2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

elifçiğim şanslısın valla kızların bakıyo benim oğlanlarda bakarmı dersin?:)) valla benimkiler çok inatçı ölüyom desem su getirmezler öteki daha 5 aylık ama inan büyüğünden fenaya benxiyo yaramazlıklara başladı bulduğu öryüyü çekiyo ne var ne yok indiriyo aşağıya:)

kızlar bide hepinize sevgiler çocuklardan fazla fırsat bulamıyorum konuları kaçırıyorum biraz kötü oluyo kendimi dışlanmış gibi hissediyorum bende arada açılan konularda konuşmaya çalışıyorum öylede idare ediliyo yeterki site kaybolmasın bağlar kopmasın öpüyorum bebişleri ve sizleri

gökcen iki hafta öncesi bi hafta boyunca akşamları muhallebi yedirdim geceleri mahf olduk resmen yarım saatde bir çocuk kıvranıyor karın ağrısından bende muhallebiyi kestim. hazır muhallebiydi (bebelac) dün akşam hadi pirinç unu ile kendim yapayım dedim yok dün gece yine kıvrandı yavrum. :çok üzgünüm: eşimde kızdı bidaha bu çocuğa muhallebi vermiceksin dedi. ama yavrum gece acıkıyor yatmadan sebze versem olurmu acaba öğlen yediğinden?

serpil26 aynı benimki gibi. işe başladım daha aynı gece başladı huysuzluğu... nasıl ve nezaman düzene girecek hiç bilmiyorum. dr sorduk gündüz uykularını azaltın dedi kayınvalidemde azalttı toplam gündüz 2-3 saat uyuyor e buda normal olsa gerek hatta az bile. offfff benneyaptımki

mercan dilara çok geçmiş olsun umarım bir an önce ayağa kalkarsın...

Son düzenleme:
elifcim geçmiş olsun..gerçekten çok üzüldüm..annem de senin gibi olmuştu, sağdan sola dönemiyordu...çok acı çekiyordu..bilirim az-çokyani bel ağrısı ne demek..Allah acil şifalar versin..kayranın resmi de değişmiş, tontiş pek tatlı görünüyor..maşallah...

sevdecim size de geçmiş olsun..çocukların neye nasıl tepki vereceklerini önceden kestiremiyorsun..biz bir de acemiyiz, herşeyi deneme yanılma yoluyla öğreniyoruz..ben de nar suyu içirmiştim sonra da demir damlasını verdim 4 aylıkken.. simsiyah kustu ağzı dili boyandı siyaha kustuğu yerlerden hala izi geçmedi siyah mürekkep gibi kaldı..gariptir elimi bile boyadı siyaha..nasıl korktum çocuk kusarken..tövbe ettim valla..bilmediğim şeyleri vermeye çekiniyorum..

m.alperen kardeşim neden kendini dışlanmış gibi hissediyorsun..biz de senin gibiyiz sürekli giremiyoruz..sorumluluklarımız var evimiz çocuklarımız işimiz eşimiz..arkadaşlarımız var..bu bir paylaşım ortamı hepimiz dostuz arkadaşız..ama tüm günümüzü buraya bağlayamayız..nitekim de öyle oluyor..artık yetişebildiğimiz kadar konulara yetişebiliyoruz..dediğin gibi yeter ki birbirimizden kopmayalım..birlik ve beraberliğimiz sekteye uğramasın..gönüller bir olsun..öptüm..

sevde muhalebiyi ne ile pişirdin.eğer inek sütü kullandıysan ağır gelmiş olabilir.sindirememiştir.inek sütü alerji yapabiliyor.benim oğlumun da ağzı yüzü kabarıyor inek sütüyle yapınca.ben de sütümü sağıp yaptım dün.koyu olmasın kıvamıda.

ELİFcim geçmiş olsun canım vallahi çok üzüldüm. bende 3 sene önce senin gibi belim tutuldu ve 1 ay yatmak zorunda kalmıştım . ne kadar zor durumda olduğunu hissediyorum. wc bile annemlerin yardımı olmadan gidemiyordum. Allah yardımcın olsun senin durumun daha zor. Allah dan sana bakan ilgilenen dünyalar tatlısı bir kızın var. Biran önce iğleşip ayağa kalkmanı nasip etsin rabbim. Öpüyorum seni ve kuzucuklarını canım.

aaaa elif hastamıymış.ouyamıyorum yazıları uzun süre kalamıyorum. elif geçmiş olsun canım.

canancım annenlere gittin mi, eşinle görüşebiliyor musun? moraller ne durumda yazarsan sevinirim..merak ediyorum seni.

sevde muhalebiyi ne ile pişirdin.eğer inek sütü kullandıysan ağır gelmiş olabilir.sindirememiştir.inek sütü alerji yapabiliyor.benim oğlumun da ağzı yüzü kabarıyor inek sütüyle yapınca.ben de sütümü sağıp yaptım dün.koyu olmasın kıvamıda.

inek sütü yoğurt hariç hiç bişeyde kullanmıyorum. su ile hazırlanan muhallebilerden almıştım su ile hazırladım karın ağrısı yaptı. anne sütü ile hazırladım karın ağrısı yaptı. pirinç unu da su ile hazırladım az su ile sonra sıvılaştırmak için anne sütü kullandım. yani çok koyu değil kıvamı aslında yoğurt gibi oluyor. yoğurduda mümkün olduğunca anne sütü ile karıştırıp veriyoruz. dün akşam verdiğim gerçi baya bi koyu kıvamdaydı. artık denemeye bile korkuyorum valla :çok üzgünüm:

ridacım sanada geçmiş olsun. ben olsam ödüm patlardı herhalde çocuk kapkara kussa... ayyy valla elim ayağıma karışırdı...

elifcim(mercan) çok çok geçmiş olsun.ben çok iyi bilirim bel tutulmasını her yıl mutlaka yaşarım .(( senin ne güzel kızın sana bakar benim oğlana su getir desem oyuncak arabaların içine su doldurur oyuna dalar bana suyuy getirmeyi unutur .)

Kizlar hepinize tesekkur ederim.Hala yatiyorum isin kotu tarafi esimde 1haftalik seyahate cikti.Evin icndeki isleri mercanin yardimiyla biraz zorlayarak hallediyorumda disari nasil cikicam onu dusunuyoirum
Yarin burda cadilar bayrami..Mercanin okulunda parti var.3 ay oncedeb kiyafeti alindi..Internette konustugumuz herkese 1kez mutlaka giyilip gosteriliyor kiyafetimiz .OKulda herkes yarin kiyafetleri giyecek ve tum cocuklar sokaga cikip ellerindeki sepetlere dukkanlardan ve velerden seker dolduracaklar..Bizim evin onunden de gecerler.Eger yarin goturmezsem okula cok aglayacak hayal kirikligina ugrayacak.Umarim yarina ayga kalkacak gucu verir rabim...
Bu arada bu cadilar bayrami olayini buraya gelene kadar hic gormemistim tabi.Buradaki ilk yilimda ve ilk cadilar gununde mercana hamileydim...Doguma sanirim 2hafta vardi.Turk bakkalina gittim alisveris yapiyirum.Kasada kizla konuusyoruz..Kizin birden yuuz degisti bana "sakin arkana bakma"dedi.Boyle soylenincede insan hemen arkasina bakar.Bakmamla fenalasmam bir oldu.Yanimda cuce kyafetinde inanilmaz korkunc suratli bir maske.KOrkudan cocugu dusuruyordum.Neyse beni sakinlestirdikten sonrA kiz maske sahibine "bak ne kadar korktu hadi maskeyi cikartta yuzunu gorsun "dedi.O korkunc maskenin altindan 6-7 yasinda inanamyacaginiz kadar guzel masum ve mavis gozlu bir erkek cocugu cikti...ama ben az daha oluyordum.
Simdi artik boyle seylere hazirlikliyim.Benim kizimda kocagobekli,koca ayakli bir orumcek olacak...Kayrada mercanin eski kiyafetini giyip kucuk sevimli bir yavri yavsan olacak..Size ersimleri yollarim

Yasemincim,maremcim ogluslariniza haksizlik etmeyin,Basiniz sikisirsa mutlaka yardim ederler.
Ridacim gecmis olsun canim.Nar suyu biraz zaten agir bisey sanirim.Ben bile ictigimde midem yanmaya basliyor.
Sevde muhallebi yerine bebe buskivilerini denesene,anne sutune birkac tane ufala,bence sevecektir hemderahatsiz etmeyecektir,,

Dun haberleri izleyip izleyip agladim.Ozellikle sehitlerin adlari sayilip,hep bir agizdan icimizde cevabina..Birde son gazilerin anlatildigi belgeselden bolumlerde.Iki gazinin hellallesme sahnesi ve yiyecek ekmegimiz yoktu,camur gibi birsey yiyorduk dedginde biz mercanla kahvalti yapiyorduk...Bizim ki bilmis bilmis kostu gitti.Daha bagirmaya kalmadan elinde tuvalet kagitlariyla geldi.Bu ne dedim"anne sen aglama lutfen burnun akarsa bak bu yumusak bunla sil acimasin "demez mi/O an saldim gozyaslarimi...Sevincten mi,uzuntuden mi bilmem ama dun duygusal bir gunumuzdu.Sonrasinda dilim dondugunce tv de anlatilanlari ona cevirmeye calistim.Bisey anlamsada bi yerlerde izi kalacaktir.Ne sartlarda vatan sahibi oldugumuzu .....Dusunebiliyor musunuz,savasacak silah yokmus,ondeki askerin vurulmasini bekliyorlarmis ki onun silahini alip biraktigi yerden devam etmek icin...Hala tuylerim diken diken...

Tek diyebilecegim NE MUTLU TURKUM DIYENE

merabaaaaaaaaaaa canlarımmmmmmmm ben geldimmmmmm özledinizmi beni,
elifcim beni hiç yalnız bırakmadın burdan uzak günlerimde çok sağol canım arkadaşım çok geçmiş olsun allah şifanı versin
elifcim arda hala amip herhalde yarında test yapılacak haber veririm sonucu,bu günlerde çok huysuz sürekli ağlıyo bağırıyor dra götürdüm herşeye bakıldı b,işiy çıkmadı dr dedi amipten olabilir o yüzden bi daha bakılacak 3 tedavi yapıldı 1.5 aydır uğraşıyoruz inş geçmiştir

merabaaaaaaaaaaa canlarımmmmmmmm ben geldimmmmmm özledinizmi beni,
elifcim beni hiç yalnız bırakmadın burdan uzak günlerimde çok sağol canım arkadaşım çok geçmiş olsun allah şifanı versin
elifcim arda hala amip herhalde yarında test yapılacak haber veririm sonucu,bu günlerde çok huysuz sürekli ağlıyo bağırıyor dra götürdüm herşeye bakıldı b,işiy çıkmadı dr dedi amipten olabilir o yüzden bi daha bakılacak 3 tedavi yapıldı 1.5 aydır uğraşıyoruz inş geçmiştir

Canim canim canim arkadasim ,ne ozlemisim ismini burda gormeyi...Sanki kapiyi acmisim da annemi karsimda gormus gibi sevindim..Yazik kuzuma yaa amma cok cekti yavrucak,,,Ne kadar zor bir hastalik bu hep yikarken aklima geliyor..Biizm suda depodan geliyor sonucta icinde neler var kimbilir..Allah arda ile beraber tum hastalara sifasini versin...Tekrar hosgeldin canim :1hug:

merhaba kızlar geçmişe pek bakamadım ama bebişler hasta galiba hepsine acil şifalar.

elifciğim çok geçmiş olsun. umarım çarçabuk ayağa kalkarsın.

ve ve ve gizem .....
hoşgeldin. seni burda görmek nasıl mutlu etti beni anlatamam. inan sürekli aklımdaydın. bazen kendime kızıyordum keşke okulu öğrenseydim hiç olmazsa iyi olup olmadığını öğrenirdim diye. neyse geldin ya tekrar hoş geldin.

kızlar ebruyu göremiyorum hiç ben mi kaçırıyorum yoksa!
umarım iyidir ve en kısa zamanda geri döner aramıza.

tanıdığım ve henüz tanışamadığım mayıs anneleri kendinize ve bebişlere iyi bakın. öpüyorum

gizemcim hoşgeldinnnnn .)) arda hastamıydı haberim yoktu nasıl iyileştimi elifin yazdığına göre sudan bulaşmış öylemi?tabi msnden elifle görüşyordunuz CADIARZU bak şimdi kıskandım.evden pc açmak ne mümkün iş güç çoluk çocukgamyoncuiremsu neyse gelmene sevindim umarım betülde katılır aramıza..

elifcim bende mertin ilk aşısında beliöm kayık bir vaziyette sağlık ocağına gittim resmen yamuk yürüdüm sanıırm belim tutulduktan 3 gün sonraydı...elifcim mercanı götürürsünde kayrayı kucağına alma bence kaldıramazsın san yardımcı olacka birileri yokmu?:teselli:

X