2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

özlem cim maşallah sarı şekere...
rida cım bende mest oluyorum senin tarzına...senle tanışabilmeyi yakın olabilmeyi isterdim...
hatta şu anda konuşup dertleşebileyi de isterdim...
kızlar ben yine şu aralar kendimi mutsuz hissediyorum...içsel kuruntularım başgösterdi gene:KK43: bazen bazı insanları anlayamıyorum nasıol davranmam gerektiğini şaşırıyorum...hep çalıştığım ortamlarda samimi bir iki arkadaşım dostum olmuştur.. ama burda yeni mekanımda bu duyguyu hissedemiyorum hiç..bazen samimi oluverirken ertesi gün daha mesafeli durabiliyorlar ya da bir durum oluyor karşımdaki insanlardan daha nazik ifadeler beklerken tam tersi bir durumla kalakalıveriyorum...ya açıkçası benim derdim neden anlaşabileceğim bir kişi bile çıkmadı ki şu okulda bu sefer gerçi 10 küsur sayıdayız bu da tabi olumsuz bir durum...:KK59::KK59::KK59:
neyse kızlar ya ben yine garip garip dertler bulup geldim yine size...üf..hepinizi öpüyorum...

kızlar ben geldim:))))) öncelikle nilüferarda aramıza hoş geldin herkes söylemişken bende söyleyeyim beni oğlumda 9 mayıs doğumlu anneler günü mayıs ayının 2 .pazar günü olduğu için denk geliyo canım..seninkide denk gelir tahminimce paylaşımlarının devamını bekliyoruz....
kadercim çok geçiş olsun canım bi salgındır giidyo valla halimiz kötü..alperen ii canım yarın kontrolü var..helin nasıl

selmacım sende yeşillenmişsin nerdesin:))))) ela nasıl

tuğbacım seni görmek çok güzel arada bi uğra ...şaka maka kızını da büyüttün..buğrada kreşe devam ediyomuş biraz rahatsındır,

özlecim okulda bi bayanla konuşurken oda annesini kaybettiği anlattı çarşaflıyış ne zaman çarşaflı biri görsem annem geliyo zannediyorum diyo tesellisi bile öyle zorki..Allah bol sabır versin ...

ridacım gelelim sana ..özleme katılıyorum senin konuşmalarına bayılıyorum..yüz yüze görüşmeyide çok isterdim

canım hoşgeldin..valla iyi ki varsınız dostlar..bazen ben de öyle çok bunalıyorum ki ..sık kullanılanlara eklediğim bu sayfaya direk ulaşıyorum ve son sayfaya hemen içimi döküp bir rahatlıyorum..ohh sizden böyle güzel şeyler duymak da cabası oluyor..

gülhancım alperenin sağlık durumunun düzelmiş olmasına sevindim yarınki kontrolünden de bişey çıkmaz inşallah..sağlıklı günler canım..yarın için kolay gelsin sana..ben her hastane günlerinde çok stresli olurum..çünkü muhammed acayip derecede korkuyor hastane ve doktorlardan..kim korkuttu hastaneyle doktorla bilmiyorum ama inanılmaz dehşete kapılıyor..kontrolune götüremedim allerji durumu olmuştu..geçti diye de üstünde pek durmadım ama gitsek bir de kan testi yaptırsak iyiydi..

özlem cim maşallah sarı şekere...
rida cım bende mest oluyorum senin tarzına...senle tanışabilmeyi yakın olabilmeyi isterdim...
hatta şu anda konuşup dertleşebileyi de isterdim...
kızlar ben yine şu aralar kendimi mutsuz hissediyorum...içsel kuruntularım başgösterdi gene:KK43: bazen bazı insanları anlayamıyorum nasıol davranmam gerektiğini şaşırıyorum...hep çalıştığım ortamlarda samimi bir iki arkadaşım dostum olmuştur.. ama burda yeni mekanımda bu duyguyu hissedemiyorum hiç..bazen samimi oluverirken ertesi gün daha mesafeli durabiliyorlar ya da bir durum oluyor karşımdaki insanlardan daha nazik ifadeler beklerken tam tersi bir durumla kalakalıveriyorum...ya açıkçası benim derdim neden anlaşabileceğim bir kişi bile çıkmadı ki şu okulda bu sefer gerçi 10 küsur sayıdayız bu da tabi olumsuz bir durum...:KK59::KK59::KK59:
neyse kızlar ya ben yine garip garip dertler bulup geldim yine size...üf..hepinizi öpüyorum...

selmacım iyi niyetli cümlelerin için teşekkürler..evet keşke birbirimize yakın olabilsek dertleşebilsek..insan karşısında kendisini samimiyetle dinleyip, insaflı yorumlar yapabilecek birini arıyor.. insanlar yazılarından az çok kendisini ele verir..ben seni çözdüm sanki..içsel kuruntularım diye bahsettiğin duygularını zaman zaman ben de yaşamışımdır..lise yıllarımda mesela..niye insanlar beni anlamıyor, ben niye farklıyım diye sorgular dururdum..ve kendimi hep geriye çeker, samimi iki arkadaşımdan başkasıyla konuşamaz, dertleşemez, sosyal ortamlara giremezdim..sonra anladım ki..sorun benden kaynaklanıyor..kimse beni anlamıyor diye kendimi sosyal iletişime kapatmışım meğerse..üniversite yıllarında çözülmeye başladım..çünkü ordaki insanların hiç biri beni tanımıyordu..kendime güvenmem gerektiğini ve daha fazla sosyalleşmem gerektiğini anladım..insanlarla arama çektiğim kalın çizgileri yumuşattım ilk önce..sert bakışlarımı yumuşattım..şu kişiler benimle neden konuşmuyor, neden bana bu şekilde davrandılar.. diyen içimdeki sesi hiç kaale almadım..beni sevenler çevremde halka oluşturmaya başlamıştı çoktan..onlarla aramda oluşan mesafenin 'benim onlara olan uzaklığım' olduğunu anlamam uzun sürmedi..yanımda olmasını istediklerim yanımdaydı gerisi ise teferruattı..

canım kızım uyandı ona bir bakayım devam edicem inşallah..

selmacım hani diyorsun ya..kimi zaman yakınlaşıp kimi zaman kendilerini çekiyorlar diye..(yanlış yorumlamadıysam eğer) bu gerçekten onların sorunu..sonuçta sen okula ve personele yabancısın...yeni girdiğin bir ortamda, öncekilerin sana yakınlık göstermesi gerekirdi..bizlerde zaten bizimle ilk iletişime geçen kişiyle hep daha iyi diyaloglar kurarız..bu hep böyledir..
kimbilir belki onlar da senden çekiniyorlardır.. hiç empati kurmayı denedin mi selmacım?..gözüne kestirdiğin, kendine yakın bir kişilik yok mu?

aslında söylenmesi gereken çok şey var ama ben ukalalık yapmak istemiyorum..gerçi senin her düşünce ve görüşe hatta eleştiriye bile açık biri olduğunu biliyorum.
her insan bir olmuyor canım yaa..kimi kendisi hakkında ketum davranırken, kimi içi dışı bir denilecek kadar şeffaf olabiliyor...kimi sinsi..kimi açık ama kötü niyetli oluyor..insanları anlamak gerçekten zor be arkadaşım..o nedenle şu an insanları sadece uzaktan gözlemle..ama çok uzaktan değil tabi..ortak ilgi alanlarınızın olduğu kimselerle sohbetler yap..evde hazırladığın kek, kurabiye vb..şeyleri insanlara ikram ederek bir paylaşım alanı oluştur..insanları analiz etmeye çalış..sen daha iyi bilirsin aslında..

ben yazdıklarından sıkıldığını anlıyorum iş ortamında..acizane yazdım ama seni en iyi sen tanımlaya bilirsin..inşallah arkadaşlarınla arandaki diyaloglar güzel bir yol bulur..dostluğa doğru.. öpüyorum canım seni...elacığımı da öp yerime...küçük prensesimiz de iyidir inşallah bu arada..

merhabalar,
pazartesi perişan bir halde okula gittim tabi doğal olarak okulda daha da kötüleştim akşam acile gittik 3 günlük rapor verdi gerçi rapor o günden başladığı için 2 gün ama olsun böylesi daha iyi oldu 2 günde kendime geldim . helin hanım sürekli tepemde ve benimle sarmaş dolaş olduğu için o da hasta oldu pazartesiden beri ateşi bir iniyor bir çıkıyor, burnu da akıyor. hapşuruyor arkasından eğer "çok yaşa" demediysem "çok yaşa de anne" diye bağırıyor :))
özlemcim bu arada kızın çok şeker maşaallah :nazar: tam sarı şeker :nazar: benim kız saç özürlü olunca uzun saçlı kızlara ayrı bir zaafım var :)
selmacım , sevcanın dediklerine katılıyorum bunun yanısıra biraz zaman ver kendine de karşı tarafa da .. burdaki okulum oldukça kalabalık, teneffüsler neşeli geçiyor ama aradığım bu değil oturup samimi olarak konuşabileceğim bir arkadaş arıyorum onu da okulda bulamıyorum açıkçası sürekli yer değiştirmekten dolayı tam bir yerlere alışmışken tam da güzel dostluklar yakalamışken yeniden ayrılmak insanlara yakın olmamı frenliyor sanki :KK43:( ama kendi içimde yaşadığım tüm frenlemelere rağmen okul dışından başka bir samimi arkadaşım oldu çok çabuk kaynaştık . kendisi de öğretmen dolayısıyla birbirimizi çok fazla göremiyoruz ama buluştuğumuz zaman çok güzel sohbet ediyoruz, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile :)
hepinizi çok öpüyorum kızlar , kendinize iyi bakın hoşçakalın

Son düzenleme:
merhabalar,
pazartesi perişan bir halde okula gittim tabi doğal olarak okulda daha da kötüleştim akşam acile gittik 3 günlük rapor verdi gerçi rapor o günden başladığı için 2 gün ama olsun böylesi daha iyi oldu 2 günde kendime geldim . helin hanım sürekli tepemde ve benimle sarmaş dolaş olduğu için o da hasta oldu pazartesiden beri ateşi bir iniyor bir çıkıyor, burnu da akıyor. hapşuruyor arkasından eğer "çok yaşa" demediysem "çok yaşa de anne" diye bağırıyor :))
özlemcim bu arada kızın çok şeker maşaallah :nazar: tam sarı şeker :nazar: benim kız saç özürlü olunca uzun saçlı kızlara ayrı bir zaafım var :)
selmacım , sevcanın dediklerine katılıyorum bunun yanısıra biraz zaman ver kendine de karşı tarafa da .. burdaki okulum oldukça kalabalık, teneffüsler neşeli geçiyor ama aradığım bu değil oturup samimi olarak konuşabileceğim bir arkadaş arıyorum onu da okulda bulamıyorum açıkçası sürekli yer değiştirmekten dolayı tam bir yerlere alışmışken tam da güzel dostluklar yakalamışken yeniden ayrılmak insanlara yakın olmamı frenliyor sanki :KK43:( ama kendi içimde yaşadığım tüm frenlemelere rağmen okul dışından başka bir samimi arkadaşım oldu çok çabuk kaynaştık . kendisi de öğretmen dolayısıyla birbirimizi çok fazla göremiyoruz ama buluştuğumuz zaman çok güzel sohbet ediyoruz, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile :)
hepinizi çok öpüyorum kızlar , kendinize iyi bakın hoşçakalın

kadercim geçmişler olsun canım ya bir türlü düzelemedin, kendine iyi bakmıyorsun demek ki..kalkar kalkmaz çoraplarını giyin, üzerine hemen yelek türü bişeyler al..ayağından terliğini çıkarma..dışarı çıkarken biraz sıkı giyin bak bunlar benim annemin bana tavsiyeleri..ama ben de sana ciddi ciddi bu nasihatları veriyor um haberin olsun..yazık sana da kızına da ..yavru kuşum da hastalanmış bak..yerim ben onu yaaa..çok yaşasın benim küçük meleğim..hapşuruyor demek...ah gülüm benim..ikinizi de geçmiş olsun canım..ne kadar dikkat etsek de bir şekilde hastalanıyoruz..Allah şifa versin canlarım hastalanan tüm arkadaşlarıma..

bu arada dertleşebileceğin bir arkadaş edinmişsin..ne güzel..Allah selmaya da tez zamanda güzel insanlarla karşılaşmayı nasip etsin..amin..aslında hepimizin buna ihtiyacı var..benim teyzemden başka kimsem yoktu iş arkadaşlarımla artık görüşemiyorum..annemler geldi işte bir hafta olmadı henüz ama çok şükür burdalar..onların varlığı çok şeye değer katıyor..insan gurbette olunca samimi içten temiz bir dost arıyor..Allah bulmayı nasip etsin..

ridacım aşağıda gördüm seni merhabalar

buda beni yeni nikim arkadaşlar beni tanıdınız değil mi

kadercim geçmişler olsun canım ya bir türlü düzelemedin, kendine iyi bakmıyorsun demek ki..kalkar kalkmaz çoraplarını giyin, üzerine hemen yelek türü bişeyler al..ayağından terliğini çıkarma..dışarı çıkarken biraz sıkı giyin bak bunlar benim annemin bana tavsiyeleri..ama ben de sana ciddi ciddi bu nasihatları veriyor um haberin olsun..yazık sana da kızına da ..yavru kuşum da hastalanmış bak..yerim ben onu yaaa..çok yaşasın benim küçük meleğim..hapşuruyor demek...ah gülüm benim..ikinizi de geçmiş olsun canım..ne kadar dikkat etsek de bir şekilde hastalanıyoruz..Allah şifa versin canlarım hastalanan tüm arkadaşlarıma..

bu arada dertleşebileceğin bir arkadaş edinmişsin..ne güzel..Allah selmaya da tez zamanda güzel insanlarla karşılaşmayı nasip etsin..amin..aslında hepimizin buna ihtiyacı var..benim teyzemden başka kimsem yoktu iş arkadaşlarımla artık görüşemiyorum..annemler geldi işte bir hafta olmadı henüz ama çok şükür burdalar..onların varlığı çok şeye değer katıyor..insan gurbette olunca samimi içten temiz bir dost arıyor..Allah bulmayı nasip etsin..
sevcancım ben zaten yazdıklarını yapıyorum da ben asıl şifayı geçen salı günü bahçe nöbetinde kaptım :KK43: hava oldukça soğuktu ve ben başıma şapka almayı unuttum .. gerçi sadece 1 teneffüs böyle nöbet tuttum ertesi teneffüs eşim sağolsun yün şalımı getirdi ama ben alacağım soğuğu aldım zaten, bir de üstüne akşam evde elektrikli şofbenin ısıtmadığı (daha doğrusu benim yanlış kullanımımdan dolayı) buz gibi suyla duş al ooohhh oldu mu sana hastalığımın tuzu biberi :KK43:(
heline gelince o biraz kendi kaşındı ben hastayken sürekli kucağıma geldi o da yetmezmiş gibi sürekli öpmeye çalışıyordu :KK54: ben öksürdükçe gelip bir de dudaklarımdan öpmeye çalışıyordu :) bir de inadına gibi bana sarılıp uyuyordu.. aramızdaki samimiyet bu kadar artarsa olacağı buydu:)) bir de "ben doktorum şimdi seni iyileştirecem" deyip ıslak mendili alnıma dayıyordu :KK52: ama yine de maşallah benim 5 günde atlatamadığımı o 3 günde atlattı bugün çok daha iyi . çok şükür ateşi de, hapşırması , burun akıntısı da yok denecek kadar azaldı ...
kendinize de kuzularınıza da iyi bakın sağlık gibisi yokmuş bir kere daha anladım :)

ridacım aşağıda gördüm seni merhabalar

buda beni yeni nikim arkadaşlar beni tanıdınız değil mi

yok canım tanıdım da tanımamazlıktan geldim :) Allah iyiliğini versin , tanımaz mıyız canım... adın değişmiş ama profil resmin ve çizelgen aynı :))) onu da değiştirseydin belki tanımazdık :)

Son düzenleme:
kadercim çok geçmiş olsun sana ve kuzucuğuna.bak o atlatmış bile.ne de olsa yaşlanıyoruz normal daha geç atlatmamız.ah o bahçe nöbetleri benim de sinüzitimi artırdı

selmacım hani diyorsun ya..kimi zaman yakınlaşıp kimi zaman kendilerini çekiyorlar diye..(yanlış yorumlamadıysam eğer) bu gerçekten onların sorunu..sonuçta sen okula ve personele yabancısın...yeni girdiğin bir ortamda, öncekilerin sana yakınlık göstermesi gerekirdi..bizlerde zaten bizimle ilk iletişime geçen kişiyle hep daha iyi diyaloglar kurarız..bu hep böyledir..
kimbilir belki onlar da senden çekiniyorlardır.. hiç empati kurmayı denedin mi selmacım?..gözüne kestirdiğin, kendine yakın bir kişilik yok mu?

aslında söylenmesi gereken çok şey var ama ben ukalalık yapmak istemiyorum..gerçi senin her düşünce ve görüşe hatta eleştiriye bile açık biri olduğunu biliyorum.
her insan bir olmuyor canım yaa..kimi kendisi hakkında ketum davranırken, kimi içi dışı bir denilecek kadar şeffaf olabiliyor...kimi sinsi..kimi açık ama kötü niyetli oluyor..insanları anlamak gerçekten zor be arkadaşım..o nedenle şu an insanları sadece uzaktan gözlemle..ama çok uzaktan değil tabi..ortak ilgi alanlarınızın olduğu kimselerle sohbetler yap..evde hazırladığın kek, kurabiye vb..şeyleri insanlara ikram ederek bir paylaşım alanı oluştur..insanları analiz etmeye çalış..sen daha iyi bilirsin aslında..

ben yazdıklarından sıkıldığını anlıyorum iş ortamında..acizane yazdım ama seni en iyi sen tanımlaya bilirsin..inşallah arkadaşlarınla arandaki diyaloglar güzel bir yol bulur..dostluğa doğru.. öpüyorum canım seni...elacığımı da öp yerime...küçük prensesimiz de iyidir inşallah bu arada..

canım benim için bu kadar uzun yazmışsın çok teşekkür ederim...
o dediğin dönemlerden geçtik tabi..şimdi bu durum o duruma benzemiyor...normalde çevre sorunu hiç yaşamadım her ortamda her fikirde arkadaşlarım oldu halen görüşürüm değer verdiklerimle kopmadım bu anlamda özveriliyim oldukça...ama burda çok farklı ya nasıl desem aslında hiç takmam bu tarz durumları insanları...bazen gereksizce dert edeceğim tutuveriyor..ya da ima gibi bu densz durumlarına boşveremeyeceğim tutuveriyor...balık burcu hassaslığı var bende maalesef işte....

esracım seni tanıdık tabiki bitanem seni nasıl tanımayız..sen bizim ikramızın annesisin...anne, baba ve ikra..

kadercim, tekrar geçmiş olsun canımmm..helinciğimi de öp yerime...

selmacım sen balık burcu musun? benim kızım da balık..erkek kardeşimin doğumumda beni aradığında söylediği şey"..ayy şimdi bu kız balık mı oldu?" evet dedim"..çok duygusal oluyoruz yaa" dedi.."olmasa iyiydi" dedi..baya bi güldüm tepkisine..az kaldı yaşına girmeye ama acayip nazlı bir kızım var..

o nedenle hassasiyetini anlayabiliyorum..beni de insanların imalı konuşmaları çok üzer..

arkadaşlar herkese merhaba...
umarım herkesin keyfi ve sağlık durumu gayet iyidir..hepinizi öpüyorum.
saat 13:30 da Özel bir hastanede iş görüşmem var..hepinizden dua bekliyorum..sağlıcakla kalın..

saol ridacım :KK70:

inşallah iş görüşmen güzel geçer bu güzel günde rabbim yardımcınolsun bide emrak ediyorum ridacım işe başladığında annen mi bakıcak çocuklara memlekete gitmişti geldimi ordan

herkese hayırlısı cumalar arkadaşlar

saol ridacım :KK70:

inşallah iş görüşmen güzel geçer bu güzel günde rabbim yardımcınolsun bide emrak ediyorum ridacım işe başladığında annen mi bakıcak çocuklara memlekete gitmişti geldimi ordan

herkese hayırlısı cumalar arkadaşlar

hayırlı cumalar herkese ....

esracım iş görüşmem çok olumlu geçti..sanırım hastanenin halkla ilişkileri artık benim..diye düşünüyorum..hayırlısı bakalım..eğer çalışmaya başlarsam annem bakacak teyzemle..annem memleketten döndü bir hafta önce..insan hayatı dönem dönem değişiyor..bakalım bundan sonra neler olcak..dualarınızı bekliyorum..önümüzdeki günlerde belli olur..hayırlısıyla..

ridacım inşallah hayırlısıyla olur işin.inan çok sevindim.Rabbim yardımcı olsun

kadercim çok geçmiş olsun sana ve kuzucuğuna.bak o atlatmış bile.ne de olsa yaşlanıyoruz normal daha geç atlatmamız.ah o bahçe nöbetleri benim de sinüzitimi artırdı

teşekkür ederim özlemcim ama bizim meslekte bu nöbetler özellikle de bahçe nöbetleri olduğu sürece biz daha çooook hastalanırız :KK43:(

canım benim için bu kadar uzun yazmışsın çok teşekkür ederim...
o dediğin dönemlerden geçtik tabi..şimdi bu durum o duruma benzemiyor...normalde çevre sorunu hiç yaşamadım her ortamda her fikirde arkadaşlarım oldu halen görüşürüm değer verdiklerimle kopmadım bu anlamda özveriliyim oldukça...ama burda çok farklı ya nasıl desem aslında hiç takmam bu tarz durumları insanları...bazen gereksizce dert edeceğim tutuveriyor..ya da ima gibi bu densz durumlarına boşveremeyeceğim tutuveriyor...balık burcu hassaslığı var bende maalesef işte....

canım benim ben de senin gibiyim benzer sıkıntıları ben de burda yaşıyorum okulumuz oldukça kalabalık ve arkadaşlık ilişkileri epey oturmuş bu da doğal olarak okulda kendime samimi bir arkadaş ortamı bulmak çok zor .. ima meselesine gelince işin kötü yanı "asker eşi, doktor eşi, savcı eşi vb. " adımız çıkmış dokuza inmez sekize, zamanında yapılmış uygulamaların genelleştirilmesi ve bunun sonucunda tuhaf yorumlar, tuhaf imalar, şaka yollu laf çarpıtmalar.... önceleri bir şey demiyordum ama zoruma gidiyordu bu genellemeler ancak şimdi daha az umursuyorum ve yeri geldiğinde cevabımı veriyorum. aslında yapmamız gereken bu tip insanları dert etmemek, yeri geldiğinde onlar nasıl karşılarındakini umursamaz davranıyorsa biz de aynı şekilde umursamaz davranıp onları takmamak...tamam bu biraz da yapı meselesi ama yine de bazen kötü olmak iyidir :KK53:

Son düzenleme:
X