2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

neslihancımm evet misafirim cok allah eksik etmesin cnmm
sevindim cnm durunun yemesine dişte iştahsızlık yapıyoo

hoşbulduk canım günaydın herkese,bende okuyim dedim.doktora götürücem dedim ya.dün oturdu maşallah peynir yağda kızarmış yumurtayı küçük küçük yedi akşam maşallah blenderdan geçmemiş hiçbirşeyi yemezdi.
bende sevindim demekki bir rahatsızlıktan dolayı değil inattan ve iştahsızlığından yemiyor doktora götürmedim

emelcim sana büyük geçmiş olsun.ilkecim yağmur üşütmüş geçmiş olsun.işe başlayacaklar Allah kolaylık versin:ben her pazartesi işe yeni başlıyormuş gibi üzülüyordum

egeli fatosh oğlunun yürümesine çok sevindim.benim kızım hala yürümüyor.emekliyor tutunarak heryere gidiyor.bende bekliyorum hayırlısı olsun.

ayşe bende seni merak ediyordum iyi oldu gördüğüm.

eminecim seninde hiç misafirin eksik olmuyor Allah kolaylık versin

filizcim sen nasılsın oruç nasıl gidiyor arazi işi olmaz bugün inşallah.
oruç iyi canım şimdilik devam bakalım ALLAH kabul ederse
yok arazi işimiz bu hafta şöförümüz izinli
emele ne olmuş ben geçmişi okumadığımdan bilmiyorum
bu arada maşallah duru ya
gez bakalımmm cnmm bizim yerimizede ne zaman gidiyosun

arife günü öğleden sonra canım inş

günaydın kızlar dün hiç giremedim bursya gittik avm lerde gezdik biraz eceyle zor tabi bizi bırakıp gidiyo inat ediyo istediği dükkanlara giriyo allahım çok komiktik ya hiç korkmuyo da bırakıp gidecekler diye her yere saldırıyo neyse çocukla da alışveriş olmuyor yani.
ayşe doğumgünün kutlu olsun.
emelcim geçmiş olsun allah korumuş.emele ne olduğunu soranlar ; kayra balkonda sandalyeye çıkıp sarkmış.
elacım eşime inatt ettim geçmişteki bişeyden dolayı bayrama gitmek istemiyorum ama o gidelim diyor memlekete gideriz heralde annelerin yanına
neslihancım maşallah duruya darısı başımıza

slm kılzar yazmadım bende dün büyük magzaların satış magzaları olan yere gittik karabiüke yani ama melis hiç durmadı ablamlar baktıbende melsi gezdirdim dışlarda burnumdan geldi gerçekten çocuklarla hiç bişey olmuyo seürekli anne beni al yapıya canım çıktı
hsataolanlara geçmiş olsun
neslicim çok sevindim eyemesine benimkide öyle yeniyeni yiyo ögürerek merakertme zamanı gelince yer hem yürürde melisde 14,5 aylıkken yürüdü biranda

tatlım ben 2009 aralıkta taktırdım 2010 ocakta 1 ay sonra gittim kontrole bi daha da gitmedim dr gerek yok kontrollere dedi 10 yıllık taktırdığım 10 yıl sonra görüşsek bile olur dedi adetim benimde 2 gün arttı 3-4 gün sürüyodu önceden şimdi 6-7 güne kadar çıktı ilk 1 yıl artması normal dedi dr 1 yıl sonra normale döner dedi canım telaş etme ondan
sağlık ocağına mı taktırmıştın

ben sağlık ocağına taktırıdım oradaki ebe, vücut yabancı cismi atmaya çalışır kayma ihtimali var dedi 1 ay sonra temizken gel dedi ama gidemedim işde.
benimkide 10 yıllık. sen gitmedinmi şimdi kontrole.

gün aydın kızlar.dun akşam geçmişin anca bı kısmını okuyabıldım.eşimin şimdi kırıcam şu bılgısayarı lafından sonra kapattım mecburen:))
ayşecim sağol resim için.ay nedense ben senı çok merak edıyodum iyi oldu.ay maşallah mert de tosuncuk gibi.
bu arada derıne ne zaman versem içiyo inek sütü.ortalama gunde 300-350 cc falan içiyodur herhalde.

bende derini ve seni merak ediyorum seni yine profil resminden falan gördüm ama derini hiç göremedim.
benim eşimde pc başındayken söyleniyor bana bu kk senin aklını başından almış diyor.
hoşbulduk canım günaydın herkese,bende okuyim dedim.doktora götürücem dedim ya.dün oturdu maşallah peynir yağda kızarmış yumurtayı küçük küçük yedi akşam maşallah blenderdan geçmemiş hiçbirşeyi yemezdi.
bende sevindim demekki bir rahatsızlıktan dolayı değil inattan ve iştahsızlığından yemiyor doktora götürmedim

emelcim sana büyük geçmiş olsun.ilkecim yağmur üşütmüş geçmiş olsun.işe başlayacaklar Allah kolaylık versin:ben her pazartesi işe yeni başlıyormuş gibi üzülüyordum

egeli fatosh oğlunun yürümesine çok sevindim.benim kızım hala yürümüyor.emekliyor tutunarak heryere gidiyor.bende bekliyorum hayırlısı olsun.

hadi gözün aydın 2 yaşına kadar püre şeklinde yemesi çok normalmiş.

günaydın kızlar dün hiç giremedim bursya gittik avm lerde gezdik biraz eceyle zor tabi bizi bırakıp gidiyo inat ediyo istediği dükkanlara giriyo allahım çok komiktik ya hiç korkmuyo da bırakıp gidecekler diye her yere saldırıyo neyse çocukla da alışveriş olmuyor yani.
ayşe doğumgünün kutlu olsun.
emelcim geçmiş olsun allah korumuş.emele ne olduğunu soranlar ; kayra balkonda sandalyeye çıkıp sarkmış.
elacım eşime inatt ettim geçmişteki bişeyden dolayı bayrama gitmek istemiyorum ama o gidelim diyor memlekete gideriz heralde annelerin yanına
neslihancım maşallah duruya darısı başımıza

saol canım.
çocukla alışveriş ölüm, biz patlamaya hazır bir bomba haline geliyoruz alışveriş yaparken, mert çok yoruyor.

mertte 2 gündür yemiyor, önceleri gayet güzel yiyor diye seviniyordum. sabah 4-5 lokma domatesli yumurta yedi o kadar.
şimdide tavuklu bezelye yaptım pişiyor, inşallah yer.

vakit geçmiyor, dakikaları sayar oldum, baktım olmayacak temizlik yaptım can sıkıntısına.

mert vileda kovasına çıdırıyor elini kovaya sokuyor pis mis anlamyor.

ben sağlık ocağına taktırıdım oradaki ebe, vücut yabancı cismi atmaya çalışır kayma ihtimali var dedi 1 ay sonra temizken gel dedi ama gidemedim işde.
benimkide 10 yıllık. sen gitmedinmi şimdi kontrole.

bende derini ve seni merak ediyorum seni yine profil resminden falan gördüm ama derini hiç göremedim.
benim eşimde pc başındayken söyleniyor bana bu kk senin aklını başından almış diyor.

hadi gözün aydın 2 yaşına kadar püre şeklinde yemesi çok normalmiş.

saol canım.
çocukla alışveriş ölüm, biz patlamaya hazır bir bomba haline geliyoruz alışveriş yaparken, mert çok yoruyor.

canım benim dr de kayma olur falan diye 1 ay bittikten sonra gel dedi gittik problem yok hani başka kontrole gelmene gerek yok dedi 10 yıl sonra görüşürüz dedi gönderdi canım
sorun yok yani

evet kk alışkanlık yapıyo çok

mertte 2 gündür yemiyor, önceleri gayet güzel yiyor diye seviniyordum. sabah 4-5 lokma domatesli yumurta yedi o kadar.
şimdide tavuklu bezelye yaptım pişiyor, inşallah yer.

vakit geçmiyor, dakikaları sayar oldum, baktım olmayacak temizlik yaptım can sıkıntısına.

mert vileda kovasına çıdırıyor elini kovaya sokuyor pis mis anlamyor.

inanda ctesi pazar hiçbişey yemedi kabız oldu pazar günü artık acile gittik dr ilaç verdi maşallah 15 dk sonra yaptı çocuğum rahatladı

ellerine sağlık canım

inş mert yemeğini yer canım top top et olur kuzuşuna

buraya tek resim nasıl koynuyo kızlar?albümde var ama eski onlar.söyleyın de ben koyayaım buraya kızımla resmimizi.

slm kızlar gecmısı tam okuyamadım
ist mısafırım vardı 3 gun kaldı dün ugurladık halamın kızı gelmıstı.
ve ıkı gundur dişim cok agrıyor aynı dişi 3. kez yaptırıyorum o dr u koltuga oturtup diş nasıl yapılır ben gösterıcm artık.bugun yine dr gıdecem.
neyse canlarım hepınızı çok öpüyorum dişim agrıdgı için keyfım yok hiç.
Geçmiş olsun, ben de dişten çok çektim, bilirim.

selam kızlar.
geldm sonunda ewimdeyim.uzun zaman olmayınca ew çok tozlanmış.sabahtan beri temizlik canım çıktı walla.yağmurda uyumadı gece burnu akıyo öksürüyor.yarın dr götürcem.şimdilik böle işlerimi halledeym gelirim..
Geçmiş olsun Yağmur'a.

kızlar biz çok büyük bir kaza atlattık, geçen gün akşam saati sofra hazırlıyorum kayrada geziniyordu ayaklarımın dibinde bir ara kayboldu, herhalde salona babasının yanına gitti diye düşündüm, biraz sonra gidip bakayım dedim, eşim uyuyor çocuk nerde dedim bende değil dedi,
balkona bir baktım sandalye unutmuşuz çıkmış ona sarkmış aşağıya eşimin sigaralarını çakmağı atıyor, birde 3. kattayız aklım gitti, okadarda dikkat ediyorum ama unutmuşuz işte
Allah korudu yavruma, çok dikkat edin kızlar, balkonlarda çıkabileceği bişey bırakmayın
Çok geçmiş olsun, ya olsaydı diye düşünmek tüylerimi ürpertti. Allah korumuş. Balkon kapısını açık bırakmıyoruz biz, Allahtan diğer kapılar gibi alçak değil yetişemiyo. ama dış kapıya yetişiyo, onu da kilitli tutuyoruz.

ya bugün mert benide eşimide deli etti, çok mızmız uyumak bilmedi, oruca ara verince ilk gün çok zorlandım bişey yemedi,sinir krizi geçiriyordum. bağırdım rahatlayayım diye balkona çıktım yan taraf balkonda mangal yapıyor apartmana rezil oldum.

bugün doğum günümdü, eşime kimseyi çağırma dedim kendimiz kutladık, hediye tost mak. alayım mı diyor şarjlı süpürge al dedim, almam onu kendi paranla al diyor aylardır ihtiyacım var bozuldu önceki ama bende oda inat ettik almıyoruz :)
tost mak kırıldı aldırsam mutfakta birsürü yer kaplıycak düünüyorum hala.
Ne yazıkki bazı günler çok huysuz oluyorlar, ben de bazen ağlaması yüzünden çıldırıyorum.

Ayşe, doğumgününü kutlamak için alıntı yapmıştım ama atlamışım, nice mutlu yıllara...

inanda ctesi pazar hiçbişey yemedi kabız oldu pazar günü artık acile gittik dr ilaç verdi maşallah 15 dk sonra yaptı çocuğum rahatladı

ellerine sağlık canım

inş mert yemeğini yer canım top top et olur kuzuşuna

yemedi canım ya yarın belki yer diye dolaba koydum ama umudum yok, hep hararet giderecek şeyler yiyor, karpuz domates .
fitilmi kullandın inana, yapamadığında ağlıyormuydu.

sen 1 ay sonraki kontrole gitmişsin orda kayma olmadıysa olmaz ben işde ona gitmedim.

Geçmiş olsun, ben de dişten çok çektim, bilirim.

Geçmiş olsun Yağmur'a.

Çok geçmiş olsun, ya olsaydı diye düşünmek tüylerimi ürpertti. Allah korumuş. Balkon kapısını açık bırakmıyoruz biz, Allahtan diğer kapılar gibi alçak değil yetişemiyo. ama dış kapıya yetişiyo, onu da kilitli tutuyoruz.

Ne yazıkki bazı günler çok huysuz oluyorlar, ben de bazen ağlaması yüzünden çıldırıyorum.

teşekkür ederim canım olumunekankayizsmile

ben mızırdanmasına birde yemek yetiştirirken ayaklarıma dolanmasına çok sinir oluyorum.

merhaba kızlar ay son gün yarın toplantıyla birlikte başlıyoruz okula bakalım kızım durucak mı bakıcısında ay sıkıntı bastı.
fatoş her sabah ısrarla verdim başta çok az içti bıraktı sonra içmeye başladı

biberonlamı verdin,

çocuğu biberon almayan nasıl içiriyor kızlar, benimki biberon almadı hiç bir ara uğraştım istemedi, şimdide ben istemiyorum biberon almasını ama süt içirmemm lazım, birde sıcakmı şekerlimi içirdiğiniz süt sulandırıryormusunuz hala.

tek resim derken ?
profil resmi ise profile gireceksin canım, benim koyduğum resim gibiyse ressim netten yükle.
evet canım senınkı gibi.nerden yuklıycem netten?

kızlar bebekleriniz inek sütü ne kadar içiyor,nasıl alıştırdınız?

valla canım benım ilk verdiğim günden beri içiyo derın.bazen pınarın devam sütü bazen günlük süt.özel bişey yapmadım alışsın diye ben.

merhaba kızlar ay son gün yarın toplantıyla birlikte başlıyoruz okula bakalım kızım durucak mı bakıcısında ay sıkıntı bastı.
fatoş her sabah ısrarla verdim başta çok az içti bıraktı sonra içmeye başladı

offf deşme yaramı:gitme: ben de sabah derini anneme bırakıcam.öğlene kadar orda.ay yarın da izmir için sel uyarısı yapmışlar.valla dedım çok yağarsa gelir senı alırım dedım anneme.çıkaramam kuzumu o yağmurda dışarı:eek:klava:

ya kızlar spiral kullananlar kontrole gittinizmi, ben taktırdım ama 5 aydır kontrole gitmedim ve hala korunuyoruz. adetim 13-14 gün sürüyor, eskiden 10 gün sürerdi. sağlık ocakları aile hekimliğine geçmiş bakmıyorlar artık doğum evine gitmek gerekiyor. boşuna taktırmışım.

ayşecim bende kullanıyorum.1 ay sonra kontrole gittim herşey normaldi.dr eğer kanaman fazla olursa gel,onun haricinde gelmene gerek yok dedi.benimkide 10 yıllık.buarada benim adet günlerimdede artma oldu.normalde 1 hafta sürerdi şimdi 10 günü buluyor..

bayramda evdemisiniz kızlarr

izmirdeyim canım bende...

saol cnmm daha iyi yağmur..

biberonlamı verdin,

çocuğu biberon almayan nasıl içiriyor kızlar, benimki biberon almadı hiç bir ara uğraştım istemedi, şimdide ben istemiyorum biberon almasını ama süt içirmemm lazım, birde sıcakmı şekerlimi içirdiğiniz süt sulandırıryormusunuz hala.

benimde sıkıntım bu süt olayı.geceleri içsin istiyorum ama yok.
ben alıştırma bardağıyla wwerdim bikaçkere çünkü yağmur biberon hiç almadı.
ama alıştırma bardağıyla suyunu içiyor.
bikakere denedm içti midesi bulanır giibi oldu içmedi.dr sordum yoğurt,peynir vs yiyorsa acele etme ama denemeye dewam et içecektir dedi.deniyoruz ama içmiyor.gece mamalarından weriorum bende muhallebilerden...

bu arada ayşecim bende merak ediordum seni ii olduuuolumunekankayizsmile

bende bugün yağmuru dr götürdm 3 tane şurup yazdı.anbiyotik wermedi.nezle olmuş.
öksürükde hafifledi sanki.daha iyiy olucaz inş.
dün netten okudum üşütmeeler grip nezle için kk da kızlar yazmış.gece yataken bebeklerin ayaklarının altına viks sürün die.bi zararı olmaz heralde deniyim diorum...

kızlarr yağmur bugün beni delirtiiiii..dışarıya çok alıştı.ewde sadece benle sıkılıo.mızmız,ağlakk yapışık bi şekildeydi bugün..bian sıkıldım bişeyde yapamıosun.çıktım yukarııı bi hava aldım yoksa çıldırıcaktımmm..iyice değiiştilerrrr bunlar yaa.:1no2:

X