2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

aman kıyamam alperendemi öylee offf valla allah bize sabır versin versinnn bende berkeyi simdi uyuttum saat3oldu yeni uyudusabhtan beri gezdir diye aglıyo baktı benden umut yok kendi odalarıgeziyosonracanı sıkılıyo tekraralıyo sabah 8.30 da kalktı ve daha yeni uyudu simdide yarımsaat uyur tekrar kalkar uyku falan kalmadı berkede hiççç:1no2::1no2:
çiğdemcim aynen valla alperende öyle 24 saat gezse doymaz:))) kapıda bekliyo gidenin peşinden

Kizlarrrrrrr nasilsiniz?Ben geldim ,geldim dediysem bir yere gitmisligim falan yok...Ama artik hic bir seye yetisemez oldum...

Herkes hemen hemen ayni seylerle ugrasiyor sanirim.Kayra tam 31 mayis gunu yurumeyi iyice cozdu....Tutunmadan salonu boydan boya geciyor ama yuruyormu derseniz hayir yurumuyor.Sadece aksam babasi iceri girer girmez ayga kalkiyo butun gece yuruyo.Gunduz tik yok....Esimide kendine paye biciyor,ben fazla ilgilenmiyormusumda ondan yurumuyormus cocuk.Daha ne yapayim butun gun yatka tepelerinde onlarla hopla zipla,Ayagima hemde kirik ayagima binip atcilik oynuyorlar..Ev isi hak getire...Bu arada kaynim bize tasindi...Bu da cooook uzun hikaye.Evim tek goz oda,erkke misafir cok zor oluyor ama yine de allah razi olsun aksam yorgun argin isten gelir gelmez ben sofrayi hazirlayana kadar cocuklarla ilgileniyo... O bile oyle iyi geliyor ki..

Anlatacak cok sey var ama hepinizi ne cook ozlemisim..Fazla okuymadim ama genelde herkes iyi sanirim....Kayra 1 haftadir o kadar kotu kabiz ki..Bugun dr icini temizlesin diye bi karisim verdi bakalim insallah iyi gelir yavrum cani aciyor diye ozellikle tutuyor,yapmiyormus...
Bu arada temmuzda kardesoim evleniyir ama ben buyuk ihtimalle gelemiycem ....Cok uzuluyorum ama tek tesellim dugun ertesi annemler yerlesmek niyetiyle buraya gelecekler.Insallah bir aksilik cikmaz...Annem cocuklara bakacak bende okula baslamayi dusunuyorum.ZAten mercanin da okulu baslayacak..Kayra tek olunca sorun degil ama ikiis bir olunca.....Mercan kucuk bir anne gibi cok guzel bakiyor kardesine ,oyle sahip cikiyor ki inanamazsiniz.Ama kayra mahvediyor ablasini ..yakaldigi yerde ya isiriyor ya da saclari doluyor eline.....
Ama herseye ragmen ikinciyi dusunen arkadaslara siddete yakin aralikli yapmalarini tavsiye ediyorum .Tum zorluguna ragmen iki kardes o kadar guzel oynuyorlar ki.Iste budur diyorum o zamanlarda...

hepinizi kocaman opuyorummm

elif cim sen böyle anlatıyorsun ya mercan la kayra yı maşallah ya nasıl içim gidiyor bir bilsen...
birde gülhanın çocukları..
iki çocuklu anneleri kıskanmaya başladım valla...yaa ben kendimde o cesareti hiç göremiyorum maalesef...ama inşallah hayırlıysa olsun benimde 2....
ben çalışıyorum kaınvalidem bakıyor çalıştıım zamanlarda çok yoruluyorum...bizimkide sürekli gezmek istiyor...birde arabasında hiç durmuyor...kucakta sizinkilerde öyle mi?
öptüm hepinizi..

Selmacım saĞol canım en yakın zamanda senıde dıĞer tek Çocuk annelırıne aramıza beklıyoruz:))

slm kızlar nasılsınz bebeişler nasılll hepinize hayırlı cumalarrrr ben cok kötüyüm vucudum cok kırık canım cok sıkkın sanırım hasta olucam hiç keyfimm yokk berkede durmuyo kalktıgından berii sürekli aglıyo dısarı cıkıcam diye mızıklayıp duruyo inş hasta falan olmazzz k.i.b. a.e.o bebeişlerinizi öpüyoruumm

merhaba arkadaşlar bende fazla giremiyoruum maalesef arda çok fena yaramaz bide diş çıkarıyor çok beter olmuş annem ben babam tüm gün peşindeyiz dışarıyı sevmeye başladı dışarı çıkncada orayaa buraya saldırıyor araba çööp ne varsa elliyor yalamk istiyor bir sn bile durmuyor sabahın 5 inde kalkıyor gündüz uykusu yok yemek yokkkkkk kafayı ycem valla allahtan annem yanmımda
neyse geçmişi okuyamadsım hepinizi çok öpüyorum

canım seni görmek çok güzel zaten mayıs anneleri teker teker kayboluyo siz bari bi yere gitmeyin

iyi akşamlar mayıs anneleri,
kaç gündür helinden fırsat bulup yazamadım geri yine başımda ama elinde bir şeyle oyalanıyor. dün karneleri verdik burdaki öğrencilerimden ayrılması da içimi burktu ama aklım halen gerededeki öğrencilerimde(
helinin öksürüğü nihayet geçti ama üresi bir türlü düşmüyor en yüksek değer 40 ama bizimkinin geçen hafta 46 bu hafta 49a çıktı doktor böbreklerden şüphelendi ultrs istedi ultrs. sırası beklerken içimde fırtınalar koptu desem abartı olmaz. aklımdan okadar çok şey geçti ki ( neyse ki böbreklerin durumu iyi az sıı tüketiminden kaynaklı üre yükselmesi olabilir dedi şimdi bol bol su veriyoruz sabahtan beri huysuz sanırım bir diş daha geliyor bütün gün baygın baygın dolandı hiç bir şey yemedi sadece bir çay bardaı kadar süt içti. içim gitti ya anne olmak ne zormuş.... yarım saat önce kustu, kustuktan sonra yavrucak kendine geldi. şimdi iyi bakalım oynuyor.
selmacım benim cadı da sadece 3-4 adım atıyor o da canı isterse bu aralar çok kucakçı oldu halbuki kucakçı değildi yere bırakınca cıyaklıyor ki sormayın
kendinize iyi bakın hoşçakalın

geçmiş olsun canım neyseki kötü bişey yokmuş sulardan olabiliyo alperende 2 3 aylıkken iltihap kapmıştı suyunu kaynatıpta veriyodum ama o günden sora hazır aldım şimdi ii çok şükür helinciğimin en yakın zamanda keyfi yerine gelir inşallah....

helin e çok geçmiş olsun canım...allah acil şifalar versin...
evet sayfamız hiç ilerlemez olmuş üzüldüm vallahi...
ben anlatayım biraz da ela buraya geldiğimizden beri felaket iştahsız oldu bu durum çok canımı sıkıyor üzülüyorum eskiden bir öğün olsa güzel yerdi şimdi nerdee....
kayınvalidem bakıyor o bir uyutma stili bulmuş kolayca uyutuveriyor..ben uyutamıyorum bu seferde uzun süremi alıyor
bugün bakırköy e gittim arkadaşlarımla ve kayınvalideme bıraktım kızımı müthiş bir duygu gezebilmek eskisi gibi...ama bu seferde hep aklım ela daydı
yarın da toplantımız var uzun sürer...emziremiyorum eskisi gii ve göğüslerim çok doluyor rahatsız ediyor...
bende dereden tepeden yazdım birşeyler...haydi mayıs anneleri nerelerdesiniz amaa...

iyi akşamlar kızlar,
hakket bizim sayfa çok yavaş ilerliyor herkes bir yelere gitmiş galiba. gülhancım iyi dileklerin için teşekkür ederim. selmacım ben de hep helinsiz bir yere gidince daha rahat edecem diye düşünmüşümdür ama aklım hep onda olduğu için oturduğumdan çok tat alamamışımdır. annelik dedikleri galiba :))) kayınvalidenle anlaşıyorsan ela nın bakımı konusunda çok şanslısın okulların tatil oluşuna hiç bu kadar sevindiğimi hatırlamıyorum artık kızımla istediğim gibi ilgileneceğim :teytey:
bu arada kızıma nazar değdirdim galiba iki gündür ishal hiç birşey yemiyor sürekli uyuyor uyandığında da sadece su içiyor (

Slm tüm anneler.
Nasılsınız?Ben tatilden döneli 1 hft oldu ama anca girebiliyorum.Annemdeyiz şu an.Gzl bir tatil geçirdik çk güzel oldu.Özellikle oğlum için çok ii geldi.Çok sosyalleşti çocuk.Gezmeye pek alışkın değildi ama tatildede eve girmek istemedi.Çok ii oldu onun için.Tabi bana biraz zahmetli oldu.Aman tatildeyim diye çocuğu ihmal ederim psikolojisiyle sürekli peşinde yemek derdindeydim.Hergün taze çorba yoğurt meyve öğün atlatmadım.Terlemesin vs derken zahmetli oluyor tabi.
Ama eğlendik.
Doktoraya başvurdum.Temmuzun ortasında sınavlarım var.Umarım geçer ve eylülde üniversiteye devam ederim yine.Oğluma annem bakacak.Yakınız Allahtan.
Safa yürüdü yürüyecek gibi.10 adım kadar tek başına atıyor.Maşallahı var.Çok tatlı oldu.Gitgide dahada bilinçli hareket ediyor.Bir çok kelimeyi tekrar ediyor.Aşırı hareketli onu tutmak için 2 kişi lazım.
Neyse tekrardan yazarım.
Öpüyorum hepinizi ve bebişleri.

Tatil ve doğumgünü fotolarımızı profilime ekleyeceğim.Amaşu an sorun var yüklenmiyor bir türlü.Ekleyince yazarım.
Öptüm.

Canım kafana takma , eylülde gittiğinde hakime numarayı yanlışlıkla aradığını kendisini hiç tanımadığını ilk defa bu duruşmada gördüğünü, şikayetten bile, yıllar sonra yukarıda anlattığın gibi haberdar olduğunu söyle..Tek bir arama zaten taciz sayılmaz. Yani onu taciz ettiğine dair kesin ve yeterli kanıt olmalı ve hakimde bu kanaatin oluşması gerekli. Bence seninle ilgili bölüm delil yetersizliğinden dolayı beraatle sona erer. Yani internet yada diğer yollardan bir bağın olmadığı sürece hakim sorun çıkarmaz..

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Anlaşılan bütün mayıs bebekleri aynı devrelerden geçiyo..

Oğlum yürümeye baya alıştı ..Dışarda gezmeyi hep seviyodu şimdi çıkınca mutluluktan deli oluyor..Sürekli yerden bişeyler toplayıp yemeye çalışıyor, çiçeklere, ağaçlara, karıncalara saldırıyor, yoldan geçen herkese laf atıp konuşmaya çalışıyor, yüz vermeyenlerin arkasından avazı çıktığı kadar bağırıp çağırıyor, ilgiye bayılıyorkaydirigubbakcemile3.. Takatim olsa bütün gün gezdiririm ama büyük şehir zor, adam gibi parkımız bile yok..Bu arada annemlerin yanında da iyi eğlendik ama her zamanki gibi oğlum orada hasta oldu. Abimin eşi kızlarına hiç bakmıyor, sokakta oynuyorlar diye üstlerine eski püskü şeyler giydirip indiriyor, çocuklar hasta oluyor kadının umrunda değil..Tabi onlarda benim oğlana sokulup duruyor annemde korumuyor benim oğlanı " bizim kızlardan hastalıkmı bulaşır" diye..Kafayı yiyorum çünkü hasta olunca bütün sıkıntısını ben çekiyorum ve çok üzülüyorum. Şimdi halen hasta ama iyileşiyor gittikçe çok şükür. Birde dişlerini geç çıkardığı için arka arkaya diş çıkarıyor. Bazı günler sürekli mızıldanarak dolaşıyor. Ama en güzel tarafı artık beni anlıyor birlikte oyun oynayabiliyoruz, galiba en güzel zamanları şimdi..

Annemlerin yanındayken saçıma yeniden röfle yaptırayım dedim ama korkunç oldu..Gelecek hafta yine gittiğimde düzelttirmeye çalışacağım sinirlerim çok bozuldu..Saçım ikinci kez bu kadar iğrenç oluyor daha öncede salak kuaförün teki " kendini bana bırak sana süper bir renk yapacağım" deyip saçlarımı rezil etmiş düzeltmeye çalışırken saç derilerimi yakmıştı.. Neyse inşallah ikincide güzel olur yoksa verdiğim tüm parayı yüzsüzlük edip geri isteyeceğim..

ebrucum sanada merhaba canım.. aynı şey benimde başıma geldi normalde sarı rengi çok seviyorum kendim boyayınca güzel olmuyo diye kuaföre boyatmıştım. benim boyadığımın aynısı oldu bide bana umduğumdan daha sarı oldu demezmi nerde sarı kızıl beniziyodu sanki( şimdi gölge istiyorum ama güvenemiyorum

canım teşekkür ederim ilgin için...evet hiç bir bağım yok ne internetle ne başka bir şeyle..sadece bir aramam olmuş o da yanlışlıkladır...2 saniyelik bir görüşme süreside..kesin kapattım yüzüne kaç sene olmuş zaten...avukatım hakimle konuştuğunu birşey çıkmayacağını söyledi ama işte mahkemelerin sürekli ertelenmesi beni geriyor...bi an evvel bitse de rahat etsem...
maşallah oğluşuna benim kız halen yürümüyor yaaa....
ebru cum evlendiğimden beri saçlarımı boyamıyorum ve o kadar rahatım ki..yok dip çıktı yok tutmadı neler çekmişim meğer kuaförlerde:)opuyorumnanaktan

nasılsınız kızlar ela beni uyutmamaya son gaz devam ediyor...mahvoluyorum yaa sürekli emmek istiyor...kıyamıyorum memeden ayırmayı düşününcede ne yapacağımı şaşırdım vallahimafoldumben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…