2008 Mayıs Anneleri

[
drydeniss;
Mayıs anneleri arasında ebru bu konuda en yetkili ağız aramızda...bence dediğini yap..ama benim anladığım kadarıyla sen eşinin, sen onunla evlenmeden önce yaşadıklarından haberi olsun istemiyorsun..bu nedenle de olayın dallanıp budaklanması taraftarı olmadığın için başka türlü çıkış yolları arıyorsun..
sonuçta arayan kişinin derdi senin huzurlu yuvanı huzursuz etmek..kendini sana hatırlatarak bundan ayrıca bir tatminlik olgusu yaratmak..niyeti kötüyse Allah fırsat vermesin kardeşim..
korkarak da bir yere varamazsın..
eşini karşına al..ve olanları anlat..başkasından duymasından daha iyi olur senden duyması..hem senden doğrusunu duyarsa dışardan gelen yanlış sözlere itibar etmez..ama bunu anlatırken etkili bir dil kullanman lazım.. denizlide yaşıyorsun sanırım..insanların ağızları torba değil ki büzesin..sana iftira atsa çevre dedikodu yapsa eşin bundan büyük rahatsızlık duyar ve gurur meselesi yaparak seni dinlemeyebilir..
dediğim gibi eşinle bu konuyu mutlaka konuş..
eşini arayan kişinin, okul yıllarında seni isteyen aile olduğunu ve senin ailenin gelen aileden hoşlanmadığı için evlenme olayının gerçekleşmediğini..iki aile arasında bazı problemler yaşandığını ve o ailenin bunu içlerine sindiremediklerinden şimdi senin mutluluğuna gölge düşürmek için aradığından filan bahset..gerekirse eşinle birlikte mahkemeye ver onları..cezalarını bulsunlar ki bir daha böyle bir işe girişmesinler..

yok canım eşimin haberi var ben evlenmeden önce olanları anlatmıştım. onun sadece dava olayalrından haberi yok.gerçi benimde sonradan oldu.ben sadece onun saçmalamasından korkuyorum. eşim ne kadar bilsede erkektir sonuçta bilirsiniz erkekler farklıdır nasıl diyeyim. birde aradığında dediğim gibi birşey demedi babanıza ulaşamıyorum dedi ama babamın numarası yılllardır aynı. zaten bir kere daha ararsa gidip şikayet edelim diyeceğim. ömrümün sonuna kadar böyle ruh hastası bi insanın soluğunu ensemde hissetmek istemiyorum. eşim birşey demedi bana sonuçta biliyor söylemiştim. önceden söylemesem mutlaka problem olurdu. yani tel de şimdiye kadar terk birşey demedi ama ben üstü kapalı tehdit olarak algıladım. özel numaradan iş yeri aranıyor. tarihlerini yazdım. birdahaki sefere şikayet edeceğim... sonuçta babamında kazanılmış bir dava sonucu var tekrardan kamu davası mı açılmış ondan mı devam ediyormuş öyle birşey. ayrıntıları yazarım kızlar.. avebru teşekkür ederim yardımına ihtiyacım olcak. öptüm ridacam teşekkür ederim canım sanada.

yazdıklarınızı okudum ama fazla bişey yazamcıam yeni bakıcı gelcek birazdan onla görüşcem.drydenis lütfen moralini bozma ridanın dediği gibi eşinle konuş hiç bir noktayı atlama ondan bişey gizleme o gizlediğin şey san doğrultulmuş bir silah gibi karşına çıkar bende yaşadım buna benzer bi olay tecrübeyle sabittir lütfen kulak ver tamam mı canım.,

mercancım o çocuk napsın psikolojısı bozulmuştur istenmediğini biliyordur ve yaramazlığını da kullnaıyor herkese karşı.ALLAH sabır versin tatlım zor bir durum..ama o nasıl bir anne anlamadım doğrusu ilginç...

strese girdim yaaa şu bakıcı gelsede konuşsak

drydeniss canım çok üzüldüm yaa ama allahtan eşin seni anlıyo anladığım kadarıyla yoksa şimdiye kadar ne bu iş falan derdi allahtanki anlayışlıymışama bencede Ebrunun dedği gibi yap en doğrusu doğru yerde hakkını aramak allah kolaylık versin sende çok fazla takma kafana sinirlerini yıpratma

ben yeni gördüm ya bu konuyu bi solukta okudum ve çok üzüldüm duygulandım
öncelikle ebru evlenmek kolay boşanmak zormuş ben bunu öğrendim allah kimsenin yuvasının huzurunu bozmasın seninde kaderin bu canım eşinide eğitecen oğlunla bera er kayınvalidenede sen diyecen o evi satın bizede ev alın diye yoksa annemelrin yanna taşınmak zorunda kalcaz diye bence etkili olur
mercan senin hayatın bana hep filmi anımsatıyor nerden nereye gitmişin neler yaşamışın herkesin başına gelmeyecek şeyler zorluklar hayatın böyle senin
yazdıklarını okuyunca içim sızladı
betül canım sen ve eşinin aşkını burdan hissediyom allah bozmasın
kayracım senide anlıyorum aynı durum benim başımada gese bende üzülürdüm çalışmak zor ama bağımsızlıkda farklı bişliy tabi
drydeniis çok üzüldüm o huzursuzluğun inş geçer yakın zmanda olmadı ebrunun dediği gibi başvur ya bu ne pskopatlık ya
buarada bende döküneyim biraz çok şükür eşim çok olgun anlayışalı cömert sorun yaratmaz ama gel görki beni hiç dinlemez hep kendi bildiğini okur benim dediğimi ciddiye almaz 1 yıl sonra değidme gelir
çok çalışıyor bide yüzünü göremiyom kocişin
bizde aynı rida gibi çoçuk yüzünden atışık bugün daha doğrusu ben söylendim geneee
neyse anlatmayyaım uzun edemiyom şimdi:)

Ayy benimkide çok çalışıo deli edio beni adamın yüzünü görmeye hasret kaldım valla benneyaptımki gece 3 4 bide sabah erkenden kalkıp gidio...
kocamı geri istiyorum bende evde kayıvalidem ve kayınpederimle duruyorum onlar yokken evde tek kalmıyım die erken gelio tıpkı bu hafta sonu olduğu gibi özlemişim be kocamı kocama hizmet etmeyi muhabbet etmeyi herşeyi özlemişim off nasıl olcak böle bilmiyorum kızımın biraz daha büyüdüğünde babasının yokluğunu fark edicek ve korkum kuzenim vardı eşi gemici olduğundan seferlere gidiodu ve bebişleri küçükken ve büyüme döneminde burada olamadı çok fazla paylaşımları olmadı ve çocuk babası geldiğinde onu kabul etmedi git burdan biz annemle kalcaz bi ara nefret etti çok sonra düzeldi bende böle olur die korkuyorum eve geldiği ve çıktığı saatler kızımın uyduğu saatler umarım o zamana kadar iş saatlerinde bi düzelme olur :Saruboceq:

Kızlar acil bilgiye ihtiyacım var. Araştırdım ama sizinde başınıza böyle birşey geldi mi ?EBRU'cum senin hukuksal yönden bilgilerinide alabilirsem çok memnun olurum. Cuma günü biz eşim ile işdeyken kapı çalıyor. bizim bakıcıda gidip açıyo adamın biri bir marketten geldi çekiş için bir zarf bırakıp gidiyo. bakıcıda bizim adımıza geldiğini düşünerek zarfa dokunmuyo. aradan 3-5 dk. geçiyo başka bir adam geliyo kapıya diyo ki zarfı açtınız mı bakıcıda yoo ben açmam diyo. adamda olurmu bunu biz size getirdik diyip zarfı alıp açıyo sonra diyo ki hediye kazandınız v.s. diyerek evin içine yığıyo ev aletlerini . bizim saftirik bakıcıyada imza attırıyo malı eve koydukdan sonra adam tekrar çıkıyo. bizim bakıcı yine kapıyı kapayıyo hala durumun farkında değil. aradan yine biraz zaman geçiyo aynı adam bi daha geliyo bakıcı kapıyı açıyo 850.-ytl borçlusunuz diyo bakıcı itiraz etsede nafile. 50.-ytl para veriyo adamlara kapıyı kapatıyo. Neyse uzun lafın kısası böyle bir olay oluyor. Önce hediye diyolar sonra senet imzalatıyolar daha sonrada para alıyolar (para aldıklarıma dair evrak felan yok) sonra bakıcı beni aradı oda ne olduğunu anlamamış hala ben napayım şimdi diyo bende tabi sinir küpü oldum. bilmediği etmediği kişilere kapıyı açıyo oda yetmezmiş gibi birde diyalog kuruyo başına böyle bir bela alıyo ve benim yavrum evdeyken oluyor bunlar. delirmiş durumdayım. kaç kere tembih etmeme rağmen kapıyı kimseye açma dememe rağmen kapıyı açıyo. neyse eşim aramış bu firmayı istanbul/güngören de yerleri güven ticaret diye bir firma demişler ki kafasına silah dayayıp imzalatmadık imzalamasaydı ayrıca satılan mal geri alınmaz ödeyecek parayı demişler. ama evrakın tek sureti bizde ondada 7 gün içerinde hiçbir neden göstermeksiniz iade edilebilir diyo. ya kızlar başınıza böyle bişi geldi mi ? bakıcı ben bunları ödeyemem diyor geri vermek istiyor. Nasıl olduğunu oda anlamış değil herşey çok ani oldu diyor. Adres benim evim. ayy kızlar düşünmesi bile kötü birileri gelip kapıma para isteyecek ben deli olurum. ne yapmalıyım ????

saadetcim öncelikle büyük geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda düzelir durum. beni sorarsanız kızlar biraz daha rahatlamış durumdayım. yeniden ararsa eşime dava açmak istediğimizi söyleyeceğim. o zaman da sen neden korkuyorsun gibi bi tavır takınır mı bilmiyorum. of. neyse hayırlısı bakalım. ama sinirlerimi yıpratmamak konusuna gelince elimde değil. artık kabuslar görür oldum. bu arada ebrucum özür dilerim kendi derdimden seninkini ara yerde kaynattım ya. sen nasılsın. iyi misin. kıslar bu arada herkese günaydın hayırlı ramazanlar

Herkese hayırlı ramazanlar Saadetcim böle insanları kandırmak için şirket açmış bide insanlar ne fena kandırabilecekleri insanları buldularmı sonuna kadar ellerinden geleni yapıyorlar bu olaya benzer bişe babaannemin başına gelmişti ödendi ama o senetler umarım siz halledersiniz.

haklısın canancım ben biliyorum bu tür insanları benimde çevremdeki insanların başına gelmişti oradan tecrübeliyim. Ama gel gör ki bizim bakıcının ilk kez başına böyle bişi geliyo. olay olmuş bitmiş o hala farkında değil olanların. imzaladığı evrakların hala teslim evrakı olduğunu sanıyor. klava: peki babannen ödedi öyle mi kurtuldu bu baş belalarından.

Evet canım ödedikten sonra kurtuldu yokyere parası gitti.

Canım bakıcınız hemen savcılığa gidip dolandırıcılık nedeniyle bu firmayı şikayet etsin para falan ödemesin eşyalar sizdeyse kalsın, tespit yaptırın muhtemelen onların değer 850 YTL falan değildir..Dilekçesine ne yaşadıysa onları anlatsın böyle olaylar sık oluyor eğer dava açarsa senetleri ödemek mecburiyetinde kalmaz..Elinizdeki belgede sahte olabilir dilekçenize bunu ekleyin. Kadında firmayı arayıp şikayetçi olduğunu hakkını sonuna kadar arayacağını söylesin..Korkmasın..Çekiliş bahanesiyle kağıdı imzaladığını, imzaladığı kağıtta borçtan bahsetmediğini anlatsın..Zaten ilk yaşayan o değildir muhtemelen birkaç şikayet daha olursa firma fişlenir savcılık tarafından..Bu kadarla geçmiş olsun..Bende evimde kimseye kapımı açmıyorum hatta kapıcıma bile..Bir ara eşimle para dilenen insanlara açıyorduk ama sonra hergün gelmeye başladılar..Sırayla geliyorlar önce kucağında çocukla bi kadın sonra takkeli hacı ayaklarında yaşlı bir adam sonrada bi kadın daha ama hepsininde çingene olduğunu farkettim sonradan..Soymak için bile evleri kolaçan ediyolar öyle insanlar. Ama bir musibet bin nasihatten iyidir başına geldikten sonra bir daha açmaz kapıyı artık.. Sizinde bakıcıya itimadınız kalmadıysa başka biriyle anlaşın bence..

Bende iyiyim canım teşekkür ederim.. Eşinin öyle bir tavır alacağını sanmıyorum ama sen eşine korkmadığını sadece artık ruh hastası biri tarafından daha fazla rahatsız edilmek istemediğini uygun bir dille anlatırsın.. Erkekler bazen çok fevrileşebiliyo eğer o adamın seni rahatsız etmesi devam ederse eşin o insanı bulup kötü şeyler yapabilir ve insan öfke anında ne yaptığını farkedemeyebilir..Bunun içinde en mantıklısı yol yakınken şikayet etmek hem şikayetinizde aynı kişiye babanında dava açtığını söylersen zaten telefon kayıtları da olduğundan kesin ceza alır merak etme..

Bu arada bugün kayınvalidem aradı beni.."Beni niye aramıyosun" falan diyo..Bende pek keyifli konuşmadım..Şikayet ettim oğlunu biraz ama kadın pek oralı değil gibi.."Sende beni ara" falan dedi.."Tamam" dedim ama hiç aramaya niyetim yok şahsen..

Saadetçim aklıma bişey geldi firma yetkilisiyle yapılan görüşmeleri kaydederseniz bu sizin çok işinize yarar..Bakıcınız birinden ses kayıt cihazı bulabilirse çok faydasını görür..Daha ayrıntılı görüşmek istersen msn adresini mesaj olarak gönderebilirsin

üzüldüm ya kızcağızın haline iki kuruşluk maaşaı var zavvalının onuda dolandırıcılar kaptırmaz inş hukuksal boyutunu bilmem maddi boyutu falan filan da bilmeme de ya çoçuğuna bişiy olsaydı bakıcınında iyice korkmuş daha kimseye kapıyı açmaz inş allah korusun

demekki beni anlıyosun çok zor kocamı evde gördüğümde gözüm parlıyo valla hep anımda kalsın istiyom 3 yıllık evliliğimizde tatillerde en fazla 10 gün gece ündüz beraber olmuşuzdur ancak
işimiz zor cananacım zorkaydirigubbakcemile5

Aynen öle şekercim gerçi evlilikte eşleri özlemle beklemekte aradaki aşkı öldürmüyormuş hep böle diolar bana.. bak sen allahın işine ama ben kocamı görmeye görmeye ya ondan uzaklaşırsam die düşünen yok

off off bakıcı demeyin bana benimkide saf bi karı sinir oluyorum ya benimkide kesin imzalar hatta bi kaç zarf daha verin derdi kesin:)) zarflarında hepsinden hesiye kazanırdı kesin sonra al başına belayı off sinir oluyom şu an ki ruh halimi kim anlarki

Benim kociş çıldırdı galiba kafamçokkarıştı .Dün gece bana diyoki hadi artık 2. çocuğu yapalım :1shok: şok oldum :1shok: daha kzımız 3 aylık ne dio bu adam yaaa... Kızımız daha küçük ve sezeryanla doğum yaptım 2 sene doğum yapamam diyorum ama beraber büyüsünler hem Ecrin'in kardeşe ihityacı var dio sanki Ecrin okula başladı ayy allahım benneyaptımki
Bana bırakma bu işi dio korunma konusunda ona güveniyorum artık güvenemicem galiba yaa kaçırırsa bu geri çekme zaten çok güvenilir deil bide kocam böle düşünürken hiç değil.
Bide 2 sene yapamam doğum diyince piskolojik olarak hazır olmadığımdan sanmış fisfisfis hesap yapmış kendince 1,5 sene zaten geçti dio kaldı 6 ay nerde dedim 6 ay daha yeni doğum yaptım doğumdan sonra 2 yıl ayy ne yapıcam :bbo:
Google aramalar yapmıştım en iyi korunma nedir diye onları bulmuş sen yoksa spiralmi taktırdın neden bunu araştırdın dioo sırnaşık şey
Ay biz bi kızımızı büyütelim aşkım yaaaa

canancığım bizde çok istiyoruz eşimle oğluşuma kardeş. süt problemi olmasa nerdeyse hemen yapıcazda erteliyoruz. durmadan ben ona o bana diyoruz zaten oğluma kardeş ne zaman geliyor hadi yapılım felan diyede daha var zamanı. uslu olunca çocuklar düşünülüyorki 1 tane daha yapalım büyüsünler beraber. şöyle gece gündüz ciyak ciyak ağlasa, gaz problemleri olsa bakalım kardeşin k sini diyebiliyormuyuz:))) dr lar 2 sene diyor ama vucun toparlanması okadar sürüyormuş oluncada niye yaptın demiyorlar yani. bizimki 6 ayı bi doldursun düşünebiliriz belki. 2 ciyi erken yapıp 3. ye ara verelim diyoruz:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…