2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ansaneri. benim böcek mama yiyor. ememedi beni. o bile telaşlı telaşlı içince boğazını aldırıyor.öksür Allah öksür. bi mama yerken 3 -4 defa oluyor . her defasında eşimle tartışıyoruz. ben mama yedirmesini bilmiyormuşum. bak bak bak bak... yada biberonun deliği büyükmüş. bilmiyorki kızı babası gibi koca boğaz.. aceleden böyle oluyor... bben bi yol buldum çok acıkmadan veriyorum mamayı o zaman telaşsız içtiği için boğazını almıyor..

bütün mayıs anneleri ramazanımız hepimize hayırlı olsun......... yavrucuklarımızla sağlıklı, sıhatli, mutlu, geçirmemiz dileğiyle........

aramzızda tutan olmayacak sanırım. bende gece kalktım niyetlendim tutmaya ama kanamam oldu sabahtan az bişey malesef tutamıcam. daha yemedim bişey şimdiden midem kazınıyor, bulantıda var akşamı nasıl ederdim bilmiyorum. geçsinde allah verir kuvvetini inş. evde olduğum için tutmak istiyorum Allah izin verirse.

mercanı göremedim bikaç gündür sanırım nerelerde acaba? fazla bırakmazdı bizleri o

canancığım nick in değişmiş nasıl oldu bu iş? neden değiştirdin?

ansaneri. benim böcek mama yiyor. ememedi beni. o bile telaşlı telaşlı içince boğazını aldırıyor.öksür Allah öksür. bi mama yerken 3 -4 defa oluyor . her defasında eşimle tartışıyoruz. ben mama yedirmesini bilmiyormuşum. bak bak bak bak... yada biberonun deliği büyükmüş. bilmiyorki kızı babası gibi koca boğaz.. aceleden böyle oluyor... bben bi yol buldum çok acıkmadan veriyorum mamayı o zaman telaşsız içtiği için boğazını almıyor..

Benimkide çok acıkmadan memeyi ağzına almıyo çok acıkınca emio o zamanda hızlı hızlı çektiğinde o minicik boğazına kaçıyo

evet canım cananmert olan nickimi ansaneri olarak değiştirdim sebebini özelden bildirir sana

gizemcim dün sen geldin aklıma..ben de bir süredir yoktum ama döndükten sonra seni nadir gördüm bir baktım kayboldun..bizim evde de internet şu an bağlı değil...yazını şimdi okudum..taşınma işleri zor olur, her ne kadar temizlik yapılsa da yerleşmek kolay iş değil..yeni evinizde eşinle ve oğluşunla huzur dolu ve mutlu günler diliyorum..
Hayırlı Ramazanlar

sağol canım oğlumuz bize hayırlı geldi ev değiştirdik
ben ev taşınırken yoktum geldiğimde ev yerli yerindeydi bir iğne bile ortada değildi ama tabiki ben kendime göre değiştirdim getirdiklerimi yerleştirdim sonra bazı tadilat işleri yarım kalmış onları yaptırınca yine ev savaş maydanına dödndü gene derken temzilikte yapıldı ama eve hala alışmadım diğer evime göre çok büyük bir arası var çok uzuzn günde kaç defa koşuyom bilmiyom orayı(burada geldiğimden beri 2 kilo verdim 56kiloya düştüm) bilmiyom oarlarda evler kaç metrekare oluyor ama burda evler çok büyük şuanaki evim 185 metrekare 4 oda 1 salon 5 odalı 215 metrekare falanda evler var ya oda çok büyük oluyor
neyseeeeesağol tatlım daha güzeli sizlerin olsun

gizemciğim hayırlı olsun evin canım ne güzel büyük bir evin var arda nasıl iyimi yakışıklı öp benim için

ridacım yarın gidicem işe bugün işimi kaybetme pahasınada olsa bakıcının yanındaydım eh işe fena bakmıyor anne gibi olurmu işte olmaz...off canım sıkkın moralim bozuk mahmudda da böyle olmuştu şimdi tam 2 katı her ikisinde bırakıyorum evde :KK43:((

saadetcim burdaki bakıcılar tok bakıcı ne kamerası buluttan nem kapıyo karılar sinir oluyorum....bugün başka bi bakıcıyla konuştum 4 aylıktan 4 yaşına kadar getirmiş ikiz çocukları,15 gün bunu denicem beğenmezsem diğeriyle anlaşıcam inşallah hayırlı olur yaaa kafam çok karışık

Allah yardımcın olsun yasemin insan evladı olunca işte herşeyi göze alıyo umarım tam istediğin gibi biri çıkar karşına da güzel yavrularını gönül rahatlığıyla bırakabilirsin

gizemciğim maaşallah ya o nasıl öyle kocaman ev 3 kişiyemi okadar büyük ev:1shok: kaynana, kayınpeder, halalar, amcalar, dayılar, görümceler filandamı kalıyor. ben 3+1 125metrekareyle başedemiyorum. bitmiyor temizliği. hergün bir odayı temizliyeyim diyorum oğluş olunca 1 odadan diğerine geçene kadar öbürü kirleniyor:1no2: Allah sana kolaylık versin, ağız tadıyla oturun inş.:1hug:

yaseminciğim inş bakıcıyı gönlüne göre bulursun. zor iş valla rabbim kolaylık versin. Allah işinizi rast getirsin. AMİN......:Saruboceq:

ridacım yarın gidicem işe bugün işimi kaybetme pahasınada olsa bakıcının yanındaydım eh işe fena bakmıyor anne gibi olurmu işte olmaz...off canım sıkkın moralim bozuk mahmudda da böyle olmuştu şimdi tam 2 katı her ikisinde bırakıyorum evde :KK43:((

saadetcim burdaki bakıcılar tok bakıcı ne kamerası buluttan nem kapıyo karılar sinir oluyorum....bugün başka bi bakıcıyla konuştum 4 aylıktan 4 yaşına kadar getirmiş ikiz çocukları,15 gün bunu denicem beğenmezsem diğeriyle anlaşıcam inşallah hayırlı olur yaaa kafam çok karışık

canım seni çok iyi anlıyorum . aynı duyguları bende yaşadım benim bir şansım vardı iş başı yapmadan 20 gün önce işe almış olamam ve sürekli hareketlerini takip edip uyarmam oldu. Ama şunu anladım hiç bir insan çocuğuna senden daha iyi bakamaz. bu kim olursa olsun. şuan sana herkesin sevgisi bile yapmacık geliyordur eminim. acabaların çok fazladır. benim hala var çünkü bu düşüncelerim. eğer böyle birini bulduysan bu kadını denicem diye uğraşma bence. çünkü sende çalışıyorsun sürekli iş yerinden izin almanda sorun olacak bir süre sonra. bence hemen bu bayan ile görüş canım. Duygularını kontrol etmeye çalış ve sakin davran. aksi halde yanlış kararlar verebilirsin. ( :eek: Sana diyorum ama ben kendim sakin olamıyorum) Allah yardımcımız olsun canım :1hug:

kıslar valla bebişlerini bakıcıya verecek annelere Allah sabır versin. inşallah en kısa zamanda aradığınız iyi birilerini bulabilirsiniz. benim kızıma babannesi bakıyor çok şükür öyle derdim yok. ama yazdıklarınızı okuyorum da akşam olmaz var ya... benim için bile akşam olmuyor. oysa nasıl bakıldığını biliyorum. özlüyorum kuzumu. sizin durum daha gergin. Allah yardımcınız olsun

kızlar bugün işe geldim ortam fena değil ama hiç çalışmadığım bir bölüm o yüzden öğrencek çookkkkk şey var.sabah merti emzirdim bay auyumuş mamasının hepsini yemiş öğlen gittim emzirdim bakıcısıda uyuttu 1 saat sonrada çıkıcam eve gidicem.mahmud biraz ağladı babası arabayla gezdirdi...o dediğim diğer bakıcıyla görüşücem bunu denemiyorumki diğeri ayın 15inden sonra gelebilcek anlaşırsak eğer mecbur 145 gün bu bakıcak fena değil işte oğlu geliyo ona sinir oluyorum kocaman 12 yaşında boyuda uzun merti emzirdim gömleiğimi çıkarmıştım kadına götürcem içeri oğlan var diye gidemedim emcbur üstümü giydim felan zaten herşeye pimpirikliyim bide o çocuğu çekemiyorum yani kanapeye uzanmış babasının evi sanki uyuz oldum

kızlar bugün işe geldim ortam fena değil ama hiç çalışmadığım bir bölüm o yüzden öğrencek çookkkkk şey var.sabah merti emzirdim bay auyumuş mamasının hepsini yemiş öğlen gittim emzirdim bakıcısıda uyuttu 1 saat sonrada çıkıcam eve gidicem.mahmud biraz ağladı babası arabayla gezdirdi...o dediğim diğer bakıcıyla görüşücem bunu denemiyorumki diğeri ayın 15inden sonra gelebilcek anlaşırsak eğer mecbur 145 gün bu bakıcak fena değil işte oğlu geliyo ona sinir oluyorum kocaman 12 yaşında boyuda uzun merti emzirdim gömleiğimi çıkarmıştım kadına götürcem içeri oğlan var diye gidemedim emcbur üstümü giydim felan zaten herşeye pimpirikliyim bide o çocuğu çekemiyorum yani kanapeye uzanmış babasının evi sanki uyuz oldum

canım konuş kadınla sen onu işe aldın sadece. oğlunuda almadın. ne demek geliyo uzanıyor. sen çocuklarını alıp iş yerine gidebiliyormusun . gittiğin zaman sana ne diyecekler ''yasemin hanım çocuklarınızı lütfen bir daha iş yerine getirmeyin'' e... o zaman sende söyleyeceksin. x hanım ben sizi aldım işe oğlunuzu değil. eşim rahatsız oluyor lütfen gün içerisinde gelmesin v.s. gibi bişiler söyleyeceksin. sonuçda o kadında çalışıyor tıpkı bizler gibi canım . bu benim düşüncem. Şimdi ne var canım 12 yaşında çocuk nolacak gelse diyen arkadaşlarımızda olacaktır ama inanın insanın başına gelmeyince anlayamıyor.

Kizlar oncelikle hepinize hayirli ramazanlar.Allah bu muberek ayin tum rizik ,nimet ve sevaplarindan faydalanmayi nasip etsin hepimize........
Bugun burada okullarimiz acildi.Butun cocuklar tatli bir telasla kosturarak camimin onunden geciyor.Ama en onemlisi bugun Mercan'da okullu oldu... Oyle duygulandim ki sormayin.Ufacik cantasini sirtine takip,gururla bir yuruyusu var...
Burada 3 gunluk buyuk bir tatil vardi.Bizde bunu degerlendirip,niagara selalesini gormeye gittik.Tam canada ile aramizda sinir oluyor...Bu vesileyle candayi da gormus oldum.Uuzn zamnadir o yuzden yazamiyordum.
Ben yokken giziem gelmis,yeni evin hayirli olsun gizemcim.Ne guzel kocaman.Burada evler o kadar kucuk ki..Cocuklar bizim oda da kaliyor .Bende odayi sik bir perdeyle 2ye boldum...
Yasemincim bakici konusu cok zor.Allah seni hellal sut emmis,insafli ve yuregi sevgi dolu insanlarla karsilastirsin.Ben yeri geliyor anneme birakirken bile,aklim evde kaliyor,evi 40 kez ariyorum ...Annemde bana guvenmiyor muusn deyip telefonu kapatiyor..
Canancim nickinin degistigini gec anladim aa yeni bir ecrin katildi aramiza dedim...Sebebini bende merak ettim simdi
Aranizda sanirim ,oruc tutmaya tek musait kisiyim...Gerci birakma ihtimalim dogdu ama ben direniyorum.Turkiyeden geldigimden beri hafif hafif bir bas donmem vardi...Yorgunliktan diyordum.Son 20 gundur iyice artmisti,,,Gece cocuklara sute kalktigimda odanin kapisini denk getirip iceriye bile giremiyordum ,surekli tutunmak zorunda kaliyordum,sarhos gibi dolasiyordum anlayacginiz.Cuma gunu dr gittim.Bin tane test ve sorudan sonra (iyi bir check up yaptirmis oldum)..Orta kulak iltihbain var ama o boyle bir donme yapmaz dedi..Kalp eloktosunda sonuclari begenmedi.Ayin 9 da daha kapsamli kalp elektosu cekilecekmis.Klapte ritim bozuklugu var dedi..Ilac aliyorum suan ,orucumu etkiler mi dedim.TUtmasan iyi ama istiyorsan ,fazla kendini yormadan tut dedi.Ama spor su an yasak...
Biliyorsunuz bir de turkiyede ki smar testim iyi cikmamisti.Bayram sonrasi da onu tekrar yaptirmam gerekiyor.Sonuc ayni cikarsa .....Neyse bayrama daha cok var..Hem her serde bir hayir varmis,belki annemin gelemsine vesile olur...Annemle konustum biraz once,bir olay anlatti...Kadinin biri bir gun dusmus ve omuzu kirilmis...O aciyla kadin neden ben diye uzulurken,bir de bakmislar kirilan yerde kemikte ur varmis.Hemen tedaviisne baslanmis ve yayilmadan onlemi alinmis.Kadin simdi sukrediyormus,omuuzm kirilmasa sla farketmeyecektik ve kanser tum kola yayilacakti diyor...

Lafi yine cok uzattim.Hepinize tekrra mutlu,huzurlu ramazanlar diliyorum

mercanın okulu hayırlı olsun. inşallah başarılı bi öğrenci olur. herkese hayırlı ramazanlar.

yaren canım çok sağol iyidir çok şükür benim ardam senin arda nasıl canım eviçin dileklerin çin sağol betül kardelen sağolun güzel dilekleriniz için zor oluyor büyük ev ferah ama temizliği çok zor büyük temizliği ben yapmıyom ama günlük temizlik bile yoruyor valla kardelen bundan önceki evimde 135 metrekareidi o bile yoruyodu dediğin gibi şimdi bu daha çok yoruyo
betül karşı komşunun bakması ve memnun olmana çok sevindim geçiçi görev işinşi naptın merkeze aldılarmı seni?
ben bu sene gitmiyom okula pazartesi gittim müdürle konuştum haftaya rapor alcam rapor bitincede ücretsiz izin ile gitmeyecem bu sene ben bakmak istedim görümcem var deile oluyor bakmak istiyor ama bir kere bebeğim bu yaşda olcak bunu kaçırmak istemiyorum
mercan canım çok sağol güzel dileklerin için kızının okullu olmasınada çok sevindim abla olduğunu anlar şimcik tam allah üniversiteden mezun olduğu günleri göstersin size
yasemin canım ya 15 gün idare et artık valla insanlardda çok rahat ya oğlunu getiriyor bide hiç tınmıyo rahatlar ailecek inş diğerinden memnun kalısın

yaren canım çok sağol iyidir çok şükür benim ardam senin arda nasıl canım eviçin dileklerin çin sağol betül kardelen sağolun güzel dilekleriniz için zor oluyor büyük ev ferah ama temizliği çok zor büyük temizliği ben yapmıyom ama günlük temizlik bile yoruyor valla kardelen bundan önceki evimde 135 metrekareidi o bile yoruyodu dediğin gibi şimdi bu daha çok yoruyo
betül karşı komşunun bakması ve memnun olmana çok sevindim geçiçi görev işinşi naptın merkeze aldılarmı seni?
ben bu sene gitmiyom okula pazartesi gittim müdürle konuştum haftaya rapor alcam rapor bitincede ücretsiz izin ile gitmeyecem bu sene ben bakmak istedim görümcem var deile oluyor bakmak istiyor ama bir kere bebeğim bu yaşda olcak bunu kaçırmak istemiyorum
mercan canım çok sağol güzel dileklerin için kızının okullu olmasınada çok sevindim abla olduğunu anlar şimcik tam allah üniversiteden mezun olduğu günleri göstersin size
yasemin canım ya 15 gün idare et artık valla insanlardda çok rahat ya oğlunu getiriyor bide hiç tınmıyo rahatlar ailecek inş diğerinden memnun kalısın
benim ardam da çok iyi teyzesi bende oruç tutuyorum hiç acıkmıyorum ve susamıyorum sütümdede azalma yok allah yardım ediyo valla herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar geçen sene karnımızdaydı bebişler bu ramazan kucağımızdalar ne mutlu bizlere

Bugün Mercan okula başladı seneler sonra halen burdaysak bizim ufaklar okula başladı diye anlatıcaz allahım ne kadar duygusal bi olay ben okula başladığımda annemden ayrıldığım için 1 hafta ağladım annem sırada yanımda oturdu alışmam çok zor olmuştu umarım kızımda aynı şeyi yaşamaz dün gibi hatırlıyorum o kadar çok ağlamıştımki karnım ağrımıştı

X