2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben de bu günki aldığım test sonucu ile ağustos anne adayıyım sanırım
üzülsemmi sevinsemmi bilmiyorum çok şaşkınım

arkadaşlar doğum tarihlerinizi verirseniz daha güzel olur.

canım hoşgeldin.evet değerin gayet güzel,gayette iyi katlamış.düşmesinde fazla çıksın ne güzel işte.erken döllenme olabilir veya çoğul gebelik olabilir.hayırlısı canım...

teşekkür ederim canim..ama ultrasonda görmeden rahat edemiycem..sürekli aklıma dış gebelik veya boş gebelik geliyo..yarın gidicem doktora..işallah bi sorun çıkmaz...hepimiz hayırlısıyla kucaklarımıza alırız bebişlerimizii..

kayracım muhtemel doğum tarihim 5 ağustos benide ekleyebilirmisin

arkadaşlar ben doktordan yeni geldim. kese oluşmuş bebişin.kalp atışları için 10 gün sonra gel dedi. karın üstü olunca biraz daha geç alıyoruz kalp atışlarını dedi bakalım 10 gün daha sabretcez.

bugün doktora gittim,b-hcg yükselmiş,keseyi de gördük.moralim çok yüksek.
her annenin bebeği kıymetlidir ama ağustos 2009 annelerinin bebekleri daha bir kıymetli olacak sanırım.bakıyorum da Rabb'im birçoğumuzu evlat acısıyla sınamış.(kaba bir benzetme olacak,affedin)
"Allah sevdiği kulunun eşeğini önce kaybettirir,sonra buldururmuş." biz de bu sefer kavuşacağız minik sıpalarımıza.

canım idrar yollarından sorunun varsa aman dikkat et derım valla bılıyosundur ama özellıkle ayaklarını sıcak tutumaya calıs (gercı soguk bı okulda nekadar mümmün orası tartısılır ) arkadasımdan bılıyorum onunda idrar ylları fena oluyodu üşüttüğü zaman encok acıyıda hamılelıgının 6.ayından 8.ayına kadar cektı.oyuzden aman dıkkat dıyorum
amin inşallah yüce Allah ım hıc kımseyı evladıyla sınamaz gercekten buyuk bır acı.saglıkla gelsın bebeklerımız inşallah
ben de bu günki aldığım test sonucu ile ağustos anne adayıyım sanırım
üzülsemmi sevinsemmi bilmiyorum çok şaşkınım
neden canım kararsızsın süpriz bi bebekmı oldu.bence sevınmelısın hayatına cok sey katacagına emınım ve yıllar sonra iyi doğurmusum dıyceksın inşallah...... :1hug:

ohh massalah canım hadı hayırlısıyla kalp atıslarınıda duyarsın inşallah..... ve keseyı görmek kalp atıslarını duyma bızede nasip olur inşallah... evet inşallah busefer vkavusacagız nazlı meleklerımıze

Nazlı, keops Allah nasip ederse çok kısa aralıklarla alıcaz bebişlerimizi kucağımıza :)

Ben de kesemi gördüm. 10 gün sonraya kalp atışına gidicez :)

Bu arada SAT ım 11 Kasım. Muhtemel doğum tarihi 18 ağustos (Eşimin doğum günü :)

GÜZEL ANNE ADAYLARIMIZ VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ:

1.Esin123…………………………….....2 ağustos
2.ASLI……………………………..........2 ağustos
3.entelliye…………………………........2 ağustos
4.Caninuss.......................................2 ağustos
5.Arda............................................ ..3 ağustos
6.Kayra........................................... .4ağustos
7.Badibade.......................................4 ağustos
8.defnedamla....................................5 agustos
9.Aftabru......................................... .7 ağustos
10.gamze_hlm....................................7 agustos
11.dlkltn......................................... ..8 agustos
12.minik_kelebek..............................8 agustos
13.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
14.Evriş.......................................... .11 ağustos
15.Milk shake..................................11 ağustos
16.nazlı_03......................................1 3 agustos
17.gelgit…………………………...……14 ağustos
18.başak35……………………......…..14 ağustos
19.Esrako.......................................16 ağustos
20.keops35.……………......…..........18 ağustos
21.tazefasulye................................18 agustos

22.Tealigt
23.Dide
24.GÜZEL EDİRNEM
25.Babymom
26.bayan-66
27.Sabinev
28.bnc

Son düzenleme:
canım karından baktırmak senınkararınmıydı.cunku vajınal baksaydı doktor belkı görebılırdınız süper bı süpriz olurdu ama keseyı görüp rahatlamıssın ne güzel Allah tamamını erdırsın

oh neguzel size cifte kutlama desene.buarada ekledım canım senı

bu arada kızlar bılıyormuydunuz bılmıyorum ama hamılelıkte kivinin cok faydalı oldugunu ögrendım.arkadasımda hamıle doktoru ona hergun kıvı yemesını önermıs ve bende şimdi arastırdım gercekten cok faydalıymıs hemen paylasıyorum kızlar

Hamilelikte Kivi

Hamile bayanlar iki kişi için yerken ne yedikleri konusunda çok dikkatli olmalıdırlar.Sağlıklı bir hamilelik ve bebeğin düzenli gelişimi için hamilelikten önce ve sonrasında çok sağlıklı bir beslenme metodu uygulamak çok önemlidir.Bu beslenme vitamin mineral ve lifli yiyecek yönünden zengin olmalıdır.Kivi çok fazla oranda üreme ve doğurganlığı arttırıcı E vitamini içerir. Kivinin 100 gr’ mı günlük tavsiye edilen E vitamini ihtiyacının 1/5 ten fazlasını karşılar. Kivi ayrıca çok zengin ve doğal bir folik asit kaynağıdır.Folik asit DNA yapısında çok önemli bir rol oynaması yüzünden vücudun gelişiminde önemli bir yeri vardır.Hamilelikten önce ve sonrası yeterli folik asit alımı doğumda ortaya çıkabilecek problemlerin ve kalp hastalıkların önlemesinde önemlidir.Kivi sadece beyin fonksiyonlarının düzenli bir şekilde yerine getirilmesini değil aynı zamanda bebeğin akciğerlerinin gelişimini de sağlayan Inisitol içerir.

100 Gr. Kivinin Besin Değerleri
Analizler Taze
Su (g) 83,05
Enerji (kcal) 61
Enerji (kj) 255
Protein (g) 0,99
Yağ (g) 0,44
Karbonhidrat (g) 14,88
Lif (g) 3,4
MİNERALLER
Kalsiyum (mg)
26
Demir (mg)
0,41
Magnezyum (mg)
30
Fosfor (mg)
40
Potasyum (mg)
332
Sodyum (mg)
5
Çinko (mg)
0,17
Bakır (mg)
0,157
Selenyum (mcg)
0,6

VİTAMİNLER
Vitamin C (mg)
98,0
Tiamin (mg)
0,020
Riboflavin (mg)
0,050
Niasin (mg)
0,500
Vitamin B-6 (mg)
0,090
Toplam folik asit (mcg)
38
Vitamin B-12 (mcg)
0,00
Vitamin A, IU (IU)
175
Vitamin A, RE (mcg_RE)
18
Vitamin E (mg_ATE)
1,120

Kaynak: Kaliforniya Üniversitesi

Son düzenleme:
Bayanlar merhaba bende Ağustos annesi olucam inşallah tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım 10 seneden sonra doktor hamilesin deyince hissettiğim duyguları tahmin edemezsiz pazartesi kese kontrolü yapılacak çok heycanlıyım.

hadi ya? benimki daha ilginç oldu galiba. benim evlilik yıldönümüm 25 kasımdı ve ben hamile olduğumu tam 25 kasımda öğrendim. böylece eşime en güzel hediyeyi vermiş oldum.

:1hug: :1hug: :1hug: cok sevındım 10 sene sonra gelen mutluluğun duygusu emınnm tarıf edılemez.hayırlı olsun canım tekrardan inşallah hepimize saglıkla kucagımıza almak nasip olur bebklerımızı.kacıncı haftandasın tahmını olarak ?

clexane mı vuruyorsun gelgit? ben de göbekten hergün clexane vuruyorum. ama clexane toplatılıyormuş diye doktorum iğneyi değiştirdi. fraxiparine diye bir iğneyle devam edeceğim artık. benim de ilk hamileliğim 9 ikincisi 7 haftalıkken sonlandırılmak zorunda kalmıştı. umarım iğne gerçekten işe yarıyordur.

inşallah herşey yolunda gider ama keşke oğluna söylemek için bekleseydin. tecrübeyle sabit, çok üzülüyorlar.

düşük yaptığım bebeğimi öğrendiğimde oğlumun doğum günüydü. söyledik, nasıl sevindi anlatamam. ama sonra kaybedince öldü diyemedim. hemşire yanlış görmüş annecim dedim.

ondan sonraki ikiyi hiç söylemedim. iyikide söylememişim. minik dünyalarındaki yıkımlar büyük yaralar bırakabiliyor.

ama siz boşverin. iyi düşünün.a.s.

aramıza hoş geldin karamel. 10 sene bebek mi istedin yoksa son senelerde mi denediniz? eğer 10 sene uğraştıysanız şuan bulutların üzerinde olmalısın. inşallah herşey yolunda gider allah sabrının mükafatını verir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…