2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

teşekkürler canım..Allah razı olsun..kızım da çok hasta..öksürüyor..burnu akıyor..şimdi ağlıyor çıkmak zorundayım öptüm hepiinizi

kadercim ridanın dediği gibi evlnince anlarda iş işten geçer..benim kız kardeşide 11 yaşında hergün eşimle onun yüzünden kavgalıyız kızkardeşiim olsun diye özellikle istedim çok özeniyordum arkadaş gibi olanlara şuanki huylarıyla aman diyorum iyiki yaş farkımız az değil şu durumda bile çok kıskanıyo beni anneme bişey aldırmıyo annem çocuklara para verse ilgi gösterse burnundan getiriyo ..her gelse zarar veriyo..büyüyünce düzelir diyoruz ama can çıkmayınca huy çıkmazmış....
ridacım orucunu Allah kabul etsin canım eltimlerde tuttu ben tutamadım( üşütmüşsün ayrıca geçmiş olsun kızınla sana çocuklar olunca insan yan gelip yatamıyoda askşam geç yatıyorum sabah 6 da kaldırıyolar o yer senin bu yer benim olduğum yere sızıyorum saat 10 kadar ama kırıln dökülen bağıran gelde uyu şimdiş kahvaltı hazırlıcam eşim beni burda görmesin öptüm hepinizi

dün eşim biraz sıkıntılıydı..bana iş arıyor garibim..birkaç yere haber verdim cevap bekliyorum..dedi..ben de özel şirkette çalışmanın zorluğundan bahsettim..çocuklar var dedim..birbirimizin yüzünü bile göremeyiz çoğu zaman filan dedim.."desene ben çalışmak istemiyorum"diye dedi....ben çok mu istiyorum senin çalışmanı" dedi sustu o kadar üzüldüm ki anlatamam..

kızlar bugün sabah nette biraz iş ilanlarına baktım..burda özel bir hastane var (benim doğum yaptığım hastane) tecrübeli halkla ilişkiler müdürü alınacak diye ilanı vermişler..eşime söyledim..eşimin de çalıştığı TV'nin düzenlediği piknik vardı bugün..hasta olduğumuz için gitmeyi planlamıyordum..'şimdi pikniğe gitmek şart oldu' dedi..TV'nin müdürü Gaye hanım -beni ve eşimi çok sever-..hastanene sahipleriyle de arası çok iyi....Bugün Dim Çayına yemeğe gittik öğlen..Gaye hanımlarla birlikte oturduk..durumu anlattık..Gaye hanım hemen hastaneyi aradı ve benden bahsetti..belediyede 5 yıl halkla ilişkiler müdürlüğü yaptığımı söyledi.. türbanlı dedi..ama belediyede çalışırken açıyordu dedi..bu söz beni biraz üzdü..aslında artık açmayı düşünmüyordum..özel hayatı bizi ilgilendirmez, burda açarsa sorun değil dediler ve mülakata çağırdılar..

kızlar pazartesi günü iş görüşmesine gidiyorum.. bana dua edin..hakkımda hayırlısıysa olsun..ne yapalımmmm..hayat devam ediyor..başımı açıp kapatmak çok zor aslında..ne tam kapalıyım ne de tam açık..iki arada bir derede..bilemiyorum ne olacak..tek duam Rabbim hakkımda hayırlı olanı versin bana..Alanya gibi bir yerde emlak bürosunda bile çalışıyorsan başını açmak zorundasın..%90 ı müslüman ve laik bir ülkede..bu yapılanlara akıl sır erdiremiyorum.. din ve vicdan özgürlüğünden, insan haklarından bahsedilir ama uygulamaya gelince siyasi bir malzeme gibi kullanılır başörtüsü..yazık ne diyeyimmm

gülhancım..ALLAH herkesin müşküllerini halleder inşallah..ayrıca duan için teşekkürler canım..
yahu bu kardeşlere neler oluyor böyle..benim eşim tek erkek çocuk 6 tane kızkardeşi var..hepsi birbiriyle kavgalı ve hiç birisi birbiriyle görüşmez..Ahmet bazen der..akrabayla görüşmemenin günah olduğunu bilmesem hiç birisini aramam, mesafe koyarım der..haksız da sayılmaz..en büyük iki ablası ev aldık daha evimizi görmedi 1,5 yıl oldu..üstelik 5.aya girdi ebru betül'ü görmeye gelmediler..ben hiçbirşeylerine karışmadığım halde..bana bile küsmüş iki tanesi..hiçbirşeyden haberim yok..kendi kendilerine laf çıkarmışlar...valla varlıkları bana bişey katmayanların yoklukları benden bişey götürmez..görüşmemek daha hayırlı onlarla ..ben dedikodudan kaçtıkça üstüme üstüme geliyorlar..

ridacım canım öncelikle iş konusunda hakkında hayırlısı olsun..ben bu durumu çok ii bilirim belki biliyosundur ben bilg muhasebe mezunuyum ailemin durumu ii olmadığı içn direk meslek lisesine gittim ve üniversiteye girmeyi hiç düşünmedim arkadaşım form aldı hiç dershaneye gitmeden evde temizlik yaptık bir hafta sonra ünüversite sınavına girdim sakaryayı kazandım ama en başından yanlış bölüm seçtim iki yıl okudum başı açıktı ama kısa kollu bile giymiyodum neyse okul bitti özel sektörde çalışmaya başladım zaten lisede staj yaptığım yerdi ortam çok farklıyıdı sürekli kıyafetime karışıyolardı beni yadırgadılar hep bigün insan kaynakları müdüresi hanımefendi üniversitede hiçmi bişey görmedin dedi gittiğin gibi gelmişsin dedi bide sekreter bi hanı beni yanın açağırdı pazartesiden itibaren kot pantolan ve üstüne badi giyiyosun dedi ben yapamam dedim böyle ezik devam ederken nişanlandım işi bıraktım çok pişman olursun dediler eğer ortam rahat olsaydı ben daha açıık girişken olsaydım şuan farklı bi duruda olurdıum belki kimbilir...geçen yengemde öyle diyo istediğin zaman çalışırsın elinde mesleğin var diyo ama tecrübe yok şartlar mesleğim bana göre değil biliyorum bakalım zaman ne gösterir

canım eşimin tarafıda öyle görümcem 10 dk var aramızda sudan sebepten kayınvalidemle küs bize geldiğinde hiç uğramıyo bayramda bile 5 dk uğruyo nasıl akrabalık bilmiyorum sözde kardeşler işi düşünce arar eşimide
kadercim bidaha dene canım ben severim resim bakmayı:))))

kızlar adetim bittiğinden beri (12-13 gündür) lekerim geçmiyo bugün baya kırmızıydı..2 sene oldu spiral taktıralı hiç böyle olmazdı acaba stresten olurmu ağrı acı yok dr gitmeyede korkuyorum o çatal benim tansiyonumu yükseltiyo

gülhancım bilgisayarlı muhasebe MYO bölümleri içinde bence gerçekten doğru bir seçimmiş gibi geldi bana..benim erkek kardeşim de aynı bölümden mezun..okul bitince sınavlara girdi ve Hava Ast. kazandı..şu anda aynı yerde personel şefi..dışardan da iki yıl daha okuyarak lisans eğitimini tamamladı..
bence senin şanssızlığın cahil cühela insanlarla aynı ortamda çalışmak olmuş..senin hevesini kırmışlar..
aman allahım kızım ağlıyor..dönerim sonra

mesleğim bana göre değil demişsin..bunu ne amaçlı dediğini bilmiyorum ama kendine inan ve güven..sen kendini ne kadar motive edersen o kadar başarılı olursun hayatta..bir de şöyle bir durum var..senin yaptığın işin değeri; inancın gereği kapalı giyindiğin kıyafetle ölçülemez..çevrendeki açık giyimli insanların değeri de aynı amaçla küçümsenemez..bu bir yaşam tarzıdır..içinde rahat olduğun kıyafetle kendini daha iyi ifade eder, başarılı olursun..öbür türlü baskılarla, dayatmalarla seni farklı giyim tarzına sokmaya çalışmaktan daha yobazca bağnazca bir düşünce kabul edilemez..

ben hep şöyle düşünürüm..karşımdaki insanla kendimi kıyaslamaya gitmem..ben böyleyim..ben böyle mutluyum..başkası olmaya çalışarak asla kendim gibi davranamam..beni kabul eden bu şeklimle kabul etmeli..VE KıMSE BENDEN DAHA DEĞERLı OLAMAZ..

ben çok sosyal fobi yaşayan insanlarla karşılaştım..hepsindeki ortak düşünce şuydu: kendimi karşımdaki insanın yanında ezik hissediyorum.. bu nedenle konuşamıyorum..derdimi anlatamıyorum..konuşursam ayıplanmaktan korkuyorum, bana gülerler, beni beğenmezler diye içime atıyor, paylaşmaktan kaçınıyorum..üstelik yüzüm kızaracak diye kendimi hep geri çekiyorum..vs diyorlardı..belki yaşadığımız toplum bizi bu duruma getirdi..ama üstesinden gelmek inanki zor değil..

sakın yanlış anlama, bunu senin için anlatmıyorum gülhancım..genel itibariyle konuşuyorum..karşımızdaki insanların bizden hiçbir fazlası yok..kendine güven..ve karşındaki insandan daha değersiz olmadığını göster..onların fikirlerini çürütmeye ve kenidin ifade etmeye çalış..kimsenin seni alt etmesine izin verme..sen yaradılmış varlıkların en hayırlısısın...

gülhancım eşimin iki ablası da anne ve babasıyla görüşmüyorlar..bunlar bana çok ters geliyor..eşim bu duruma gerçekten çok üzülüyor..tek erkek kardeş olduğu için de eşime anlatırlar herşeylerini..yazık bazen acıyorum eşime..geçenlerde sordum..6 kızkardeşinin olması nasıl bi duygu diye direk çok kötü dedi..zor yani..

spiral konusunda kontrole gitmen lazım arkadaşım..Allah korusun daha kötüsünü yaşamaktansa o çatala oturmak zorundasın...aynı şey benim için de geçerli..ben de korkularım yüzünden, tedavi olduktan sonra kontrole gitmedim daha (rahim ağzındaki yara nedeniyle)..geçti mi geçmedi mi bilmiyorum..( off kadın da olmak çok zorrrr

rida cım spiral demişsin de...bende aktırmadım korkuyorumbizde eşim korunuyor...sadece bu yeterli gelmez mi kızlar ne dersiniz?
zaten varya ela dan yorgunluktan neredeyse bizde cinsellik sıfır da demeyeyeimde öyle işte siz nasıl fırsat oluşturuyorsuuz siz ne durumdasınız ayıp ayıp sorular soruyorum ama...

merhaba kıslar kaç gündür fırsat bulupta geçemedim pc başına bi bakayım dedim ne var ne yok. önceki msj lara hızlıcana geçtim fazla okuyamadım.
kadercim isimleri aklımda tutma konusunda özürlüyümdür biraz kusurabakma karıştırmışım:)))))
benimde eşim normalde kendisi korunuyor. hiç aklımın ucundan bile geçmez benim aman hamile kalırım korunayım diye. istediğimiz zaman bırakıyoruz korunmayı oluyor zaten :)) spiral mipiral bana çok garip geliyor bu yüzden. biz eşimle kanka olduk karnım çıktığından beri kardeş kardeş yatıyoruz zaten ihtiyar benim adam hiç düşkün değil nedense:)))

merhaba kızlar..benim de eşim korunuyor..ben de RıA' dan korkuyorum..Selmacım sadece bu yeterli gelmez mi soruna ebru betül cevap versin..bebişim 4,5 ay oldu bile..:)) bilmem anlatabildim miiii:))

ridacım alemsin valla:))) ya kızlar siz ne rahatmışsınız ben kendim korunmayınca eşime hayatta güvenmem çünkü canı istediği zaman beni dinlemez hamile kalırımda haberim olmaz ama çok kişiden duydum adam ger.çekten isteemzse olmuyo kendine son derece güvenen insanlar var....ben hapta yutamıyorum aslında spiralden nefret ediyorum önceden yazmıştım 10 gün arayla baya baya adet oldu sular seller gibi giidyo bakalım devam ederse dr gidicem..çıkartırsamda naparım bilmiyorum( tuğbacım benim eşimde öyle canım doğuma 3 ay kala ve doğumdan sonra 2 ay kardeştik biliyorum alakası varmı ama bence çok erken bırakanlarında doğumları zor oluyo ikisinde de aynı şeyi yaşadım bide ikinci çocuk kolay derler..
selmacım 2 çocuk olduğu için genelde gece yarısı oluyo bizde.)))))))zaten benim vucudumda gündüzü kaldırmaz her yerim sarkık ve çatlak.(((

buğradada böyle olmuştu karnım çıkar çıkmaz bırakmıştı demek ondan doğuramadım ben:))) gelsin dicem senin yüzünden doğuramadım yine doğuramıcam diye:)))))

ridacığım ben anlayamadım anlayan varsa banada anlatsın:)))

rida cım ya korkutma beni...ben spiral felan taktıramam ilaç kullanmak hiç istemem...eşim prez..ile korunuyor yetmez mi gerçekten inanmıyorum ya ne yapacağız peki??zaten ayda yılda bir oluyor bak şimdi hepten hevesimde gitti:)))

selmacım valla işimiz çok zor..ben korurmu oluru pek bilemiyorumm..biz yeni evliyken bikaç defa kullandık zaten boşuna kullanmışız ben ilk geceden hapı yutmuşum.:)))sonra spiral taktırdım herkes büyümeden bi tane daha yap dedi spirali çıkarttırdım 2 sene sonra belki dedim bikaç ay dinlenirim olmaz kimi insanın ilkten olsada sonradan olayabiliyomuş ben çıkarttığım ay hamile kaldım o yüzden çok korkuyorum.Allahım bana acısın sonuçta spirallede yamile kalan olabiliyo

hızlı yazıcam diye yanlış yazmışım..bazende m ler çıkmıyo alperen ii denk gelmiş mayıs annesi olmaktan mutluyum:))))

ahh tuğbacım yaa..selma eşim korunuyor, yeterli mi diye sormuştu ya ben de sadece eşimin korunduğunu ancak ebru betüle hamile kaldığımı anlattım işteeee:))

valla selmacım başa gelen çekilir derler de..biraz daha dikkat etmek gerekiyor demek ki..
seni korkutmak istemem..
yine de sen içini ferah tut...ayda bir de olsa dikkat ettikten sonra bebek olmaz )

ben dün iş görüşmesine gittim..cv bıraktım ve sanırım olacak gibi..yine de hayırlısı olsun..görüşme yaptığım bayan bana hastanemizin prensipleri gereği, başörtüsünü çıkarmadığınız takdirde bizimle çalışamazsınız dedi gülerek..ben de daha önce kamuda çalıştığımı ve işyerinde çıkardığımı söyledim..sanırım benden tamamen çıkarmamı isteyecekler..çünkü halkla ilişkiler müdürü sadece büroda değil dışarıda da görevli oluyor..toplantısı, yemeği, geceleri vs.. eksik olmaz..ne yapacağım ben şimdi..??akıl verin bana..bu işi istiyorum çünkü ihtiyacım var..
görüşme sonunda eşimle konuştum..hakkımızda hayırlı değilse olmasın zaten dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…