2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

meraba herkese, ben de grip oldum gitmedim işe bugün bakayım dedim,
fatoşcum bu dişler görünüyo görünüyo da ha çıktı çıkacak derken bayaa bi vakit geçiyo işte, çok kolay glsin, bizde 4 tane var, diğer dördü bekliyoruz, çok şiştilr çıkarlar artık yakında, ellerimiz sürekli kulakta zaten
umarım diğer herkeste iyidir, biz armutluya gittik geçen hafta çok güzel geçti ama malesef hasta olduk kızımla, toparlamaya çalışıyoruz şimdi
başka hasta bebiş varsa çook geçmiş olsun,
çok özledik sizi ama vakit kalmıyo yazmaya, anca okuyabiliyorum,
geçen kaç kelime konuşuyo diye sorulmuştu galiba, bizde kelime epey var, anne, annanne, gel, attım, aldım, dede, vb bikaç bişey diyo ama inat etti asla babası varken baba demiyo
prensese de sana da geçmiş olsun canım,benimkide hastaydı tam düzelemeden diş başladı bu sefer,neyse napalım geçecek inşallah, azra baya konuşuyormuş maşallah ege de bişeyler söylüyor anlamlı olanlar şunlar: anne baba anane dede ege mama meme babası araba sürerken vınnn vınn yapıyor bi de:)

ahmircim hayırlı olsun canım sevin sevin ne güzel beraber büyürler benim kilo problemim olmasa bende isterdim ama vereyim kilolarımı sonra çok sevindim senen adına canımma:ecrin_bebek:
hülişimm melisimin doğum günü kutlu olsun hayırlı ömürleri olsun güzel yazıları olsun inşallah sizi seviyorumopuyorumnanaktan
yemek konularına gelince ben biz ne yiyosak veriyorum kahvaltıyıda öyle ekmeğine peynir yağ falan sürüp veriyorum yanındada ıhlamur bulamaç yemez benmki ayı ayrı seviyo herşeyi

ahmircim hayırlı olsun canım sevin sevin ne güzel beraber büyürler benim kilo problemim olmasa bende isterdim ama vereyim kilolarımı sonra çok sevindim senen adına canımma:ecrin_bebek:
hülişimm melisimin doğum günü kutlu olsun hayırlı ömürleri olsun güzel yazıları olsun inşallah sizi seviyorumopuyorumnanaktan
yemek konularına gelince ben biz ne yiyosak veriyorum kahvaltıyıda öyle ekmeğine peynir yağ falan sürüp veriyorum yanındada ıhlamur bulamaç yemez benmki ayı ayrı seviyo herşeyi

31 yaşıma giricem önümüzdeki ay.o yüzden yaşım çok geçmeden 2.yi düşündüm ama bu kadar çabuk olacağını tahmin etmedim.ilki için 5 yıl bekledim çünkü.doğum kilolarımı daha yeni vermiştim bende.hayırlısı olsun.sağ salim kucağıma alırım inş.

kızlar bebeğimin öksürüğü için öneriniz var mı? ilke yazmıştı sanırım ıhlamurlu bi tarif vardı...neslihanda denemişti işe yaramıştı sanırım.....bir de başka topikte yarım fincan suya bal limon karıştırın demiş bi dr ama 1 yaşından önce olmaz değil mi?

günaydın kızlr.nasılsınız..hülyacım melisin doğum gününü kutluyorum..mutlu sağlıklı nice yıllara inşallah..
yemek konusunda bende pek katı değilim herşeyden veriyorum.biz dewam sütüylemi büyüdük alah aşkına.
onu werme bunu verme..katılmıyorum herşeyden alıcak çocuk.
fatoşcum cnm yağmur bi ara öksürüyodu bayaa..
1 tutam ıhlamura 1 elma,(bulabilirsen ayva),limon bunları kaynar cnm..
bal werme onun yerine pekmez ver.ben tatlı kaşığıyla veriyorum heemmn hemen hergün....çok yararlı..
onun dışında ewde sigara içmeyin odasını havalandır.başkada yapacağın bişey yok..
eğer çok öksürürse mutlaka götür dr.antibiyotik falan verir..
geçmiş olsun cnm....

AHMıR 09 gözünaydın çalışıyordun sanırım biraz zor olacak ama hayırlısı buymuş.senin için yeni bir heyecan başlıyor Allah hayırlı etsin tamamına erdirsin.

Kaka konusunda benim kızda günde 1-2 arası yapar.

Yasemincim bebek sağlıklıysa ne yediğinin önemi yok bebeğine haksızlık etmiyorsun.Aslında çok üstüne düşerek bizler yanlış yapıyoruz belkide.Ama birazda çocukla alakalı yemeyi sevmiyorki yoksa ev yemeklerinden de deniyorum,istemiyor.1-2 alır kusar yoksa bende 6.ayından beri deniyorum yemek vermeyi.

kızlar bebeğimin öksürüğü için öneriniz var mı? ilke yazmıştı sanırım ıhlamurlu bi tarif vardı...neslihanda denemişti işe yaramıştı sanırım.....bir de başka topikte yarım fincan suya bal limon karıştırın demiş bi dr ama 1 yaşından önce olmaz değil mi?

geçmiş olsun canım.bende ıhlamur vermiştim.Ama çok fazlada öksürüğü olmadı çok şükür benim kızımın.

AHMİR 09 gözünaydın çalışıyordun sanırım biraz zor olacak ama hayırlısı buymuş.senin için yeni bir heyecan başlıyor Allah hayırlı etsin tamamına erdirsin.

Yasemincim bebek sağlıklıysa ne yediğinin önemi yok bebeğine haksızlık etmiyorsun.Aslında çok üstüne düşerek bizler yanlış yapıyoruz belkide.Ama birazda çocukla alakalı yemeyi sevmiyorki yoksa ev yemeklerinden de deniyorum,istemiyor.1-2 alır kusar yoksa bende 6.ayından beri deniyorum yemek vermeyi.

sağlıklı valla şu an için bişey yok 13 kg boyunu bilmiyorum en son 75 cm di

bişey daha sorucamm bisiklete bindiriyormusun bebişleri benimki bisikleti aştı scooter a biniyo ve inmek istemiyo büyükler ne yaparsa onu istiyo oturuyo patenleri ayağına geçiriyooo bu kızın hızına yetişemiyorumm artıkkk akşamları yorulup daha iyi yatsın diye mecbur katlanıyorummmm:))) ohaoldumsmile

günaydın kızlr.nasılsınız..hülyacım melisin doğum gününü kutluyorum..mutlu sağlıklı nice yıllara inşallah..
yemek konusunda bende pek katı değilim herşeyden veriyorum.biz dewam sütüylemi büyüdük alah aşkına.
onu werme bunu verme..katılmıyorum herşeyden alıcak çocuk.
fatoşcum cnm yağmur bi ara öksürüyodu bayaa..
1 tutam ıhlamura 1 elma,(bulabilirsen ayva),limon bunları kaynar cnm..
bal werme onun yerine pekmez ver.ben tatlı kaşığıyla veriyorum heemmn hemen hergün....çok yararlı..
onun dışında ewde sigara içmeyin odasını havalandır.başkada yapacağın bişey yok..
eğer çok öksürürse mutlaka götür dr.antibiyotik falan verir..
geçmiş olsun cnm....

geçmiş olsun canım.bende ıhlamur vermiştim.Ama çok fazlada öksürüğü olmadı çok şükür benim kızımın.

teşekkürler kızlar içer inşallah, 1 limonun suyu mu,bikaç damla mı? yoksa kabuğuyla mı kaynatmak gerek?

AHMİR 09 gözünaydın çalışıyordun sanırım biraz zor olacak ama hayırlısı buymuş.senin için yeni bir heyecan başlıyor Allah hayırlı etsin tamamına erdirsin.

amin sağol canım.evet çalışıyorum.zor olacak ama büyüdüklerinde rahat ederim diye düşünüyorum.daha doktora gitmedim kaç haftalık bilmiyorum.işin kötü yanı en son ne zaman adet oldum hatırlamıyorum.nasılsa olmaz dedim.genelde oğlumu yanımda yatırdığım için.hangi arada oldu anlamadım:kedi:

ben başladım yaşını geçtikten sonra, ama zaten artık 2-3 günde bir veriyorum yazın sıcakta biz bile yiyemiyoruz yavrumu zorlamak istemiyorum

aaaaaa , bir test yap sedacım, yaz sonucunu çok merak ederm ben

ben ayrı veriyorum uzun zamandan beri elimle küçük küçük koparıp yediriyorum
peynir labne veriyorum çay kaşığıyla 3-4 kaşık yiyor
yumurta 2-3 günde bir, pekmez tatlı kaşığıyla 2 kaşık veriyorum
ekmek içi birde , bazen domates rendeliyorum ekmeği suyuna batırıp yediriyorum

doyuyordur canım ozaman 24 saat içinde 5-6 bez doluyorsa doyuyor diye duymuştum ben

ohhh dün gece oldun adet ,
bu ayda yırttım :)

bende tek tek versem yer ama yumurta sevmiyor,ve labneyide yemiyor mecburen bulamaç yapıyorum ama aslında tek tek vermek istiyorum

hım bende başlayam ozman beyazına
kızlar bıdıgımın bugün dogum günü 1yaşını girdi yavrum allahın izniyle ne güzel bişey daha niceseneler birlikte kutlarız inşlah

nice nice senelere ,iyiki doğurmuşuz bu kuzuları
daha dün doğdular bugün 1 yaşındalar zaman ne çabuk geçiyor

olymposs geçmiş olsun ama çektirmek gerekiyorsa yapıcan Allah korusun böbreklerine zarar verebilir.Sürekli tekrarlayan enfeksiyon.

meliscim doğum günün kutlu olsun.

ben birşey yediremiyorum.6 aylıkken yediği kadar bile yemiyor.zaten bir ayda 200 gr almış.Fazla yedirdim mi kusuyor.Hiç ev yemeği felan yemiyor herşey püre bulamaç.Artık kaç yaşına kadar böyle gidecez bilmiyorum.Tabiki buna da şükür.Hasta olmasın en önemli olanı o

canım eylülde bi ara öyle olmuştu hemen dra götürdün idrar yollarında enfeksiyon çıktı
kendimden biliyorum bende sık sık idrar yollarımı üşütürüm ve hiçbişey yiyemem sürekli midem bulanır

günayyydınnn kızlarrrr doğum günü gelen geçen bütün bebişlerimizin
doğum günlerini kutluyorummmm
okuyorumm takip var ama yazmaya fırsat bulamıyorummmmm

kahvaltı ve yemeklerden bahsediyorsunuzzzz arkadaşlarrr

ben 6 ayından sonra hiç bişeyi şu şöyle bu böyle olacak diye takip etmedim yani şunu yaesin bunu böyle yesinnn ,yaşı dolduktan sonra falan diye şimdi yazılarınızı okuyorummmm takipte ediyorummmm

bana kızmayın yanlışsınız demiyorummm ama ben çalıştığım için kimseye şunu şöyle yedir bunu verme diyemiyorum desemde bana uymuyorlarrr bende 6. ayından itibaren ufak ufakta olsa kendi yediklerimden yedirmeye başladımmm çorbalarrr meyvelerr pilav makarna ekmekkk aklınıza ne geliyorsa yemedi diye hiçç problem yapmadımmm aç olsa mememe sarılır diye düşündümmm nitekim de öyle olduu şu an ne yiyeceğine kendi karar veriyo bizimle beraber mama sandalyesine oturuyooo istediği şeyi eliyle gösteriyooo ve onu yiyoo doyduktan sonra da ağzına bişey sürmüyo ... bazen 2 domates yiyo bazenn yoğurt ve pilav yiyo bazen yalnızca çorbaa ama ne yediğine ve doyduğuna kandi karar veriyoo aç kaldı diye düşünmüyorummmm....

sonuç olarakkk daha bir kere bile antibiyotik kullanmadımmm

ateş düşürücü, ağrı kesici şurup kullanmadım

yalnızca diş çıkarırken fitil kullandım

aylık kontrollerden hariç dr gitmedimmm
sizin yaptıklarınız yanlış kesinlikle demiyorumm
evde olsam bende sizin gibi yapacaktımmmm ama şartlar gereğince duru hnm böyle büyüdü
ve en önemlisi 40 çıktıktan sonra benimle beraber işe geldi burad 7 ayına kadar benimle dükkanda büyüdü dükkan home ofis falan değil bildiğiniz iş mrk gibi 340 tane dükkan olann bi yerrr demekki çoçuk nasıl büyür alışırsa o şekilde gidiyo

sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba bebeğime haksızlıkmı yapıyorum diyorum ama diğer tarftanda yapmak istemesem bile şartlar bu diyorummmm

sadece bende beni paylaşmak istedimmmm arkadaşlarrrr

sizin yaptıklarınızıı eleştirmiyorum yanlış anlama olmasınnn lütfennnnn

çok uzun oldu başınızı ağrıttımmm af ola :))

aslında kadir tuğcuda tam olarak senin yaptığın şeyi savunuyor canım
bende çoğuna katılıyorum
ve bende süte erken başlattım bizim drumuzda bunu onaylıyor zaten
7. aydan itibaren bende patlıcan ,bakla, yumurta beyazı ,bal dışında herşeyi verdim
kendi yemeklerimizdende tuz koymadan ayırıp suyundan vermeye başladım 7. ayda
bütün meyvelerden yedirdim

bende 15günlükten beri sokaklara çıkardım,
hava soğuk olduğunda bile dışarı çıkarıp hava aldırdım sadece rüzgardan korudum

önemli olan mantığı kaybetmeden yapmak
bide senin şartlarını çok iyi biliyorum ,o şartlarda yapabileceğinin en iyisini yaptın cnım

kızlarrrrrrrrrrrrr;
daha geçen gün burda 2.çocuk mevzusu açıldı.bende 2.yi düşünüyorum dedim.ama hemen gerçek olacağını sanmadım.demin test yaptım. veeeeeeeeeeee 2. çizgi ne düşüneceğimi bilmiyorum ya.birşey söyleyin offffffffffffffffff.sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim.

hayırlı uğurlu olsun canım
bende uzun süre geçiktim biraz endişelendim ama hamile kalsamda çok dert etmeyecektim
napim 25 yaşındayım 35 yaşında rahata ererdim tabi ozamana dek erenköye yatmazsam
:)

kızlar kızım dısı patlmış çok huysuzzzz
napıcammm uyumuo aglıo sürekliiimafoldumben
sabaha kadar uyumadı
şimdı bKTIM DIS CIKMIŞ

canım calpol var ve bir beze buz koyup dişine komplaks uygula

sağlıklı valla şu an için bişey yok 13 kg boyunu bilmiyorum en son 75 cm di

bişey daha sorucamm bisiklete bindiriyormusun bebişleri benimki bisikleti aştı scooter a biniyo ve inmek istemiyo büyükler ne yaparsa onu istiyo oturuyo patenleri ayağına geçiriyooo bu kızın hızına yetişemiyorumm artıkkk akşamları yorulup daha iyi yatsın diye mecbur katlanıyorummmm:))) ohaoldumsmile

ahahahaa ay bu kız bi alem ya ,yerim o pedal süren tombalak bacaklarını
eee erken kalkan erken yol alır :)))))))))

kız erkenden yürüdüya yürümek kesmiyor artık scotera biniyor :)

[

Son düzenleme:
sorma sedacımm benim başımda bu konuyla alakalı beladaaa büyüklerden herşeyi alıyooo 6 yaşında kızın kolundaki plastik bilezikleri zorla çıkarıpp kendi koluna takmış şimdi ben buna bunun yanlış olduğunu nasıl anlatıcammm amann allahım inatla başka bilezik takmıyorrr kolundan çıkartamıyorum bilezikleri :))

kız baktı bilezikleri alamıyooo garibimm oda ben zaten büyüdümmm onları duruya verecektimm dedi de bende kurtuldummm ama çok işimiz var çokkkk ::))))

kızlarrrrrrrrrrrrr;
daha geçen gün burda 2.çocuk mevzusu açıldı.bende 2.yi düşünüyorum dedim.ama hemen gerçek olacağını sanmadım.demin test yaptım. veeeeeeeeeeee 2. çizgi ne düşüneceğimi bilmiyorum ya.birşey söyleyin offffffffffffffffff.sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim.
canım hayırlı olsun
ama daha erken değil mi
kızlar kızım dısı patlmış çok huysuzzzz
napıcammm uyumuo aglıo sürekliiimafoldumben
sabaha kadar uyumadı
şimdı bKTIM DIS CIKMIŞ
hayırlı olsun incimiz
canım geçen hafta inan gripti öksürük tıksırık çok vardı
evin içinde piknik tüpü yaktım üzerine tane limon kekik koydum kaynattım bir gün boyunca su bittikçe değiştirdim şimdi maşallah öksürük falan kalmadı dene istersen bi

sorma sedacımm benim başımda bu konuyla alakalı beladaaa büyüklerden herşeyi alıyooo 6 yaşında kızın kolundaki plastik bilezikleri zorla çıkarıpp kendi koluna takmış şimdi ben buna bunun yanlış olduğunu nasıl anlatıcammm amann allahım inatla başka bilezik takmıyorrr kolundan çıkartamıyorum bilezikleri :))

kız baktı bilezikleri alamıyooo garibimm oda ben zaten büyüdümmm onları duruya verecektimm dedi de bende kurtuldummm ama çok işimiz var çokkkk ::))))

ay çok tatlı ya,
maşallah akıl küpü boşver öyle olsun :))

inat hepsinde var zaten ,
geçen gün arkadaşıma gittim onunda 4 yaşında ve 6 yaşında çocukları var

oyuncakları ortaya döktüler eylülde onlar ne aldıysa ellerinden aldı,
onalr veriyorlar, kendileri başka oyuncak alıyorlar bu seferde onları istiyor
ellerinden çekiyor vermezlerseda gidip 4 dişiyle ısırıyor ağlayaraksempatiksalakcinni

seda tahlil yaptırdım idrar yolu iltihabı yok.4-5 lökosit çıktı oda birşey değil dedi doktoru

valla uzun zamandır böyle enaz 3 ay oldu fazla yemek istemiyor 3-4 saatten önce ara öğün yoğurt bile versem kabul etmiyor kusuyor.sanırım yemek istmeiyor

X