2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar,
bu dönem işim biraz hafifler demiştim ama maalesef hafiflemekten geçtim tam gaz devam ediyoruz .... fırsat buldukça buraya bakıyorum maalesef topiğmiz yine ıssızlaşmış.(
kızlar bu aralar helinle biraz sorun yaşıyoruz benim tatlı yaramazım gitti yerine sanki başkası geldi, huysuz, aksi, sinirli istediği olmayınca bağırıp bizi dövmeye kalkan bir kız geldi özellikle cumartesiden beri epey agresif(( gerçi bu hafta ben de biraz sinirliyim ama
saat 2 den beri yatıyor 4 buçuk saattiir uyuyor kalkmaya niyeti yok galiba akşama nasıl olsa mehmet (eşim olur kendileri :81:) nöbetçi artık beraber sabahlarız :)))
ben yine fırsat buldukça yazarım :)
hepinizi çok öpüyorum hoşçakalın :)))

selam kızlar,
psikolojim yerlerde yine....eşim denetleme sebebiyle mesaide, helin hanım iki saattir kahvaltıda ,
ben de internet başındayım....
ev deseniz dağınık benim temizlik yapmamı bekliyor , hem kendimi hem de helini yıkamam lazım ama benim içimden hiiiiiç bir şey yapmak gelmiyor (
biri beni dürtsün ya da eline oklavayı alsın işe kaldırsın

günaydın herkese.bu günaydını belki 2-3 gün sonra bir akşamüstü görecek herkes ama ben yine de yazayım bakalım:)
kadercim senin yaşadığın bahar yorgunluğudur herhalde.bende de aynısı var .duruma en uygun sözcükler bunlardır bence yoksa tembellikle falan alakası tok yani:))

arkadaşlar neler yapıyorsunuz?kuzucukların davranışlarından çekmeyen varmı? geçen seneden beri 2 yaş senromu diyorduk.bu sene de 3. sü var sanırım bu sendromun?bizim kız çok fena.inanılmaz laf ebeliği yapıyor bazen de çok mantıklı karşılıklar veriyor bizim istemediğimiz şeyleri yaparken şaşıp kalıyoruz.bizi parmağında oynatıyor.ayrıca çok bencil,kıskanç ve kavgacı.fiziksel şiddete çocuklara karşı çok başvuruyor.evde şiddeti yaşayan bir çocuk olsa bu kadar olabilirdi.cadı bizi mahvediyor.hayatımda bu kadar inat birini görmedim.
çok şikayet ettim.Allah ömrünü versin yine de o benim herşeyim.
sizlerde durumlar nasıl?

Son düzenleme:
selam kızlar..özlemcim bahsettiğin sorunların hepsini ben de yaşıyorum..eminim diğer tüm arkadaşlar da yaşıyorlardır.muhammed bu sabah baba diye ağlayarak uyandı..iki mesai sonunda görüyor babasını bir sabah bir akşam ve her iki şekilde de bir kaç saat ancak..

offf malesef kızım koluma vuruyor yazmama izin vermiyor..neyse sonra yazarım artık öptüm hepinizi ve minnoşlarınızı..

kadercim Allah yardımcın olsun canım..gerçekten işiniz zor..helin de pelin gibi kafa tutuyor mu sana..ayy muhammed le hergün kapışıyoruz..valla eli de pek ağır..eski depresif halleri kalmadı çok şükür ama yine de yaramaz..araba sevdasına tutuldu bizim oğlan..yastığının altını arabayla dolduruyor..o da yetmiyormuş gibi koca kamyonu kepçeyi de yanına koyup onları seyrederek uykuya dalıyor..bir keresinde uyuyor sandım aldım tam götürüyordum arabayı..anne bıraaak, burda kalsın diye bağırıverdi..)

bir de...anne biz nereee didoooz? diyişine bayılıyorumm..artık oğlum konuşmayı iyice söktü..yorum bile yapıyor..şaşırıyorum bazen yorumlarına..beni bile yönlendirmeye kalkıyor nerdeyse..

merhabalar;
sevcancım anlaşılan sen ben ve özlem kalmışız
bugün okul sonrası toplantımız vardısorun 8. sınıf bir öğrencimizin yaptığı iğrenç ötesi sapıklıklar gerçi müdür yardımcımız bunun ergenlik dönemi erkeklerde normal olduğunun ama bunun okul ortamında yapılmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. Allahım ne oluyor yeni nesile yaa... bir toplanmamız, evlatlarımızı düzgün yetiştirmemiz lazım yoksa sonumuz gerçekten çok vahim..
eve geldim kızım uyuyordu kızıma baktım ve hüngür hüngür ağlamaya başladım Allaha dua ettim "Rabbim ne olur çocuklarımız güzel ahlaklı yetiştirmemize yardım et, suretlerini çok güzel yaratmışsın Rabbim ahlakları da en az suretleri kadar güzel olsun" ((
açıkçası kızımı okula göndermeme düşüncesi bile geçti aklımdan ama bu sorunu çzömez ki.. zorunlu eğitime karşıyım okula gerçekten okumak isteyenler gelsin, diğerleri sadece kurtarabileceğimiz çocukları harcamaktan başka bir şeye yaramıyor.....

özlemcim valla en çok patır patır cevap vermesi yok mu o bizi bazen çok güldürüyor bazen de sıkıştırıyor ne diyeceğimizi şaşırıyoruz :)))
helin 2-3 gündür iyi yani geçen haftaki agresifliği epey azaldı çok şükür ama yine de biraz var tabii ki ... biizim çok şükür öyle bencillik paylaşmama gibi sorunlarımız olmuyor kavgacılık desen o da sadece bizimle oluyor :))
sevcancım demek muhammed arabasız yatmıyor ha :))) ne güzel işte arabasını yanına koy o uyusun bir güzel :)) o da dillenmiş maşaallah ama sen dilllenmeyi kızında gör kızlar tam bir laf ebesi oluyorlar hani derler ya "adamı sulu dereye götürür susuz getirir" diye aynen öyle canım :)
hepiniz çok öpüyorum birazdan eşim kapıyı tıklar beni yine internet başında görmesin :81::81:

günaydınlar herkese..
kadercim senin düşüncelerinin aynısını 10-15 gün önce ben de düşündüm.biraz dışarda işlerim vardı.gençlerin konuşmalarına ve birkaç duruma şahit oldum ve eve gelince kara kara düşündüm.kızımı nasıl bu pislik insanlardan koruyabilirim diye.şu zamandan sonra iyi evlat yetiştirmek gerçekten çok zor.Allah hepimize yardım etsin.

millet nerelerdesiniz?..

selam kızlar öncelikle hepinize iyi pazarlar diliyorum,
kızlar dün helin bizi çıldırttı desem yeridir ne oluyor bu kıza anlamadım 2 haftadır burnumuzdan getiriyor yapacağını yapıyor arkasından ben zıvanadan çıkıp bağırınca başlıyor ağlamaya "beni uzaklara bırakma", "seni çok seviyorum anne" , "özür dilerim, bir daha yapmayacam" diye bacaklarıma sarılıyor. dik durayım diyorum ama özellikle "beni uzaklara bırakma" deyince içim cızlıyor kaç kere söyledim "ben senden vazgeçmem , ben seni sadece okula giderken emine ablana bırakırım başka kimseye bırakmam" diye , kabul ediyor "okula giderken beni emine ablama bırak" diyor kızdığımı anladığı anda yeniden söylüyor sanırım işi kendini acındırmaya bağlıyor cadı

dur durak bilmiyor , istediği her şey anında olsun istiyor, "bir daha yapmayacam" diyor arkamı döner dönmez tekrar başlıyor kızıma ne oldu anlayamıyorum :26: tamam öncesinde de yaramazlıkları vardı ama yaramazlıkları bu kadar yoğun değildi, bir şey söyle sana patır patır cevap veriyor, öncesinde de huysuz ve yaramaz olsa anlayacağım da helin çevremdeki diğer çocuklara göre çok usluydu üstelik bizim ona kızarken söylediğimiz her şeyi bize sıralıyor ( dün bütün günümüz savaş halinde geçti akşama artık bende sabır kalmadı avazım çıktığı kadar bağırıyorum ((
bu sabah ona karşı daha sabırlı davranma kararı aldım ya bakalım nereye kadar?

dünün stresinden midir bilmem ama sabah şiddetli bir baş dönmesiyle uyandım , kalktığımdan beri de bir mide bulantısı ki sormayın nane limon içtim ama o da pek etkili olmadı . bu arada hemen söyleyeyim bebek falan yok adetim :)) bu arada iki aydır bir hafta erken adet oluyorum ki ben bunu yoğun çalışma tempoma bağlıoyurm ya bakalım bir doktora çıkacam da ne zaman bilmiyorum kadın hastalıklarından doktora gitmeye tırsıyorum :18:
pazar pazar kafanızı ağrıttım kızlar ama ne yapacağımı şaşırmış durumdayım .....
Alllahım sen evlat yetiştirme konusunda hepimizin yardımcısı ol ....

slm arkadaşlar..ben de gazipaşadaydım ..hepinizi çok özledim..eşimin kuzeni evlendi..onlar erdi muradına biz de 4 gün annelerde kaldık, sonra evimize döndük..

sevcancım ,

buraları giderek ıssızlaşıyor havalar güzel olsa hadi diyecem millet geziyor tozuyor ama gördüğüm kadarıyla öyle bir durum da yok
sanırım bu sefer müge anlı da durumu kurtaramadı başka hangi yolu denesem ki :26::26:

selam kadercim ve ridacım.artıkk kimseler uğramıyor.sanırım herkes çok meşgul.umarım herkesin keyfi yerndedir.bizde çok şükür bir yaramazlık yok.neyse herkesi öpüyorum

merhaba özlemcim,
sevcan, face 2008 mayıs anneleri adında bir grup kurdu , bizleri de oraya toplamaya çalışıyor :)
ama yine de buranın tadı daha bir farklı geliyor bana ...
genel olarak bir sıkıntı yok ama geçen hafta esranın kızı ikra kolunun üzerine düşmüş ve omuzunda küçük kırıklar varmış kolu bir hafta askıda kalmış ama tedavisi devam ediyor . biz ne kadar dikkat edersek edelim bu küçük yaramazlar yapacaklarını yapıyor.
benim kız bu arada büyümeye fena taktı kız neyi yapmaya kalksa "daha küçüksün büyüyünce yaparsın" diyoruz bu sefer ne olsa "ben büyüyünce ..." diye başlıyor, saçımı boyadım ben de boyayacam dedi, ben de büyüyünce boyarsın dedim, bu sefer de "büyüyünce saçımı boyayacam, pembe renge boyayacam, pembe çok güzel" demeye başladı
çok işimiz var bu kuzularla çoook :))
seni de güzel kuzunu da çok öpüyorum...

kızlaaar tamam facede birbirimizi görüyoruz da burayı da ihmal etmeyelim...
hepinizi kuzularınızla beraber öpüyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…