2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar geçmişi okudum ne kadar çok konuşmuşsunuzzzzemuszemus
ilkecim geçmiş olsun operasyon rahat geçmiş
gülincim beni hatırlıyosun yazmıyorum onun için tekrar
hasta bebiklere çook geçmiş olsun
sabah kuşadasına gidiyoruz tatile biraz dinlenelim
hepinizi çoook öpüyorum bi hafta sonra burlardayım
opuyorumnanaktan

merhaba kızlar, nasılsınız
bir kaç gündür giremiyordum eşim evdeki laptopu büroya götürmüştü,
başının etini yedim kk ya giremiyorum diye
sosyal çevremi yokettin dedim :)))
bugün bana bilgisayar almış , çok iyi bir model değil ama idare ederim
yusuf kayra da bu aralar iştahsız
bugün yediklerimiz
sabah kaşarlı yumurta yaptım onun yarısını yedi ,pekmezi sulandırıyorum kola diyorum onunda yarım çay bardağı kadar içti birazda ekmek içi yedi
öğleden sonra yarım muz yarım şeftali bundanda biraz yedi
iftar sofrasındada kıymalı patates yemeği vardı ondan güzel yedi maşallah
aralarda hep emiyor
bunlardan daha fazla yediremiyorum kızlar,
bir de 3-4 saat geçmeden acıkmıyor asla yemiyor

birde bugün bir arkadaşım söyledi onun yanında çalışan kadının çocuğunun hormonları bozulmuş tedavi oluyormuş doktor hazır yoğurtlardan olmuş demiş
ben veriyordum hazır yoğurt şimdi vermiyorum iki gündür kendim mayalamaya çalışçam
beceriksizim bu konuda ama bakalım tekrar denicem

hayırlı olsun cnm bilgisayarın,
yusuf muhtemelen emdiği için yemeğe tenezzül etmiyodur, yemek daha zahmetli ve çocuklar hep kolayına kaçıyolar, hem artık damak tatları gelişti, sevdiklerini yemek istiyolar, bak kıymalı patatesi götürmüş maaşallah

benimde kayınvalidem çiş demeyi öğretmemi istiyor, tembel anneler geç öğretirlermiş.
defalarca erken alıştırmanın sakıncalarını söylediğim halde anlamıyor.

oyuncaklardan konuşmussunuz, mert matruşkaları çok seviyor, üst üste dikip kule yapıyoruz ikimiz, en küçük parçasını elinden bırakmıyor çok seviyor.
arabalarıda çok seviyor sürüyor onlar ama başka şeylere pek ilgisi yok. çekmeceleri boşaltıyor sonra geri tıkıyor.

tv yi açıp kapamayı öğrendi, kapatınca arkasını dönüp pis pis gülüyor :)

bende bamya yaptım, mert çok seviyor, ağzına bütünce veriyorum yutuyor, fena barsak çalıştırıyor.

oruçlu değildim bugün, dün iftara 1 saat kala adet oldum çok sinir bozucu, merti aşağıya indirdim, çimlerde yürüttüm çok seviyor çimde yürümeyi.

pazar günü misafir davet edicem, yarında semt pazarı var kış hazırlıklarına harıl harıl devam ediyorum. eşimin söz ü var bir daha gitmem dedi :) 40-50 kiloluk malzemeleri görünce :)

orucuna yazık olmuş cnm, ama Allah katında sevabı saklı kalır mutlaka
kış hazırlıklarına kolay gelsin, valaa ben görüp görebileceğiniz en tembel ev hanımlarından biriyim, napalım biz de köydekileri yorarız artık :))

iftar davetim için menümünü yazıyorum kızlar.

mercimek çorba
kıymalı börek
etli bezelye yemeği
fırınta patatesli kanat+but
çoban salata
belki rus salatasıda yaparım

fırın sütlaç
misafirler şerbetli tatlı getiriyorlar zaten.

sizce nasıl.

toplamda 6 kişi 2 de çocuk

daha ne olsun yenmiyo fazla zaten, afiyet olsun

aşecım menü güzel bence mertle bunları yapabıleceksen bravooo sana.bu veletler iş yaptırmıyorlarkı ınsana.
benım kızımda en cok yatak odamdakı cekmecelere hasta.ses cıkmıyorsa anlıyorumkı cekmeceler bosaltılmıs.mutfak dolaplarıma takıntılı bende iple bagladım sonunda ne yapayım baş edemıyorum artık.
bugun uyanmış karyolamın üstunden bır düştü ki sormayın.bır baktım yüzü tam yere gelmıs üst dudagı dişi kanamıs .aklım gıttı cok şükür iyi bısey olmadı.allahım korusun yavrularımızı

kıyamam mavişe içim acıdı okuyunca geçmiş olsun cnm, ama düşmeleri an meselesi, azranın da dudaklar hafif pürtlek, her düşmesinde patlıyo :KK43:(

geçmiş olsun canım. mertte bugün çekmecenin sivri köşesini hızlı çekince yanağına geçirdi çok ağladı, sonra kafasını koltuğun demirine vurdu :)
ben mutfak dolalarını iple bağlayamıyorum sürekli açıp kapıyorum sen nasıl yapıyorsun ki, pratik olmuyor ki.

yemekleri çok rahat yapıyorum, zaten yukarıdaki menü çok pratik bir menü.

balkona havuzunu yada leğene su çıkarıyorum ona elini sokup cıp cıp oynarken saatler geçiyor.. artık kendi kendine yatip oyun oynayabiliyor.
birde eşim pazar günü evde olacağı için rahat olacağım.

merte de çok geçmiş olsun cnm yaa
balkonlu evde en büyük hayalim, bu evden çıkınca en büyük kriterim olucak yavv, çocuklar için çok hoş bişey balkon

bence de erken.uzmanlar 2 hatta 2,5 yaşından önce üzerine gitmeyın çocuğun dıyorlar.hele erkek çocuklarda ileride homoseksüelliğe bile sebep olabiliyormuş allah korusun.
müminecim azraya maşallah valla.epey dillenmiş:))

sağol cnm, emeklememiz yürümemiz geç oldu ama bizimki kendini konuşmaya verdi, akşama kadar susmuyo ki maaşallah, sabah sabah dikildi tepeme, anneeee annnee kaa kaaa(kalk demeye çalışıyo), bıd bıdı sürekli bişey anlatıyo, biraz kızsak hemen kendi dilinde bize kızıyo bide parmağını sallıyo suratıma ıııııııı diyo, çok komik ama ilerde pabuç kadar dili olcak zillinin,
Allahım bütün bebişlerimizi korusun nazardan, haziran bebeklerimizin hepsi çok tatlı, çok bıcırık maaşallah

neysem ben kaçayım kızımı aç bırakmıyayım,
kahvaltı menümüz, rafadan yumurta, domatesle beraber rendelenmiş kaşar, azıcık ekmek içiii, ve pekmez şerbeti, ne kadarını yerse artıkın,
bi de şu hazır yoğurt ve hormon olayı kafama takıldı, internette biraz bakıcam az sonra, ne versek yaş işimiz, hergün yedikleri patates, e onlar da gdo lu naapıcaaaz yavvv

Son düzenleme:
ayşecim merte geçmiş olsun canım sanada kolay gelsin yparsınsen bende yaptım allah kolaylıkversin şimdiden
mümünecim maşşalh kızına bizikide geç yüyürüdü ama prk çok konuşmuyo öyle ama herşeyden anlıyolar maşşlah artık bolkon büyük iyioluyoda onuıkaması bunalrla zor alhanın dedigi gibi toz oluyo hep

emelcim çocuklar hep buara yimiyolar üzülmr okadar yiyo yine uaraa laaotopun hayırlı olsun

ayşecim maşşalah kış hazılırklarını bitirdin kışın sanamı gelsek nee:)))))))

neslcim oh gez bakalım tatlin inşllah güzel geçer

ilkecim geçmiş olsun tatlım

bende tuvalet için 2yaş diyenlerdedimseneye yazın inşllah ögretiriz melisde kaksını yapınca çekiştriyo gösteriyo kaka diyo ama bencedaha tam anlamzlar zor olurr

mumineim maşşalah yesin büyüsün kıızn afiyet olsun bugün bizim peynir günüdün yumurta yemişti

günaydın herkese,
hülyacım, ben yumurtayı da peyniri de hergün veriyorum zaten süt içmiyo, toplasan 200 cc içmez bi günde onu da neskuikle içiyo, artık büyüdüler, sadece yumurtaya haftada 1 veya iki gün ara veriyorum,

yaa kızlar bişey sorcam diş temizliğini napıyosunuz çocukların, benimki yaptırmıyo, anca elimi ısırıyo uğraşınca, napsam acaba

hım muminecim yiyosa maşşlah kızına benimkide mamyla karıştırıp veriorum ben yemiyo ayrı benimkinede süt vermiyorum ben emiyo diye
diş içinde bendaha bişey yapmadım

kızlar melisin pitürlü yeme hastalıgı var yemiyo herşeyi anında çıkarıyo yada çok zorlarsam kusuyo bende mmayla karıştırpı ezipde iyiyce veriyodum 2 gündür yagda yumurtayı zorlada olsa yedirdim peki peyniri ne yapsam yerde sever akıl verin bana

günaydın kızlar
iyi haftasonları

merhaba diycem kimse kalmamış.bugün biz de devlet hastanesine burdaki doktora gittik idrar yolu iltihabı tekrarladı mı acaba diye tahlil yaptırcaz pazartesiye bakalım çişini nasıl alıcaz.ayrıca böbrek ultrasonu da yazdı pazartesi öğleden sonra da onu çektircez daha önce özelde çektirmiştik temiz çıkmıştı inşallah enfeksiyon da yoktur ultrason da temiz çıkar..
ece de oyuncaklarla oynamıyor işi gücü kumandanın pilleri bir de istediği herşeye aç aç diyor bütün gün aç aç aç diye dolaşan bi kız ayyyyy fenalık geliyo bazen pilleri bile aç diyo açılmaz bu kadar diyorum anlammıyo tabii
bizimki de pek çizgifilm izlemiyo sihirli anneme bayılıyor denk gelirse açıyorum
hadi bakalım canım hayırlısıyla inş bişeyi çıkmaz iyidir inş

of çok yoğun bi gündü.şimdi dışarı çıkıcaz gene eve dönunce uğrarrım özledım sizi:)) bı deşu lıste yapıp yazzayım sıze de.ohh be var ya bazılarınızın adını hiç bilmıyomuşum yani:)
bende bende
iyi akşamlar kızlar,artık düzenli olarak arnızdayım inş. arkadaşlar annemler artık kızımı tuvalete alıştırmam gerektigini söylüyor,bana daha erken geliyor alıştırmak için,aranızda başlayan varmı

tuvalet eğitimi için erken bence, azra kakasını söylüyo aslında, ama ben daha yine de tuvalete oturtmadım, tuvalet eğitiminin çok erken olmasının da iyi olmadığını duymuştum, ama bi bakmak lazım, en uygun yaş 2 sanırım, hem yaza gelecek daha kolay olur,
bez olmazsa, şimdi çok dayanamazlar, her gittiğimiz yerde hemen wc bulamayız ki
evet kızlar tuvalet eğitimi için çok erken daha
daha tam herşeyi anlamıyolar
inan çişini yaparken çiş diyo ama tuvalet alışkanlığı için çok erken
kılzar alın bakalım ahanda size ismi listesi.yalnız excelim yok idaer edin bununla:))

D-gabbana gülin derin
Leo7 ilke yağmur
Filiz-11 filiz inan
Nil038 nil ece
xxh.ydxx hülya melis
yasemin1 yasemin erva duru
Byanmerak kübra ümmü gülsüm
Olymposs özlem ece
Armağanım müzeyyen betül ipek
neslihang neslihan batuhan
drmumine mümine azra
aşkkırıntısı ayşe mert
Ayşeceylin ayşe ceylin
alhan ayşe elif simay
pepeee elif sude
nevrgiveup neslihan duru ece
tatlım çok güzel olmuş ama şekerkızı göremedim
bugün yediklerimiz
sabah kaşarlı yumurta yaptım onun yarısını yedi ,pekmezi sulandırıyorum kola diyorum onunda yarım çay bardağı kadar içti birazda ekmek içi yedi
aralarda hep emiyor

birde bugün bir arkadaşım söyledi onun yanında çalışan kadının çocuğunun hormonları bozulmuş tedavi oluyormuş doktor hazır yoğurtlardan olmuş demiş
ben veriyordum hazır yoğurt şimdi vermiyorum iki gündür kendim mayalamaya çalışçam
laptopunuz hayırlı olsun canım
biz yoğurdu hep kendimiz yaparız şimdiye kadar hiç hazır yoğurt vermedim
kendin mayala çok kolay zaten

mercimek çorba
kıymalı börek
etli bezelye yemeği
çoban salata

fırın sütlaç

sizce nasıl.

afiyet olsun menu çok güzel
opuyorumnanaktan
çenemiz düştü neslicim
gny kızlarrrrr sabahın köründe kalktıkyine
günaydın canım
hp öyle
günaydın herkese,
hülyacım, ben yumurtayı da peyniri de hergün veriyorum zaten süt içmiyo, toplasan 200 cc içmez bi günde onu da neskuikle içiyo, artık büyüdüler, sadece yumurtaya haftada 1 veya iki gün ara veriyorum,

yaa kızlar bişey sorcam diş temizliğini napıyosunuz çocukların, benimki yaptırmıyo, anca elimi ısırıyo uğraşınca, napsam acaba
diş temizliğin,ben dr ye sordum çok erken dedi zaten yapamazsınız izin vermez onun için yedikten sonra biraz su içir bişey olmaz dedi
inan bu aralar bizim diş fırçalarımıza dadandı fırça alıp vermek istiyom aslında eline bizi taklit ediyo
hım muminecim yiyosa maşşlah kızına benimkide mamyla karıştırıp veriorum ben yemiyo ayrı benimkinede süt vermiyorum ben emiyo diye
diş içinde bendaha bişey yapmadım

maşallah

kızlar melisin pitürlü yeme hastalıgı var yemiyo herşeyi anında çıkarıyo yada çok zorlarsam kusuyo bende mmayla karıştırpı ezipde iyiyce veriyodum 2 gündür yagda yumurtayı zorlada olsa yedirdim peki peyniri ne yapsam yerde sever akıl verin bana

canım biliyosun ben inana 2 hafta öncesine kadar ne yumurta nede peynir verebiliyodum
minadex ve arı sütü polen balı verince maşallah iştahı açıldı maşallah maşallah
şimdi yumurtasınıda peynirini de yiyo
hani balı denemezsen minadex i dene derim

Dünürüm hayırlı olsun bilgisayarın zeynepte pekbisey yemiyor kitliyor ağzını dış ten heralde 13. Dışımız geliyor.hazır yoğurttan babymix veriyordum vermeyeyim bari

ilkecim gecmis olsun hadisaglicakla büyüsün yağmur

filizcim minadex ne vitamin falan mı

Dünürüm hayırlı olsun bilgisayarın zeynepte pekbisey yemiyor kitliyor ağzını dış ten heralde 13. Dışımız geliyor.hazır yoğurttan babymix veriyordum vermeyeyim bari

ilkecim gecmis olsun hadisaglicakla büyüsün yağmur

filizcim minadex ne vitamin falan mı

evet canım minadex vitamin
içinde balık yağı dahil bütün vitaminler var
kendin yapabiliyosan hazır yoğurtta verme derim canım
kendin yap en sağlıklısı o

Son düzenleme:
bugün yediklerimiz
aralarda hep emiyor

ay emelcim maşallah daha ne yesin çocuk.ben yoğurdu kendim yapıyorum.üşenmeyın kızlar ya yoğurt yapmak 15 dk lık iş.opuyorumnanaktan

mercimek çorba
kıymalı börek
etli bezelye yemeği
çoban salata

fırın sütlaç

sizce nasıl.

bence süper.ben de gelirsem tam süper olacak:)))

aşecım menü güzel bence mertle bunları yapabıleceksen bravooo sana.bu veletler iş yaptırmıyorlarkı ınsana.
benım kızımda en cok yatak odamdakı cekmecelere hasta.ses cıkmıyorsa anlıyorumkı cekmeceler bosaltılmıs.mutfak dolaplarıma takıntılı bende iple bagladım sonunda ne yapayım baş edemıyorum artık.
bugun uyanmış karyolamın üstunden bır düştü ki sormayın.bır baktım yüzü tam yere gelmıs üst dudagı dişi kanamıs .aklım gıttı cok şükür iyi bısey olmadı.allahım korusun yavrularımızı
ben praktikerden dolap kilitleri almıştım.gayet pratıkiple bağlayıp çözmek daha zor.sempatiksalakcinni

bu arada eliff sımayda klozeti görünce çiş dıyor
kakasını wc de oturur gıbı yapıyor annemde alıstır dıyor ama ben erken dıyorum.zamanı gelınce alısır elbet.
bunun tembellıkle alakası yok ama annelere anlatamıyoruz işte

zorlamak hata tabı ama gösterıyosa bıraz uzerıne gıdebılırsın bence.çocuk da rahat eder sen de.

geçmiş olsun canım. mertte bugün çekmecenin sivri köşesini hızlı çekince yanağına geçirdi çok ağladı, sonra kafasını koltuğun demirine vurdu :)
ben mutfak dolalarını iple bağlayamıyorum sürekli açıp kapıyorum sen nasıl yapıyorsun ki, pratik olmuyor ki.

yemekleri çok rahat yapıyorum, zaten yukarıdaki menü çok pratik bir menü.

balkona havuzunu yada leğene su çıkarıyorum ona elini sokup cıp cıp oynarken saatler geçiyor.. artık kendi kendine yatip oyun oynayabiliyor.
birde eşim pazar günü evde olacağı için rahat olacağım.
aman allah korusun.ay ben mı çok tırsığım sen mı rahatsın bılemedım benkaydirigubbakcemile3
ay suyla falan yalnız bırakma yaa hele balkonda

opuyorumnanaktan
canım tabı kı hatırlıyorum yazdım zaten senı lısteyeopuyorumnanaktan iyi tatıller...

günaydın herkese,

süper soru müminecim.ben hiçbişey yapmuyorum.ihmal edıyoruz.eşime de dıyorum b ı dış dr una götürelim ilk kontrolu yapılsın dıye.nıyetım var ama bakalım ne zamana.

yumurtayı kaç günde veriyosunuz kızlar
en geç 2 gunde bır bazen hergun verıyorum.ama hala sadece sarısını verıyorum.

filizcim emelin nıckını yanı şekerkızcandy adını unuttum ondan yazamadım onunla yusuf kayranın adını.:sinifsinif:

X