2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

mrb canım elevıtı bu dönemde vermıyor doktorlar.sanırım 12.haftaya gelınce folıc plus bırakılıyor elevıt kullanılıyor.cunku ikiside vitamın ve aynı anda kullanılmaması gerekıyor sanırım ayrıca folic asit ilk trimiserde elevıt 2.trimiserde sonrada duruma göre demır ve kan ilacı 3.trimiserde diye bılıyorum

2009 AGUSTOS ANNELERİ VE MUHTEMEL DOGUM TARİHLERİ

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5.Arda..............................................3 ağustos
6.Kayra............................................4ağustos
7.Badibade.......................................4 ağustos
8.Aftabru..........................................7 ağustos
9.dlkltn.............................................8 agustos
10.minik_kelebek..............................8 agustos
11.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
12.Evriş...........................................11 ağustos
13.Milk shake..................................11 ağustos
14.nazlı_03......................................13 agustos
15.gelgit…………………………...……14 ağustos
16.başak35……………………......…..14 ağustos
17.Esrako........................................16 ağustos
18.keops35.…………………..……......18 ağustos

19.Sabinev
20.Bnc
21.Tealigt
22.Gamze hlm

kayracım listeyi güncellıycegın zaman bunu güncelle olurmu.çünkü yenı olanları ekledım buraya ve kendımıde ekledım karısıklık olmasın a.s.

gamzecım sende son satını yazarsan yada muhtemel dogum tarıhını yazarsan listeye eklıyım ama yazdıysanda gözden kactı galıba tekrar yazarmısın.asagıda kaldın çünkü

günaydın kızlar birşey sormak istiyorum size uzun süren öksürügümü kesemedim tam arada özellikle yatınca fene bastırıyor malum ilaç kullanmıyorum akşamda yatınca aniden öksürdüm ve sag kasıgıma aniden sanki bıcak saplanır gibi birşey oldu bazen oluyor kımıldayamıyorum bu sizce hamileliktenmidir yoksa ters giden bir durum olabilirmi hafta içi gidicem dr içim rahat degil açıkçası

günaydın basakcım,benımde arada kasıgımda hafıf batmalar ve hafıf kasılmalar oluyor.hamılelıkten oldugunu dşünüyorum,tabı sen bıde öksürünce dahada artmıstır,bişe olmaz inşallah.doktora gıtmene pek bişe kalmadı galıba ayrıntılı bişekilde sorarsın,gidecegın gunu öne cekebılıyosan en yakın zamanda gıtmenı öneririm.

öksürük hakkında ballı bişeler içiyolar balla zencefilimi ne karıstırıyolar bı arastırıp dene istersen.çünkü senınkı yattıgında artıyorsa gıcık yapmıs bellı söktüremiyorsun.gecmıs olsun canım

Son düzenleme:
2009 AGUSTOS ANNELERİ VE MUHTEMEL DOGUM TARİHLERİ

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5.Arda..............................................3 ağustos
6.Kayra............................................4ağustos
7.Badibade.......................................4 ağustos
8.Aftabru..........................................7 ağustos
9.gamze_hlm....................................7 agustos
10.dlkltn...........................................8 agustos
11.minik_kelebek..............................8 agustos
12.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
13.Evriş...........................................11 ağustos
14.Milk shake..................................11 ağustos
15.nazlı_03......................................13 agustos
16.gelgit…………………………...……14 ağustos
17.başak35……………………......…..14 ağustos
18.Esrako.......................................16 ağustos
19.keops35.……………......…..........18 ağustos

20.Sabinev
21.Bnc
22.Tealigt

yok pazartesi gidicem doktora erteledikçe erteleliyorum kalp atışlarınıda duyayım,bos kese görmeyeim die bekledim.ama artık dayanamıyorum yarın gidicem.6 haftalık oldu.artık görürüm heralde...

bende dayanemadım gittik gecen gun tabı göremedık bişe sata göre o gün 5+4dü ama ben bır hafta gec yumurtladıgım için daha 4+ küsür dedı doktor nokta kadar bişeydı.10 gun sonra tekrar gıdıcez bakalım cok heycanlıyım birde benım ilk hamılelıgım düşükle sonlandı oyuzden tedıgınım ama aklıma getırmemeye calısıyorum senın ilk hamılelıgınmı

aaa cok üzüldüm.allahın izniyle görürüz inşallah.sağlıklı bebekler alırız kucağımıza.benim ilk hamileliğim.tabi sata göre 6+2 yim.ama yumurtlama dönemini filan bilmiyorum tabi.ayy allahım sen bizi üzme...bebklerimiz sağlıklı olsun nolurr

selam kızlar
milkshake ben keseyi de gördüm bebeğimin kalp atışını da... çok hoş bir duyguydu. ilk hamileliğimde de duymuştuk gerçi kalp atışını... inşallah bu kez herşey olumlu gelişir.
bence hamile kıyafeti almak için çok erken milkshake. birkaç pantolonunun yan dikişlerini 15cm kadar açtırttırt terziye ve o kısma elastik kumaştan kama diktirt. bir arkadaşım böle idare etmişti ilk aylar. hem sonradan o kamaları söktürttüp eski haline getirebiliryorsun pantolonu. çok ilerleyince kıyafet almak için istanbula filan gelirsin olmazsa... bekleriz...

sat ın benimkiyle aynı gibi. ben 6 haftalıkken (2 gün önce) gittim doktora kalp atışını gördük. beklemiyordum gerçi. göremezseniz üzülme yani, 7 haftalıkken genelde bakıyorlar kalp atışına. bana süpriz oldu. ama keseyi kesinlikle görürsünüz. inşallah da görürsünüz...

Dün 8 saatlik yolculuk sonrası kahverengi lekelenmem başladı kızlar. Bugün de, reglimin son günüymüş gibi devam ediyor. Dün dr a gittiğimde keseyi gördük. Progestan verdi dr. aMA çok endişeliyim yav, 3 ay önce düşüğüm olmuştu. Bu da düşecek diye korkuyorum. Dua edin bana nolur..

ben de sanırım ağustos annesi olacağım.eşim de ben de ağustos doğumluyuz.bayram tatilinden sonra keseyi görmek için doktora gideceğim.6 haftayı geçti hamileliğim sat'a göre ama her zaman doğru olmuyor bu hesaplamaya göre hamilelik haftası.umarım hepimizin sağlıkl bir hamilelik dönemi olur.sat'ı 1 Kasım olanlar var mı aramızda?

canım inşallah herhangı bır sorun olmaz,doktor yolculuktan kaynaklanıyor olabılır dedımı?
benımde ilk hamıleleıgım düşükle sonlanlandı ama o kötü günler gerıde kaldı inşallah.busefer saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almayı nasip eder Rabbım....

canım mrb öncelıkle hayırlı olsun bende 1 kasımım gecen gun doktora gıttım sata göre 5+4sün dedı ama ben normalde 28 gunde bır degıl 33 gunde bır adet oldugumdan gec yumurtlamısım oyuzden kese coook kücüktü.4+küsür gözüküyo dedı doktorum 10 gun sonra tekrar gel dedı.inşallah hepimizi için hersey yolundadır

canım endişe etme aynı sorunu bende 2 hafta kadar önce yaşamıştım doktorum hemen progestan tedavisine başlattı hala da devam ediyorum çok şükür şimdi bi sorun yok umarım sen de iyi olucaksın ama moral çok önemliymiş bunu anladım.iyi ve güzel düşün.

umrım ters giden bi sorun değildir başakcım benim de son günlerde tuhaf şekilde sağ kasımda batmalar başladı ve birden giriyo kasılıp kalıyorum hareket edemiyorum.öksürük için de şunu dene canım annem bana tavsiye etmişti ama şimdilik öyle bi sıkıntım olmadığı için hiç denemedim.bir parça soğanı bala batır ve ye.inşallah şifan budur.nasıl olduğunu sonra haber ver canım merak ederim ben şimdi.tekrar geçmiş olsun.

canım 6 haftalık olmuş çok geç bi döllenme değilse bence keseyi rahatlıkla görebilirsiniz.ama kalp atımı için sanırım bir hafta sonrasını bekliceksin.alttan bakılan ultrasondan belki o da görülebilir ama artık o senin tercihin sağlıkla gelsinler de önemli olan o.

ben hamile olduğumu öğrendiğim de muayene olacak doktor bile bulamamıştım.yakın arkadaşım kayramı aradım ve o bana eleviti tavsiye etmişti hemen ona başladım hiç düşünmeden.sonra hangi doktora gittiysem kullandığım ilacı söylediğimde hiçbiri değiştirme gereğinde bulunmadı.devam et dediler.bi sorun olsaydı biri çıkıp bırak onu şunu kullan derdi diyorum.
kızlar yazdıklarınızı tam okuyamadım ama çin takvimi die bişiy var oraya bakan varmı bebeğin cinsiyetini gösteriyo.benim kız cıktı.aklınızda bulunsun bakında deneyelim tutucakmı die:)
canım aramıza hoşgeldin.maaşallah çığ gibi büyüyoruz.ben de baktım bizimki de erkek çıkıyo ama herşeyi en iyi rabbim bilir hayırlısı ve sağlıklısını diliyorum hepimiz için.

selam arkadaşlar.nasılsınız bakalım?vay ne güzel ya hergün yeni biri ekleniyor listeye.inşallah kayıp vermeden son güne kadar bu şekilde gideriz.sanırım yine idrar yolları enfeksiyonu geçiriyorum çok kötü ağrılarım ve koyu sarı akıntım var.ödüm kopuyor ama gel görki randevum perşembe günü.7+3 te çağırdı doktor amcamız kalp atışları için.hayırlısı artık.valla şu 40 hafta canımdan can alarak geçecek anlaşılan.resmen lavaboya taşındım.çok aşırı korkuyorum.doktorum abarttığımı düşünüyor malesef.zaten ağrılar devam ederse her an giderim doktora.kendinize dikkat edin bebişlerinizede....

Arkadaşlar bişiy sorucam ben daha doktora gitmedim ama folic plus kullanmaya başladım.doktora giden arkadaşlar size doktorunuz verdimi bunu.yoksa beklemelimiydim.her hamile kullanmalı dediler diye aldım.nasıl hala doktora gitmedin die sasırdınız demi:)adet günümde bile test yapan ve negatif cıkan ve üzülen ben nasıl 6 haftalık olamama rağmen dayandım bilmem:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…