Çare Allahtan ama dayanamadım yazıyorum

arkadaşımın eşi de çok karşıydı
evlenince beraber kapattılar hesaplarını
daha eş durumundan tayini çıktığı gün aldatmış adam
kendi gizli hesabı varmış her hafta birileriyle takılıyormuş

Merhabalar arkadaşlar 3 yıldır evliyiz severek evlendik eşimle. Evliliğimiz ilk yıllarında instagram indirdim eşimden gizli gördü uyardı bende tamam dedim. Aradan 3 yıl geçti bende koyafet falan çok seviyorum takip etmeyi tekrar açtım ama söylemedim yine gördü aslında sadece kıyafet ve kız arkadaşlarımı takip ediyorum bide çocuğumuz var onun için videolara bakıyorum ama inanmadı bana oysa duruyor aramalar mesajlar hiç silmedim çok büyük kavga ettik. Annene git dedi gitmem sen git gideceksen dedim o gündür evde iki yabancı gibiyiz benimle hiç konuşmuyor odayı kapatıp saatlerce oturma odasında yanına giremiyorum ne yapacam bilmiyorum çıkmazda kaldım ağla ağla geçmiyor boşanmak istiyorsa niye söylemiyor neyi bekliyor anlayamıyorum herşeyi değiştirmiş sanki bekarlık haline dönmüş silmiş ben ne yapayım hiç konuşmadım konuşamıyorum içimde konuşma isteği de yok çünkü sakladım sadece kötü birşey yapmadım ama anlatamam ona bunu ..
ortak hesap açıp şifresi ikinizde de olsaydı, bu kadar takıntınız varsa

Kendisi kullanmıyor hiç kullanmadı bende ilk başlarda kullanmak için ısrar ettim yapıcı olmayınca bıraktım sonra gizli açtım sanıyor ki galiba eski sevgililerimi izliyorum takip ediyorum ama yok ben evliliğimde mutluyum çocuğumda oldu neden halen geçmişte kalayım ki ama konuşmadığım için ona kendimi ifade hiç edemiyorumm çünkü görünce hit mesajlaş gibi kelimeler etti. Nasıl bunu der ki bi yalan bile olmadı aramızda belki izin verse bu ınsatgram olayında bu denli sorun olmayacaktı anlamak çok zor kozuma baktıkça içim yanıyor onunla bile ilgiliyi kesti onun suçu ne ki. Çıkamıyorum içinden nasıl yumuşar nasıl kendine gelir bilmiyorum bi git bitir diyorum kendime mi zamana bırak sal diyorum ama aynı evde böylesine yanancı olmak içimi yakıyor
Kullanmadığına ben ikna olmadım ama siz inanıyorsanız sorun yok tabii

Yani sorun Instagram dan ziyade söz verdiğiniz hâlde gizli iş yapmanız olmuş. Hiç birşey yapmayın bence siz usteledikce daha çok kaçıyor odada mi takılıyor takılsın sizde çocuğunuzla kendi işinize bakın. Elbet gelip konuşacak kaçan kovalanir misali kovalamayi bırakın onun sizle konuşmaya gelmesini bekleyin

Ben bu adamın cayır cayır tüm platformlarda gezdiğini düşünüp esini aldattığını düşünüyorum. Akksi halde kimse evladının sorumluluğundan sevgisinden kaçmaz kendincr bir yer buldu kadını suçlayacak oradan yürüyor gönlünce rahat rahat takılıyor umarım yanılırım

Merhabalar arkadaşlar 3 yıldır evliyiz severek evlendik eşimle. Evliliğimiz ilk yıllarında instagram indirdim eşimden gizli gördü uyardı bende tamam dedim. Aradan 3 yıl geçti bende koyafet falan çok seviyorum takip etmeyi tekrar açtım ama söylemedim yine gördü aslında sadece kıyafet ve kız arkadaşlarımı takip ediyorum bide çocuğumuz var onun için videolara bakıyorum ama inanmadı bana oysa duruyor aramalar mesajlar hiç silmedim çok büyük kavga ettik. Annene git dedi gitmem sen git gideceksen dedim o gündür evde iki yabancı gibiyiz benimle hiç konuşmuyor odayı kapatıp saatlerce oturma odasında yanına giremiyorum ne yapacam bilmiyorum çıkmazda kaldım ağla ağla geçmiyor boşanmak istiyorsa niye söylemiyor neyi bekliyor anlayamıyorum herşeyi değiştirmiş sanki bekarlık haline dönmüş silmiş ben ne yapayım hiç konuşmadım konuşamıyorum içimde konuşma isteği de yok çünkü sakladım sadece kötü birşey yapmadım ama anlatamam ona bunu ..
Eşinin güven problemi var belli ki sende neden gizli açarak aynı hatayı iki kere yapıyosun ki

Dervişin fikri neyse zikri de o dur kardeş.
demek ki eşinin ig hesabı olsa o da eski sevgililerine bakacak, kendine engel olamayacağını düşündüğü için hesap açmıyor, seni de öyle yapacaksın sanıyor.

İleride ki kocam instagram açarsa (ki açabilir onda sorun yok) ama benden saklayarak yaparsa altında bir şüphe ararım masum gelmez bana yani

Açıkçası istemediğim ve kendimin de yapmadığı bir şeyin eşim tarafından gizli saklı yapıldığını öğrensem,ben de çok bozulur ve sinirlenirim.Aklima kılçık da kaçar,bu gizli gizli napıyor diye.Bu konuda sizi haklı göremedim üzgünüm.Adam kendi de kullanmiyormus.Ne gerek var sosyal medya yüzünden huzur kaçırmaya.Cok mu lazımdı?Çok mu elzemdi?Aile içi huzurdan daha mı önemliydi?

Açıkçası istemediğim ve kendimin de yapmadığı bir şeyin eşim tarafından gizli saklı yapıldığını öğrensem,ben de çok bozulur ve sinirlenirim.Aklima kılçık da kaçar,bu gizli gizli napıyor diye.Bu konuda sizi haklı göremedim üzgünüm.Adam kendi de kullanmiyormus.Ne gerek var sosyal medya yüzünden huzur kaçırmaya.Cok mu lazımdı?Çok mu elzemdi?Aile içi huzurdan daha mı önemliydi?
Farkındaysanız yazıyı pişmanlığımı belirterek yazdım devamı da o şekilde başlığımda çare allahtan ama dayanamadıgım için buraya yazıyor birileri ile paylaşıyor olmam. Tabii ki önemli değil ama bi hata yaptığımı da belirtmişim anlatmak istediğim konu bitecekse biter bi insanı 20 gündür aynı evin içinde süründürmek.

Neden söylemedin ? Mesele Instagram değil gizlemen. Kocam yapsa ben de böyle tepki veririm. Gel söyle gizli saklı iş yapmanin anlamı ne ? Kendimden eminsem niye gizli yapayım?

Kusura bakmayın eşiniz tartışmakta haklı , gizli saklı işlere ne gerek var? Her gizli iş bana göre bir ihanettir. Dürüst davranmak varken neden gizli kapaklı işler ? Üstelik kötü bir şey yapmıyorsunuz kıyafet ve çocuk gelişim videoları izliyorsunuz neyden korktunuz da bukadar sakladınız anlam veremedim.

Bunu eşiniz yapsaydı kıyameti koparırdınız emin olun buna.

Ya bu adamı savunanlar ne yaşıyorsunuz gerçekten anlamıyorum. Konu sahibi en basitinden bir instagram hesabı bile açamıyorsa yuh artık derim ben. Adamın kafa yapısı nasılsa artık instagram bile tehdit unsuru oluyor.
Konu sahibi kocanın senden boşanmaya hiç mi hiç niyeti yok. Tek derdi küserek seni TERBİYE ETMEK. Bugün sorun instagram olur. Yarın bir yere gitmeni sıkıntı eder. Ama kendi ne cevizler kırıyordur Allah bilir. Üzgünüm ama bir mağara adamıyla evlenmişsin.

Kusura bakmayın eşiniz tartışmakta haklı , gizli saklı işlere ne gerek var? Her gizli iş bana göre bir ihanettir. Dürüst davranmak varken neden gizli kapaklı işler ? Üstelik kötü bir şey yapmıyorsunuz kıyafet ve çocuk gelişim videoları izliyorsunuz neyden korktunuz da bukadar sakladınız anlam veremedim.

Bunu eşiniz yapsaydı kıyameti koparırdınız emin olun buna.
Çok doğru eşim yapsa kızardım bağırırdım inanmazdım hatta onunda ilk yaptığı tepkiyi verirdim ama sonra 20 gün yokmuş gibi davranmazdım ben yapamazdım en fazla 1 hafta sonra gelirdim yatağımıza ki o kadar bile sürmez benim küslüğüm yaptığım yemeği bile yemiyor içmiyor peki ben hangi yüzle getirdiğini yiyorum diyorum artık dayanamıyorum gitmek istiyorum ama bi taraftan sabret diyorum ama sabrettikçe iyi olmuyor

Valla kocam da benden gizli sigara içmiş içmesine kızmayacağım halde gizlemesine çok sinirlenmiştim kusura bakma bidaha olmıycak dedi konu kapandı. Acaba sizin kocanızın kuyruk acısı nerden geliyor da “bir herifle aldatmışsınız gibi” evlilik krizi haline getiriyor. Alt tarafı instagramda gezinmişsiniz. Bence siz kocanızın sadakatinden pek emin olmayın.

Eşinizin instagramı var ve aldatıyor. Başka türlüsü akla uymaz bu davranışın

Çok doğru eşim yapsa kızardım bağırırdım inanmazdım hatta onunda ilk yaptığı tepkiyi verirdim ama sonra 20 gün yokmuş gibi davranmazdım ben yapamazdım en fazla 1 hafta sonra gelirdim yatağımıza ki o kadar bile sürmez benim küslüğüm yaptığım yemeği bile yemiyor içmiyor peki ben hangi yüzle getirdiğini yiyorum diyorum artık dayanamıyorum gitmek istiyorum ama bi taraftan sabret diyorum ama sabrettikçe iyi olmuyor
Siz hata yaptınız evet ama eşiniz de size hiç güvenmiyormuş bunu öğrenmiş oldunuz ama böyle şeyler güven kırıcı şeyler zamana yayın bırakın kendi haline üstüne gitmeyin.

X