2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

hımm sağol neslihancım en azından gün aşırı veriyim bari işe yaradı sanki biraz minadeks de balık yağı yok mu neden seven seasi de vericeksin ki verirsen eğer dönüşümlü ver bi gün onu bi gün diğerini

bugün kızım 15 AYI BİTİYO ALLAHIM UZUN ÖMÜRLER VERSİNN
ayenn canım benimkide dün doldurdu.. çok şükrü bugünelre geldik..
ahmiricim haıylrıs oslun negüzel bir kız bir oğlun olmuş olacak... sağlıkla kucağında gör inş..
benim kzıda çok bilmiş bişi odu.. herşeyi anlıyorlar.. her söyleneni.. kzınca hemen içli iiçli ağlıyor.. geçen gün baharatlıktan kapalakları almış yatak odasınd göümüş. kzıım git geitr bunalrın kapağını deidm.. baktım hemene almış gelmiş):))maşh kzuualra..

herkese selamalr.. bende vitamin olarak şimdie marnys junior veriyorum..iştahına iyi geldi şükür.. miandex bir kutu içti.. neler içmediki:))

ya kızlar benikmi yemeyince bari vitaminlerle takviye yapalım diyorum balık yağında bazı vitaminler var ama hepsi değil eee çinko ,demir alması lazım çinko eksikliği de iştahsızlık yaparmış pekmez yediremiyorum .bu sefer de çinko ayrı demir ayrı bir sürü ilaç oluyo o yüzden hepsini barındırıyor mu diye soruyorum seven seas de hepsi yok. ay ne zormuş ya yese işte bunlarla uğraşmıycaz

polen aldık balla yedirelim diye ne mümkün ağzını açmıyo . bi tanıdık var kızına her gün polen bal ceviz karışımı ,bıldırcın yumurtası vesaire ay bir sayıyo bi de her gün veriyomuş .valla dedim seninki profesör olur bizimkini hiç düşünemiyorum bile....
çok yazdım kusura bakmayın

kızlar hepinize teşekkür ederim.biraz rahatladım.ilkinde zorluk çekmedim genel olduğu halde.ama bunda bebeğimi görmek istiyorum.birde 1,5 yıl arayla 2. kez doğum yapacağım için korkuyorum.dişçinin bile acımadığı halde elini tutan ben epiduralde ne yaparım hiç bilmiyorum:))))))daha birkaç gün önce korkumdan dişimi çektirmeden dişçiden çıktımda:KK43:((((:-)kedi:

canım o kadar korkuyorsan genel ol. benim doktorda epidural yapalım sana dedi. ok dedi. ameliyathane giderken beni heyecan sardı, midem bulandı, tansiyonum düşmüş doktor bu şekilde epidural yapamam genel yapıcaz demiş eşime, 2. yede genel anestezi istiyorum. hiçbirşey duymadan hissetmeden bitsin.

merhaba kızlar ?
gözün aydın ahmir kızın oluyomuş.
akşam vitamin verirken kızımın soluk borusuna kaçtı ay çok korktuk nefes alamadı kaç saat öksürdü zor attı
bi daha vermiycem sadece seven seas vericem dr. bize haftada 2-3 gün verin demişti ağır gelir demişti ama zaten bizimki yemiyo her gün aşırı versem bişey olmaz dimi sanırım ayşe her gün veriyodu ne kadar veriyorsunuz kızlar seven seas balık yağını. ben 2 tatlı kaşığı veriyorum öyle yazıyo içinde. hergün 1 tatlı kaşığı versem de olur di mi?

doktorunun yönlendirmesi lazımdı, eczaneler günde 2 kez yazıyor ama bize doktor günde 1 tatlı kaşığı ver dedi. kışın günde 2 kez ver dedi. portakallımı kullanıyorsun, kirazlısıda varmış o işdahsız bebekler için dedi doktor daha ağırış o.
eczacıda bana hergün verme gün aşırı ver dedi, o da kızına kullanıyormuş. ben doktorumu dinledim hergün veriyorum bazen unutuyorum bu aralar haftada 3-4 gün vermiş oluyorum.

polen aldık balla yedirelim diye ne mümkün ağzını açmıyo . bi tanıdık var kızına her gün polen bal ceviz karışımı ,bıldırcın yumurtası vesaire ay bir sayıyo bi de her gün veriyomuş .valla dedim seninki profesör olur bizimkini hiç düşünemiyorum bile....
çok yazdım kusura bakmayın

arkadaşının yaptıığıda yanlış bence, hergün bıldrıcın yumurtası verilmez haftada en fazla 2 gün verilmeli çok ağır, normal yumurtaya göre 7 kat fazla protein içeriyor.
herşeyin çoğu zarar azı karar.

polen arı sütünü benimkide sade yemez.
yarın çay kaşığı kadar suda eritiyorum onu içiyor çok seviyor. sevdiği bir içecekle dene istersen.

dün revani yapmştım, sabah mert görünce istedi epey yedi, yine versem bir sakıncası olurmu acaba.

şerbetli tatlı yediren varmı.

ayşecim evet portakallı dr. onu söyledi allah allah kirazlısını mı denesek acaba
bıldırcın yumurtasını söyledik protein çok dedik aman napıyım bişey olmaz dedi
bakalım poleni bi eritiym gerçi sevdiğiiçecek de yok çay içer onunla da içmez heralde

ayşecim evet portakallı dr. onu söyledi allah allah kirazlısını mı denesek acaba
bıldırcın yumurtasını söyledik protein çok dedik aman napıyım bişey olmaz dedi
bakalım poleni bi eritiym gerçi sevdiğiiçecek de yok çay içer onunla da içmez heralde

çayla içer, benimkide çayı çok sever, o karşım ballı olduğu için şeker atma tatlansın içer bence, ben ilk başlarda öyle içirdim sonra suda erittim her sabah içiriyourum, bazen 1-2 gün ara veriyorum.

kirazlısını verme bence doktorun portakallısını verdiyse devam et. ben sordumda onu veremem o daha alt sınırdaki çocuklar için dedi.

ya kızlar benikmi yemeyince bari vitaminlerle takviye yapalım diyorum balık yağında bazı vitaminler var ama hepsi değil eee çinko ,demir alması lazım çinko eksikliği de iştahsızlık yaparmış pekmez yediremiyorum .bu sefer de çinko ayrı demir ayrı bir sürü ilaç oluyo o yüzden hepsini barındırıyor mu diye soruyorum seven seas de hepsi yok. ay ne zormuş ya yese işte bunlarla uğraşmıycaz
bende portakallısını kullanıyom
doktorunun yönlendirmesi lazımdı, eczaneler günde 2 kez yazıyor ama bize doktor günde 1 tatlı kaşığı ver dedi. kışın günde 2 kez ver dedi. portakallımı kullanıyorsun, kirazlısıda varmış o işdahsız bebekler için dedi doktor daha ağırış o.
eczacıda bana hergün verme gün aşırı ver dedi, o da kızına kullanıyormuş. ben doktorumu dinledim hergün veriyorum bazen unutuyorum bu aralar haftada 3-4 gün vermiş oluyorum.
valla biz hergün
günde 1 tatlı kaşığı veriyom

arkadaşının yaptıığıda yanlış bence, hergün bıldrıcın yumurtası verilmez haftada en fazla 2 gün verilmeli çok ağır, normal yumurtaya göre 7 kat fazla protein içeriyor.
herşeyin çoğu zarar azı karar.

polen arı sütünü benimkide sade yemez.
yarın çay kaşığı kadar suda eritiyorum onu içiyor çok seviyor. sevdiği bir içecekle dene istersen.
arı sütü polen balı kahvaltıda 1 çay kaşığı kadar plastık kaşıkla veriyorum
dün revani yapmştım, sabah mert görünce istedi epey yedi, yine versem bir sakıncası olurmu acaba.

şerbetli tatlı yediren varmı.
ellerine sağlık canım
annem dün kek yapmış inanda yemiş 1 dilim
bişey olmaz canım aman yesinlerde ne yerlerse yesinler

mert amin yapmayı öğrendi kızlar. elni yüzüne sürüyor amin deyince.

öpücük ver annem diyorum elinii öptürüyo :)

bende portakallısını kullanıyom

valla biz hergün
günde 1 tatlı kaşığı veriyom

arı sütü polen balı kahvaltıda 1 çay kaşığı kadar plastık kaşıkla veriyorum

ellerine sağlık canım
annem dün kek yapmış inanda yemiş 1 dilim
bişey olmaz canım aman yesinlerde ne yerlerse yesinler

bende sabahları veriyorum arı sütünü.

şimdi uyuyor kabak yemeği yaptım sırf ona,, çorba içiremiyorum yemek yapıyorum, kalsın yemeğin arkasından yedireyim.

yoğurdun kokusunu almadan nasıl yedirebilirim acaba.
revaninin içinde bolca yoğurt var ama kokusunu almadığı için yedi, kaşar peynirinide pişirildiği zaman yiyor, kokusunu alınca istemiyor, süt ürünü almamasını canımı sıkıyor, düşünüyorum ama bulamıyorum. yoğurt çorbasınıda çorba yemediği için yemiyor, başka nasıl yedirebilirim acaba.

ya da sütü kandırarak nasıl içirebilirim. patates püresine kattım yemedi.

X