2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ocak annesi olucam canım.tahmini 18 ocak.ama sezeryan olacağı için ocağın ilk haftası alırız dedi doktorum.valla ben karar vermedim kendi karar verdi gelmeye.korunmuyordum ama çok düzensizdi benim.zaten oğlum yanımda yattığı için bebek yapmaya pek fırsat olmuyordu.:kedi:nasıl denk geldi anlamadım.ilkine 5.yılda hamile kalmıştım.2,5 yıl korunduk 2,5 yılda olmadı.nasılsa 2.de hemen olmaz diye dikkat etmedim.zaten son adetimi bile hatırlamıyorum.bulantım olmasına rağmende kendime konduramadım.kısmet böyleymiş.hala iyimi oldu kötümü karar veremedim.evde yapabilirmiyim.2 minik bebekle başa çıkabilirmiyim.maddi sıkıntı çekermiyim.kafamda bir dolu soru.sizin fikriniz nedir:uhm::uhm:

gelenn yavrucuk ta kendi kısmetiyle gelirrrr hiç kafana takma şu an hep iyi yönlerini düşünnn kardeş kardeş gezeceklerrrr oynayacaklarrrrr ohhh ohhhh

canım benım 5 kg da az değil.ben de 21 kg almıştım hamıleyken.2 kg kaldı allahın izniyle.istersen ve yaparım dersen sana dıyet listemı gönderirim istersen.tabı spor da yapıcaksın.ben pilatesi de yürüyüşü de evde yapıyorum.istersen onları da anlatırım sana.yolla şu kilolarıalsanaalsanasmile
benim 5 kg var bana yollarsan sevınırım gulın

kızlar devam sütü veriyonuz mu daha
4 gün önce bıraktık. Pınarın devam sütünü veriyordum ama markette yoktu. 3 gündür keçi sütü içiyor. Sade olunca biraz içip bırakıyor. Kalanına muz ve bisküvi karıştırıyorum. Ama dün sade de bitirdi. Bugün içer mi bilmiyorum.Bir günü bir gününü tutmuyor.

benim 5 kg var bana yollarsan sevınırım gulın
Ben 1-2 ay önce 2 haftalık diyet yapmıştım eşimle birlikte. O daha kilolu olduğu için 6 kilo verdi, ben 4 kilo verdim. İsterseniz; internette "Ender Saraç 15 günlük rejimimiz" diye arattığınızda çıkan ilk site. Gerçekten Ender Saraç'ın mı bilmiyorum ama işe yaradı. Yalnız diyette meyve yok, biz birer porsiyon yemiştik.

herkese selamalr.. ben devam sütünü artık bırakcm.. son kutmuz bitit.. daha almcıam.. süte geçicem.. pınarın ilk adım sütünden içiyodu.. ama artık yaşını doldurud.. 1+ olan sütlerden almyı düşünüyprum.. bir müddettede ondan içerse sonra normal süte geçeriz inşş.

bende pınar cocuk verıyorum çok ısteyerek ıcmesede ıcıyor yınede.
ahmırcım bende dıkkat edeyım barı sımdı benım ıcın erken olursa bıseyde demem ama tedbırı elden bırakmamak lazım.
kızlar sızın bebıslerın bıngıldağı kapandımı bızımkının kapanmadı merak ettım ne zaman kapanırlarkı?

alhancım benim kızın kapanalı nerdeyse 2 ay olcek.. druna sordum.. erkenmi acaba diye gayet normal dedi.. öenmli olan bıngıldağın kapnamsı değil kafanın büyümemsiymiş.. sneinkdie kapanır.. en geç 18 aya kadarmış kapanması..

ya kızlar bende haziran annesiyim fakat çok fazla aktif olamadım nette sizlere bişi sorcam bebişlerinizi nasıl uyutuyosunuz ! benimki emerek uyuyo ama bu çok sıkıntılı!

4 gün önce bıraktık. Pınarın devam sütünü veriyordum ama markette yoktu. 3 gündür keçi sütü içiyor. Sade olunca biraz içip bırakıyor. Kalanına muz ve bisküvi karıştırıyorum. Ama dün sade de bitirdi. Bugün içer mi bilmiyorum.Bir günü bir gününü tutmuyor.

Ben 1-2 ay önce 2 haftalık diyet yapmıştım eşimle birlikte. O daha kilolu olduğu için 6 kilo verdi, ben 4 kilo verdim. İsterseniz; internette "Ender Saraç 15 günlük rejimimiz" diye arattığınızda çıkan ilk site. Gerçekten Ender Saraç'ın mı bilmiyorum ama işe yaradı. Yalnız diyette meyve yok, biz birer porsiyon yemiştik.
tatlım bende sabah 1 yaş üstü olandan verdim maşallah 150 cc içti
ya kızlar bende haziran annesiyim fakat çok fazla aktif olamadım nette sizlere bişi sorcam bebişlerinizi nasıl uyutuyosunuz ! benimki emerek uyuyo ama bu çok sıkıntılı!

tatlım büyüdü artık ya emerek uyutmayı bırak bence
bizimki sallanarak uyuyo ama sallanmadan uyutmaya alıştıramadık bi

benimkide emerken uyurdu.. ama artık emmediği için bazı ayaklta sallıyom bazı kucağımda uyuyor.. eli ağzımda olarak:))bazıda kendi uyuyor..

alhancım benim kızın kapanalı nerdeyse 2 ay olcek.. druna sordum.. erkenmi acaba diye gayet normal dedi.. öenmli olan bıngıldağın kapnamsı değil kafanın büyümemsiymiş.. sneinkdie kapanır.. en geç 18 aya kadarmış kapanması..

canım bizim dr hiç bıngıldağına bakmıyo sağlık ocağınada götürmüyoz pek memnun değiliz sağlık ocağından

ben bir ara benim kzıa keçi sütünden muhallebi veriyorudm. cırcır yaptı ona yaramdı.. ishal oldu yavrum .. bir dahada vemedim ben..

bende pınar cocuk verıyorum çok ısteyerek ıcmesede ıcıyor yınede.
ahmırcım bende dıkkat edeyım barı sımdı benım ıcın erken olursa bıseyde demem ama tedbırı elden bırakmamak lazım.
kızlar sızın bebıslerın bıngıldağı kapandımı bızımkının kapanmadı merak ettım ne zaman kapanırlarkı?

canım bizim dr hiç bıngıldağına bakmıyo sağlık ocağınada götürmüyoz pek memnun değiliz sağlık ocağından
canım normalde bende salık ocağına götürüyorum aşıları falan orda oluyor.. arada da özel dr a götürüyüroum bedne.. orda ben dedim dr a öyle baktı.. ben farkettimdi kapandığını. dr a da sordum normal dedi..

kızlar anne sutu almıyuomu bebeslerınız,nıye sut verıyorsunuz??ve hangı ogunde ne sekılde???
bende süte alışsın ıstıyorum ama içmıyo,,hangı sekılde alıştırabılırım.
ben sadece sabahları devam sutu kullanıyorum mamasına SMA PROMIL.çok memnunum bu bıtsın almıcam zaten..

ben bir ara benim kzıa keçi sütünden muhallebi veriyorudm. cırcır yaptı ona yaramdı.. ishal oldu yavrum .. bir dahada vemedim ben..
bende akşam muhallebisini 1 yaş üstü oln sütten yaptım pınarın sütü ile
kızlar anne sutu almıyuomu bebeslerınız,nıye sut verıyorsunuz??ve hangı ogunde ne sekılde???
ben sadece sabahları devam sutu kullanıyorum mamasına SMA PROMIL.çok memnunum bu bıtsın almıcam zaten..

yok canım 4 aydan beri devam sütü veriyom.
bende aptamil kullanıyom ama o gün pirinç unlarından böcek çıkınca içime sinmiyo süt ne kadar sağlıklı onu da bilmiyom ama gidiyo bakalım

filiz ben inek sütü veriyordum ama kabız yaptı.Pınar ilkadım sütü.Şimdi hero babybin devam sütünü veriyorum.Milupa ve bebelac içmiyor.bende inek sütüne tam bir yaşına girince geçeyim diyorum.

Ben size meyveli muhallebi tarifi soracaktım buarada süt pirinç unu ve taze meyveleri direk atıyormusunuz piştikten sonra mı ekleniyor.Ben bilmiyorum da.

valla neye nasıl güvenecegızkı?herseyden bısey cıkıyor.
öglen kabak corbası yaptım güzel ıctı saatı saatını tutmuyor bızımkının?
süt veren arkadaslar sütü sademı verıyorsunuz?cıcıbebe atıyormusunz ıcıne?
bırde sulandırıyormusunz?

filiz ben inek sütü veriyordum ama kabız yaptı.Pınar ilkadım sütü.Şimdi hero babybin devam sütünü veriyorum.Milupa ve bebelac içmiyor.bende inek sütüne tam bir yaşına girince geçeyim diyorum.

Ben size meyveli muhallebi tarifi soracaktım buarada süt pirinç unu ve taze meyveleri direk atıyormusunuz piştikten sonra mı ekleniyor.Ben bilmiyorum da.
canım meyveli hiç yapmadım ben irmikli ve pirinç unuyla sade yapıyom
meyveli hiç vermedim yapmadım da
canım zaten çok vermeyiz artık sütü yemeğe geçiyolar artık sabah akşam yeter ama

evet canım neye güvenecez bilmiyom artık
evet canım sütü ılıtıp verdim hemen su falan da katmadım
bazen annem cici beb ile veriyo tabii
kabak çorbasını inanda çok sevet
kıymalı yaparım ben içine dereotu da tavsiye ederim çok güzel oluyo

ben bayadır vemeye başlmaıştım alışsın diye.. 10 .aydan beri en az.. yavaşa yavaş alıştırdım.. anne sütüm azdı zate son zmanalrda 1,5 aydırda tamamen bıraktık:KK43:kısmeti buymuş...

canım ben sade içiriyorum.. sabahalarıda cicibeyele kahvaltıda veriyorum..önceden gecede bir öğün veriyordum ama artık içmiyor.. hatta uynaıyor içmememk için.. bende artık vermiyorum gece..sabah içiyor.. bide gece yatmadna muhallebi yemediği için:KK43:

ben ilk süt vermeye başladığımda yarı yarıya sulandırarak verdim.ama 8 aylıkken vermeye başladım emmediği için.1 aydan fazladırda sulandırmadan veriyorum.ama ilk verdiğimde içmiyordu.meyvesuyu sevdiği için elma sıkıp sütü üstüne ekliyordum.zamanla direkt vermeye başladım.bazen cicibebe,muz,süt karışımı veriyorum biberonla.gündüz kahvaltısına çorbasına katıyorlar gece de ben sade süt olarak veriyorum.kaynatıp biberona koyup yanıma alıyorum uyandıkça veriyorum.bazende arı mamayı sıvı pişirip sütle onu veriyorum gece.
meyveli muhallebi olayına gelince,muhallebi yapıp altını kapatıp bazen elma bazen muz yada ne koyacaksam rendeleyip sıcakken karıştırıyorum.öyle yediriyorum.

Son düzenleme:
X