2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ayyy bu mantık bende yok keşke olsa küçük kalıyo hep

hımmm

sağol canım seninde

bende istem dışı o luyor :)
çocuğa olur diyorum hep büyük,, ama sokak kıyafetlerimizi sezonluk alıyorum, evde giydiklerini biraz büyük alıyorum rahat giysin diye.
bir arkadaş var çocuğu 3 yaşında 2 yaş kotu almış, sebebde çocukda güzel dursun diye, yazık çocuk içinde daralıyor sıkılıyor rahat edemiyor.

merhaba kızlar napıyonuz
kandiliniz mübarek olsun
kıyafetleri ben de tutturamıyorum ya büyük ya küçük oluyo
ya kızlar 2-3 gündür ece kakasını gece yapmaya başladı .gece 2-3 gibi mama ya da süt içiyo bi bakıyorum sabaha doğru doldurmuş hatta bu gece ağladı da kalktım baktım ki kaka yapmış 4 de onu değiştirdim çok kötü ya ya sabah kadar öyle kalırsa hiç böyle yapmazdı.tabi karnı aça 2-3 defa biberonla beslenince kaka yapıyo.var mı böyle olan?

merhaba kızlar napıyonuz
kandiliniz mübarek olsun
ya kızlar 2-3 gündür ece kakasını gece yapmaya başladı .gece 2-3 gibi mama ya da süt içiyo bi bakıyorum sabaha doğru doldurmuş hatta bu gece ağladı da kalktım baktım ki kaka yapmış 4 de onu değiştirdim çok kötü ya ya sabah kadar öyle kalırsa hiç böyle yapmazdı.tabi karnı aça 2-3 defa biberonla beslenince kaka yapıyo.var mı böyle olan?

böyle bişey yaşamadım, ama gece beslenmesi iyiyse yapması normal, bu sıcaklardada sabaha kadar pişer çocuğun poposu.
bizimki sabah yapar.
alışkanlık yaparsa zor olur.

aylık kontrollere götürüryormusunuz kızlar hala.
devamlı değil canım ama bu ay su çiçeği aşısı için götürecem
siz yaptırdınız mı
domates çorbası yaptım, besleyici hiçbir yanı yok gibi ama maksat çeşit olsun :)
yok canım domates kan yapar bende yapıyorum arasıra
merhaba kızlar napıyonuz
kandiliniz mübarek olsun

merhaba özlem
senin kandilinde mübarek olsun
yok canım hiç olmadı bizim öyle

ben aylık kontrole götürmüyorum filiz gibi su çiçeği aşısına götürücem

merhaba arkadaşlar,bişey sormak istiyorum sizler bilirsiniz,bazı bebek kıyafetlerinin üzerinde 6 ay-7 ay falan diye yazmıyorda 68-78-80 gibi numaralar yazıyor. Bu numaralar kaç aya denk geliyor acaba?

meraba cnm.boy göstergesi onlar.
mesela 68-80 cm yazar.eğer bebeğin boyu bu aralıktaysa alabilirsn demek..
6-12 ay da kaç aylık olduğu..
ama genelde kesimleri farklı oluyo.

yıldönünümüzü kutlayan arkadaşlara teşekkürler...

kızlar benim kızım maşallah herşeyi yiyor.sabah kahvaltımızı çok güzel yapıoruz..
(bebelac kahvaltı tozlarından içine 2,3 tane cicibebe,peyniri, yumurtası ayrı bi tabakta,reçel yada bal,30 cc portakal suyu.bayılıyor portakala..bazen diğer meyvelerden sıkıorum.)

öğlen çorbamız,yoğurdumuz,meyvemiz derken akşam da ne yersek ondan tırtıklıyo..
en sonunda bi kase tahıllı mamasını yiyip yatıyo..
bende süte alıştıramadım.sewmedii.süt almıyo ama peynirii,yoğurdu çok güzel yiyor..
ama yatarken süte alıştırmam lazım.
bikaç haftadır et grubu yemedi ama..köfte falan.kıyma koyuyorum çorbalarına.

iştahımız çokgüzel ama malesef eritiyo bizim 0 beden yağmur:emir_bebek:

kıyafet kousundada ben üstüne ne olursa onu alıorum.büyük hoş durmuyo.

bizden böyle herkesin kandili mübarek olsun...

250-300 çok iyiymiş canım neresi orası
Eşimin çalıştığı kurumun, o yüzden uygun olacak.

ben yeme konuusnda eski usule döndüm kızlar, ilk aylardaki gibi yapıyorum birçok şeyi yemesi düzeldi.
dünde bugünde kiviyi rendeleyip cicibebeyle karıştırıyorum yiyor. acaip bağırsak çalıştırıyor.
dünde bamya yedi, bütün şekliyle veriyorum ağzına yumuşatıp yiyor.
kirazı ısırtıyorum oyun sanıyor yiyor.
yumurtayı az pişiriyorum seviyor.
birde benim oğlum karpuz ve zeytin delisi, bıraksan hep yer.
kavunla hiç arası yok sevdiremedim.
bugünde tavulku şehrie yaptım yedi.
yarında kaşarlı domates yapıcam.
Bu hafta ben de bamya alayım, grçi benimki etçi ama şansımı deneyeyim.
Meyvelerin hemen hemen hepsini seviyor ama karpuzun yeri başka:) bir de evin içinde suyunu sıka sıka dolaşıyo sonra annesi elinde bez peşinden yerleri siliyo:)

günaydın kılzar
maşşlah ayşe merte herşeyiyyiyo
eet bak kivi de haklısın ben benimki çok kabız oluyodu kayısılar neler yaptım olmaıd kiviyi çözdümveher akşma veriyorum çok rahat yapıyo artık maşşlah yavrulara kabızlıgıha birebir
ay dün ymek yiiyoduk bizimki ymekte hiç rahat vermez tabak verdim eline yemek tabagı kaşıkla oturuyodu biara bi baktım tabagı kırmış yemege çalışıyo agzında kan var ay allahatan çabuk görmüşümya sadece duduagını kesmiş ay ben bunla ne yapacam yemek agzına sokunca ögürüyo yemek harici herşeyi yemege çalışıyo nasıl kırmış anlamadınm hiç sesde yoktu dikkaedin kızlar
Sude de 3-4 gündür sofraya oturup çatal kaşık kullanmaya hevesleniyo. Plastik çatal kaşık veriyorum ben de. Çatala batırmayı başardıkça çok mutlu oluyorzemuszemus

günaydın annişler
hülyacım geçmiş olsun benimkide dün bi bardak bide süs kasesi vardı salonda onları kırdı merdiveni üstüne devirdi tencerelerin hepsini boşalttı dolaptankaydirigubbakcemile3
iyileşir iyileşmez tam gaz yaramazlıklara devam
kızlar bişey sorcam size yüksek ateşten sonra bu vücuttaki döküntüler normalmi sizce doktora götüreyimmi her yeri isilik gibi oldu yavrumun
Burada 6. hastalıktan bahsedilmişti böyle bir şeydi ama sizinki o değil herhalde yine de götürmekte fayda var bence.

bende kıyafet alırken merte olur diye alıyorum giiydiriyorum büyük, sizdede oluyormu.
seneyde giyer mantığı var mı sizde de :)
Ev kıyafetlerini biraz büyükçe alıyorum uzun süre giyiyor. 3-4. aydan giydiği pantolonları var mesela kapri formunda hala giyiyor:)ama dışarı kıyafetlerini üzerine göre alıyorum.
Ben sadece ilk 6 ay düzenli götürdüm.

merhaba kızlar napıyonuz
kandiliniz mübarek olsun
Ya sorma, bizimki de sabaha karşı değil ama son zamanlarda yatacağı zaman yapıyor, hiç akşam yapmazdı. Biraz erken yatırsam kaldırmak zorunda kalacağım yani.

ya benimki canım öyle sebebsiz degil canım kusması canı bişey istemiyo hasta diye içinde agzına pitür gelirse kusuyo

kızlar az önce doktordan geldik
6.hastalıkmış bizim hastalık yğksek ateş ardından döküntü ilacı falan yok

yok canım ben de en son haz.başında götürdüm.bundan sonra da allah korusun hastalanmadığı müddetçe göturmeyı düşüğnmuyorum.önemlı olan ılk bır yıl ki geşilimi zaten.e geliştiler maşallah:))

kızlar az önce doktordan geldik
6.hastalıkmış bizim hastalık yğksek ateş ardından döküntü ilacı falan yok

hadi bu son olsun inşallah.:1hug:

günaydın filizcim nasılsın tatilden döndün mü?

neslihancım çok geçmiş olsun çok şükür atlattınız

günaydın kızlar nasılsınız?
geçmişi okudum geldim...ben ilk 12 ay heray götürdüm dra...bu ayda suçiçeği aşısı için götüreceğim...ondan sonra hastalanırsa götüreceğim..inşallah götürmem gerekmez...bi de boy ve kilo için 6 ayda 1 kontrole de götürmek istiyorum...aslında iştahı açılsa güzel yese ona da götürmeye gerek yok bence...
kıyafetlerde 74 yazan 6-9 ay, 80 yazan 9-12 ay, 86 yazan 1-1.5 yaş yani en azından benim aldığım yerlerde böyle..üstünde çok büyükse hoş olmuyor bence o nedenle ben tam olanları yada biraz büyük olanları alıyorum..c & a 80 yazan egeye tam oluyor mesela..
hasta bebişlere geçmiş olsun...geçmiş kandiliniz de mübarek olsun kızlar

X