2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

teşekkür ederim canım evet ne yedireceğimi bilmiyorum ne yarar ne yaramaz araştırıp öğrenirim artık bugün kusmadı çok şükür ilaç sayesinde herhalde i
nşallah dahada kusmaz bide gizem gece emziriyormusun emzirmeyi bıraktıysan mama veriyormusun öğün aralarında bişey mama meyve gibi veriyormusun

canım inş ilaçlar etkili olur enescikde kusmaz daha
canım arda gündüz emmiyo sedece yattığı zaman verebiliyom memeyi neden anlamadım buda bu ay oldu gecede memeden çıkmak istemiyo ben öğün aralarında pek bişiy vermiyom meyveyi muhallebisine katıyom yada ben yerken onada veriyorum aslında izmirdeyken beselnme saatlerim daha aralıklydı 4öğün falan veriyodum burada evde tek başıma sıkıldıkça doymuyodur diye sık sık veriyorum :roflol:dr sık vermektenmi olur dedi refli bende akşama doğru 2 saatte 1 veriyorum ya fazlamı veriyom kızlar bugün bakın nasıl verdim sabah saat 9.30 da kahvaltı
1.30 da 1yeşil faulye domates az yoğurt
3.30 da 1 taneye yakın daha yeşil fasulye domates sonra yattı
saat 6 da kıymalı tarhana az yedi diye
8 de geri kalanını verdim
9 dada muhallebi yedrididim ama az tabiiiii

slm kızlar gördüğüm kadarıyla bu kış mayıs bebişlerine yaramamış:KK43: benimkilere hasta öksürük burun akıntısı huysuzluk hasta olan diğer bebeklerede acil şifalar diliyorum selmacım sanada geçmiş olsun canım karamsarlık uyuşukluk bende de var hiç elim kolum kalkmıyo öyle otursam akşama kadar sobanın yanından ayrılmıyorum... yasemincim hoşgeldin ne görmek çok güzel.. hepinizi öpüyorum hayırlı cumalar kendinze çok ii bakın...

geçmiş olsun canım sizde bi hastalıktan kurtulamdınız canım ya allah şifa versin
gülhancım ebnde bi ernerjiğim sorma balkonları kapattık pimapenle onla uğraştık bugün yarında temizlik varr:1no2:

kızlar selam. öksürük ve üşütme.sonrasında 5. hastalık. çok şükür ki şimdi iyi. bu hastalık 2 gün sürdü ve geçti. am bugün çok kötü bişey oldu.kuzey yatağından düştü. biz uyurken uyanmış yatağında oynuyordu. bizde biraz daha uyuyalım dedik mademki oyalanıyor. sonra güm diye bi sesle uyandık ki bi çığlık bi ağalama. oğlum yerde yüzükoyun. nasıl ordan düştü anlayamadım. yüksek bayada. içide de derin yanı oğlumun koltuk altına falan geliyor yüksekliği. yorgan toplanmış sanırım onu basamak yapıp yükselmiş ve düşmüş. okadar çok korktum ki Allahım kimseye bu korkuyu yaşatmasın. ama çok çabık susutu kucağa alınca.sanki o yerden düşen o değil. neyseki bişey olmadı. çok şükür. şimdi gözümü ayıramıyorum.yatağına koyarken ellerim titriyor. inşallah bidaha böyle bişey yaşamayız. buarada kuzey okadar hareketli ki yürüteçten bile aşağı inebiliyor. mama sandalyesinde emniyet kemerinden kurtulup ayağa kalkıyor. böyle bi çocuk işte.tehlikeli bi çocuk. işte böyle kötü bi sabah geçirdik.
kızlar sizlrinde de yazılarınıza ancak göz atabildim aceleyle. hasta bebişlere geçmiş olsun. sizlerin de iyi dilekleri için teşekkür ederim. görüşürüz kzlarr..

canım geçmiş olsun ya evet çok tehlikeliler ardada annemlerde kendi perk yatağından annemlerin yatağına ordanda yere iniş yapmıştı çok komiktikaydirigubbakcemile
yatakta yalnız bırakınca atlamayı öğreniyor canım bi daha bırakma unutur
ardada yürüteçten atlıyor karıştıracak bişiy bulamazsa

edacım canım valla her türlü önlemide alsak kendilerine zarar veriyolar allah koruyo yavrucaklarımızı 1 sn yalnız bırakmamamk en etkili yöntem benimki bide huysuz şımartmama rağen şımarık görüdüğü şeyi eline vermezsem kenidi yere atarak ağlıyo ben gülüyom ama çok tatlı oluyo eğer yiyosa elinden al bişiyi kıyameti koparıyo:emir_bebek:
selmacım kızma elacığa belki hava değişimi olmuştur orda yemek istemiyodur geçiçci olmasını diliyorum

gizem dr çok verme demişti çok deil az az sık sık beslemek gerekiyor canım biraz araştırdım da reflü eğer 10. aya kadar devam etmişse bu bebekliğinden reflüsü var demektir ve ilerlemiş demektir ilk aydan varsa 6. aya kadar geçiyormuş geçmezse ilaçla felan tedaviye başlanıyormuş %80 2 yaşına kadar geçiyormuş (inşallah biz o %80lerden oluruz )bide her bebekte olabiliyormuş çok sık rastlanan bidurummuş hani bebkken çok kusuyolar ya o reflüdenmiş çok önemli deilmiş mide gelişince katı gıdalara geçince felan düzeliyormuş
korkma ya bazı belirtileri var ardanın bariz bi sorunu varmı yoktur ya bence sakın endişelenme canım
enesin midesi köttü ya az önce ağladı nasıl karnını ovdum ilacın verdim öyle uyudu kuzum
gökçen sizede çok geçmiş olsun eneste düştü bi kaç ker bende çok korkmuştum hastalığını geçirmiş yavrucak rabbim birdaha vermesin
selma hasta deilmiş işte canım ne sıkıyorsun canını iştahıda düzelir canım inşallh kızma prensese yazık annesi yazık

günaydın kızlar gökçencim geçmiş olsun canım bende 2 kere beşikten düşürdüm geçem tv önünde dikilirken göümün önünde düştü başı şiişti azcık:KK43:(((( olmasa ii ama çocuk işte düşe kalka büyüyo ne kadar sakınırsanız sakının.. gerçekten şimdiki çocuklar çok yaramaz büyük eltim herzaman anlatır çocuklarım çok usluydu ne kıskançklık ne bişey istediğim yere gidiyodum 3 le diye... biizmkileri görünce şaşkınlıkla bakıyo..muharremde duvar üstlerinde nıolcak alperende öğreniyo canları sağolsun napalım büyüyünce uslanırlar

gizem dr çok verme demişti çok deil az az sık sık beslemek gerekiyor canım biraz araştırdım da reflü eğer 10. aya kadar devam etmişse bu bebekliğinden reflüsü var demektir ve ilerlemiş demektir ilk aydan varsa 6. aya kadar geçiyormuş geçmezse ilaçla felan tedaviye başlanıyormuş %80 2 yaşına kadar geçiyormuş (inşallah biz o %80lerden oluruz )bide her bebekte olabiliyormuş çok sık rastlanan bidurummuş hani bebkken çok kusuyolar ya o reflüdenmiş çok önemli deilmiş mide gelişince katı gıdalara geçince felan düzeliyormuş
korkma ya bazı belirtileri var ardanın bariz bi sorunu varmı yoktur ya bence sakın endişelenme canım
enesin midesi köttü ya az önce ağladı nasıl karnını ovdum ilacın verdim öyle uyudu kuzum
anladım canım ya yok çok şükür ardada bi sorun yok hani ben yanlış bişiy yapmamayayım diye sordum kaydirigubbakcemile5 bende aslında az az sık sık besliyorum sayılır
canım inş enesinde gecici olur kıyamam ya karnı ağrıyomuş yerim onun minnacık karnını:emir_bebek:

günaydın kızlar gökçencim geçmiş olsun canım bende 2 kere beşikten düşürdüm geçem tv önünde dikilirken göümün önünde düştü başı şiişti azcık:KK43:(((( olmasa ii ama çocuk işte düşe kalka büyüyo ne kadar sakınırsanız sakının.. gerçekten şimdiki çocuklar çok yaramaz büyük eltim herzaman anlatır çocuklarım çok usluydu ne kıskançklık ne bişey istediğim yere gidiyodum 3 le diye... biizmkileri görünce şaşkınlıkla bakıyo..muharremde duvar üstlerinde nıolcak alperende öğreniyo canları sağolsun napalım büyüyünce uslanırlar

canım ne diyim allah yardımcın olsungamyoncuiremsu ikinciyi düşünmek cesare valla:kahve:

günaydın kızlar gökçencim geçmiş olsun kuzeye canım çok korkmuşundur.mertte geçen ahfta bizim yatağın üzerine yatırmıştık uyanmış meğer sesini hiç duymadık bi ağlamayla koştum yerde çok ağladı ama bişey olmamıştı ALLAH koruyor onları çok şükür :)) çok yaramazlaştı

herkese günaydın.. hiç geçmişe bakamıdım cesaret edemedim uzun zamandır girmiyorum ya
umarım hasta olan yoktur. herkesin keyifleri yerindedir... mutlu ve huzurlu bir hafta diliyorum hepinize...

günaydın kızlar gökçencim geçmiş olsun kuzeye canım çok korkmuşundur.mertte geçen ahfta bizim yatağın üzerine yatırmıştık uyanmış meğer sesini hiç duymadık bi ağlamayla koştum yerde çok ağladı ama bişey olmamıştı ALLAH koruyor onları çok şükür :)) çok yaramazlaştı

merhaba yasemincim seni görmek çok güzel mertede geçmiş olsun evet kesinlikle allah koruyor yavrucakları seni ve oğlanları öptüma.s.

merhaba kızlar bayagı zamandır giremedim umarım keyifler yerindedir benim biraz canım sıkkın bu ara ama hayat diyelim geçelim ne getirdigi belli olmuyor dimi neyse nazım da hastaydı allahtan şimdi daha iyi hepinizi öpüyorum

fundacım geçmiş olsun canım kızlar bebişler büyüdü tehlikeler başladı alperen artık yürüyo:))) kanepeye dikiliyo canın istediği yere düşe kalka gidiyo ama giderkende düşüyo:KK43: dün 2 kere çenesini vurdu dişleri damağını kesmiş bayağı kanadı çok korktum zapt etmöek mümkün değil çok üzüldüm ama oluyo işte.. şuda var dünden beri eskiis kadar yürüme isteği yok korktu galiba..

kızlar hafta içi olduğu hald ekimseler yok bi sorun yoktur herkes iyiidir umarım ridacım senide göremiyorum bikaç gündür muhammet nasıl oldu tam emin değilim ama kontrolden sonra bişey yazmadın galiba cuma bidaha gidicez diyodun ...derya ışıl gizem selma gökçen ebru yasemin elif ismini unuttuğum varsa diğer kızlar sizlerde nasılsınız

canım ne diyim allah yardımcın olsungamyoncuiremsu ikinciyi düşünmek cesare valla:kahve:

sorma gizemcim valla 3 4 tane olanlar nasıl bakıyo bilmem ben 2 sine zor bakıyorum bidahada düşünmüyorum bazen yapmasaydım dediğimde oluyo bazende iyiki yapmışım diyorum ama benim sinirler psikjoloji fena çökmüşdurumda siznirlerim çok bozuk ilaçta kullanmak istemiyorum nolcak halim bilmiyorum Allah hayır etsin ne diyeyim

Bende bazen ikinci yapmasam diyorum ama bazende bide kızım olsa ne güzel olur diyorum.
Ama ikinciyi yapıcam allah izin verirse.
Yapmasam dediğim anlar çok bunaldığım anlar oluyor ama olsun bir çocuk çok az.

merhaba kızlar...
gülhan cım sana hayranım iki çocuk ve normal doğum ne güzel allah uzun ömür versin...
ben 2. yi hiç düşünemiyorum ela ya zor sabrediyorum bazen 2. olursa naparım? ama bazende yazık kızım tek kalacak diyorum ne biliyim..
kucak ister oldu hep yaaa gezmek istiyor felan yoruyor çok fena...sizinkiler nasıl??

selmacım sağol canım amin Allah hepimizinkilere uzun ömürler versin bende hamileyken muharremi dışlıcakmışım gibi geliyodu kendimi bi tuhaf hissediyodum ama öyle olmuyo ayırdığımız vakit bölünüyo tabi küçükle daha çok uğraşıyoruz alperende hep kucak istiyo bide dursa:)))) ne yerde ne gökte....o kucağıma gelirken muharremde geliyo onu itiyo bu arada üstteki dişleride geliyo... kızlar y abişey daha sorcam size sizmi eşinizi kıskanırsınız yoksa omu sizi kıskanır...ben biraz kıskancımda bu yüzden her zaman olay çıkartıyorum sonrada pişman oluyorum bana yardımcı olursanız sevinirim yapmıyım diyorum ama elimde değil fikir ev önerilerini bekliyorum

günaydın kızlar merti dün sabah dr götürdüm bademcikleri iltihaplanmış dr antibiyotik verdi ateş düşürücüyü de 4 saatte bir verin dedi.dün gecede doğru dürüst uyumadı öksürüğüde arttı canım sıkkın baya hiç bişeyde yemiyo.yerlerde emekliyo evimiz kombilide olsa yerler soğuk oluyo ama zapdedilmiyorki.ALLAH şifasını verir inşallah.

gizemcim teşşekür ederim canım eskisi kadar olmasada ara sıra aranıza katılmaya çalışıyorum

deryacım sende benim gibi pek gelemiyorsun değilmi artık...

gülhancım çok sevimdim alperen erkenden yürümeye başlamış biliyorsun erken yürümeye başlayınca çok düşüyorlar ne kadar geç yürürse kendini korumasınıda öğreniyorlar.düşünce korkmalarıda normal.biliyorsun bende ikinciyi yapanlardanım birde üsütne üstlük çalışıyorum düşün halimi ne iyi anlayanlardan biride sensindir.kıskançlık konusundada önceden vardı hem eşimde hem bende ne bilim artık pek yok galiba birbirimize fazla güveniyoruz ama bellide olmaz herkes kocasına güveniyordur peki bu aldatan adamlar kimler???yani onların eşleri onlara güvenmiyorlarmı elbette güveniyorlar tedbiri elden bırakmamak lazım ama bunu yaparkende karşı tarafı sıkmamak bunaltmamak lazım naçizane fikrim :)))sevgiler herkese

günaydın kızlar..
ben evdeyim ve çok zorlanıyorum ancak uyuduğu zaman rahatlayabiliyorum:KK43:çalışan anneler siz ne yapıyorsunuz cidden..bu durumumla bile ne uykumu tam alabiliyorum ne kendime bakabiliyorum herşeyi kapıp koyvermiş durumdayım yaaa...
eda rida gökçen gizem ebru nerelerdesiniz yaaa..kaç gündür ses yok sizden amaaa:KK43:((
gülhan cım eşimi bazen kıskanıyorum bazen kıskanmak aklıma gelmiyor..iş yerine gittiğimde kıskanırdım bayan doktorlardan hemşirelerden felan ama eğer onun iş ortamını görmessem kıskanmak aklıma gelmiyor..o da kıskançlık yapmıyor hiç kıyafetime arkadaşlarıma ne garip bir adam bu yahuuuu....

günaydın kızlar..
ben evdeyim ve çok zorlanıyorum ancak uyuduğu zaman rahatlayabiliyorum:KK43:çalışan anneler siz ne yapıyorsunuz cidden..bu durumumla bile ne uykumu tam alabiliyorum ne kendime bakabiliyorum herşeyi kapıp koyvermiş durumdayım yaaa...
eda rida gökçen gizem ebru nerelerdesiniz yaaa..kaç gündür ses yok sizden amaaa:KK43:((
gülhan cım eşimi bazen kıskanıyorum bazen kıskanmak aklıma gelmiyor..iş yerine gittiğimde kıskanırdım bayan doktorlardan hemşirelerden felan ama eğer onun iş ortamını görmessem kıskanmak aklıma gelmiyor..o da kıskançlık yapmıyor hiç kıyafetime arkadaşlarıma ne garip bir adam bu yahuuuu....

Selmacım Ulaşın arka dişleri birbiri ardına patlamaya başladı ve çok fena,sürekli elleri ağzında,dişlik falan da istemiyor.Biraz ateşi çıktı,burnu bayağı akıyor,yavrum ağrısı kulaklarınada vurmuş,epey bi kulaklarını yoluyor,ağrı kesici,ateş düşürücü verdim,uyuyor,arada mızlıyor:çok üzgünüm:

Cnm vallahi benim annem yanımda olmasına rağmen ikimizde yoruluyoruz:bbo:Sen çok haklısın yani yorulmakta,annem olmasaydıkafamçokkarıştı:)))

Kıskançlık konusuna gelince ben eşimi hiç ama hiç kıskanmadım,ilk başlarda yani ilk 2 sene onun kıskançlığından çok çektimdelikafaduldenŞimdilerde eskisi gibi değil ama yinede kıskanır beni ama eskisi gibi dile getiremez.Aman ne kıskanayım,ne de kıskanılayımyasakkelimeAcayip sinir bozucu bir durum bence:eek:klava:

X