2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar sizlerin varligi bana cok buyuk bir guc..Hepinizin gosterdigi ilgi zaten duygusal oldugum su donemde beni aglatti.Uzerine canim ridacigimin dogum hikayesi gozyaslarimi sel yapti.Ridacim allah uzun ve guzel bir nasip etsin seninkilerle beraber tum bebislere..
Sonucalri kocamin duyarsizligindan dolayi hala alamadim.1 aydir bunu dusunerek stresle yasiyorum..Cumayi zor ettim.Mercan okulda diye sabah olsun demistim 1 ay onceden.Ama sansa o gun mercan'in okulu yoktu.Persembe gunu de durup duruken kayra ateslendi..Esime kara kar sordum yarin nasil gidicicez diye .Bana piskin piskin zaten ben de gelemiycem demez mi?Gidecegim yere arabayla gidiliyor..Zaten tibbi terimleri anlamakta zorlaniyorum, 2cocukla kucucuk odaya giuricem ona dur buna yapma ,bir yandan ne olacak konusucam esim demiyor ki isden daha onemli senin durumun diye....Bi ara yeni randevu aliriz diyor.O bir ara ne zamansa..Ben su stresten kurtulayim diyorum .Adamain umru degil.Bnede yatagimi ayirdim cocuklarla uyuyorum ..Aksam gelmis biraz gel yanima yine gidersin diyor..Hic utanip sikilmak yok ...Bencil ne olaacak..Ben de ustune basarak COK AGRIM VAR,benden bir beklentin olmasin ,madem tedavimle ilgilen miyorsun herkes kendi basinin caresine baksin dedim..

Kizlar siz soyleyin haksiz miyim?

Canancim Ecrin'in sorununun hala devam etmesine cok uzuldum..Allah acil sifa versin
Kadercim esler olsa da ayni olmasa da...Bak bende her haftasonu evdeyim..
Gizemcim nerelerdesin???Ebru senin de yuzumde tebbessum olusturan yazilarini ozledim.Yasemin,tugba,aayperin,Isil ,derya..Daha ismini unuttugum tum arkadaslar sayfamiz costu siz nerdesiniz?

iyi geceler kızlar,
ridacım, doğum sonrası biraz sıkıntılı olmuş ama çok şükür şimdi sen de bebeğin de iyisin. ben de spinal oldum sonrası ayağa kalkana kadar gayet iyiydim geçen aklıma geldi bana bir de ameliyat sırasıda aşırı heyecanlandımdan cesaret iğnesi mi sakinleştirici mi bir şey vurdular beni ameliyathaneden çıkarıyorlarken salak salak gülüyordum hatta gülmekten ,telefonda arayanlarla konuşmaktan çocuğu doğru dürüst emziremedim :)) şimdi aklıma geldikçe kendime kızıyorum ama iş işten geçti artık :))ama ilk ayağa kalkışım gerçekten çok berbattı artı doktorumun ağrı kesicilerin arasını oldukça uzun tutması sonucu ilk gece çok kötüydü ama geriye dönük baktığımda çektiğim bütün ağrılar hayal gibi sanki o ağrıları hiç yaşamamışım.bu da Rabbimizin bir lütfu herhalde....
Rabbim kuzularını analı babalı dedeli ve nineli büyütsün canım...
ridacım bu arada ben de doğumdan yaklaşık birbuçuk sene önce yara yaktırmıştım. yalnız bende çatala yatma fobisi olduğu için doktorum sağolsun smear testi için kas gevşetici bir iğne vurmuştu, önce fitil verdi gerçekten de garip bir duygu kafamçokkarıştı yarayı yakmak için ise beni narkozla 5 dk uyutmuştu. halen ona çok dua ederim her doktor böyle anlayışlı olmuyor çünkü 1buçuk yıl vajinumusla uğraştım ve bu dönemde bir jinekoloji prof. gitmiştim kadın özelinde dahi beni dövmekten beter etti :KK43:(
canan cım ecrinin daha kolay kum dökebilmesi için alternatif tıptan yani bitkilerden yararlanmayı araştırdın mı? doktorun bu konuda bir şey dedi mi? yavrumun daha şimdiden bu kadar ilaçla tanışması beni çok üzdü.

elifçim Rabbim erkeklerin genine sorumluluk ve ince düşünce kodlarını yüklememiş. yani yaratılıştan gelen bir şey istediğin kadar format at yine aynı yine aynı :)) güldüğüme bakma gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Allah yardımcın olsun canım. senin tahlil sonuçların ne alemde? hayırlı güzel haberlerini bekliyoruz canım.
gülhancım dediğin gibi bu küçük meleklerimizi Rabbim gerçekten koruyor normal şartlarda helinin düşmeleriyle ( hele 6.aydan sonra kaç kere koltuktan kafası üstüne düştü) insan kafa travması geçirir ama maşaallah kuzularımıza :nazar: ama tabii yine de dikkat etmek gerekir.
hepinizi çok öpüyorum kuzuları da tabii : ) bugün çok yorgunum çünkü bugün ilçeye gidip "çocuk şenliği"ne katıldık 3 e kadar ayaktaydık eve gelip uyumaya çalıştım ama sağolsun helin hanım uyutmadı :bbo: sersem gibiyim hepinize iyi haftasonları diliyorum

birdürü yazdım yazdım uçtu gitti bak sinir oldum...
rida cım sen çok çekmişsin...okudukça gözüm korktu 2.bebekten...yapmasam mı ne.
o dediğin yakma olayı hakkında da hiç fikrim yok gerçekten..
canan cım kaderin dediği gibi sen birde alternatif tıbba baksan o şekilde meyan kökü felan içerek bir arkadaşım ameliyatsız atlatmıştı...ama çok ağrısı olur tüh ya..allah yardımcın olsun...
kızlar 2 gündür ela bir huysuz bir huzursuz bütün sinirlerimi bozdu...uyutamıyorum yediremiyorum sürekli ııııhh ıııığğğ bu şekilde ağlamaklı...çekilmiyor ya...

selmacım ben ilk yazımı 5 gün önce yazmıştım tam gönderdim baktım yine internet düştü hemen word olarak kopyala yapıştır yaptım öyle kurtardım yazıyı :)) ben de artık önce wordda yazıyorum sonra kopyalayıp yapıştırıyorum daha iyi oluyor canım.
elanın huysuzluğu diş kaynaklı olabilir mi acaba? helin maşaallah bana ciddi anlamda bana diş sıkıntısı çektirmedi ama kardeşimin oğlu çok problemli maalesef . inşaallah en kısa zamanda sıkıntısını atlatır canım
hepinize iyi haftasonları dilerim

kızlar cidden bu ela beni delirtecek düşünün bu saat olmuş ve ela ancak uyudu...nasıl uyutacağımı şaşırdım...önceden sütünü içer uyurdu şimdi ona da hayır..sallamaya da hayır...gündüz uykusunu bırakacak gibi görünüyor...sizin bebeklerde durum nasıl...
kader cim bilmem ki yeni diş çıkabilir mi epeydir diş derdimizde yoktu ama..

selam kızlar...bende elife katılıyorum çoğu arkadaşlarımız bizi sildi galiba fırsat bulamasalarda arada bi merhaba diyebilirler:KK43:( ..
elifçim ah bu erkekler...bizde geçen kaynanam yüüznden tartıştık adam benden soğudu.. yatakta ona değerim diye aklı çıkıyo sanki hep suçlu benim ben soğumuyorum sanki..şuanda yok dışarda hiç umruda değil çünkü evdeykende aynı saat 11 dedimi en fazla 12 ben erken kalktığım için yatıyorum o gece 3 3 buçuk gibi yatıyo derken sabah oluyo ben çocuklar erken kalktığı için kalkıyorum o benden baya bi sonra kalkıyo evde bütün gün tek yaptığı şey bilgisayarda oyun oynamak bende bişey beklemiyorum artık ondan bekleye bekleye yoruldum yok ya bilmiyorum bende 4 dörtlük değilimiidr belki ama düşünceli insana düşemedik arkadaşım anlatıyo eşi işten geldikten sonra bütün sorumluluğu ona aitmiş nerde evdeyken bile bakmıyo ..hepimizn için hayırlısı canım inceldiği yerden kopsun...selmacım ela niye öyle yapıyo anlam veremedim alperenin pek huysuzluğu yok ama uyrken biraz sorun oluyo uyumak istemiyo bu aralar eve girmekte istemiyo sokağı anladığı için muharreminde okulu 1 ay sonra kapanıyo hapı yutuk ikiisyle verem olmazsam ii bi kağıt parçası birbirlerini yemesine yetiyo bakalı zaman ne gösterecek..öptüm hepinizi..

Merhaba arkadaşlar.
Ne zamandir yazmiyordum.
Bende plansiz bir ikinci hamilelik yaşiyorum,çok yeni.
Ne yapacağimi kara kara düşünüyorum.
Çünkü ikinci çocuğu düşünmüyordum.Tekrar sezeryan ve tekrar lohusalik aman Allahim.

cassercim hoşgeldin canım ..hayırlı olsun bebeğin .....canım moralini bozma zor oluyo ama beraber büyürler..benimki planlı bi hamilelikti şimdi ikiz gibiler çoğu arkadaşlarım imreniyo onlara hem araları çok az olmuyo galiba..

casser cim hayırlı olsun canım belki böylesi iyidir.hem sen doğurdum diyene kadar nerdeyse 3 yaşlarına geliyorlar..
ya kızlar nasıl korunuyorsunuz?düşündüm de kazayla kalınır mı kalınır valla:)

selam kızlar...bende elife katılıyorum çoğu arkadaşlarımız bizi sildi galiba fırsat bulamasalarda arada bi merhaba diyebilirler:KK43:( ..
elifçim ah bu erkekler...bizde geçen kaynanam yüüznden tartıştık adam benden soğudu.. yatakta ona değerim diye aklı çıkıyo sanki hep suçlu benim ben soğumuyorum sanki..şuanda yok dışarda hiç umruda değil çünkü evdeykende aynı saat 11 dedimi en fazla 12 ben erken kalktığım için yatıyorum o gece 3 3 buçuk gibi yatıyo derken sabah oluyo ben çocuklar erken kalktığı için kalkıyorum o benden baya bi sonra kalkıyo evde bütün gün tek yaptığı şey bilgisayarda oyun oynamak bende bişey beklemiyorum artık ondan bekleye bekleye yoruldum yok ya bilmiyorum bende 4 dörtlük değilimiidr belki ama düşünceli insana düşemedik arkadaşım anlatıyo eşi işten geldikten sonra bütün sorumluluğu ona aitmiş nerde evdeyken bile bakmıyo ..hepimizn için hayırlısı canım inceldiği yerden kopsun...selmacım ela niye öyle yapıyo anlam veremedim alperenin pek huysuzluğu yok ama uyrken biraz sorun oluyo uyumak istemiyo bu aralar eve girmekte istemiyo sokağı anladığı için muharreminde okulu 1 ay sonra kapanıyo hapı yutuk ikiisyle verem olmazsam ii bi kağıt parçası birbirlerini yemesine yetiyo bakalı zaman ne gösterecek..öptüm hepinizi..

Gulhancim sorma bizde dun bir arkadasa gittik.Imrendigim bir evlilikti.Bneim anlattiklarimin aynisini o da yasiyormus simdi...Of of kafami hangi tasa vursam acaba?

Merhaba arkadaşlar.
Ne zamandir yazmiyordum.
Çünkü ikinci çocuğu düşünmüyordum.Tekrar sezeryan ve tekrar lohusalik aman Allahim.

Canim hayirli ugurlu olsun.Ilk ogrendiginde insan o soku yasiyor.Ama sonrasinda Allah oyle bir guc kuvvet veriyor ki..Allah yardimcin olsun ama gulhanin dedigi gibi 2si bir arada buyuyor.Hele birde ayni cins olursa daha da iyi anlasiyorlar..Bizim mercanla kayranin arasi tam 2,5 yas..Cok memnunum..

Gizemcimmmm Happy birthday canim .Arda'nin yeni yasi kutlu olsun...Dundu ama yazamadim kusura bakma..Dun ben kirik ayagimi bir daha kiriyordum ..Hizli hizli is yaparken basamakta ayagim dondu kird dedi gitti...Sisti tabi dunden beri yatiyorum..Buz ve masajla biraz duzelttik ama cok izdirabim var

Bu rada tum mayis bebislerinin dogumgunleri geldi catti.Kuzular dogdu dogacak derken 2 yasina geldi yuppi..:sm_cool: Hepsini kocaman opuyorum...Umarim gizemcigimde arad bir bakiyordur sayfaya

merhabalar arkadaşlar, bir kaç gündür internette bir problem vardı bu nedenle yazamadım..
gülhancım biraz sitem etmiş, gerçekten haklı..biz 2008 mayıs anneleri olarak bu sayfayı güncel tutmak zorundayız..çünkü çocukların gelişim süreci devam ediyor ve biz de onlarla büyüyor ve öğreniyoruz..

elifcim geçmiş olsun canım, ayağın şimdi ne durumda? inşallah biraz daha iyisindir..face'te ayağını yine aynı yerden kırdığını yazmışsın..çok üzüldüm..Rabbim şifa versin canım..eşinle ilgili yazdıkların hep düşündürüyor beni..
rabbim yardımcın olsun eşinle aranızdaki sevgi ve muhabbet duygularını artırsın inşallah..sonuçlarını hala alamadın mı arkadaşım..

merhabalar arkadaşlar, bir kaç gündür internette bir problem vardı bu nedenle yazamadım..
gülhancım biraz sitem etmiş, gerçekten haklı..biz 2008 mayıs anneleri olarak bu sayfayı güncel tutmak zorundayız..çünkü çocukların gelişim süreci devam ediyor ve biz de onlarla büyüyor ve öğreniyoruz..

elifcim geçmiş olsun canım, ayağın şimdi ne durumda? inşallah biraz daha iyisindir..face'te ayağını yine aynı yerden kırdığını yazmışsın..çok üzüldüm..Rabbim şifa versin canım..eşinle ilgili yazdıkların hep düşündürüyor beni..
rabbim yardımcın olsun eşinle aranızdaki sevgi ve muhabbet duygularını artırsın inşallah..sonuçlarını hala alamadın mı arkadaşım..

Ridacim canim,kirik degil ..Allaha binlerce kez hamdolsun..Sadece saniirm tendomlar zedelenmis.Ayak sisti,yurutemedim 3 gun ama bugun ayakalndim.Mecburen...Ozluyorum hepinizi..Arada bir de olsa gelin kizlar

Ridacim canim,kirik degil ..Allaha binlerce kez hamdolsun..Sadece saniirm tendomlar zedelenmis.Ayak sisti,yurutemedim 3 gun ama bugun ayakalndim.Mecburen...Ozluyorum hepinizi..Arada bir de olsa gelin kizlar

geçmiş olsun arkadaşım, kırık olmadığına sevindim..mecbur kalmak ne kadar kötü..ama yürüyebilmen kötünün en iyisi..lütfen kendine iyi bak canım..mercan ne yapıyor, nasıl, sana yardımcı olabiliyor mu az da olsa.. minik serçeleri öp benim için..
ben de eski günleri çok arıyorum..gizemcim bayadır yok aslında..umarım herşey yolundadır..arda 2.yaşını tamamladı çok şükür..bizi takip edebiliyor, ancak yazamıyorsa gizemciğime ve ardaya burdan sesleniyorum..İYİ Kİ DOĞURDUN VE İYİ Kİ DOĞDUN ARDAAAAAAA

gülhancım, kimsenin derdi kimseye benzemiyor..sorunların temeli aslında hep önyargılardan, insanların birbirini yeterince iyi anlayamamasından kaynaklanıyor..bazı erkeklerde sorumluluk bilinci yeterince yerleşmemiş oluyor..yatakta ona değerim diye aklı çıkıyor demişsin.bu eşinin yeterince olgun bir insan olmadığını gösteriyor..
ama inan olgun gibi görünen, çok mükemmel bir insan dediğimiz kişilerin altından bile bir sürü olumsuzluklar çıkabiliyor..hep kadın idare mekanizması..her şekilde evi idare eden ve bir sürü fedakarlıkları görev adlederek yapan hep kadın..hep kadın..hep kadın..insanın sabrı bi yerde taşıyor fakat yine içine akıtmayı biliyor kadın..ana olmak kolay değil..evlat için katlanıyor analar..Allah herkesin sabrını bol versin canım..Allah yardımcınız olsun..

Merhaba arkadaşlar.
Ne zamandir yazmiyordum.

canım hayırlı olsun, ALLAH tamamına erdirsin..ben de kızımı aldım kucağıma..plansız oldu ama gerçekten öyle çok seviyorum ki..doğum öncesi ve sonrası yaşadığım tüm acılar şu an hiç yaşanılmamış gibi ve elleri elimde büyüyen çok tatlı bir kızım var benim..hiç düşünme canım..demek ki böylesi hayırlıymış..ikisi birlilkte büyür..

canancım ecrine geçmiş olsun canım..Rabbim şifalar versin inşallah..şimdi daha iyicedir umuyorum..öpüyorum ecoşu tatlı yanaklarından..eşinin mahkemesine kaç gün kaldı..sen nasılsın? moralin nasıl? paylaşırsan sevinirim..sevgiyle kal.

canancım ecrinin böbreklerinde kum geçer inşallah idrar yollarınd ailtihap olanlarda genelde ilacından şikayetçi benimde muharrem hasta nezleyede benziyo bademciğede dün annmedeydim misafirler vardı herkes kabakulak dedi ama bilmiyorum babası bugün dr götürcek..ne ağzından nefes alabiliyo ne burnundan ..ridacım muhammeti Allah korumuş balkonu bi süre iptal etsen nasıl olur sürekli kullanıyomusunuz biz ikinci kattayız bikaç kez muharrem küçükken sandalyeyyi balkonda unuttuğum oldu melekler koruyo gerçekten o iyi kötü anladı da alpereni napıcaz bakalım kilidi de yok bizimkinin..canım doğumun kolayı olmuyo gerçekten bizim çektiklerimizi şu erkeklerde bi anlasa doğum onlara çok kolay geliyo hep aklımızdaydın hayırlısıyla kurtuldun Allah hepimizinkilere hayırlı ömürler versin yara konuusna gelice oldum olasıı bneimde aklım çıkar böyle şeylerden ama her kadında yerede kisste oluyo annem biz küçükken yaktırmış şimdi yakmıyolar geçenlerde ikinciyi dondurdu eltimde yaktırmış eskilerden sen bilirsin ama yara kanama acı yapıyıo diyolar sen rahatsan şikayetin yoksa gitme nasılsa tahlil sonucuın temiz çıkmış ..elifçim tahlil sonucunu aldınmı merakla bekliyoruz...
selma kader kızlar hepinizi öptüm
gülhancım alperen nasıl oldu onu da merak ettim ama bilgisayarın başına oturunca illaki bişey çıkıyor..çoğu zaman çocukların engeline takılıyorum ne yazacağımı da böylelikle unutuyorum..Allah şifa versin arkadaşım..alperen pek tatlı maşallah ALLAH onu size bağışlasın..balkon konusuna bi çözüm bulmak lazım aslında ama yok..yaz geliyor..balkon burda yemek odası, oturma odası gibi kullanılıyor neredeyse..ne yapacağız bilmiyorum..sandalyeleri sürüklüyor..sehpaların saksıların üstüne çıkıyor..siz de alperene dikkat edin ALLAH korusun..
yara konusunda da gitmeye korkuyorum..ağrı acı filan hissetmiyorum ama belki iyileşmiştir demekle de olmuyor..doktorun görmesi gerekli bunu biliyorum ama dediğim gibi ahh ahh çok korkuyorum...
canım

X