2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

slm kızlar slm kayracım.dün doktordaydım bebişimizi gördük ama kalp atışını göremedik alttan muayeneyi de ben kabul etmedim 1 hafta beklicem artık.sağlıkla olsun da geç olsun ben beklerim bu bebeği de çok bekledim zaten.mide bulantılarım karın ağrılarım var.evde yemek yapamıyorum yemek de yiyemiyorum durumum pek iyi sayılmaz tek yaptığım hep uyumak uyumak ve uyumak.bebişi besleyememekten korkuyorum.umarım öyle bişi olmaz.2 hafta daha izin aldım çalışmak istemiyorum ağrılar beni endişelendiriyo.düşük tehlikesine karşı da progestana devam ediyorum.şu hamilelik ne zaman zevkli hale gecek çok merak ediyorum.

en iyisini ve doğrusunu doktor bilir canım ya olsunda sağlıklı sıhhatli 3 haftalık olsun ne farkeder.bana öyle demişti 1450 di 1420 yazmışım sanırım ardanında 1600 lerdeydi ama erken döllenme.belli olmaz boşver bunları takma kafana...

Selam kızlar bugün çok sancım var karnımda çok şiş kasıklarım adet olucakmış gibi agrıyor içim rahat degil hafta içi mecbur gidicem dr eşim sgk işlerini halletsin pazartesi günü emekli olduk ama işlemler yapılmamış muayne olamadım dün özel bir polikilinikte

canı cok sevındım keeyı gördüğüne bende dun gıttım doktora benım sata göre 5+3müş ama ben bır hafta gec yumurtladıgım için 4+küsür dedı doktor vajinal baktı keseyı göremedık :çok üzgünüm: yanı var kese ama nokta kadar.10gun sonra tekrar gıdıcem inşallah bende ozaman hem keseyı hemde kalp atısını duyarım inşallah
ayy canım cok sevındım hem kalp atısı hem bebek nekadar mutlu olmussundur.hadı hayırlısı bakalım,valla bende aynı sen gıbıyım hep temkınlıyım çünkü ilk gebelıgım düşükle sonuclandı tekrar hamıle kaldım ama aklımdan cıkmıyor.Allah ım hepimize hayırlısını ve saglıklısını versın inşallah
ayy canım inşallah görürsünüz keseyı.ben şu 10 gun nasıl gecıcek bılmıyorum.bende suan 4+4üm sanırım gec yumurtlama oldugu içn.biz sadece nokta kadar bişe gördük doktorum muhtemelen kese bu dedı.10 gun sonra gıdıcem tekrar cok heycanlıyım

ayy cok üzüldüm ya,dıs gebelıkmısmı?hay Allah neyse hayırlısı olsun artık.ya bende cok korkuyorum bende ilk bebegımın kalp atıslarını göremeden kaybettım gelısmemıstı.artık Allah a dua etmekten baska yapacak hıcbırseyımız yok.ancak karnımızdakıne can verırse Allah ım verır ancak korursa RABBİM korur......

Allah hepimize hayırlı saglıklı bebekler nasip etsın inşallah hiç kimsenın kucagını bos bırakmasın rabbım

Son düzenleme:
Kızlar topiğiniz hayırlı olsun Allahım herkese yavrusunu sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş

kızlar yazdıklarınızı tam okuyamadım ama çin takvimi die bişiy var oraya bakan varmı bebeğin cinsiyetini gösteriyo.benim kız cıktı.aklınızda bulunsun bakında deneyelim tutucakmı die:)

merhabalarrrr

bugun dr a gittim ama daha eve yeni girdim o yuzden hemen yazamadım,

keseyi gordukkkk çok sukur bugun sat a gore 4+6 yım. ustten baktı dr bastırdı epey gordu ama ben tatmin olmayınca kendimde gormek isteyince vajinal yoldan baktı ve ben net olarak orda gorunce rahatladım :) guvensiz değilim dr uma çok guveniyorum ama gormek istedimkendim o beklenen goruntuyu,
iki hafta sonraya gun verdi kalp atıslarını ikihafta sonra goremeyebiliriz aslında 30u gibi falan kesingorulebilir ama neyse 27 sinde gel sen dedi, 27 si ctesi dr dayım yine yılbasına uç gun kala buseferde yılbası hediyesi olur umarım:)
simdilikhersey yolunda
bende hala en ufakbirbelirti bulantı vs hislerimde değisiklik vsyok.

bugun magzaalarda hamile giysilerine baktım o n bilgi olsun diye guzelkotlar varneler çıkmıs taslı kotlar bile var bir suru ccesit seklinde
ben ogluma hamile iken çok az magaza vardı,

tırtıl için çok uzuldum ne yapmıs peki umarım ilacla falan atılır vucuttan ameliyat falan olmasına gerekolmaz enonemlisi de insallah tupune zarar gelmez.
en korktugum seylerden biri dis gebelikti
çunkusaglambir tane tupum var onada birsey olursahiçsansım kalmcayk dogal yoldan çunku allaha sukur keseyi gordukbu ihtimal bitti
bos gebelikvs olması simdi en kotu ihtimal kese goruldu artık kimyasal gebelik ihtimalide bitti oyle seyler olmiycakbastan beri biliyorum ama yinede burda okudukca insanın aklına giriyor

bu arada drlarınız size vitamin ne verdi
benim dr umsadece folik asit içeren folibol verdi
baska da birsey vermedi
birçok hamile arkadastan elevit diye bir vitamin kulandıklarını duydum ama benim dr um vermedi bana yazarmısınız arkadasalr ne vitaminler verdigini dr larınızın

agırı kesici olarak minoset kullanabileceğimi soyledi onunharicinde her kllanacagın ilacta bana danısacaksın dedi simdilikbu kadar

kızlar yazdıklarınızı tam okuyamadım ama çin takvimi die bişiy var oraya bakan varmı bebeğin cinsiyetini gösteriyo.benim kız cıktı.aklınızda bulunsun bakında deneyelim tutucakmı die:)

hoşgeldin canım,listemizde adın var zaten,muhtemel doğum tarihini yaz,ekleyelim.
çin takvimine ben de baktım,erkek diyor.sağlıklı olsun da cinsiyet hiç önemli değil benim için...

ben kızım olması için deliriyorumm
yani iki oglum olması fikri de guzel geliyor oldum olası erkek bebek sevmisimdir
ama kız annesi olmayı çok istiyorum ileride kiz çocuklar anneye çok guzela rkadas olabilior tabi istisnalarharic
yada nebilim kiz annesiolmak istiyorum bir oglum var klasik birde kızım olsunistiyorum
çok da merakediyorum su an içerde olusmakta olan bebegimin cinsiyeti ne
insallah saklamaz erkenden gosterir bize :)

Selam arkadaşlar,

Çin takvimine göre benimkisi erkek..

Kalp atışlarını 26 sında duymaya gideceğim.

Yarın Rabbim nasip ederse 6 haftalık olacağım ve benım bugun midem habire havada artık.

Dünden beridir süren baş ağrısını bugün minoset alarak sonlandırdım, çok dayandım almamak için.. ama 12 saatten fazladır ağrı çektim, resmen yoruldum, bu migren ağrıları en büyük korkumdu.. başıma da geldı.Dr umu aradım, sakıncası yok içebilirsin dedi.. bende içtim bol bol su ile.

Çok da içim rahat değildi içerken ama sanırım bu kadar acı çekerek bebeğime daha çok sıkıntı yasatacağımı da düşündüm bir yandan.

Yeni yeni hamilelik nedir anlıyorum galiba :) Mide bulantısı da başlayınca.. çok şükür öyle şiddetli falan değil şimdilik.. umarım da öyle kalır.

Şimdilik benden bu kadar.

slm
sat'a göre 6 haftalık hamileyim ve muhtemel doğum tarihim 8 ağustos inşallah ve bende aynı dertlerden muzdaribim hep uyumak istiyorum ve yemek görünce midem bulanıyo.doktora gitmek istiyorum sizce bu tarihte keseyi görebilir miyiz yada kalp atışlarınız duyabilir miyiz ne dersiniz...

bende hala bariz bir belirti yok yani ne bulantım var nede şükür başka birşey arada sanki başım dönüyor o kadar....

okuduğum kadarıyla çoğunuzun dr. 26 aralık yada 27 aralıkta çağırmış kalp atışları için ama benim dr. haftaya çağırdı bu benide düşündürdü acaba bendemi öyle gitsem ama meraktan duramamki.....sanırım sizin dr. karından bakmak için geç çağırdı.......

evriş başağrının geçmesine sevindim inşallah birdaha olmaz bilirim nasıl bir ağrı olduğunu.....

esrako çok güzel kıyafetler var gerçektende ama ben allahın izniyle şu kalp atışlarını falan bir duyayım soluğu mağazalarda bulacağım inşallah ha bu arada gözün aydın keseyi görmüşsün allah gönlüne göre versin ama en önemlisi sağlıklı hayırlı evlat olsun hiç farketmez......

tırtıl kelebek dış gebelik geçirmiş onada allah şifa versin bilirim nasıl olduğunu bende geçen sene geçirmiştim ve benim ameliyattan sonra tüpümün teki tıkalı çıktı 2 ay klomen tedavisi gördüm ve hiç umudum yoktu bilenler bilirler artık tüp bebek araştırıyordum çünkü şansım yarı yarıya inmişti tüpümün teki olmayınca ama şükür hiç ummadığım anda rabbim gönderdi meleğimi inşallah bundan sonrada rabbime emanet.......

kayracım sende benim gibi gereksiz yere endişeleniyoruz aslında bir keseyi görsem içim rahatlayacak aman işte dış gebelik olmasın dedim şükür gördük keseyi ama şimdide kalp atışlarını duysak diyorum onuda duysak bu sefer testler falan filan yani aslında hiçbirşeyin garantisi yok biz ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyor aslında....ben inanıyorum allahın izniyle herşey çok güzel olacak bebişlerimiz bizi bırakmayacak....

evris ben dogum yaptıktan sonrada ikiser tane seklinde belli saatlerde minoset kullandırıyorlardı agrı kesmesi için. o yuzden endise etmden içebilirsin her gun bir tane içmiyorsun sonuçta migren kuçuk caplı benimde var stresanında çıkıyor genelde gerilim tipi deniyor sanırım çok korkuyorum tutacak diye hemen dinleniyorum basımzonklar gibi olunca

hosgeldin
benim muhtemel dogum tarihim 16 austos bugun keseyi karındanda vajinal ultrasondaanda gordum yani dr um karından bakmak istedi kendi gordude ama ben de gkendi gozumle gormek istiroum diyince alttanda baktım bende rahatca gordum

tırtıl a da çcokgeçmis olsun insalah en kısa zamanda toparlar
iki kaybımız var insallah boylece kalır
erken ogrenmenin zararlarından biri kendimi bu gruba burayakaptırmaya keseyi gorene kadar korktum yazmasaydımkeske en azından okusaydımvs dedim çok sukur ki kese goruldu
milkshake okadar karamsar olma
yani kalp atısın goremk çok sey ifade ediyor tabiki ama kese yi gormek de çok çok onemli o yuzden artıkendiseleri biraz olsun birak
tadını çıkarmaya basla hele bulantınfalan yoksabenim gibi en guzel haftalar

canım haklısın ama ne bileyim korkuyorum.benim randevum 18 inde.o zaman 7+3 olacağız rabbim izin verirse.ya bu korku varya valla sürekli ağlıyorum bişey olacak diye.midem ayaklanma çıkardı.yememde sorun yok ama midem sürekli bulanıyor.ve ağrıyor.ben 4 aydır folik plus kullanıyorum.iki ay daha kullanacağım.hamilelik öncesi üç ay hamilelikte üç ay.rabbimin hikmeti işte.saol canım desteğin için....

kızlar çin takvimi tutmuyor ya kuzenime kız dedi oğlu olacak.yorumcu diye bir site var orada bebek cinsiyeti 2 var o yüzde doksan tutuyormuş.çin takvimine ve yorumcuya göre erkek ama sanki benimki prensesmiş gibi geliyor.gerçi rabbim zamanında ve sağlıklı uzun ömürlü versinde ikiside dermanım,ömrüm,gülümsemem benim....

kızlar gerçekten ne bu sıkıntımız hamile kalana kadar 9 ay uğraştım her ay sıkıntı üzüntü kendi kendini yeme şimdide keseyi gördüm kalbini duyamadım falan derken inanın soruyolar ne hissediyorsun die böle mutluluk falan yok sürekli sıkıntı endişe halindeyim depresyonda gibiyim sürekli kötü hissediyorum ya dış gebelise dedim şükür gördük keseyi olması gereken yerde doktor kese haftasıyla uyumlu dedi ben bugün 6+6 yım doktor 20 sinde yani 7+6 iken çağırdı bebeği görmek için bu hafta nasıl işe gidecem bilemiyorum ya göremezsek ya bi sorun varsa die biliyorum nankörlük bu ama napım ya bu kadar şey öğrenmek iyi değil işte benim görümcem iki çocuğundada idrar testi yaptı pozitif hamileyim dedi herkese bir ay kadar sonra gitti dr hiç bi sorun yoktu maşallah şimdi ikiside koca kız oldular Allah ömür versin bazen düşünüyorum bu kadar didik didik edince hep sorun çıkıyor belkide ruh sağlığı açısından bölesi daha iyi ama işte buda cahilce bi sorun varsa doktorun erken teşhisi annenin sağlığı açısından çok önemli bilmiyorum ama fazla yıpratıyoruz sanırım kendimizi Allah sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip ettsin

çin takvimine göre benimki kız çıkıyor ama allahın bilecegi birşey bende bir oglum olmasını istiyorumda şaka biryana saglıklı eli ayagı düzgün olsunda fark etmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…