2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım zaten butun hamılelere folıc plus verıyo doktorlar.zaten cogu doktorda hamıle kalmayı planladıgın zaman baslamak gerketıgını söylüyorlar.bence herhangı bı sakınca yok kullanmanda netıcede vıtamın yanı

canım ben ilk defa senden duyuyorum elevıtı ilk aylarda verdıklerını.bencede bı sakıncası yoktur mutlaka neticede oda vıtamın ama hangı hamıle arkadasımı bılıyorsam ilk 3 ay folic plus
ikinci 3 ay elevıt kullanıyorlar.doktorumda bana kullan demedı.acaba bizimdemı kullanmamız lazımkı? senın arkadasın doktor sanırım yalnıs anlamadıysam yada eczacı sana ne dedı tam olarak bizide bılgılendırırmısın canım kaydirigubbakcemile5

merak etme arkadaşım,doktorum daha hamile değiken başlattı folic plus'a.ben 2,5 yıldır kullanıyorum.(fazlası idrarla vücuttan atıldığı için sakıncası yokmuş.) ben haziran 2006'da bebeğe karar verdiğimde başladım.o tarihten mayıs 2008'e kadar,3 ayrı doktor tarafından 'hiçbir engelimin olmadığı' söylendi,2 yılım heba oldu.nihayet 4. doktorum pko teşhisimi koydu,ilaçlarımı sadece 1 ay kullanarak haziranda hamile kaldım,hamileliğim ağustosta sona erdi.doktorum 'hiç bekleme,ilaçlarına devam et' dedi ama ben ara verdim,sadece folic plus'a devam ettim.
işte benim korkularımın,endişelerimin sebepleri...bu 2,5 yıl içinde psikolojim alt üst oldu :1no2:

canım herseyde vardır bı hayır diyelım öyle olsun ama bosver artık takılma gecmişe.artık tekrardan hamişiz . Allah nasip ettı tekrar bır bebıs daha bıze inşallah busefer saglıkla kucagımıza almak nasip olur.

bende ilk hamılelıgımde düşük yaptıgım için senı cok iyi anlıyorum bizim gıbı aynı duyguıları yasamıs ve suan bebklerı kucaklarında olan cok insan tanıyorum zaten doktorum bana demıstıkı bır düşük hiç düşüktür bu olaya takılıp kalma psikoljin yok yere alt üst olur demıstı

kızlar tam 5 aydır folic plus kullanıyorum bir sakıncası yok hatta yararı var.sakat bebek (allah korusun)olma ihtimalini yüzde 80 azaltıyor.bebeğin gelişimi daha sağlıklı oluyor.hamile kalmadan üç ay önce başladım ve hala devam ediyorum.bende doktora yazdırmadan kafama göre aldım ve şimdi iki doktorum var ikiside iyi yapmışsın devam et diyor.
elevitte bir vitamin.12 adet vitamin barındırıyor içinde ve demir ve çinko.aslında gebeliğin başlangıcında onu verirler ama bana folic plus kullandığım için devam et bırakma dedi.
korkmayın arkadaşlar ikisinide rahatlıkla kullanabilirsiniz.

valla canım ne diyim benim de pek bilgim yok malum ilk hamileliğim.hamile kalmadan önce ilk doktorum hiç ilaç kullanmamı söylemedi folic asit kullanmayı ben teklif ettiğimde de bana hiç gerek yok hamile kal sonra başlarsın demişti.ne tuhaf ya bi de burda çok tutulan bi doktor yani bunu söyleyen.neyse hamile kaldığımı öğrendiğimde başka bi doktora gittim ama onunda mesaisi bitmiş hemşiresi yeni hamilelere megadyn adlı ilacı kullandırdıklarını ve bunu almam gerektiğini söyledi.kayra arkadaşım daha önce deneyimli olduğu için ona danıştım o da elevitin megadyn den daha yararlı olabileceğini söyledi ve ben buna istinaden elevit kullnmaya başladım bu arada iki doktora daha gittim her ikisi de bu ilacı kullandığımı duyunca tamam devam et dediler.oysa ben folikasit yzmıcakmısınız diye ısrarla sordum.ama gerek yok onun içinde o da mevcut zaten deyip değştirme gereğinde bulunmadılar.artık hayırlıs bakalım aksini idda eden baaşka bi doktor çıkmazsa ben buna devam edicem.

merhaba kızlar bende 2 gün önce kan testi yaptırdım ve değerim 34 çıktı ama bir sürü sorunlarla karşı karşıyayım benden adetime 6 gün kala pembe leke geldi yerleşme kanamasıdır diye adetime 4 gün kala kan testinde 0 çıktı sonra adetim 9 gün gecikti test yaptım ve 34 çıktı 9 günlük gecikmenin ardından bu değer düşük gibi geldi bana dr dert etmememi söyledi bu arada testi yaptırdığım gün doktor vajinal ultrasonla baktı kese görünmedi bu arada 2 gündür benden kahverengi akıntılar geliyo yarın testi tekrarlıycam kasıklarım belim ağrıyo çok tedirginim ya dış gebelikse çok korkuyorum acaba geç döllenmemi hadi diyelim geç döllenme bu akıntılar niye inşallah bir sorun çıkmazda bende ağustos annesi olurum kızlar dua edin çok zor durumdayım.........

hayırlı olsun dide. benim de sat 1 kasım. internetin hesabına göre 6 hafta 2 günlük gebeyim. doktoruma hiç sormadım ne kadarlık diye. aklıma bile gelmedi. ama benim döngüm 26 gün olduğu için yani geç yumurtlamam filan olduğunu düşünmediğim için 6+2 ye inanıyorum. sen daha hiç gitmedin mi doktora yani? süpersin. ne güzel, keseyi de bebeği de kalp atışını da bir kerede göreceksin.

anladım canım yanı bende bukonuda tecrübezisim benımde 2.hamılelıgım ama ılkı düşükle sonlandıgı için pek bişe anlayamadım :çok üzgünüm: demekkı herhangı bı sorun yok ama ben sunu anlıyorum kı folic asitle ikisini aynı anda vermıyorlar bende suan folıc asıt kullandıgımdan elevıtı doktor verınce alırım artık.zaten folıc asıt bebk için ilk 3 4 hafta cok önemlıymıs.oyuzden genelde doktorlar hamıle kalmayı planladıgında kullanmaya baslamalısın dıyor.neyse tesekkurler canım :1hug:
canım normalde adetın hep gecıkırmı? benımde sata göre 5+4 ama ama doktor vajınal baktı keseyı tam göremedık adetım düzensız oldugu için her ay 28 gunde bır degılde 33 gunde bır olurum ondan gec yumurtlama ıhtımalım vardı.10 gun sonra tekrar gıdıcez ınsallah keseyı görürüm hatt inşallah melegım süpriz yapar kalp atıslarınıda duyarım....
inşallah sende keseyı görürsün canım mınıgın yerlesıyordur inşallah içine...... aklına kötü şeyler getırme hep iyi olanı düşün ve iyi olsun inşallah.... kahverengı akıntılar kan rengınde olursa daha tehlıkelı belkı yerlesme kanamasıdır senınkı canım üzülme

ayy canım benımde sat 1 kasım :1hug: ama sen neguzel 26 gunde bır oluyon ben 33 gunde bır,ondan göremedık keseyı.sen canım hem keseyı hem kalp atısınımı duydun

Başak öksürüğün için hemen bir siyah turp bul, ama sıyah olucak, dıgerlerı ıse yaramaz, sonra onun ıcını oy, içine bal koy ve en az 8 saat beklet, o turpun ıcınde bal ile turpun suyu karısacak, onu kasık kasık ıc bıtır, yine bal koy ıcıne, kenara koy beklet, iki gün içinde balgam sökülecek ve öksürüğün kesilecektir.

Turpun üst kısmını kapak gibi kes ki üstünü yine onunla kapatasın, bunu turp büzüşene kadar yap devam et, sonra gelir bana sonucunu yazarsın :)

Bnede hapsurdugum zaman, ya da hızlı kalktığım zaman aynı krampları yaşıyorum.. sanırım bu bir sorun değil, yine de doktoruna danış tabiki..

merhaba arkadaslar bende hamileyim ikinciye 8 yasında bir kızım var pko hastasıyım ve kiloluyum beklemediğim bir anda hamile haberini aldım ve ailecek şok olduk kanda bcg degeri 114 cıktı sonra bir hafta sonra tekrar gittik keseyi gördü doktor ve progesten verdi kanamam falan yok ama kalp atışlarını görmeden inanamıyorum arkadaslar 3-4 ayda bir adet olurken ne ara hamile kaldım bilemiyorum inşşah allah tamamına erdirirde kucağımıza almak nasip eder bugun itibariiyle 6+3 oldu acaba yarın doktora gidicez kalp atışları gözükürmü kafayı ona taktım çıldırıcam vallahi allah herkesin yardımcısı olsun inşallah iyi akşamlar

selam kızlar
ooo sizde baya çoğalmışsınız bende ağustos annesiyim 4 aylık kızım allah sizinkileride sağlıkla kucaklamak nasip etsin o kadar güzel bi süreçten geçiosunuzki her anını tadını çıkarın doya doya yaşayın sıkıntılı ama çok güzel bi dönem allah tamamına erdirsin hepinizi öpüyorummm
ha bu arada benim 3. tane çocuk var hepsini isteyerk yaptım 11 ve 8 yaşlarında büyüklerim küküğüm de işte 4 aylık

sat'ım 1 kasım.evlilik yıldönümüm ise 11 kasım.yani anlayacağınız bize hem çifte beyram yaşattı hem de tam bir senesini doldurdu evlilik yıldönümü hediyesi oldu.allah hepimizinkini sağlıkla kucağımıza almayı nasib eder inşallah.bugün doktora gideceğim kalp atışlarını duyarız belki.....(inşlallah)

aftabru harika bir fikir vallahi soyledigin hiç aklıma gelmemisti ben kullanmadıgım çok sevmedigim pantalonlarımın ust kısmına penye diktirsem olurum diye dusunmustum ama sonra dedim uzerime tam olan pantalonları genisletme sansım olmaycak ustune penye dikilse ne olur olmaz dedim yanlardan actırıp oraya lastikli kumas koydurmayı akıl etmemistim çok sagol çok iyi fikir hemen yaptıracagım :)

gamze arkadaslarda yazmıslar zaten hamile kalmadan evel baslanması daha uygun olan bir vuitamin folik plus hiçbir birikimi vuucutta zararı olmayan bir iliac o yuzden içebilirsin

benimde su an hamile olan bir arkadasım ve yine hamile olunda bir arkadası var ayrı dr lara gidiyorlar ikisinede folik plus + elevit vermis dr ları bana dr um elevit vermedi diye size yazmıstım hatta. sanırım her dr un yaklasımı farklı oluyor esnek konu bu harlede yoksa kesin bir yontem olsa hepsi fiks yazardı ielevit vs.
bu arada benim dr um folik plus değil folibol verdi su 1 ytl ye satılan ilac. bende ucuz diye niye bunu yazmıs diye eczacıya sordum kotumudur bu ilac diye . malum folik plus 20 ytl civarı digeri 1 ytl. eczacı sunu dedi folik plus da magnezyum ve kalsiyumda varmıs tabi folik asıt de var ama folibolda sadece folik asit varmıs folik plus a gore daha yuksek dozda. boyle olunca folibol bana daha mantıkıl geldi bizim ilk uç ay en çok ihtiyacımız olan sey folik asit ise yuksek dozlusunu almak daha iyi diye dusundum kendimce. kalsiyum ihtiyacım yok hayatımın her doneminde syuty urunlerini bolca tukettim halada oyle. içim rahat o yuzden

Bnede hapsurdugum zaman, ya da hızlı kalktığım zaman aynı krampları yaşıyorum.. sanırım bu bir sorun değil, yine de doktoruna danış tabiki..[/QUOTE]

aynen bende hapsurunca kasıklarıma anlık boyle bir sancı giriyor korkutuyor insanı ama sanmıyorum oyle olsa kimse doguramazdı)

guzel edirnem 8 seneden sonra tekrar bebek nasıl bir his ? epey ara vermissiniz uçcuncu i çin ben ikinciyi asla istemem diyenlerdm :) 7s sene israrla bunu savındım ama sonra bir anda aklıma dustu ve 16 ay olmadı ugrastım dr dr gezdim çok sukur su an hamileyim.
kolay mı yas farkı ile çocuk dogurmak
ilki ile ikinci arasında 3 yas fark varmıs uçuncu ile 8 yas hangisi daha iyi ???

dlkltn benimde sat 1 kasım bende yarın dra gidicem aynı bayram nesesini bizde yasadık ins ii haberlerle donersin

günaydın kızlar nasılsınız bakalım epeyce aradan sonra bugün işe başladım......

arkadaşlarım dalga geçmeye başladılar çoğunun haberi yok bayram sana yaramış falan dediler ne o göbek öyle diyorlar hatta birşey varda yoksa bizemi söylemiyorsun falan dediler ya benim göbek fora ya sanki 3-5 aylık gibi duruyor bugün etek giydim pantolonlarım olmuyor ondan bile nasıl belli oluyor.....allahın izniyle kalp atışlarınıda cuma günü duyacağız o günü iple çekiyorum zaten ondan sonra herkese söylemeyi düşünüyorum kısmetse......sizin durumlar nasıl belli oluyormu göbişler yani farkedenler varmı ne yaptınız söyledinizmi herkese benim ailemin haricinde 3-5 kişi biliyor.....

canım hadı hayırlı olsun oh keseyı görmüşsün şimdi sıra kalp atıslarında ben 3 gun önce gıttım ama kesemız nokta kadardı 10 gun sonra tekrar gıdıcez inşallah ikisinide aynı anda görmek nasip olur bana ve daha kalp atısını duymayan herkeze............
bırde canım kalp atısını duyarsın büyük ihtimal ama duymassan üzülme cunku kalp atısı 8.haftaya kadar yolu var ama inşallah duyarsın sevınırız hepberaber :1hug:
Allah bagıslasın hepsini ve uzun saglıklı bı ömür nasip etsın.bende 2.cocugumu cok fazla ara vermeden yaparım dıyorum aralarında 2.5 3 yas istiyorum ama tabı cocuk bakmadan karar vermek kolay.nasıl sen zorlandınmı ılk 2si arasında ?

anladım canım demekkı doktorun kararı ,herhenagı bı zararıda yok ikisinin aynı anda kullanılmasının.saol canım ya merak ettım acaba bızdemı kullanmalıyız dıye oyuzden sordum.buarada folbiol bende duydum evet onun miligramı baya fazla.bende hamıle kalmayı planladıgımda esıme folıc asit al demıstım oda folbiol alıp gelmıs.mg fazla diye içmemiştim ama doktoruma sormakta aklıma gelmemıs.aslında dogru düşünmüşsün zaten bıze encok folic asit lazım ama gectı artık ben folıc plus kullanıyorum.bende hayırlısıyla bebişimiz kesesini görüp kalp atıslarını duysam cok daha rahat olucam :CüvCüv:

kaydirigubbakcemile5 benım göbişte cok bellı sankı 3 aylık hamıleyım.zaten göbegım vardı şimdi hepten cıktı.bende kalp atıslarını duymadan kımseye söylemek istemıyorum bıtek kendı annem ve ablamlar bılıyor bıde 2 yakın arkadasım.hayırlısıyla bı duyayımda kalp atıslarını ondan sonra yavas yavas sölemeyı düşünüyorum. milkshake cım sen keseyı hangı haftada gördün benımkı nokta kadardı bı sorun olur die korkuyorum

Son düzenleme:
selam kızlar dr geldim bebegimin kesesini gördük çok şükür 15 gün sonrada kalp atışını alırız dedi dr inşallah şimdi 5 haftalık görünüyormuş kese var ama içinde ne oldugunu sonra ögrenicegiz dedi inşallah bebgimin kalp atışınıda duydugumda yazarım şuan çok mutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…