2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Elif tavsiyeni dinledim dün akşam bebe bisküvili süt verdim malesef anne sütü sağamadım bi türlü çıkmadı :1no2: normal aptamil devam mamasını hazırladım içine bisküvileri ezdim kaşıkla verdim ama baya bi suluydu yinede... acaba bunu yatmadan evvel biberonla versem nasıl olur?? ama sonrasında yine baya bi gaz çıkardı yavrum hem alttan hem üstten. hatta bi ara sırf gaz çıkarmak için uyandı. sabahta ıkına ıkına bi hal oldu.. acaba yeni olduğu içinmi midesi kaldıramadı? bi kaç kez versem alışırmı? offf napcam ben bu çocuğu bilmiyorum ki... yada akşam 7 gibi normal sebze çorbasından verip 9 da yatırırkende biberon maması hazırlayıpda yatırsam?? ozaman tok tutmazmı acaba? ağırmı gelir? ay ne zor işmiş annelik -tatlicadiarzu-

gizemcim hoşgeldin uzun zamandır göremiyordum ismini buralarda. geçmiş olsun yavruna bayadır bi hasta herhalde. sudan bulaşan bir hastalıkmı? tam olarak nedir? umarım bir an önce atlatır...

gizem hoşgeldin.bebişine de geçmiş olsun...

elifcim benim babannem,halam ve kuzenimin ailesi amerikada yaşıyor.hep anlatır cadılar bayramını.onun da çocuklarının çok güzel kostümleri var.fotoları yollamıştı geçen sene...balkabağı falan...

herkes iyidir umarım.

süt alerjisi diye bi durum var.inek sütü içeren herşey yapabiir.alerji demek sadece kızarıklık değildir.kendini gaz çıkaramama,ishal veya kabızlık şekilnde gösterebilir.bazı mamalarda inek sütü içeriyor.ondan olmuş olabilir.alerji olabilir yani.

elifcim, yazdıkların beni inan çok duygulandırdı..VATAN deyince gözlerim doluyor..ve senin gibi gurbette olan kardeşlerimizdeki vatan sevgisi ve hasreti bile beni fazlasıyla duygulandırıyor.. vatan kolay kazanılmadı..istiklal marşımızın her mısrası bu duygularla örülmüştür..İstiklam Marşı Şairi. Merhum Mehmet Akif Ersoy'u da bu vesileyle Rahmetle Anıyorum..bunları çocuklarımıza çok iyi öğretmeliyiz..vatan millet şuurunu onlara aşılamalıyız ki..Bastıkları yerlerin sadece TOPRAK'tan ibaret olmadığını bilsinler.. en büyük duam;Allah bu cennet vatanı bölmeye çalışanlara fırsat vermesin..

elifcim sana acil şifalar diliyorum..bayrama katılamazsa mercan kızımız üzülür, o üzülürse sen de üzülürsün..inşallah dünden bugün daha iyisindir canım..
gizemcim seni görmek ne güzeeel..2 ay önce arda amip oldu demiştin hala iyileşememiş olmasına çok üzüldüm..yavruna da Allah acil şifalar nasip etsin canım..
betül de katılıverse artık aramıza tam süper olacak :))
sizler mayıs annelerinin demirbaşı gibisiniz..eksikliğiniz öyle bir farkediliyor ki..
ebrucum da görünmüyor mayıs annelerinde..
sevdecim...benim sütüm de sağılacak kadar çok olmuyor artık..bu nedenle 150 ml devam mamasına 3-4 bebe bisküvisi ekleyip yediriyoruz..zaten bisküvinin üzerinde de böyle bir bilgi yer alıyor....inek sütü çok ağır gelir bebişlerimize..ilk etapta oğlum mamaya geçince kabız olmuştu afedersiniz top top çıkarıyordu..sonra su ile anne sütüyle normale döndü..şimdi tüm tepkileri normal..
bir de gökçencim, benim oğlumun ağzının kenarında da nokta nokta kızarıklıklar oluştu ama bunun sebebi sütten değil salyadan kaynaklanıyor..elini ağzından çekmiyor ve sürekli o bölge ıslak kaldığından böyle bir alerjik görüntü oluşuyor diye düşünüyorum ben..

şekercim, yasemincim, neysencim..sizleri de görmek çok güzel..özledim ben herkesi.. ben de çok sık giremiyorum..

marem-alperen canım adın neydi yaaa unuttum ben..bu arada senin oğlan pek sevimli Allah Bağışlasın..

kıslar herkese güzel bir merhaba diyorum. uzunca bi zamandan sonra ben geldim. girmeye fırsatım olmuyordu şimdide bi işim var onuhalledip döncem yarım saate okuyamadım kim var kim yok bilmiyorum ama herkese merhaba sizler ve bebişleriniz iyisinizdir inşallahhh

az önce betülle görüştüm erzuruma gitmek üzere hazırlık yapıyordu..hepinize selamlarını iletmemi söyledi..

deryacım seni görmek çok güzel.. biz de seni öpüyoruz..kendine iyi bak bizlerii de ihmal etme:) öpüldün şeker

ridacım sadece yoğurt yediğinde oluyor.inek sütüyle yapılan.birde muhallebiye inek sütü koyup yapayım dedim.az miktarda koydum yine oldu.bunun için doktora götürdüm.birkaç deneme daha yap yine oluyorsa 6. ayının dolmasını bekle dedi.büyük ihtimalle süt alerjisi dedi.ama bebek bu gıdaya alıştıkça geçermiş.aslına 1 yaşına kadar inek sütü yasak ama mama ile yapılan şeyleri de ben pek sağlıklı bulmuyorum.birkaç defa sütümü sağıp yaptım yoğurdu ama tutmuyor.bir sağışta 1 çay bardağı kadar ancak süt çıkıyor benden.

alerji konusunu internetten çok araştırdım.süt alerjisi sonucu çıkıor belirtiler.hatta hem burda hem de doğum yapanlar bölümünde konu açtım.aynı şikaytte olanlar var.belli süre sonra geçmiş bazılarınınki.inşallah bizim oğlanınki de geçer.yani bu salyadan değil canım.in sütünü de kullanamazsak ilerde ne vercek bebişlere değil mi?!!! canım da sıkılmıyor değil hani.

merhaba gökçen merhaba rida. güzel kuzuların güzel anaları.. yarım saat dedim ama baya uzun sürdü işim. gökçen cim kuzunda süt alerjisi var sanırım. Allah kolaylık versin canım ya. inşallah en kısa zamanda geçer. anne sütüyle yoğurt yapma fikrin güzel. benim sütüm olmadı hep mama yedi. sadece yoğurtu inek sütüyle yapıyoruz. ben hiç yapmadım tabi.. kayınvalidem günlük bi su bardağına mayalayıveriyor kuzuma. afiyetle yiyor benimki. beslenme babanneden. akşam işten dönünce ben sadece kuzumla oyun oynuyorum vs. inanın akşama misafirim gelecek daha temizlik yapmadım. haftasonuda rahatsızdım yapamamıştım. erken çıkıp temizlik yapmam gerek. ridacım muhammed nasıl iyidir oda inşallah. canan yok sanırım. bacımmm uzaktan bi yerlerden okuyorsan yazdıklarımızı ses ver bakimm.. canının sıkıntısına çare bulalım. belki biraz tebessüm iyi gelir
murgiz gelmiş. hoşgelmiş..nasılsın bacım iyi misin
sevde cim merhaba sanada ben kuzuma aptamil milumil mamanın içine bebelac tahıllı karıştırıyorum. 3 kaşık mama 2 kaşık tahıllı tok tutuyor. söylemesi ayıp sabaha kadar uyanmıyor. gaz sorunuda yapmıyor. milumil in gece sütlü muzlusunu denedim kabız yaptı kuzuyu. birde bebelac ın irmikli gece mamasındanda kullandım hiç problem yaşamadım. kaşıkla veriyorsan az yiyorlar o zaman. ben gece hiç uğraşmıyorum mamasının içine dediğim ölçekte dilediğim şeyden katıyorum iyi oluyor. zaten sade mamayı yemiyor illa içine birşeyler karıştırıacağım.
mercan cım sanada geçmiş olsun canım biraz geç oldu ama. umarım bugün biraz daha iyisindir. kuzularını bayrama götürecektin değilmi. mercan kostümünün içinde çok şeker olacaktır mutlaka. kayra da öyle... ikisininde fotolarını bekliyoruz. kendine dikkat et. sanırım eşinde yokmuş. kayrayı bebek arabasıyla götürürsün zaten. mümkün olduğunca kucağında tutma. Allah muhafaza daha kötüleşebilirsin.

Gökcen süt alerjisi olduğunu sanmıyorum yoğurdunu inek sütü ile yapıyoruz hiç bi sorun yaşamadık... aksine yoğurtdan sonra bi güzel kakasını yapıyor.

ridacım benim sütüm gün içerisinde nispeten yeterli gibi ek gıdayada geçtiğimiz için. ama akşamları yetmiyor işte tok tutmuyor yavrumu... akşamları yatmadanmı bu karışımı yapıyorsun? biberonlamı veriyorsun? ben dün akşam saat 8 gibi verdim kaşıkla baya bi suluydu ama... yinede sanki gaz yaptı ama muhallebi yediği günki kadar değildi. yani sanırım bi kaç kez verdikten sonra alışır diye tahmin ediyorum. henüz mamaya da alışkın olmadığından yapmış ola bilir dediğin gibi...

drydeniss hoşgeldin öncelikle... hazır muhallebiler hep karınağrısı yaptı oğluma gece hiç uyumadı kıvrandı bebeğim. yemesinde bi sorun yok bi kase yiyor versem daha da yiyecek ama sonra beni emmeyecek diye vermiyorum. anne sütü ile tamamlayıp yatırıyordum. ama dediğim gibi yarım saatde bir kıvranarak uyandı bebeğim. pirinç unu ile denedim yine aynı sorun. dün aptamil mama içine bi kaç bebe bisküvisi ezip verdim nispeten daha iyidi... ama yine yaz yaptı sabah hiç kaka yapmazdı sabah ıkınıyordu...

elifcim bu arada halloween bende çok severim amerikada olduğu gibi olmasada bende almanyada yaşıyorken yapmaya çalışıyorduk... çocuklar için çok eğlenceli bişey. bide bizim şubatda karnaval vardı yine farklı giysiler giyiliyor çok zevkli oluyor. :lepi:

canlarım sağolun hoşbulduk çok iyiyim annemler burda çok mutluyum
sağolun geçmiş olsun dileklerini< için bugünde tAhlil yaptık amipi geçmiş görünüyor nihayet ama haftayadda tahliler sonucu kesin olacak evet riDACIM İKİ AY SÜRDÜ:KK43:
betülün cezası kalkmamışmı ki benden önceydi
gökçen çok geçmiş olsun ben kaka konularında uzman oldum sayılır eğer inek sütüğ alerjisi varsa kakasındanda belli oluyomuş tahlille falan buda aklında bulunsun
ardanında ek gıdadan sonra çenesinde isilikler oldu belkide salyadan
bide hepiniz çok erken geçmişsiniz ek gıdaya arda tam 6 aylık oldu ben yeni 10 gün olmadı başlayalı meyve suyu meyve püresi yoğurt veririyorum 3 gündürde sebze çorbasına geçtim sonraki aşama muhallebi ve kahvaltılar olacak
ben yoğurtu devam mamasıyla yapıyorum günlük
işte böyle bacılar sizi çooooook özlemişim yaaaaaaa ebru yu göremedim elifte girmemiş dünden berii onlarad gelsin yaaaaaaaa

Elif tavsiyeni dinledim dün akşam bebe bisküvili süt verdim malesef anne sütü sağamadım bi türlü çıkmadı :1no2: normal aptamil devam mamasını hazırladım içine bisküvileri ezdim kaşıkla verdim ama baya bi suluydu yinede... acaba bunu yatmadan evvel biberonla versem nasıl olur?? ama sonrasında yine baya bi gaz çıkardı yavrum hem alttan hem üstten. hatta bi ara sırf gaz çıkarmak için uyandı. sabahta ıkına ıkına bi hal oldu.. acaba yeni olduğu içinmi midesi kaldıramadı? bi kaç kez versem alışırmı? offf napcam ben bu çocuğu bilmiyorum ki... yada akşam 7 gibi normal sebze çorbasından verip 9 da yatırırkende biberon maması hazırlayıpda yatırsam?? ozaman tok tutmazmı acaba? ağırmı gelir? ay ne zor işmiş annelik -tatlicadiarzu-

gizemcim hoşgeldin uzun zamandır göremiyordum ismini buralarda. geçmiş olsun yavruna bayadır bi hasta herhalde. sudan bulaşan bir hastalıkmı? tam olarak nedir? umarım bir an önce atlatır...

Canim bence biberonla verme cunku bizim amacimiz zaten kasik mamasina alismasi.Biberon onun isine gelecektir ve sonralarida herseyi boyle isteyecektir..Bence yatmadan 2 saat once vermelisin ,cunku bizi bile yatarken yediklerimiz biliyorsun rahatsiz ediyor.Ben genelde mamayi verdinten sonra yatmadan tekrar sutunu veriyorum oyle uyuyor..Birde boyle dene istersen..Birde cok cok sulu olmasin karninin doydugunu anlasin ama sakin katida yapma...orta karar yani..

Gokcencim soylediklerin cok dogru bebeklere 1 yasindan once burda da inek sutu verilmiyor.Bazi gidalar onlar icin cok cok agir.Mesela bunlarin basinda daha oncede anlatmiismdir belki bal geliyor.TUrkiyede gerci cocuklara kemikleri gelissin diye ilikli kemik kaynatilip verilir ama bu da cok cok agir bir gida..
Sut allerjisine gelince ayni olayi ben mercanda yasadim ama biraz daha farkli...1 yasini doldurduktan sonra sute basladik.Onceleri ogurdu icmedi ,tadinin begenmedi.O gecis doneminde soya milk verdim....Sonra sute gectik..Mercanda gecmek bilmeyen bi oksuruk basladi.Guclu degil ama geceleri bogazina bisey takilmis gibi yapan bi oksuruk.Burada yapilan testlerde allerjiis oldugu cikti ama bir turlu neye oldugu belirlenemdi.Sonra turkiyeye geldigim dr bi akrabamiz sute olabilir dedi...Sutu kesemiyorum ne yapacagim dedim...Gunluk sut kullan dedi.....Aslinda cocuklarda sut allerjisi diye bilinen sey uuzn omurlu sutlerin icinde kullanilan bi maddeye karsiymis...Ya bildigin bir yerden acik sut al kaynat dedi dr ya da Sek 'in gunluk gelen cam sise sutunu kullan dedi...Gercektende o donem cam sise sut icti 3ay boyunca ve oksuruk kendiliginden gecti..Sonrasinda buraya donunce de sut allerjisi ortadan kalkti ve her turlu sutu icebiliyor....
Bilmiyorum sen hangi sutu kullaniyorsun ama belki yardimi olur dedim

ben aoç nin veya pınarın günlük sütünü kullanıyorum.ondada oldu,sadece deydiği yerler kızarıyor ve 10 dk içinde geçiyor.yalnız şunu gözlemledim.bugünkü denememde birkaç noktacık şeklindeydi.yani gitgide azalıyor.sanırım doktorumuzun dediği doğru çıkacak.alıştıkça azalır demişti..arasıra mama ie arasıra inek sütüyle yaparım ve az miktarda veririm ve belki zamanla geçer.hepinize teşekkür ederim ilginiz için.

X