2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

canim iyi gunlerde kullan...

canim hakkatten cok zor bir donemden geciyoruz,seni cok iyi anliyorum...
bende cok sor bir donemden geciyorum,cok sinirli olmusum..
esim bana niye konusurken bu kadar bagiriyor ve bu kadar sinirli konusuyorsun diyor...

ama hepsi gececek sen hic kendini uzme bak masalin var,onunla gecen zaman herseyi unutturuyor insana..
esinle annenin arasida duzelir canim,sikma canini

selam kızlar bende 2008 temmuz gelınıyım gecıkmısım bu topic ıcın ama olsun 1.5 yasında oglum var :):)

hosgeldin aramiza....

ayyy kizlar oteli kesinlikle oneriyorum....

ben dugun gecemde gitmistik,super kizlar...

hatta gecen gun esime yine soyledim ne olur yine gidielim romantik bir gece gecirelim diye...

Ne güzel olur değil mi :) Buraya gelip de ikimizin de "kızlar hamileyim" yazmasını çok istiyorum :)

Bende çok istiyorum.

İnşallah olur İnci mübarek Cuma gecesi

İnşallah dualarımız kabul olur

kizlar rabbim ins.en kisa zamanda sizinde hayirli haberlerinizi vermeyi nasip eder...

ve gonlunuze gore veriri insssssssssssssssssssss

Senin rahatsızlığın tam olarak nedir İnci

Paylaşmak istersen rahatsız olmssan anlat lütfen ama seni rahatsız ediyorsa anlatma

Yok canım rahatsız olmam. Benim babam hasta, bense taşıyıcıyım. Bu hastalık (kas erimesinin bir türü) erkeklerde ortaya çıkıyor, kızlar taşıyıcı oluyor. Babama da rahmetli babaannemden geçmiş. Ama işin en ilginç kısmı sülalede kimsede yok bu rahatsızlık, babaanneme nereden geldiği bilinmiyor Mesela benim kızım olsa yüzde elli taşıyıcı olma, oğlum olsa yüzde elli hasta olma ihtimali var.

Anladım canım

Bu durumda mutlaka tüp bebek felan olmsı gerekiyor değil mi riske girmemek için?

Biyolojiden hatırladığım kadarı ile Rr o gen sende şu anda eşinde yok RR

Ama hasta gen sağlam gene baskın geldiği için mi hasta olma ihtimali var?

Evet riske girmek istemiyorum. Normal yoldan hamile kalıp da çocuğun sapasağlam doğma ihtimali de var ama insan korkuyor işte. O dediğin geni bilmiyorum da hani x ve y kromozomları var ya, burada x kromozomu hastalıklı. Hasta olanı alırsa çocuk taşıyıcı veya hasta oluyor. Kadında her durumda x verdiği için sorun orada başlıyor. Mesela babamın y kromozomı sağlam. Erkek kardeşim var, babadan y aldığı için rahatsız değil. Ben x aldığım için taşıyıcıyım.

canim bunu rabbimdan baska kimse bilemez,bunlar ihtimal...

tasiyici ve hastalik olma ihtimalide olmayabilir,bilyemeyiz..

rabbim hakkimizda hangisi hayirliysa onu nasip eylesin...

Hoşgeldin :) geçmişi oku oku bitiremedin :) Nasılsın, kuzun nasıl?

evet yaaa,sayfalar gectikce oku oku bitmiyor,hele sukur bitirdim amaaaa

iyiyim cok sukur,kuzumu da mamasini verdim uyudu,o uyumusken bende sizlere bakim dedim..

sen nasilsin canim...

Tabi canım orası öyle. Sağlam doğan çocuklar sonradan hasta olabiliyor. Herşey bizler için. Hepsi birer imtihan işte... Önemli olan bu imtihanı sabır ve dua ile geçebilmek... Ne güzel uyuyordur şimdi :) Kokla bol bol. Çok şükür iyiyim ben de, haftaya hastaneye gidiyorum nasipse. Okudun mu o mesajımı? Dua et benim için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…