yoğunsun sanırımmm kızında iyidir inşş
bana gelince akşama misafir var çoğu işimi bitirdimm corbam pilavım ve salatam kaldıı

14,5 aylık oldu artık yürümesi lazımdı, çok şükür bugünleride gördük.
gözün aydın canım.

öncelıkle kızın hayırlı olsun.ben de epidural oldum ve en ufak bi şikayetim olmadım.ama anestezi ekibi çok öenmli tabi.

ayşecim mertin dünyaya geldiği anı görsen böyle düşünmezdin inan.

of ya benım de yarın evde son gunum kızımla.ben de çarşamba işe başlıyorum.:gitme:

e elayı da götür olmaz mı ki?

e maşallah selvi boylum.

ayşe ya ben çok merak edıyorum senı.bi resmını yolllasana bana bı göreyım senı:)) face de yoksun dimi?

çok geç canım.bana dr saat 9 da bıtecek kahvaltı faslı demıştı.en geç o da 40 yıldaa bi 10 falan olur uyursak.öğlen 1 gibi de yemek yıyecek.yoksa ileride metabolızması iyi çalışmaz demişti dr.

bilmiyorumki, hiç böyle düşünmemiştim. 2. doğuma çok var belki o zaman fikrim değişir.

faceyi kullanmıyoruz artık. ama yükleyebilirsem yüklerim.

ya bugün mert benide eşimide deli etti, çok mızmız uyumak bilmedi, oruca ara verince ilk gün çok zorlandım bişey yemedi,sinir krizi geçiriyordum. bağırdım rahatlayayım diye balkona çıktım yan taraf balkonda mangal yapıyor apartmana rezil oldum.

bugün doğum günümdü, eşime kimseyi çağırma dedim kendimiz kutladık, hediye tost mak. alayım mı diyor şarjlı süpürge al dedim, almam onu kendi paranla al diyor aylardır ihtiyacım var bozuldu önceki ama bende oda inat ettik almıyoruz :)
tost mak kırıldı aldırsam mutfakta birsürü yer kaplıycak düünüyorum hala.

ya kızlar spiral kullananlar kontrole gittinizmi, ben taktırdım ama 5 aydır kontrole gitmedim ve hala korunuyoruz. adetim 13-14 gün sürüyor, eskiden 10 gün sürerdi. sağlık ocakları aile hekimliğine geçmiş bakmıyorlar artık doğum evine gitmek gerekiyor. boşuna taktırmışım.

kızlar selam, var mı benim gibi uyumadan sahur yapacak olan? gelin de 2 çift laf edelim,
dün geçmişi oku oku bitiremedim, benim tatilde nete girme imkanım yoktu uğrayamadım, o nedenle ne oldu ne bitti tam bilemiyorum, kusura bakmayın önemli bişey kaçırdıysam
ahmir epidural sezeryanı sormuşsun ben tavsiye ederim, gülinin de dediği gibi bebeğinin doğduğu anı görmek (hem de sancılar içinde değilken) muhteşem, hayatında hangi anı tekrar yaşamak istersin deseler o anı derim herhalde
ayşe doğumgünün kutlu olsun, eşin ve bebeğinle nice mutlu senelere
bebekleri yürüyenlerin gözü aydın, bizimki de ağustosun başından beri yürüyor, o kadar seviniyor ki yürürken ben yürüyo diye değil ama seviniyor diye mutlu oluyorum her seferinde, darısı tüm haziran annelerinin başına
işe döneceklere şimdiden kolaylıklar diliyorum, benim de başlıyor, onun stresinden bi haftadır etrafımdakileri de kırdım, çok asabiyim bu aralar (ama mazeretim var çocuğumu bırakmak istemiyorum)
kızlar bebeğiniz ne kadar inek sütü içiyor bi günde, nasıl alıştırdınız benimki kahvaltısına karıştırdığımı saymassak hiç içmiyor, aslında hem sağlıklı hem de büyük rahatlık, dışarda falan küçük bi paket oyalansın, bizim kurtarıcımız çubuk kraker, dışarda çok mızırdanırsa veriyorum mecburen, hiç içime sinmiyor, mesela yolculukta durmadı neredeyse yarım paket yedi:KK43: neyseki senede 2-3 kereden fazla yolculuğa gitmiyoruz..neyse çok konuştum, saat 3 olacak, yiyip yatayım, sabahın ilk annesine günaydın:)

ya kızlar spiral kullananlar kontrole gittinizmi, ben taktırdım ama 5 aydır kontrole gitmedim ve hala korunuyoruz. adetim 13-14 gün sürüyor, eskiden 10 gün sürerdi. sağlık ocakları aile hekimliğine geçmiş bakmıyorlar artık doğum evine gitmek gerekiyor. boşuna taktırmışım.

tatlım ben 2009 aralıkta taktırdım 2010 ocakta 1 ay sonra gittim kontrole bi daha da gitmedim dr gerek yok kontrollere dedi 10 yıllık taktırdığım 10 yıl sonra görüşsek bile olur dedi adetim benimde 2 gün arttı 3-4 gün sürüyodu önceden şimdi 6-7 güne kadar çıktı ilk 1 yıl artması normal dedi dr 1 yıl sonra normale döner dedi canım telaş etme ondan
sağlık ocağına mı taktırmıştın

gün aydın kızlar.dun akşam geçmişin anca bı kısmını okuyabıldım.eşimin şimdi kırıcam şu bılgısayarı lafından sonra kapattım mecburen:))
ayşecim sağol resim için.ay nedense ben senı çok merak edıyodum iyi oldu.ay maşallah mert de tosuncuk gibi.
bu arada derıne ne zaman versem içiyo inek sütü.ortalama gunde 300-350 cc falan içiyodur herhalde.

günaydın kızlarr cok yorgunumm çokta uykum varrr
dün misafirlerimii ağırladımm cocukla cok zorr eşim evdeydi sözle ama öğlene kadar evdeydilerr öğleden sonra uyudularr kalktılar carşıya gittilar iftardann 10dk önce geldilerr ne fayda ne zarar oldu
yanii servis yaparken bacaklarımdaydı çok sımardı ela çokk neden böyle huysuzz herkeste aynı sorun var benimkimi böylee

günaydın canım nasılsın?
sağol canım iyiym sen nasılsın
günaydın kızlarr cok yorgunumm çokta uykum varrr
dün misafirlerimii ağırladımm cocukla cok zorr eşim evdeydi sözle ama öğlene kadar evdeydilerr öğleden sonra uyudularr kalktılar carşıya gittilar iftardann 10dk önce geldilerr ne fayda ne zarar oldu
yanii servis yaparken bacaklarımdaydı çok sımardı ela çokk neden böyle huysuzz herkeste aynı sorun var benimkimi böylee

aynen canım inanda çok yaramaz

hoşbulduk canım günaydın herkese,bende okuyim dedim.doktora götürücem dedim ya.dün oturdu maşallah peynir yağda kızarmış yumurtayı küçük küçük yedi akşam maşallah blenderdan geçmemiş hiçbirşeyi yemezdi.
bende sevindim demekki bir rahatsızlıktan dolayı değil inattan ve iştahsızlığından yemiyor doktora götürmedim

emelcim sana büyük geçmiş olsun.ilkecim yağmur üşütmüş geçmiş olsun.işe başlayacaklar Allah kolaylık versin:ben her pazartesi işe yeni başlıyormuş gibi üzülüyordum

egeli fatosh oğlunun yürümesine çok sevindim.benim kızım hala yürümüyor.emekliyor tutunarak heryere gidiyor.bende bekliyorum hayırlısı olsun.

ayşe bende seni merak ediyordum iyi oldu gördüğüm.

eminecim seninde hiç misafirin eksik olmuyor Allah kolaylık versin

filizcim sen nasılsın oruç nasıl gidiyor arazi işi olmaz bugün inşallah.

X