2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

evet ayeşcim 13 yaşıdna bir kızım daha var ipektoşum ikinci varlığım canım..

maşallah arası epey var zor olmadı ikinciye karar vermek, kızında sana yardımcı oluyordur.

Geçmiş olsun. Ben sebamed baby 45 kullanıyorum, memnunum da ama arkadaş coppertone diye bir marka tavsiye etti, bitince ondan alıcam.

Arkadaşın kızının bir kaç ay önce kapıya sıkışmıştı, ameliyat olmak zorunda kalmıştı, çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.
Cevap verdiğin için sağol. Ben de öyle karar verdim. Dün emzik bıraktık, 9,30 - 10,00 da uyuyan çocuk 12,30 da uyudu ağlaya ağlaya. Gündüz de nerdeyse hiç uyumadı. Çok zor oluyo bakalım kaç gün sıkıntı çekicez. Emzik almadığı için de gece tekrar dalamaz diye kaldırmayacağım artık.

Ben kısa kollu body üstüne kese giydiriyordum, 1 haftadır sıcak diye keseyi çıkarttım, body, ince bi alt. çorap giydirmiyorum. Penye battaniye örtüyorum ama durmuyo tabi.

Maşaallah:nazar: Ben bol bol dondurma yediriyorum. Bizimkilerin bile yarısına otlanıyo:) Krep yapıyorum, sütlü tatlılar, içine sevdiği meyvelerden koyabilirsin.

Önceden 9 civarı uyuyordu, kahvaltıya kadar acıkıyordu. Kendi uyanıp uykusunun dağılmasını beklemeden ben uyku arasında içiriyordum. Bir kaç gündür bıraktım artık.

benimki dondurma yemiyor keşke yese, süt kokusunu aldımı bırakıyor, sevse hergün veririm ama işde.

Ayşe, İlke evlilik yıldönümünüz kutlu olsun.
Ben henüz linki açmadım ama anlaşılan bir bakıcı faciası daha. Bunları duydukça kreşe verme konusunda ne kadar doğru karar verdiğimi anlıyorum. Umarım bakıcıya muhtaç olmam.

saol canım kreşler 2 yaşından önce almıyorlar sen nasıl verdin, tam günmü, hem nasıl ilgileniyorlarki, çocuk başına 1 kişi bulunması lazım herhalde :)

ay ben geldim herkes gitmiş bugün bayağı kalabalıkmışız ne güzel
kızlar benim kızım iştahsız ya biraz biraz çorba yemeye başladı ama doymuyo akşam açlıktan uyumuyo gece habire uyanıyo bana bi akıl verin ne tok tutar.muhallebi falan yemiyo yemek köfte vs. yemiyo canı isterse bi akşamları tahıllı mama yediriyorum ama nadir.çorbaya ekmek koyuyorum ama yok doymuyo yemiyo da çıldırcam valla yakında.
şu bakıcıyı okuyunca kara kara düşünmeye başladım ben çok kızıyorum çünkü eceye çok mız mız bakıcı hiç dayanmaz dayak yediğini de anlayamayız daha küçük anlatamaz.
ilke ayşe yıldönümleriniz kutlu olsun.
neslihancım iyileşmesine sevindim batuşun.

kızlar yeşil mercimekle yapılan bi köfte tarifi almıştım geçen tv den yaptım çok güzel oldu tarif topiğine de yazdım tavsiye ederim.

kızlar benim kızım iştahsız ya biraz biraz çorba yemeye başladı ama doymuyo akşam açlıktan uyumuyo gece habire uyanıyo bana bi akıl verin ne tok tutar.muhallebi falan yemiyo yemek köfte vs. yemiyo canı isterse bi akşamları tahıllı mama yediriyorum ama nadir.çorbaya ekmek koyuyorum ama yok doymuyo yemiyo da çıldırcam valla yakında.
şu bakıcıyı okuyunca kara kara düşünmeye başladım ben çok kızıyorum çünkü eceye çok mız mız bakıcı hiç dayanmaz dayak yediğini de anlayamayız daha küçük anlatamaz.

aynı dertten muzdaribim, tok tutacak bişeyler yediremiyorum ben, meyve falan yiyior.
ama 3 gündür işdahı iyi, çorbalarına ekmek koyuyorum oyun oynarken anlamadan kaseyi bitirmiş oluyor.
gece yatarken bende muhallebi falan yapmak istiyorum ama yemiyor, tahıllı mamaları hiç sevmedi zaten. en iyisi içine ekmek doğranmış çorba.

saol canım kreşler 2 yaşından önce almıyorlar sen nasıl verdin, tam günmü, hem nasıl ilgileniyorlarki, çocuk başına 1 kişi bulunması lazım herhalde :)
Henüz vermedim, Ağustos'ta başlayacak. Tam gün, 0-3 yaş grubu var vereceğim yerin. Çocuk başına bir kişi olmayacak ama gözüm arkada kalmayacak bu kesin.
Burada bir arkadaş tahıllı karışımdan çobasına karıştırmayı tavsiye etmişti ben bi ara çorbayı duru yapıp 1-2 kaşık koyuyordum. Muhallebiyi benim kız da sade yemiyordu, 1 muz eziyordum içine, muz seviyorsa.

benimki dondurma yemiyor keşke yese, süt kokusunu aldımı bırakıyor, sevse hergün veririm ama işde.
Hımmm, cacık denedin mi? Ben bayılırım kızım da sevsin isterdim ama hiç yemedi. Yoğurdu da çok seviyordu 2 aydır falan onu da bıraktı. Peyniri de tek başına yemiyor artık. Neyseki süt içiyor. :nazar:

Hımmm, cacık denedin mi? Ben bayılırım kızım da sevsin isterdim ama hiç yemedi. Yoğurdu da çok seviyordu 2 aydır falan onu da bıraktı. Peyniri de tek başına yemiyor artık. Neyseki süt içiyor. :nazar:

2 alıyor bırakıyor. anne sütü alıyor bir tek, süt grubundan nefret ediyor, kokusunu hemen alıyor.
kreş ücreti ne kadarmış canım.

merhaba kızlar bebeklerin yememesinden bahsetmişsiniz...
bizde de aynı dert var,son iki haftadır hiç iştahı yok,,,iki kaşık alıp ağzını kapıyor,azıcık ısrar etsem hemen ağlamaya başlıyor...
bir de artık katı yiyecekleri hiç yemek istemiyor.eskiden pilav köfte yemeye bayılırdı,şimdi yoğurda katsam sulu yapsamda yemiyor...meyveleri ısırarak yerdi onuda bıraktı,bende biraz çatalla ezip öyle veriyorum ama bu defa da ağzında tutup çıkarıyor...
aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?neden olabilir sizce...

ben yeme konuusnda eski usule döndüm kızlar, ilk aylardaki gibi yapıyorum birçok şeyi yemesi düzeldi.
dünde bugünde kiviyi rendeleyip cicibebeyle karıştırıyorum yiyor. acaip bağırsak çalıştırıyor.
dünde bamya yedi, bütün şekliyle veriyorum ağzına yumuşatıp yiyor.
kirazı ısırtıyorum oyun sanıyor yiyor.
yumurtayı az pişiriyorum seviyor.
birde benim oğlum karpuz ve zeytin delisi, bıraksan hep yer.
kavunla hiç arası yok sevdiremedim.
bugünde tavulku şehrie yaptım yedi.
yarında kaşarlı domates yapıcam.

günaydın kılzar
maşşlah ayşe merte herşeyiyyiyo
eet bak kivi de haklısın ben benimki çok kabız oluyodu kayısılar neler yaptım olmaıd kiviyi çözdümveher akşma veriyorum çok rahat yapıyo artık maşşlah yavrulara kabızlıgıha birebir
ay dün ymek yiiyoduk bizimki ymekte hiç rahat vermez tabak verdim eline yemek tabagı kaşıkla oturuyodu biara bi baktım tabagı kırmış yemege çalışıyo agzında kan var ay allahatan çabuk görmüşümya sadece duduagını kesmiş ay ben bunla ne yapacam yemek agzına sokunca ögürüyo yemek harici herşeyi yemege çalışıyo nasıl kırmış anlamadınm hiç sesde yoktu dikkaedin kızlar

ay valla artık deli olacan bide kusma huyu çıktıya şimdi kahvaltı verdim çıkardıya ay nedakar zormuşya çocuk büyütmrk
yokya bitane yeter ay valla çok zor

günaydın annişler
hülyacım geçmiş olsun benimkide dün bi bardak bide süs kasesi vardı salonda onları kırdı merdiveni üstüne devirdi tencerelerin hepsini boşalttı dolaptankaydirigubbakcemile3
iyileşir iyileşmez tam gaz yaramazlıklara devam
kızlar bişey sorcam size yüksek ateşten sonra bu vücuttaki döküntüler normalmi sizce doktora götüreyimmi her yeri isilik gibi oldu yavrumun

günaydın kızlar hülyacım aman dikkat et
neslicim normal o poyrazında olmuştu 3günde geçti
poyrazda bişey yemiyoo yemekleri hiç sevmiyo
neyseki kaşık maması alıyorum onları yiyo ama mama nereye kadar
bakalım sabahda yağda yumurtayı çok seviyo bide zeytin başka bişey yemiyo
neyse ben çıkıyımda evi toplayım biraz poyraz oynuyo şimdi biraz sonra mızlanmaya başlar

günaydın kılzar
maşşlah ayşe merte herşeyiyyiyo
eet bak kivi de haklısın ben benimki çok kabız oluyodu kayısılar neler yaptım olmaıd kiviyi çözdümveher akşma veriyorum çok rahat yapıyo artık maşşlah yavrulara kabızlıgıha birebir
ay dün ymek yiiyoduk bizimki ymekte hiç rahat vermez tabak verdim eline yemek tabagı kaşıkla oturuyodu biara bi baktım tabagı kırmış yemege çalışıyo agzında kan var ay allahatan çabuk görmüşümya sadece duduagını kesmiş ay ben bunla ne yapacam yemek agzına sokunca ögürüyo yemek harici herşeyi yemege çalışıyo nasıl kırmış anlamadınm hiç sesde yoktu dikkaedin kızlar
geçmiş olsun kanka
aman dikkat et
günaydın annişler
hülyacım geçmiş olsun benimkide dün bi bardak bide süs kasesi vardı salonda onları kırdı merdiveni üstüne devirdi tencerelerin hepsini boşalttı dolaptankaydirigubbakcemile3
iyileşir iyileşmez tam gaz yaramazlıklara devam
kızlar bişey sorcam size yüksek ateşten sonra bu vücuttaki döküntüler normalmi sizce doktora götüreyimmi her yeri isilik gibi oldu yavrumun

normal canım ateşten sonra olur öyle merak etme
ama gene de içim rahat etsin diyosan götür

X