2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba diycem kimse kalmamış.bugün biz de devlet hastanesine burdaki doktora gittik idrar yolu iltihabı tekrarladı mı acaba diye tahlil yaptırcaz pazartesiye bakalım çişini nasıl alıcaz.ayrıca böbrek ultrasonu da yazdı pazartesi öğleden sonra da onu çektircez daha önce özelde çektirmiştik temiz çıkmıştı inşallah enfeksiyon da yoktur ultrason da temiz çıkar..
ece de oyuncaklarla oynamıyor işi gücü kumandanın pilleri bir de istediği herşeye aç aç diyor bütün gün aç aç aç diye dolaşan bi kız ayyyyy fenalık geliyo bazen pilleri bile aç diyo açılmaz bu kadar diyorum anlammıyo tabii
bizimki de pek çizgifilm izlemiyo sihirli anneme bayılıyor denk gelirse açıyorum

of çok yoğun bi gündü.şimdi dışarı çıkıcaz gene eve dönunce uğrarrım özledım sizi:)) bı deşu lıste yapıp yazzayım sıze de.ohh be var ya bazılarınızın adını hiç bilmıyomuşum yani:)

slm kızlar
sorum olacak ama
çocuklara ne tür oyuncaklar veriyosunuz artık
ne tür oyuncaklar ilgisini çekiyo

hayırlı cumalar hekese, ben mümine, kızım ayşe azra

azranın en sevdiği oyuncak biziz sanırım, sürekli bizimle oynamak , konuşmak istiyo, dolap çekmece karıştırsa da çok dağıtmaz o kadar, hatta beni görünce elindekini çekmeceye koyup hemen çekmeceyi kapatır, ya da elindeini yere atar attııım der çıkar içinden, konuşan köpekle çok oynuyodu ama sıkıldı artık,
çizgi filmlerden kayu ve tarçın favorisi, başka program varsa tv yi kapatıp kayuu diye yeniden açmaya çalışıyo, kapatıp açınca o çıkıcak sanıyo:))
vallaa oyuncak olarak ne alsam genelde elimde patlıyo genelde en fazla 15 dk oynuyodur, ama paket lastiğiyle en az 1 saat oynar,
fischer price ın çay takımı var onu almayı düşünüyorum, çaydanlık kapağını açınca açık, kapatınca kapalı filan diyo,
amma uzun oldu yavv,
bu arada bazı şeylerin arasındaki farkı tam bilmiyoruz açmaya da kapamaya da açtım, takmaya-çıkarmaya taktım, diyo, belki bu farkı öğrenmesine yardımcı olur dedim, tabii ki renkli kitaplar da güzel vakit geçirmeleri için ama napsak, en fazla yarım saat rahat ederiz sanırım :)), verin babalarına oyalasın daha iyi dermişim,
çoook uzun bi şekilde saçmaladım kızlar ama kusura bakmayın, işten geldim, yorgunum, şekerim düştü, kendimde değilim yaani delikafadulden

hasta bebişlerimize de çok geçmiş olsun ayrıyeten,
ilke cnm rahat geçmesine çok mutlu oldum, geçmiş gitmiş olsun

iyi akşamlar kızlar,artık düzenli olarak arnızdayım inş. arkadaşlar annemler artık kızımı tuvalete alıştırmam gerektigini söylüyor,bana daha erken geliyor alıştırmak için,aranızda başlayan varmı

tuvalet eğitimi için erken bence, azra kakasını söylüyo aslında, ama ben daha yine de tuvalete oturtmadım, tuvalet eğitiminin çok erken olmasının da iyi olmadığını duymuştum, ama bi bakmak lazım, en uygun yaş 2 sanırım, hem yaza gelecek daha kolay olur,
bez olmazsa, şimdi çok dayanamazlar, her gittiğimiz yerde hemen wc bulamayız ki

elif merhaba hem izmirdesin hem de öğretmensin:)) aynı ben.nerdesin izmirde ve ne öğretmenısın?ben k.yakada oturuyorum ing.öğretmeniyim.

kılzar alın bakalım ahanda size ismi listesi.yalnız excelim yok idaer edin bununla:))

D-gabbana gülin derin
Leo7 ilke yağmur
Filiz-11 filiz inan
Nil038 nil ece
xxh.ydxx hülya melis
yasemin1 yasemin erva duru
Byanmerak kübra ümmü gülsüm
Olymposs özlem ece
Armağanım müzeyyen betül ipek
neslihang neslihan batuhan
drmumine mümine azra
aşkkırıntısı ayşe mert
Ayşeceylin ayşe ceylin
alhan ayşe elif simay
pepeee elif sude
nevrgiveup neslihan duru ece

bence de erken.uzmanlar 2 hatta 2,5 yaşından önce üzerine gitmeyın çocuğun dıyorlar.hele erkek çocuklarda ileride homoseksüelliğe bile sebep olabiliyormuş allah korusun.
müminecim azraya maşallah valla.epey dillenmiş:))

selam kızlar...
müminecm saol cnm 2 dk bile sürmedi iyiki anestezi almamışızz..
şükür atlattık bunuda...
bencede çok erken tuvalet eğitimi için.en az 2 yaş..
anneler illaki karışacaklarrr yaniiikafamçokkarıştı

benim kızım her 2tarafında ilk torunu,bazen çok bunalıyorum karışmalarında dolayı biliyorumki iyi niyetle yapıyolar bunu ama ben bunaldımkafamçokkarıştı şimdide tuvalet konusu başladı.artık anlatana kadar akla karayı seçerim

merhaba kızlar, nasılsınız
bir kaç gündür giremiyordum eşim evdeki laptopu büroya götürmüştü,
başının etini yedim kk ya giremiyorum diye
sosyal çevremi yokettin dedim :)))
bugün bana bilgisayar almış , çok iyi bir model değil ama idare ederim
yusuf kayra da bu aralar iştahsız
bugün yediklerimiz
sabah kaşarlı yumurta yaptım onun yarısını yedi ,pekmezi sulandırıyorum kola diyorum onunda yarım çay bardağı kadar içti birazda ekmek içi yedi
öğleden sonra yarım muz yarım şeftali bundanda biraz yedi
iftar sofrasındada kıymalı patates yemeği vardı ondan güzel yedi maşallah
aralarda hep emiyor
bunlardan daha fazla yediremiyorum kızlar,
bir de 3-4 saat geçmeden acıkmıyor asla yemiyor

birde bugün bir arkadaşım söyledi onun yanında çalışan kadının çocuğunun hormonları bozulmuş tedavi oluyormuş doktor hazır yoğurtlardan olmuş demiş
ben veriyordum hazır yoğurt şimdi vermiyorum iki gündür kendim mayalamaya çalışçam
beceriksizim bu konuda ama bakalım tekrar denicem

benimde kayınvalidem çiş demeyi öğretmemi istiyor, tembel anneler geç öğretirlermiş.
defalarca erken alıştırmanın sakıncalarını söylediğim halde anlamıyor.

oyuncaklardan konuşmussunuz, mert matruşkaları çok seviyor, üst üste dikip kule yapıyoruz ikimiz, en küçük parçasını elinden bırakmıyor çok seviyor.
arabalarıda çok seviyor sürüyor onlar ama başka şeylere pek ilgisi yok. çekmeceleri boşaltıyor sonra geri tıkıyor.

tv yi açıp kapamayı öğrendi, kapatınca arkasını dönüp pis pis gülüyor :)

bende bamya yaptım, mert çok seviyor, ağzına bütünce veriyorum yutuyor, fena barsak çalıştırıyor.

oruçlu değildim bugün, dün iftara 1 saat kala adet oldum çok sinir bozucu, merti aşağıya indirdim, çimlerde yürüttüm çok seviyor çimde yürümeyi.

pazar günü misafir davet edicem, yarında semt pazarı var kış hazırlıklarına harıl harıl devam ediyorum. eşimin söz ü var bir daha gitmem dedi :) 40-50 kiloluk malzemeleri görünce :)

iftar davetim için menümünü yazıyorum kızlar.

mercimek çorba
kıymalı börek
etli bezelye yemeği
fırınta patatesli kanat+but
çoban salata
belki rus salatasıda yaparım

fırın sütlaç
misafirler şerbetli tatlı getiriyorlar zaten.

sizce nasıl.

toplamda 6 kişi 2 de çocuk

aşecım menü güzel bence mertle bunları yapabıleceksen bravooo sana.bu veletler iş yaptırmıyorlarkı ınsana.
benım kızımda en cok yatak odamdakı cekmecelere hasta.ses cıkmıyorsa anlıyorumkı cekmeceler bosaltılmıs.mutfak dolaplarıma takıntılı bende iple bagladım sonunda ne yapayım baş edemıyorum artık.
bugun uyanmış karyolamın üstunden bır düştü ki sormayın.bır baktım yüzü tam yere gelmıs üst dudagı dişi kanamıs .aklım gıttı cok şükür iyi bısey olmadı.allahım korusun yavrularımızı

bu arada eliff sımayda klozeti görünce çiş dıyor
kakasını wc de oturur gıbı yapıyor annemde alıstır dıyor ama ben erken dıyorum.zamanı gelınce alısır elbet.
bunun tembellıkle alakası yok ama annelere anlatamıyoruz işte

geçmiş olsun canım. mertte bugün çekmecenin sivri köşesini hızlı çekince yanağına geçirdi çok ağladı, sonra kafasını koltuğun demirine vurdu :)
ben mutfak dolalarını iple bağlayamıyorum sürekli açıp kapıyorum sen nasıl yapıyorsun ki, pratik olmuyor ki.

yemekleri çok rahat yapıyorum, zaten yukarıdaki menü çok pratik bir menü.

balkona havuzunu yada leğene su çıkarıyorum ona elini sokup cıp cıp oynarken saatler geçiyor.. artık kendi kendine yatip oyun oynayabiliyor.
birde eşim pazar günü evde olacağı için rahat olacağım.

eskiden 1 yaşında öğretmeye başlarlarış, ablamla ben 1 yaşında söylemişiz, akrabalar bize hep "siz çok temizdiniz" derler, ne alakaysa. herkesin farklı bir kapasitesi var, söyleyen çocuk tamam ama söylemeyene zorla söyletip dövmek çok kötü.

valla dolapları bende kullanıyorum ama baska care bulamadım yoksa ne var ne yok dısarı cıkarıyor hep.
balkona tek cıkaramıyorum ben düşüp kafasını vuracak dıye korkuyorum.
bırde sagolsun komsularım süreklı üstüme silkelendği için balkonu yıkasamda pislenmesi an meselesi.,
işte böyle neysecnm ben yatıyorum görüşrz ıyı geceler aysecım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…