2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

hmmm ben de senin telefon numaranı istiyorum ..ararız kızımızın sesini duyarız, geçmiş olsun dileriz..bu vesileyle de..
valla ben aslında hepinizin tlf numaralarını istiyorum bilesiniz..tabi ben güven sağladığımıza inanıyorum..hepinize msj atarım numaramı..

bu arada canım gerçekten insan kendisiyle ilgili şeylerde doğum evlilik gibi olaylarda baş rol kendisi olduğu halde pek inanamıyor..başkasının hayatındaki olayları seyreder gibi geliyor..ben de aynı duyguları yaşadım..kızınla evinize geldikten sonra bile insan ilk şoku atamıyor..ama bir haftada sanki o hep sizinleymiş gibi geliyor..
bak ne anlatayacağım..
kızım tam bir haftalıkken kontrole götürdük..yenidoğan sarılığı çıktı..doktorumuz "bırakın bugün hastanede kalsın..ışık verelim..yarın öğleden sonra değerlendiririz durumu.."dedi..kulaklarıma inanamadım..kızımı bırakıp gitmek mi..bırakmam dedim..ağlamaya başladım..o bensiz olabilir mi dedim..ben de kalayım dedim..yatak yokmuş..zaten özel hastaneydi....saat gece 12ye kadar hastanede kızıma süt biriktirdim..ara ara emzirdim..gözü kapalı..o ışık altında çıplak yatıyordu..nasıl duygulanmıştım anlatamam..eve geldik muhammed ayaktaydı bizi bekliyordu..beresi kalmış kızımın anneannesinde..kokluyormuş öpüyormuş ebu ebu diye..annemleri bile ağlatmış bizim ufaklık..
neyse, ertesi gün sabah erken saatte hastanenin yolunu tuttuk..öğlene kadar bekledik hastanede..öğlen kanına bakıldı..ve taburcu ettiler kızımı..

o artık bizim..canımız kanımız..evladımız..o minicik yürek ellerimizde büyüyor..öyle bir sahiplik duygusu yerleşiyor ki içimize..herşeyden sakınıyoruz evlatlarımızı..Rabbim tüm anneleri ve evlatlarını bağışlasın korusun..Ada gibi hasta olan tüm çocuklara da Rabbim şifalar nasip etsin, ailelerin de sabrını bol versin..amin.

Son düzenleme:
kızlar burayı boş görmemek beni çok mutlu etti...demin baktım cvp yazamadım..aceleden ne yazacağımıda bilmiyorum ..tuğbacım herdaim msj bekliyorum ..istanbulda oturuyorsun aslında hastaneyede gelmek isterdim ama götüren bi eşim olsaydı kendimde gelemem 2 çocukla..Allah yardımcın olsun canım ..tuhaflık konusun agelince ben muharrem küçükken kucağıma birini alsam bi tuhaf oluyodum..ben ikinic bi çocuğa bakamam diyodum teyzemde doğduktan sonra bütün düşüncelerin değişir demişti gerçekten de öyle oluyo ..selmacım evine varmışsın. tozu sorma hergün silsen yeri var..bigün buradan ela çok yemek yiyo diceksin:)))önünden alıcaksın..üzme canım kendini benimkilerde dört dörtlük beslenemiyolar..şimdi bide yaz dondurmaydı şekerdi öğün atlıyolar

normal doğumu çok istiyorsun Allah gönlüne göre versin inşallah..iftar saati geli ben oturuyorum hoca ezan okuyacak nerdeyse:)))öptüm hepinizi

canımya gerçekten bişey olunca insan bu benim diye düşünüyor demkki. ay bendede neoldu bak. buğrada okadar sancı çektim doğum odasından sezeryana alındım ameliyattan çıktığımda ilk nasıl güzelmi diye sormuştum. neyse odama alındım resimlerimden bilirsin ben baya esmerim buğra bi geldi bembeyaz şiş olduğu içinde pörtlek gözlü bişey. şok oldum görünce. dedim bu benim değil galiba. kaynanamda bide kendisi için bana benziyor bu dedi. ben 1 gün çoçuğu hiç sevemedim. okadar acı çektim niye bana benzemedi diye. hep esmer kara kaş kara göz bişey bekliyordum ben. baba kara kaş kara göz ben esmer olunca. ertesi gün akşam taburcu olacağımız zaman hemşireye bişey sorarken daha önemli bi sorun var dr unuz gelicek deyince bende bet benz atmış eşim diyor. kanında iltihap çıkmıştı doğumda zorlandığı için çok önemli bişey değilmişte 2 gün iğne vurulunca geçmişti. ama duyunca tabi kötü oldum. ozamandan sonra oğluşumu benimsedim. ama yinede beyaz olmasının şokunu uzun süre atlatamadım kim görse kimliğini yanında taşı kaçırdın zannederler diye dalga geçip durdular-tatlicadiarzu-
canım sağolasın gelebilmeyi düşünmen bile yeter.
normal doğumu çok istiyorsun Allah gönlüne göre versin inşallah..iftar saati geli ben oturuyorum hoca ezan okuyacak nerdeyse:)))öptüm hepinizi
birazdan burdada okunucak bende kaçtım. herkeze hayırlı iftarlar....

evet yaa keşke prensesi görmeye gelebilseydik, kader ben selma gülhan gizem özlem..nasıl şaşırırdın dimi..kapı çaldı geliyorum

tuğbacım, böyle bi şansımız olabilseydi..ne güzel olurdu..

ridacığım gizemciğim siz bilirsinizde diğer arkadaşlar bilirmi bilmiyorum casser nikinde bi arkadaşımız vardı eskilerden. bana özelden mesaj atmış demin okudum. oda hamileymiş 5.5 aylıkalkisalkisalkis heralde yazışmalarımızdan benim ssvd yapacağımı öğrenmiş. ve kendisininde yapmak istediğini ve bilgilendirmemi istediğini yazmış.
kimbilir haber alamadığımız kaç kişi doğum yaptı yada hamiledir şimdi keşke en azından bi haberdar etseler bizi ne güzel olurdu. hele bu canan geçenlerde yazdım msn den cevapta vermedi bi yakalasam onu sorucam hesabını onaklava:

iyi geceler kızlar naber nasılsınız.
öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim arda nın gözü geçti sayılar yarın kontrolü var bakalım dr ne diyecek
tuğba ay çok az kaldı inş muradına erip normal doğurusun bu kadar bekledin inş güzel haberleini bekliyoruz yarın kontrolden sonra mutlaka yaz olurmu.ridanın dediği gibi keşke bizde gelebilsek ziyarete:).burada tabiki casseri hatırladım bizi takip ediyorsa katılmasını isteriz tabiki aslında çok kalabalık bir gruptuk ama çok dağıldık
kader ve selma evinize dönmüşünüz selma evi temizlemek işkence tatilden sonra kolay gelsin keşke bir temizlikçi bulsan yorulmazsın bari
bende haftaya salı dönüyorum eve şimdiiden evi temizlettim temizlikçim bugün bizdeydi bide gittiğim gün gitcek böylelikle işim bitmiş olacak.ilk defa böyle yaptım.bundan önce önce gider sonra temizletirdim bu sene aklım başıma geldi valla zaten valiz boşaltmak yerleşmek çok zaman alıyor ve bende hemen ertesi işe başlıyorum.yoğun geçeçek döndüğümde yani,
selma ben hala diyarbakırdayım merkezdeyim son 3.5 yıldır ondan önce bir ilçeye 1.5 yıl gidiş geliş yaptım çok zorlandım.gelirsen beklerim menun olurum yakınsında
kader canım senin işin daha da zor allah yardımcın olsun
gülhancım sen napıyosun çoçuklar nasıl
rida muhahmed napıyo yaramazlıklarını anlatmıyosun

merhba şekertas nasılsın görünmüyosun.neler yapıyosun ebbeişin nasıl büyüdümü neler yapıyor hala diyabakırdamısın

tuğbacım bende biliyorum casseri hatta bigün buraya da yazmıştı plansız bi hamilelik yaşıyorum diye..geçenlerde tesadüfen meryemtaze vardı onu gördüm tıcker vardı ekim annelrine yazıyodu sanırım oda hamile..gizemcim eşim sofraya oturdu sana cvp yazamıyorum..görüşürüz

merhaba kızlar
evi biraz toparladım..gizem cim ben zaten ayda 2 sefer alıyorum kadın:) 15 gün önce eşim vardı ya evde bakıcım da arada gelip< işlerini yapıyordu neyseki ev çok toz olmmaış..ben sadece kıyafetleri yıkayıp ütüleyip kaldırdım:) kızlar iç çamaşırlarınızı nereye koyuyorsunuz çekmecelerinizi yetirebiliyor musunuz...ela ya dolap felan almadım ya benim <çekmecelerimizn bir kısmı ona ait...eşya koyacak yer bulamıyorum koçtaşta nasıl desem kutu gibi hurç gibi bişeyler var onlardan alıcam çamaşırlar için dolabın altına koyarım...sizin fikriniz var mı onlardan?

ela ciddi anlamda yemior burası çok sıcak yumurta yaptım bekliyor jhalen yiyecek die.ç-ukulata açtım onu bile yemiyor su içior durmadann..
, tuğba cım bende seni merakla bekliyorum...casser de sezeryana çok karşıydı öyle hatırlıyorum... inşallah ikinizde normalle halladersiniz..
bu 2.yi yapanlara halen hayranım bu arada eşimde istiyor 2.yi ciddi ciddi...ama ben istemiyorum korkuyorum...
rida cım cidden görüşsek ne güzl olurdu...belki ilerde çocuklar büyüyünce 2008 mayıs anneleri olarak tatile çıkarız nasıl olur?

gitmeden temizletmen çok iyi olmuş ya ne güzel pırıl pırıl temiz eve gideceksin. geriye yerleşmek kalıcak oda yavaş yavaş yaparsın. arda yardım eder sanadelikafadulden

bugün kontrole gitmicem vazgeçtim benim dr yokmuş muayenehanede perşembe olucakmış. bende zaten bekleyeyim diyorum ama olmazsa perşembe bi gözükürüm. bizde hala tık yok :ecrin_bebek:

merhba şekertas nasılsın görünmüyosun.neler yapıyosun ebbeişin nasıl büyüdümü neler yapıyor hala diyabakırdamısın
canım rüyamı gördün gece gece hani şekertaşın yazısı felan yok:sm_confused:

ismi listemizde vardı ama ben pek paylaşımlarına rastgelmemiştim galiba meryemtaze nin. ben buğrişin doğumuna 2-3 ay kala filan katılmıştım aralarına. bi katıldım bidaha çıkamadım daimi üyesi oldum mayıs annelerininhihoyyyt

oh oh sende işini hemen halletmişsin. eleyada kafayı takma fazla hem hava değişimi hemde sıcaklardan olabilir bikaç gün geçsin alışır düzelir heralde. onun içinde kolaydeğil kalabalıktan kaldı yanlız başına.
belki yakında senin haberin de gelir elaya kardeş geliyor diye. şuan hamile kalsan ela gibi kışa gelicek hamileliğin rahat olur günler kısa çabuk geçer. hem elacığı yanlız bırakma annesi yap bi arkadaş ona yaaaaa:ecrin_bebek: (gaza getireyim senigamyoncuiremsu)

merhabalar herkese.tatilden döndükten sonra imkan varsa evi temizletmek en iyisi.hem kendin için hem de ihtiyacı olan insanlara iş imkanı .ben de ayda iki kere almayı tercih ediyorum.şu an benim de bakıcı sorunum var.kütahyada bakıcımızdan çok memnundum.şimdi bir sürü kişiyle görüşüyorum ama gözüm tutmuyor.aslında kreşe göndermek istiyorum ama ben7:30 da eşim 7:00 de evden çıkacak.servisler en erken 8 de alıyor. napıcam bilmiyorum.herkese iyi günler

tuğbacım, casser arkadaşımız mayıs ayında bana da mesaj göndermişti..hamileliğinden haberim var..ilki sezaryen olduğundan yeni bir ameliyattan korktuğunu belirtmişti..spinal anesteziyle doğum yaptığımı bildiğini ve bu konuda yaşadıklarımla ilgili bilgi istediğini belirtmişti..ben de konuyla ilgili kendisiyle deneyimlerimi paylaşmıştım..canım..yaa demek ki hala araştırmaya devam ediyor..inşallah onun doğumu da hayırlısıyla ssvd olarak gerçekleşir..vallahi seninle bu konuda daha önce paylaşımlarımız olsaydı ben de düşünürdüm sanırım..ama korku var bende..pek cesaretli değildim açıkçası..düşüncesinden bile korkuyorum..belki sen de bana destek olurdun..yapabilirdim..neyse hayırlısı böyleymiş demek ki benim için..

casser arkadaşımızın da Rabbim hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin..

slm canımm..senin de dönüşüne az kalmış..güle güle git evine, yuvana..kavuş hayırlısıyla..
ev temizliği konusunda..anahtarını teslim edeceğin güvendiğin insanların olması senin için büyük avantaj..
ve insanın yaşadıklarından kendisi için pay çıkarması güzel bişey..hem zamanın verimli kullanılmasını sağlar hem bu deneyimler insanı geleceğe hazırlar..ve rahatlatır..güzel bir planlama doğrusu..:))
bu arada bizim velet tam gaz yaramazlıklarına devam ediyor..ama yazmaya fırsatım olmuyor..2. bebek düşünen arkadaşları da muhammed gibi bir örnekle korkutmamakta yarar var sanırım:)

selmacım kolay gelsin canım..bu çekmeceler konusunda ben de muzdaribim..muhammedin yatağının dolabı ve çekmecesi var..ancak kızıma henüz yatak ve dolap alamadım..beşikle idare ediyoruz..bu nedenle kızımın çamaşırlarını kendi gardrobumuzun tuvalet masasının ve komidinin çekmecelerini kullanıyorum çocuk iki tane olunca ve maddi anlamda bazı şeyleri kısmak zorunda olduğumuzdan beklemeye aldık..benim şu iş olayı ne zaman sonuçlanacak çok merak ediyoırum..yargıtayda dosya ve adli tatil girdi..bir yılı bulmaz inşallah..yoksa işsizlik gerçekten zor..kızımı biraz büyütünce annem de gelirse çalışmaya niyetim var..Allah kimseyi gördüğün geri bırakmasın der atalarımız ya gerçekten doğru...imtihanımız bu olsun da Allah başka keder vermesin..

kızlaaaaarrr BEN DOĞUMA GİDİYORUM.......:lepi:

demeyi çok isterdim ama malesef hala tık yokkafamçokkarıştı haber vereyim dedim sağ salim bekliyoruz kızımla. annemde beklemekten sıkıldı doğuma giderken haber ver gelirim dedi gitti. kadında hapis oldu yanımda sıkıntıdan patladı. iş yok güç yok buğra yok ev dağılmıyor bile akşama kadar yatıyoruz ikimiz. bende şimdi dışarı çıkıcam gezeyim kapı kapı pazar var bugün pazarı dolaşayım vakit geçsin bari napim:sm_confused:

özlemcim keşke herkes çevresindeki yardıma muhtaç olan insanlar için elinden geleni yapsa maddi ve manevi..bazı sorunlar çözülmüş olur..özellikle şu mübarek günlerde..hayır işlendiği için de bereketi artar kazanılan herşeyin..manevi bir dinginlik oluşur..

canım bakıcı konusunda inşallah aradığın insanı RABBİM karşına çıkarır çok geçmeden..kreş konusunda kapı komşun filan olsa samimi.. çocuğu bıraksan onlar bindirseler servise..iyi olurdu...hayırlısı artık..

tuğbacım valla kalbim küt küt atmaya başladı..sen çarşı pazar diyorsun..Allah korusun karnına biri çarpar filan ben çok korkarım öyle kalabalık ortamlardan uzak dur yaaa...(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…