2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar kahvaltıyı nasıl veriyorsunuz ben hala bulamaç halince veriyorum

yumurta, pekmez, labne, reçel, tereyağ, 4-5tane bebe bisk, süt ,3tatlı kaşığıda kaşık maması koyuyorum / (kaşık maması artık vermem oda ayrı) bulamaç olarak veriyorum

bide yanı 150cc elma ,siyah üzüm ,havuç sıkıp veriyorum

canım ya biliyorum öyle olunca insan kendini değersiz hissediyor ama emin ol zaman zaman hepimizin başına geliyor böyle şeyler

bence az olsun öz olsun , çok olup moralin bozuk tatsız tuzsuz olacağına 5-6 kişi olsun coşkulu olsun
sen yine herkesi çağır pazar günü yap gündüz yap o zaman herkes gelebilir ben şahsen öyle yapıcam

maşallah ben bulamacı sadece yedirebilim şükrederim nerde bide 150 cc meyve suyu böö der kusar hemen valla

kızlar merhaba
armağancım doğumgününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara
mama konusunda ben kızıma pirinçten irmikten yapıyorum yemiyo hatta az önce irmik tatlısını ben yedim
hazırları da yemiyo bazen tahıllıdsn yer gönlü olursa sizin kuzular yiyorsa evde yapın kızlar ya sağlıklı hem de sütle yapınca kalsiyum alır.
yumurta konusunda da 11. ayda verebilirsiniz demişti doktor.ayrıca bu son gittiğimizde artık bütün yasklar kalktı siz ne yiyorsanız o da yer dedi.ama zaten bizimki yemiyor dedim. hatta dondurmayı erit ver çok yararlı dedi.
bir de bize sürekli idrar yolu iltihabı tekrarlıyorsa renkli ultrason çektirin önemli bişey olabilir dedi o da çok zormuş ya ilaç veriyolarmış küçücük çocuğa inş. önemli bişey yoktur canım çok sıkıldı
bizden böyle hala d.günü muallakta kimleri çağırcağım bile belli değil şurda 5 gün kaldı

ıyı geceler kızlar kusura bakmayın bu aralar gıremedım.mısafırlerım coktu.
dogum günü olan bebıslere mutlu saglıklı yaslar,annelerede sabırlar dılıyorum.
bende yumurtanın beyazını vermedım hıc.kahvaltıyı bulamac halınde yıyor ne zaman normal yerlerkı?
kızlar sızın bıdıklar gunde kac kez kaka yapıyorlar?sorması ayıptır :)bızımkı 1 bazanda ıkı yapıyor doyuyordur dımı?az kaka yapınca doymuyormu acaba dıyorumda.

birde yumurta beyazı verdinizmi hiçç
ben başladım yaşını geçtikten sonra, ama zaten artık 2-3 günde bir veriyorum yazın sıcakta biz bile yiyemiyoruz yavrumu zorlamak istemiyorum

aaaaaa , bir test yap sedacım, yaz sonucunu çok merak ederm ben

ben ayrı veriyorum uzun zamandan beri elimle küçük küçük koparıp yediriyorum
peynir labne veriyorum çay kaşığıyla 3-4 kaşık yiyor
yumurta 2-3 günde bir, pekmez tatlı kaşığıyla 2 kaşık veriyorum
ekmek içi birde , bazen domates rendeliyorum ekmeği suyuna batırıp yediriyorum

doyuyordur canım ozaman 24 saat içinde 5-6 bez doluyorsa doyuyor diye duymuştum ben

hım bende başlayam ozman beyazına
kızlar bıdıgımın bugün dogum günü 1yaşını girdi yavrum allahın izniyle ne güzel bişey daha niceseneler birlikte kutlarız inşlah

hülyacım melıs hanımın dogum günü kutlu olsun nıce yaslara bırlıkte gırmenız dılegıyle cnm.
emelcım sagol canım ınsallah doyuyordur ıstahsız bu aralar kafama takıldıda

olymposs geçmiş olsun ama çektirmek gerekiyorsa yapıcan Allah korusun böbreklerine zarar verebilir.Sürekli tekrarlayan enfeksiyon.

meliscim doğum günün kutlu olsun.

ben birşey yediremiyorum.6 aylıkken yediği kadar bile yemiyor.zaten bir ayda 200 gr almış.Fazla yedirdim mi kusuyor.Hiç ev yemeği felan yemiyor herşey püre bulamaç.Artık kaç yaşına kadar böyle gidecez bilmiyorum.Tabiki buna da şükür.Hasta olmasın en önemli olanı o

kızlar günaydın
neslihancım benimki de yemiyo biliyosun ama aslında ekmek falan alsa yutuyo bence katı şeylere alıştır bi tanıdık vardı çocuğu hep bulamaç yemiş şimi 6 yaşında hala katı şeyleri yutamıyo. gerçi yesin de nasıl yerse yesin diyorum bazen.

alhan bizimkinin değişiyo kakası sadece devam sütü içiyo ama mutlaka kaka yapıyor 2 defa şaşırıyorum bişey yemediği halde nerden geliyo bu kadar diye bazen de gün aşırı yapıyor

günayyydınnn kızlarrrr doğum günü gelen geçen bütün bebişlerimizin
doğum günlerini kutluyorummmm
okuyorumm takip var ama yazmaya fırsat bulamıyorummmmm

kahvaltı ve yemeklerden bahsediyorsunuzzzz arkadaşlarrr

ben 6 ayından sonra hiç bişeyi şu şöyle bu böyle olacak diye takip etmedim yani şunu yaesin bunu böyle yesinnn ,yaşı dolduktan sonra falan diye şimdi yazılarınızı okuyorummmm takipte ediyorummmm

bana kızmayın yanlışsınız demiyorummm ama ben çalıştığım için kimseye şunu şöyle yedir bunu verme diyemiyorum desemde bana uymuyorlarrr bende 6. ayından itibaren ufak ufakta olsa kendi yediklerimden yedirmeye başladımmm çorbalarrr meyvelerr pilav makarna ekmekkk aklınıza ne geliyorsa yemedi diye hiçç problem yapmadımmm aç olsa mememe sarılır diye düşündümmm nitekim de öyle olduu şu an ne yiyeceğine kendi karar veriyo bizimle beraber mama sandalyesine oturuyooo istediği şeyi eliyle gösteriyooo ve onu yiyoo doyduktan sonra da ağzına bişey sürmüyo ... bazen 2 domates yiyo bazenn yoğurt ve pilav yiyo bazen yalnızca çorbaa ama ne yediğine ve doyduğuna kandi karar veriyoo aç kaldı diye düşünmüyorummmm....

sonuç olarakkk daha bir kere bile antibiyotik kullanmadımmm

ateş düşürücü, ağrı kesici şurup kullanmadım

yalnızca diş çıkarırken fitil kullandım

aylık kontrollerden hariç dr gitmedimmm
sizin yaptıklarınız yanlış kesinlikle demiyorumm
evde olsam bende sizin gibi yapacaktımmmm ama şartlar gereğince duru hnm böyle büyüdü
ve en önemlisi 40 çıktıktan sonra benimle beraber işe geldi burad 7 ayına kadar benimle dükkanda büyüdü dükkan home ofis falan değil bildiğiniz iş mrk gibi 340 tane dükkan olann bi yerrr demekki çoçuk nasıl büyür alışırsa o şekilde gidiyo

sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba bebeğime haksızlıkmı yapıyorum diyorum ama diğer tarftanda yapmak istemesem bile şartlar bu diyorummmm

sadece bende beni paylaşmak istedimmmm arkadaşlarrrr

sizin yaptıklarınızıı eleştirmiyorum yanlış anlama olmasınnn lütfennnnn

çok uzun oldu başınızı ağrıttımmm af ola :))

kızlarrrrrrrrrrrrr;
daha geçen gün burda 2.çocuk mevzusu açıldı.bende 2.yi düşünüyorum dedim.ama hemen gerçek olacağını sanmadım.demin test yaptım. veeeeeeeeeeee 2. çizgi ne düşüneceğimi bilmiyorum ya.birşey söyleyin offffffffffffffffff.sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim.

yasemin iyi yapmışsın canım,bak ne güzel şimdi yiyormuş,biz üstüne çok düştük,herşeyi oyunla yedirmeye çalıştık,drun dediğinden çıkmadık,sonuç hüsran oldu 11 aylık 8.5 kilo bebeğinizin kilosu iyiyse iştahsızlığı geçiciyse hiç üzülmeyin kızlar...ben bile üzülmüyorum kilosu az ama gelişimi normal yememesine rağmen diye seviniyorum....üzülsek ne değişecekki zaten..drumuz dediği gibi bugüne dek açlıktan ölen bebek görmedim
kaka bizimki 2 günde bir yapar nadiren hergün yaptığı da olur, kahvaltıyı bulamaç yiyor ayrı yemiyor , yumurta beyazı hiç vermedim, sarısını gün aşırı veriyorum

tebrikler canım,allah böyle yazmış demek,hayırlısı olsun, sağlıkla kucağına aldığını da duyarız inşallah

kızlar kızım dısı patlmış çok huysuzzzz
napıcammm uyumuo aglıo sürekliiimafoldumben
sabaha kadar uyumadı
şimdı bKTIM DIS CIKMIŞ

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…