2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın ve iyi tatiller herkesee,
yorunluktan yazamıyorum okuyup kaçıyorum maalesef,

aşı konusunda özel drlardan daha çok sağlık ocağına güvenin derim kızlar, sağlık ocağı aşı takvimleri dünya standardı neyse o olur, aşılar her zaman taze olur, her özel dr iyi , bilgili ve ilgili diye bişey yok, geçen bi çocuğa bundan 10 yıl öncesinin takvimiyne göre aşı yapmış bi özel hastanenin doktoru, hem de istanbulun göbeğinde,

biz aşılarımızı eşimin sağlık ocağında yaptırıyoruz, su çiçeğini 15 ayda olucaz, hep. a yı henüz sormadım, öğrenip yazarım bi ara isterseniz

pütürlü yemeleri önemli bence, çünkü blender bebeği olan bi çok tanıdığım var, çok sıkıntı çekiyolar, çok samimi arkadaşımın kızı 2 yaşını geçti hala yemiyo, yese de çok az yiyip bırakıyo, çünkü alışmış hazıra,
ayşecim merti dert etme, o pütürlü yediğinden değil muhtemelen iştahı o kadar olduğundan öyle yiyodur, düzelir zamanla,
azra da ekmeği çok az yiyo, o yüzden, bir öğün karışık sebze püresi yedirmeye devam ediyorum ben, kahvaltı, sebze püresi, meyve, çorba, iftarda da bizle birlikte atıştırma şeklinde günlük menüsü, bi de sabah ve yatarken 100-120 cc pekmezli süt içiyo, kilomuz az 9300, boyumuz 78.5 cm oldu, şükür sağlığı yerinde , napalım, bizim şansımıza tombişi düşmedi :))

merhaba herkese
benimki de nihayet uyudu temizlik yapıcam birazdan bakıcısı gelicek birbirlerine alışsın diye
emine valla bizim camlar da berbat ama eceyle mümkün değil silemem bakalım bekliyoruz bi vakit olur diye
bizim dr da hepatit a yı 2 yaşında dedi o zaman yaptırcaz
bu arada melise ve eceye maşallah çok tatlılar
ayşe patatesi çok yedirme bu defa da kabız olur

emelcim kırgınlık falan tabiki yok.herkes düşüncesini paylaşıyor.adı üstünde paylaşım.kimse yapmak uygulamak zorunda değil hayatım..sonuçta herkes bildiğini yapıyor.tabiki çocuk ne kadar isterse okadar emicek.bizim derdimizbu değilkii.öylede böylede büüyolar işte.herkes sağlıkla büyütsün bebişini.

aynenn ayşecimmm.yağmurda bardaktan çok sewviyor su içmesini.
hatta bu aralar su diyor.istiyor..pütürlü yemesi çok güzel bencede..yağmurda öyle.

bizde dün bütün gezdik.sonra yağmuru anneme bıraktım.arkadaşlarla fuara gittik..aman allahımm sanki bütün izmir orda.çok kalabalıktı.ama güzeldi.çok eğlendik..
bugünde eşim geldi bizi almaya artık evimize dönüyorz.bayrama tekrr gelicezz..
bizden böyle kızlar.görüşrüzz...

günaydın, bu ara yine sessizleşti, ee tabi tatil, kocişler evde, bırakmıyolar hanımları nete dimi :))

biz de iyiyiz şükür, yalnız biz evde olunca, azra resmen kuduruyo hiç uyumak istemiyo , akşama kadar tepemde, annee anneee 100 kere diyodur heralde ; az ben de tatilde dinlencek yerde daha da yoruluyorum ama napalım sağlık olsun,
dün bütün gün sadece 1 saat uyudu, akşam da iftara dışarı çıktık, eziyet edicek diye korkyum ama korktuğum gibi olmadı şükür, boğazda güzel bi iftar yaptık, kocişle ve de kızımla, iyi geldi vallaa

bizden de böyle, umarım herkesler iyidir

günaydın kızlar gerçi biz 7.30 dan beri ayaktayız her zamanki gibi
tatil diye kimse uğramıyor müminecim aynen tek benimleyken uyuyor ama ikimiz evde olduğumuzda uyumak bilmiyor bakalım ben de işe başlıyınca bizi neler bekliyor.

tünaydın kızlar bizde 10kalktık 2de tatınca annemlere geldim bende ama canımız çıktı eşim anneme boya yapıveriyo çok yorulduk eşya varken evde zor oluyo

benim kzımda pütürlü yemiyodu am ben eleine sürekli bişeyler vererek alıştırdım 15 gündür allaha şükür beya yiyo

mert yürüyor artık kızlar, çok mutlu oldum. salonda ellerini bırakıyouz, mutfağa yatak odasına kadar kendi gdiyor önden biz gidiyoruz tabi.
sizinkiler zaten yürüyor pek bişey ifade etmeyebilir ama ben çok mutlu oldum :)

epey yürüyünce yoruldu hemen kapadı gözzlerini.

dün eşim birçok mısır almış düdüklüde pişiriyorum buzluğa koycam mert çok seviyor kışın arada 1 tane çıkarır sıcak suda bekletir veririm eline.
kabızllıkta çok işe yarıyor.

yarın oruca başlıyorum bugün son gün diye yiyip içiyorum :)

slm kızlar
buğün yoğundumm yarın misafir var alışveriş yaptık elaya bebek arabası aldık oyuncak 2. kırdı diğerinii
çok seviyoo parka cıktıkk herkee gösteriyoo alcak olanlara ıhh diyoo onunmuşş vermicekmişş benimsemişş bizimkii
sarma sardım dolma tavuk haşladımm tatlımı yaptım yarın sabah temizlik yaparım öğlen sonu yemeklerr çocukla cok zor misafir beliim ağrıdı dün halı yıkaydım salon felann yoruldumm
ayşecimm mısırı haşlayıp mı koyuyosun ben ciğ koyup kışın düdüklüye koyuyorum pişiyoo
bamya bezelye barbunya koydumm domatess koycamm fasülye bide patlıcan düşünüyorum nasıl koyuyosunuzz yada başka neler koyuyosunuz dondurucuyaa

selam kızlar ....tatil bitti döndük kürkçü dükkanına....özledim sizi....ne var ner yok diye geçmişe bakıp geleyim ben

Umarım bir şey çıkmaz, geçmiş olsun.

Hepsi aynı galiba. Baba evdeyken ne kadar geç yatsana sabah erkenden kalkıyo, normalde günde iki kez uyumasına rağmen 1 kez kısa uyuyo. Bir film izleyelim uyurken diyoruz, bitiremiyoruz

hayırlı olsun, ilk başlarda ben de çok sevinmiştimkaydirigubbakcemile3

günaydın millet, ayşecim hayırlı o lsun ilk adımlarınız, tabii ki seviniceksin, ben memnunum vallaa, peşinden koşmak gerekiyo ama biçok açıdan da daha rahat oldu yürümesi

umarım tüm bebişler ve de anneler iyidir,

pepecim aynen öyle, tv seyrederyim desem hemen gidip tv yi kapıyo, sonra gelip elimden kumandayı alıp uzağa atıyo, sadece onunla oynarsak ondan mutlusu yok,
bi de elinden bişey alınca ya da istediği bişeyi yapmayınca, kafasını yere kollarının arasına koyup ağlıyo koca çocuk gibi, geçen babası bi bebek kucakladı, bizimki koştu, koltuğa kafasını dayaypp ağladı içli içli, çok seviyolar anne babalarını napsınlar canlarım

slm kızlar gecmısı tam okuyamadım
ist mısafırım vardı 3 gun kaldı dün ugurladık halamın kızı gelmıstı.
ve ıkı gundur dişim cok agrıyor aynı dişi 3. kez yaptırıyorum o dr u koltuga oturtup diş nasıl yapılır ben gösterıcm artık.bugun yine dr gıdecem.
neyse canlarım hepınızı çok öpüyorum dişim agrıdgı için keyfım yok hiç.

selam kızlar.
geldm sonunda ewimdeyim.uzun zaman olmayınca ew çok tozlanmış.sabahtan beri temizlik canım çıktı walla.yağmurda uyumadı gece burnu akıyo öksürüyor.yarın dr götürcem.şimdilik böle işlerimi halledeym gelirim..

patateste karbonhidrat canım, üzülme, yiceği kadar yiyordur o
ben kahvaltıda menemen yapınca içine ekmek ufalıyorum sıcakken yumuşuyor hemen dene istersen

Geçmiş olsun canım, çabucak iyileşir inşallah durucuk
maşallah güzelmiş menünüz, yarasın azramıza, yoğurdu nasıl veriyorsun meyveylemi?

maşallah mert paşaya alkış kocaman :))

kıyamam kuzucuklar ya, benimkide öyle içli herşeye ağlıyor

Geçmiş olsun canım, başka doktora git olmassa

Geçmiş olsun yağmurumuzada , Allah şifa versin,
kolay gelsin canım sanada

kızlar biz çok büyük bir kaza atlattık, geçen gün akşam saati sofra hazırlıyorum kayrada geziniyordu ayaklarımın dibinde bir ara kayboldu, herhalde salona babasının yanına gitti diye düşündüm, biraz sonra gidip bakayım dedim, eşim uyuyor çocuk nerde dedim bende değil dedi,
balkona bir baktım sandalye unutmuşuz çıkmış ona sarkmış aşağıya eşimin sigaralarını çakmağı atıyor, birde 3. kattayız aklım gitti, okadarda dikkat ediyorum ama unutmuşuz işte
Allah korudu yavruma, çok dikkat edin kızlar, balkonlarda çıkabileceği bişey bırakmayın

emelcim, Allah korumuş yavrunu, en çok korktuğum şey , çoookk dikkatli olmamız lazım gerçekten, yoğurdu sormuşsun canım, ya çorbasına karıştırıyorum, ya da çorba ya da yemeğin yanında veriyorum, sade yiyo ama öyle bi oturuşta bi kase şeklinde değil yani,

alhan canım çok geçmiş olsun, diş olayı pis yaa, benim de gitmem lazım korkudan erteliyorum sürekli

ilkecim geçmiş olsun yağmura, git gel sık hava değişimi yaşıyo, şu ara tam hastalık havası zaten, umarım çabuk iyileşir yağmurcuk

ayşecimm gözün aydınn cnmm ama zor yürümesii benimki çok erken yürüyüncemi ne biraz daha gec yürüseydi diyorum şimdiii:)))
ilke hoşgeldin cnm gecmiş olsunn temizlik evde durmasanda batıyooo kolay gelsinn
emelcim allah korumuşşş biz 1. kattayız ama annemlere gidince çok korkuyodum bendee
alhan gecmş olsun diş ağrısıda bişeye benzemezzz
mümine çok girmiyosun cnm yoğunsun sanırımmm kızında iyidir inşş
bana gelince akşama misafir var çoğu işimi bitirdimm corbam pilavım ve salatam kaldıı

hu huuuuuuuuuuuuuu ben geldimmmm:))) 1 haftadır çeşmedeydim malum bıeaz önce geldık evımıze.hazır eşim evdeyken kuaföre gıdıcem ben de bırazdançarşamba iş başı(( eve döneyım geçmişi okumaya çalışayım yazarım yıne.öptüm sizi.

merhaba kızlar aşı ile ilgili yazdığınız yorumlar için teşekkür ederim.ben geç kaldım diye korkuyorken sizden 18.aya kadar süresi olduğunu öğrendim ve beklemeye karar verdim.

gözün aydın canım.

öncelıkle kızın hayırlı olsun.ben de epidural oldum ve en ufak bi şikayetim olmadım.ama anestezi ekibi çok öenmli tabi.

ayşecim mertin dünyaya geldiği anı görsen böyle düşünmezdin inan.

aminnnn canım:) ayrılmak çok zor oluyo.ama kendimi teselli ediyorum. sonuçta bende onun geleceği için çalışıyorum. böyle düşünmezsem onu asla bırakıp işe gelemem

of ya benım de yarın evde son gunum kızımla.ben de çarşamba işe başlıyorum.:gitme:

banada gecen iş teklifi geldi yarım gün kreşe ama kabul etmedim elayı bırakcak kimsem yokk

e elayı da götür olmaz mı ki?

elada 10.800 - 11 arasında gidip geliyoo boy 82cm
e maşallah selvi boylum.

hülya benim doktorda aynısını dedi,
her çocuk torna tezgahından çıkmış gibi aynı boy ve kiloda olmazki dedi :)

zaten bende eşimde çok zayıfız.
ayşe ya ben çok merak edıyorum senı.bi resmını yolllasana bana bı göreyım senı:)) face de yoksun dimi?

bzi genelde 10 da 11 de kalkıyoruz,bazen 12-1 e kadar yatıyoruz.yanlışmı kızlar, ama kalkınca kahvaltısını yapıyor 2-3 gibi yemek yiyor sonrada akşam yemek, aralarda meyve falan.

çok geç canım.bana dr saat 9 da bıtecek kahvaltı faslı demıştı.en geç o da 40 yıldaa bi 10 falan olur uyursak.öğlen 1 gibi de yemek yıyecek.yoksa ileride metabolızması iyi çalışmaz demişti dr.

selam kızlar.tşk ederm herkese.emelcim amann en korktuğum şeyy..bizim balkon yok.terasımız var

onunda duvarları çok yüksek yağmura göre.sandalyeyide çekip götüremez.ama çok dikkt etmek lazım..

bizde yağmurla 4 den 7 ye kdr uyumuşuz.kalktık giyindk dışarı çıktık.alışweriş yaptık geldk.

saçlarımın rengini değiştirdm.birazda zayıfladım.değişiklik iyi geldi..

gülincm hadi hayırlısı zor olacak ama derinimin geleceği için çabalıosun sende..

kimse kalmamışş yarın görüşrüz kızlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…