2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar selmacım alperen emmediği için hasta olmadığı sürece sabaha kadar uyuyo ama erken kalkıyo
muharremide tuvalete tuttuğum için gece sürekli kalkıyorum anlayacağın bende de uyku yok benim çocukların maaşallahı var bebekliklerinde hiç gece uykusuzluğu çekmedim 1 aydan sonra gece sabaha kadar uyuyodu ikiisde ama şimdi muharremin tuvaletinden çekiyorum umarım alperen öyle olmaz çabuk alışır...bu arada kızlar nerelerdesimniz hepiniz özledim yaz geldi herkes kayboldu

Herkese ii geceler.Yavrucuk uyudu.Bende hemen yatağa cumburloooop uçayım.
Hepinizi öpüyorum.
Sevgiler.

selam kızlarnasılsınız ben diyarbakırdayım annemlrdeyim kız kardeşimin düğünü var 30 haziranda bebişler nasıl enes maşallah hiç durmuyor sürekli nereyi karıştırabilirim diye gözleri fıldır fıldır dönüyor neyse kızlar öptüm hoşçakalın

merhaba kızlar..
dün kocama kavuştum nihayet askerli bitti....
tatile öyle ihtiyacım var ki ama bebekle nasıl olur ondan çekiniyorum...
halen uykusuzum...ela nın azı alt dişleri hafif çıkmış gibi bir tarafı kabarmış elimle anlıyorum onu da...çok iştahsız bişey yemiyor hep emmek istiyor emmek emmek...bu durum beni tüketiyor işte...emzirmeden ayırsam bu seferde diş derdi daha da artacak ne bileyim ya...
bitmez bu dertler...

Gözünaydın cnm.Allah ayırmasın bir daha.
Anne olmanın zor tarafları işte.Bizimkide emerken ısırmaya fena alıştı yara bere içindeyim.Bakalım bu şekilde ne kadar emzirebilirim.
Mayıs anneleri tatildeyizgaliba.Kimsecikler yok ayol:1no2:

merhaba ,
bu aralar pek takılamıyorum benim işler biraz daha karıştı görevlendirme sürem bittiği içi eski okuluma geri dönmek zorunda kaldım 4 günlük rapor alıp işleri toparlayıp bebeği izmite annemlere bıraktım. bu sefer ayrılması zor geldi ( ama burda onunla beraber kalması çok problem olacaktı... cumaya tekrar izmite dönecem fındık faremi şimdiden çoook özledim.
selmacım kocana kavuşmana çok sevindim Rabbim bir daha ayırmasın sizi....
cassercim çok zor ve acıtıcı bir durum Allah yardımcın olsun. Benim cadı da çok fena ısırıyordu bir fiske vurdum oyun zannetti, güldü bir daha ısırdı yine fiske vurdum bir de kızınca başladı ağlamaya bir daha da emmedi ( bana küstü bir gurur yaptı ki sormayın :) biberonu bile bana tutturmadı ilk defa kendi içti ve uyudu uyandığında küsmesi geçti ama ne yaptıysam bir daha emziremedim zaten akşamdan akşama emiyordu
tüm mayıs anneleri kendinize ve bebişlerinize iyi bakın, hoşöakalın :enbuyukkk:

casser cim çok çok geçmiş olsun..ela da ısırmaya başladı..yara yok ama ısırınca bağırıyorum korkuyor,,ağlıyor...

merhaba kızlar umarım hepiniz iyisinizdir.çocuklarımda iyi ALLAHA ŞÜKÜR.mert çok yaramazlaştı yürüyor ve heryeri karıştırıyor ısırıyor :)) herkese sevgiler..

Merhaba arkadaşlar,

Benim oğluşumda diş çıkarıyor ve zorlanıyor baya..iştahı yok 2 haftadırda sürekli öksürüyo, iki doktora gösterdik ciğerlerinde sorun yok dedi ikiside ama hala devam ediyo..Benim oğlanda emerken doyunca ısırıyo. Aslında çalışmaya başlayınca hızlı kilo vereyim ve diyete gireyim diye emzirmeyi bırakacaktım hatta bir iki gün emzirmedim ama sonra işi bırakınca tekrar emzirmeye başladım çok mahrum kaldı benden..Şimdi emzirmeye devam ediyorum en azından huzurluyum kendime göre..Öbür türlü sanki sütümü esirgiyormuş gibi hissediyordum kendimi.. Birde kime emzirmeyi bırakacağım desem bana duygu sömürüsü yapıyordu :)

Şimdi ben emzikten kurtulmak istiyorum çünkü artık alıp atıyor emzik devamlı yerlerde her dakika dikkat edemiyorum temiz mi diye..Gerçi annemlerde artık toprakta oynuyo heralde bağışıklığı gelişmiştir iyice..Gezmeye çıkardığımda yerde ne bulsa önce hızlıca inceleyip sonra hemen ağzına atıyor..Bizde peşinden elindeki taşları, yaprakları, çimenleri kah elinden kah ağzından çıkarmak için mücadele ediyoruz. Tek başıma gezdirmekte baya zorlanıyorum aslında herkesle konuşmak istiyor herşeye saldırıyor. İllede yeşil yapraklı şeylerin yapraklarını koparmak istiyor..

Geçen hafta sonu eşimle Dikmen Vadisine gittik ve yemek yemek için oturduğumuz yörük çadırında çok komik bi şey yaşadık. Yunus Emreyle aynı ayda doğan (o da 13 aylıkmış) bi kız bebek, koşar adım bizimkinin yanına gelip samimi olmaya çalıştı, neyse önce bizimkinin ağzından emziği alıp kendi ağzına soktu kaydirigubbakcemile3 yetmedi bizimkine sarılıp suratının heryerini öptü, bi de bizim oğlan kaçmasın diye omuzlarından sıkı sıkı tuttu...Tabi bizim oğlan emziğinin alınmasıyla küçük çaplı bi şok yaşadı sonrasında gelen öpücük saldırısıyla da ağlama krizine girdi..Biz ordan kalkana kadar bizim oğlan önde küçük kız arkada kovalamaca yaşadık kaydirigubbakcemile3 Normalde oğlum dışardayken herkesle konuşmaya çalışır, insanların dikkatini çekmeye bayılır ama bu kez tam kaçan kovalanır oldu..kaydirigubbakcemile

Kizlarr nasilsiniz?Biz de bi kosusturmacadir gidiyor hic firsatim olmuyo....Hergun b i program ,bi is cikiyor.Yarin esimin oglunun mezuniyeti var.Ayni zamanda buzdolabimi degistirmistim o gelecek..Bugun evrak islerimiz vardi onlara kostur.Mercanin okul kayidina gir,hadi olmadi persembe bir daha git,, Bu arada siki diyete girdim 3 haftada en az -5 kilo vermem lazim .Cok halsizim ...
En onemlisi de Kardesimin dugunune gelebiliyorum.Herkese surpriz olacak.Temmuzun 14 gelip 2hafta kalicam cocuklarla...Haril haril kendime elbise ariyorum .Hme beni ince gostereck,hem alimli ,hemde cok pahali olmayan...EE bui da bayagi bi yorucu oluyo

Bu arad SElmacim gozun aydin..Okuyamadim fazla herkes iyi gibi gorunuyor...Esracim tatil guzel gecmis sanirim.Hepinizi opuyorum

slm kızlar bizde simdi asıdan geldik pnomok 3 vuruldu bakalım suan iyi keyfi inş ateş falan yapmaz sizler nasılsınızz kızz buarada tatil fotografların süperr offff yyaaa biz gidemiyozzzzzz tatile neyse ya saglık olsun inş bidahaki seneyee hepinizi öpüyorumm

selam kızlar hepiniizin kandilini kutluyorum.nice kandillere...cassecim canım fotolar çok güzel ...selmacım gözün aydın canım eşine kavuşmuşsun..Allah ayırmasın ....elifçim düğüne gelebilmene çok sevindim hayırlısıyla gel inşallah..ebrucum benimde muharrem öyleydi kızlar pervane oluyodu o hiçpas vermezdişimdi yine yobaz da ...

iyi akşamlar kızlar,
hepinizin kandili mübarek olsun. Rabbim daha nice kandillere kavuşmayı nasip etsin inşaallah.
ben de yarın kızıma kavuşacağım inşaallah onu o kadar çok özledim ki.. Allah hiç bir anayı yavrusundan ayırmasın ( iki gün izmitteyim pzt. yine seminere döneceğim salıdan sonra özgürüm yihhu
teyzesi yavruma çok iyi bakmış şimdiden 300 gr almış bile hihoyyyt

merhaba arkadaşlar bi süredir takip edemiyorum vede yazamıyorum günlerim çok hızlı ve hareketli geçiyor annemler burda olduğundan ama pazartesi gitcekler
ama bende 10 gün sonra gitcem izmire
arda çok yaramazlaştı iyice tam sokak çoçuğu oldu sürekli dışarda geziyoruz valla kök dişleri çok fena bi türlü çıkmıyor çıktığında bende kescem sütten selmacım aynı durumdayız memede yatıyo geceleri
bende okula başladım artıkın tatilim bitti işte böle kızlar hepinizi öptüm

selam kızlar enes her gün yere düşüyor annemlerin evide geniş habire koşturup düşüyor
bide yeni bişey öğrendi ne bulsa aşağı atıyor
annemlerin evi son kat daha bugün suluğuu attı
bıdık bıdık işte ne olacak enes te çok huzursuz malum diyarbakır çok sıcak ilk geldiğimiz gün hiç uyumamıştı şimdi biraz serinledide rahatladı yavrum dün dr a götürdüm bronşit başlangıcı dedi ine dr bende hiç olmuyorum drumuz koruyucu tedavi verdi 2 3 gün devam ettim sonra bıraktım
ne zaman büyüyecekler hayırlısıyla

gülhan buradaymışşş...:)
ne zamanadır giremiyorum bende şimdi kayınvalidemlerden yazıyorum...ela çat pat yürüyor işte tam olarak değil daha...en tembel mayıs bebeği benim kızım çıktı:)
çok sıcak ve gece de ela uyutmadığı zamanlar bana çok zor geliyor gün geçmek bilmiyor...benim kızımın azısı mı çıkar ned,r bu huysuzlukları bilmem...gece de durmadan meme
gizem sende aynı durumdasın napsak nasıl bıraktırsak memeden?
tatile gideceğz ama benim gözüm çok korkuyor valla...

selmacım sorma gece uyku yok bana şu dişler çıksa bıraktıracam bi şekil o zman zaten paylaşırım
zaten sütümde kalmadı emzik niyetine kullanıyo

hepinize iyi akşamlar kızlar,
umarım herşey yolundadır.
haftasonu annemlere geldim kızımı çoook özlemişim Allah kimseyi evladından ayırmasın ama yarın yine kızımı bırakıp iki günlüğüne seminer için tekrar gideceğim ( müdür durumumu bildiğii halde bana izin vermedi gerekçe olarak 4 arkadaş izin aldı 5. si dikkat çekermiş... ama rapor alıp işlemleri kendim takip edip izine çevirebilirmişim... mişim, mişim... Çok canım sıkıldı açıkçası. Gerçi kalacak yer sıkıntım yok ama yine de başkasının evinde ne kadar rahat edebilirsiniz ki.
Bu arada Selmacım hiç öyle heveslenme, mayıs ayının en ama ennnn tembel bebeği benimkisi, iki adım gidiyor hemen yerlere atıyor kendini başlıyor emeklemeye :)) Allahtan kuzenim uyardı 22. aya kadar sürebilir telaşlanma diye, bir de kızkardeşim 18 aylıkken yürüdüğü için çok da kafaya takmıyorum.
Enesin annesi ve Murgizcim Diyarbakır ın sıcağını iyi bilirim, ızmit bile yanıyor çok sıcak , oraları düşünemiyorum Allah yardımcınız olsun
Kendinize iyi bakın hoşçakalın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…