2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

12.aydaki aşı kızamık kızamıkçık kabakulak aşısı bunu sağlık ocağı yapıyor.su çiçeği ve hepatit a özel aşı.Doktorlar farklı aylar söyleyebiliyor.Kimisi 12.ayda diyormuş su çiçeği aşısı için.herkes bu konuda doktoruna danışmalı.kesin olan 2 aşının özel yaptırılacağı

ay kıyamam size yaa.bizim eşya düğün mobilya herşeyi ailelerimiz yaptı çok şükür.biZ 1 lira harcamadık.balayı parasını bıle k.pederim ödemişti.dolayısıylae borç ödedik ne bişey.ama geçen sene ev aldık onun bnorcunu ödüyoruz şimdi daha da 3 yıl var.ve ılk defa bu sene tatıle gıdemıycez.ama annemlerın de k.valıdemlerınde yazlığı var çeşme de.ben dae 1 hafta izmir yapıcam 1 hafta çeşme kısmetse.inşallah herkesin borcu bır an önce biter.
güzel yaşamak herkesin hakkı...

canım şansın daim olsun.iyi yaşamak elbette herkesin hakkı.Bizim içinde şartlar değişir elbet hayırlısı.Buna da çok şükür.

Emekle elde etmek zor ama hazır bulmaktan daha değerli.

Bana nasip olmadı ama kızıma nasip olur inşallah daha kolay bir hayat

emelcim sen bize bak ma güzel düzel eglennnnnn
sagolun iyi dlekler için bunada şükür needlim severe seçtik katlanacaz allahım bundan aşa etmesin herşey çocuklarımız için daha ii olsun

aman armutluyu hiç meraketme biz gitk güzeldiye arkaşadların arabası vardı denize girmek çin hiç bişey yok her yer taş köy gibi biyer

ben geldimmmmm kızlarr dün akşam başıma ne geldiii aman allahımmm aklınızda bulunsun sakın çocuğun yakınına falan tlf fotoğraf makinası koymayınnnnnnn

dün fotoğraf makinasının pillerini şarj ettim annemden duruyu almaya gidince annem giydirmiş çok güzel duru yu tabi bende fotoğrafını çekim dedimmm makinayı almaya gittim pilleri takalı yarım saat falan olmuştu çntayı bi elledim çanta yanıyoooo

fotoğraf makinasını elime bi aldımmm
dijital fot makinası erimiş resmennn
piller basınç yapmışşşş
ama patlayacak belli yaniii annem torna vida yardımıyla pil kapağını kırdıı balkonda makina ve pillerrrr boooommmm patladıııı hayatımda böyle şeyle karşılaşmadımmm bennnn iyiki durunun yanında değilmiş makina veya çantammm

herşey bişeye vesile işte annem onu öyle güzel giydirmese ben fotoğraf çekmeyecektim çanta kolumdayken makina patlayacak tı veya daha kötüsüüüü

başımda bi karmaşa var gidiyo herşey geriye sarıyooo sanki yaaa ben ilerletmek istedikçeeee

allahtan kimseciklere bişeyyy olmadııı düşündükçe şükrediyorummm

cok geçmiş olsun yasemin allah korumuş bundan sonra daha dikkatli olucam

benim kaynanamda sesli seviyor çocuğu benim başka bir sorunum eşim arap kökenli kaynanam ısrarla çocuğuma arapça öğreticem diye uğraşıyor.Ama bu arapça Kuran arapçası felan değil.Türkçeyle karışmış bozulmuş.Kulağınıza kabaca seslerin geldiği bir dil olmuş.Çocuğum şuanda 2 dili ayırdetmekle uğraşıyor.Defalarca uyarmışımdır yüzünden şapur şupur öpme diye.Ben kıyamıyorum kokluyorum yavrumu.o Şapur şupur öpüyor.Herkesin içinde benim kucağımdan almaya kalkıyor beni istiyor kızım diye.Derdim çok kaçacak yerim yok.Köy gibi biryere tıkılıp kaldım.Çocuğum için kaynanamla yaşamaya razı oldum ama katlanamıyorum.Çok çıkmazdayım.

Neyse ayşe derdimi deşti haline şükret diyim enazından arada bir biraraya geliyorsun

Hülyacım aşılara gelince 12.ayda hepatit a aşısı var sarılık aşısı.Özel yapılıyor.Sağlık ocağında yapılanlardan hariç.Çiçek aşısıda 15.ayda yapılıyor oda özel aşı

allah yardımcın olsun canım kaynanayla zor allah sabır versin dert etme inşallah bi çıkar yol açar yaradan:Saruboceq:

canım şansın daim olsun.iyi yaşamak elbette herkesin hakkı.Bizim içinde şartlar değişir elbet hayırlısı.Buna da çok şükür.

bizimde durum aynı beyaz eşya ve mutfak eşyamı ailem aldı eşimin ailesinn durumuda ii olmadıgından her eşyamızı kendimiz aldık ne yapalım allah saglık versinde herşey olur zamanla bizde hiç tatil yapmadık bu sene gidelim dedik kardeşimin dügünü çıktı eehh bundan sonra kısmet artık.
su çiçegi aşısı bizim hazirann 1 den sonra yaptıran varmı aranızda nasıl rahatsızlık veriyormu bu aşıda

sağol neslihancım.tabı kı ınsanın kendı edındığı çok kıymetli ama kıymet bılıyosan ana babadan gelen de öyle oluyo.annem zeytinliğini satmıştı ben evlenırken.borca girilmesin karşı tarafa eksık kalınmasın vs gibisinden.hala içimdedir fedekarlığı.
ama dediğin gibi çocuklarımız bizden daha güzel hayatlar yaşasınlar inşallah.her şey sırayla bak işte bugün bizler de onlara daha iyi imkanlar sağlamak için çalışıyoruz:))

yasemıncım çok gecmıs olsun canm.allah korusun ya cantanda patlasaydı.cok dıkkat etmek lazım cok.

sağol neslihancım.tabı kı ınsanın kendı edındığı çok kıymetli ama kıymet bılıyosan ana babadan gelen de öyle oluyo.annem zeytinliğini satmıştı ben evlenırken.borca girilmesin karşı tarafa eksık kalınmasın vs gibisinden.hala içimdedir fedekarlığı.
ama dediğin gibi çocuklarımız bizden daha güzel hayatlar yaşasınlar inşallah.her şey sırayla bak işte bugün bizler de onlara daha iyi imkanlar sağlamak için çalışıyoruz:))

tabiki herşey onlar için gülincim.

Günaydın kızlar

günaydın kızlar bu gün cok işim var temizlik yapmam lazım hiç canımda istemiyor dün doktora gittik zeynebi tarttırdım 9 500 kilosu nasıl sizce pek bişey yediremiyorum anne sütü alıyor genelde sizin bebişlerin kilosu nasıl?

selamlar.. nasılsınzı kızlar..bayadır uğrayamadım:-)benim kzı hasta oldu haftya sonu. zaten hafta başından beri iştahında azalma olmuştu.. c.teside ateşlendi..ishl kusma başladı.. neyseşimdi düzledi ama iştah hala tam düzelmedi:-)(Rabbim bebeişleirmzii korusun amin..

Kesinlikle katılıyorum bu söylediklerine. İyiki kimse yardım etmemiş de kendimiz yapmışız. Eşyalarımızda bizim allın terimiz var ve evime gelen hiçkimse kendi aldığı eşyalara gururlanamıyor aksine eziliyor. Başlarda sıkıntı çektik ama eşimle birbirimize iyice kenetlendik, eşimle ilk yılın zorluklarından bahsederiz ve bana hep allah razı olsun der.
Hazır alınanın değeri olmuyor.
Bizim çocuklar bence daha şanssızlar, okul, sınav, öss, iş bulma derdi beni resmen kaygılandırıyor şimdiden. Çocukları resmen at yarışı gibi yarıştıran bir sistem var. Üüzülüyorum onlar adına. Bence biz altın çağı yaşamışız.

aman armutluyu hiç meraketme biz gitk güzeldiye arkaşadların arabası vardı denize girmek çin hiç bişey yok her yer taş köy gibi biyer

Bana teyzemler çok güzel dediler, akşam tatil programı yaparken resimlerine baktım dediğin gibi güzel değil, vazgeçtik, mudanya ya da antalya olacak sanırım.

Kızlar benim oğlan tv hiç dikkatini çekmezdi, 2 gündür dikkat ediyorum gözü tv ye takıldımı dalıp gidiyor bende kapatıveriyorum, 2 yaşına kadar tv yasak, belki o zamana kadar izlerler ama 1 gün izlemese kardır. Çizgi film falanda değil izlediği doktorum programı. Reklamları zaten bazen izliyordu ama şimdi film falan arada gözü giittimi izliyor. Endişleniyorum artık.

Tatil yapacak arkadaşlar, rezervasyonlar yapıldımı, ramazan ayı ağustosta herkes temmuza yüklenecek, bende çocuktan dolayı temmuz istiyorum şimdiden ayırtsak nasıl olur acaba. Gidemessen ertelenebiliyormu, ileri tarihe.

günaydın herkese....çiçek aşısı için drumuz 13.14.15 aylarda olabilir dedi....ama 12. ayda zaten aşısı oluğu için 12.ay olmasa iyi olur dedi

su çiçeği aşısı ne kadar peki kızlar, bazı aileler yaptırmak istemiyorlarmış, hatta su çiçeği hastası olan biri varsa çocuklarına bulaşsın diye yanına götürürlermiş eskiden.. Bende geçirmişim küçükken.
Siz yaptıracakmısınız.

ben yaptırıcam canım.O kaşıntılı yaraları niye yaşasın çocuk benim yiğenim geçirdi.Tüm vücuduna losyonla sürüyorduk.Çocuk kaşımak için elini götürüyor.Aman kabarcıkları patlatır diye ödün kopuyor çünkü patlarsa iz kalıyor

X