2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

emzik kurtarıcı bence almasınmda fayda var heleki 2 çocukluysanız :)) gittim çorlunun altını üstüne getirdim sarı lateks damaksız emzik bulamadım damaklı var ama damaksızı daha kolay alıyormuş bebekler alışınca diğer damaklı emziğe geçiş yapılacak neyseki eski bir eczanede buldum ufak bişey şimdi emzirdim emzik yanımda yoktu veremedim bi dahaki sefer denicem umarım alır.
edacım dr ilk 6 ay su vermeyin diyorlar anne sütünde yeteri kadar var bebişin o çişleri nasıl oluyo sanıyosun hep su...mert her altını açışımda mutlaka bi sular ortalığı :)

kızlar gündüz bebeğinizi uyanık tutmak için neler yapıyorsunuz?benimki 2 gündür gündüz uyuyor gece nöbete kaldırıyor beni gece 1-4 nöbeti ölecem yorgunluktan babada burda yok biliyorsunuz mahmud uyanmasın diye merti susturmaya çalışıyorum uyuyo 2dk mızırdanıyo uyanıyo.bi kaç kez uzanıp emzirdim yanımda uyuyor yerine koyunca uyanıyor.siz neler yapıyorsunuz?

Yaseminciğim canım ya,gece uykusuzlukta cok kötü,gece uyumayınca vallahi gündüz leyla gibi dolaşılıyor,kafamçokkarıştı gündüz birde diğer oğluşun ilgi bekliyordur,gelde gündüzde uyu:1no2:
bende kızımı kısa bir süredir ancak uyku düzenine sokabildim.bir hafta boyunca 23-24 gibi banyosunu,masajını yapıp yatırdım,gecede ışığı hiç açmadım,konuşmadım,her mırıldandığında kucağıma almadım,uzun aralıklarla altını açtım..emdikten sonra tekrar uyuması için sırtına masaj yaptım..artık geceleri uyuyor,aslında bayılıyorjeyyar ve uyku arasında emiyor.gündüz uyanıkken bolca ilgileniyorum,konuşuyorum,altını sıkça açıyorum,hatta açık bırakıyorum,müzik açıyorum..

Yasemincim sorma bizde de 4emzik var.Cogunu mercan emiyor emmediklerinide sakliyor.Tam lazim oldugunda araki bulasin.Hadi buldun coucgun agzin azorla verdin diyelim ,cikarip kendi agzina sokuyor hemenkafamçokkarıştı

Ah kızlar benim miniğimde hiç emzik almıyor,alınca böğürüyor,
aslında cokta istemiyordum ama hep memede uyumak isteyince emziği alması için çırpınır oldum.silikonda aldım ,kauçukta,damaklıda damaksızda ev meme dolu ama yok yok nede biberon alıyor..acil bir işim cıksa kimselere bırakamam...

Kizlar burada bebek dogduktan sonra her 3ay da bir beslenme uzmanina gorunuyor.Bu uzman da anneye bebegin yiyecekleriyle ilgili bilgi veriyor.KIlosunu surekli kontrol altinda tutuyorlar obez bir nesilden korktuklari icin.Bu arada da beslenmeyle ilgili dogru seyler ogreniyorsunuz ve annelerimiizn uyguladigi bazi seylerinde yanlis oldugunu goruyorsunuz.
Mesela eskiden anne sutu almayan cocuga sekerli su verirlermisOysa drlar 1yasindan once bebeklere ne SEKER ne de TUZ vermeniizi istemiyorlar.
BAL KONUSUNA GELINCE ...BAL TAMAMEN ORGANIK VE AGIR BIR BESIN OLDUGU ICIN 2YASINDAN ONCE KESIN KES VERILMIYOR.BU KONUDA DRLAR ALTINI CIZEREK SOYLUYORLAR.CUNKU BURADA BEBEK OLUMLERINE BILE NEDEN OLDUGUNU ONCE MERCANIN DR DAN SONRA DA BIZZAT UZAKTAN TANIDIGIM BIR ARKADASTAN TANIK OLDUM...
Edacim senin dedigin cok cok az bir miktar bunun icin belki birsey olmaz ama yine de konu acilmisken bu tecrubemi paylasmak istedim..
Ayni sekilde yasemincim seninde dedigin gibi bizim de hem dr umuz hemde beslenme uzmanimiz suyu 6aydan once vermiyor...Cunku bebisler ne kadar gelisimini tamamlamis gibi gorunse de bobrekler hala tam kapasite calismaya alismamis oluyormus.
Birde 4.aydan itibaren ek gidaya baslamamiz gerekiyor biliyorsunuz.Bunda belli bir siralama var bize dr liste veriyor.Bunu da sizinla paylasirim.Ben annemden hatirliyorum .Meyve puresine basladimi her meyveyi verirdi halbuku onda da sira var once daha yumusak meyveler sonra ki aylarda daha lifli meyveler

peki mercancım bitki çayı hakkında bişiy diyolarmı drlar?
bizim dr verme dedi bazıları verin diyor bazıları vermeyin diyor buarada

peki mercancım bitki çayı hakkında bişiy diyolarmı drlar?
bizim dr verme dedi bazıları verin diyor bazıları vermeyin diyor buarada

Canim burada ilk 4 ay sadece anne sutu ya da anne sutu seklinde mamalar var onu veriyorlar.TUrkiyeden hatirladigim mamalar toz seklinde suyla karistiriliyor.Burada bu toz mamalara bile 4. ay da baslaniyor sirf su vermemek icin.buna dayanarak bitki cayi vermezler diyorum,cunku ben hic sormadim.Onlar ne derse onu yaptim bugune kadar.
AMA ARKADASLAR TEKRAR SOYLEMEK ISTIYORUM ,BU BAL KONUUSNA COK DIKKAT EDIN LUTFEN.CUNKU BUYUKLERIMIZ BAZEN BALI BAZI MEYVELERE KATIP VERIYORLAR.BENCE DR MUTLAKA DANISIN EK GIDAYA BASLADIGINIZ ZAMAN BU AYRINTIYI

kıslaaaaaar ben geldim......

hafta sonu cumartesinden gezmeye gittik oğluşumla. babamın köy gibi biyerde bahçesinde meyva ağaçları olan heryer yeşillik içinde bi evi var oradaydık. salı akşam geldik ama şu ana kadar vaktim olmadı yazmaya. kayınvalidem gitti kalmıyor ev işleri bana kaldı yemek filan. dün oğluşla pazara çıktık alışverişimizi yaptık yemek yaptım okadar evi bilmemne götürüyor yetişemedim birazdanda eve girişicem biraz süpürüp sileyim bari. dün kontürolümüz vardı göbüşümüzden dolayı. kiloda almışız hafta sonu temiz hava yaradı dr bile farketti. çok iyi almış 5 günde dedi 5 gün önce 4490dı salı 4640. 4 kilo doğmuştuk çıkarkende 3700 çıktık. tontiş doğdu tontiş büyücek kerata heralde:)))) sizler nasılsınız kızlar iyisinizdir inş. bebişlerle yeni düzene alışabildinizmi hamileyken nasılda bekliyorduk onları şimdi hepimiz bi maratondayız. şimdi yanımda kıpraşıyor durmuyor el ayak nasılda taşımışız onları mucizelerimiz Allahın lutüftalı bizlere:)))) rabbim onlara olan şevkatimizi eksik etmesin yürağimizden onlarada bizim onlara duyduğumuz şevkati bizlerede göstermelerini nasip etsin inş. amiiiin.. :)))

Mercancım çok teşekkürler cnm...Bal konusundaki söylediklerine katılıyorum çünkü eşim daha önce araştırmasını yapmıştı...Annem bal konusunda çok ısrarcı olduğu için sırf ona ispatlamak için birsürü yazı göstermişti...Gerçekten çok tehlikeli durumlar olabiliyormuş...

Edacım sakın yanlış anlama cnm..Allahtan senin bebeğine birşey olmamış ama ben yinede cesaret edemiyorum...Birde benim bebeğim 37 haftalık doğduğu için henüz bazı şeylere diğer bebeklerden farklı tepkiler verebilir diye düşündüm...Ama dün gece dayanamadım kendi yaptığım şeftali reçeline emziği batırdım ama bittikten sonra ağzından yine çıkardı...ikinci kez batırdım fakat emme süresi o kadar az ki bir iki saniye ancak ağzında tutuyor buda demek oluyor ki her iki saniyede bir emziği batırmam gerek...oda çok fazla olur düşüncesi ile denemekten vazgeçmek zorunda kaldım...Emzik ısrarlarım sürecek fakat birşey sürmeden devam edicem galiba....

Mercan cnm...kardeşler arasındaki yaş farkından dolayı benim öyle bir sıkıntım yok şükürler olsun...Oğlum 8 yaşında olduğu için bana yardımcı bile olmaya çalışıyor...Önceden evde istediği gibi sesler çıkarıp koşturan yavrum artık ses yapmamak için elinden geleni yapıyor...Kıskanmak biryana dursun üstüne titriyor dün gece bebeğin ağlama sesini duyup ne oldu niye ağlıyor birşeymi oldu ben üstümü giyineyim doktora götürelim diyor :))) bir telaş bir telaş.... dedim oğlum sen daha küçüksün doktora gitsek bile bu saatte sen dışarı çıkamazsın... bana cevap olarak, olurmu anne ben artık büyüdüm ve abi oldum tabiki gidebilirim... :)) cnm yavrum çok şükür çok anlayışlı...

Mercancım çok teşekkürler cnm...Bal konusundaki söylediklerine katılıyorum çünkü eşim daha önce araştırmasını yapmıştı...Annem bal konusunda çok ısrarcı olduğu için sırf ona ispatlamak için birsürü yazı göstermişti...Gerçekten çok tehlikeli durumlar olabiliyormuş...

Edacım sakın yanlış anlama cnm..Allahtan senin bebeğine birşey olmamış ama ben yinede cesaret edemiyorum...Birde benim bebeğim 37 haftalık doğduğu için henüz bazı şeylere diğer bebeklerden farklı tepkiler verebilir diye düşündüm...Ama dün gece dayanamadım kendi yaptığım şeftali reçeline emziği batırdım ama bittikten sonra ağzından yine çıkardı...ikinci kez batırdım fakat emme süresi o kadar az ki bir iki saniye ancak ağzında tutuyor buda demek oluyor ki her iki saniyede bir emziği batırmam gerek...oda çok fazla olur düşüncesi ile denemekten vazgeçmek zorunda kaldım...Emzik ısrarlarım sürecek fakat birşey sürmeden devam edicem galiba....

Mercan cnm...kardeşler arasındaki yaş farkından dolayı benim öyle bir sıkıntım yok şükürler olsun...Oğlum 8 yaşında olduğu için bana yardımcı bile olmaya çalışıyor...Önceden evde istediği gibi sesler çıkarıp koşturan yavrum artık ses yapmamak için elinden geleni yapıyor...Kıskanmak biryana dursun üstüne titriyor dün gece bebeğin ağlama sesini duyup ne oldu niye ağlıyor birşeymi oldu ben üstümü giyineyim doktora götürelim diyor :))) bir telaş bir telaş.... dedim oğlum sen daha küçüksün doktora gitsek bile bu saatte sen dışarı çıkamazsın... bana cevap olarak, olurmu anne ben artık büyüdüm ve abi oldum tabiki gidebilirim... :)) cnm yavrum çok şükür çok anlayışlı...

Kızlar aşıya götüreniniz var mı aranızda..Bugün götürmem gerekiyor...Aşı yaptıran var mı ?

nazecim maaşalh ne kadar güzel kalpli bir olun varmış allah sana bağışalsın çok olgun bir çoçuk
kardelen biz hepatit aşımızı olduk 1. aydaki aşı o canım

Merhaba arkadaşlar..

Size bişey sormak istiyorum oğlumun yüzünde pişiğe benzer birşeyler oluştu..Yani küçük küçük sivilce gibi şeyler..Ne olduğunu anlayamadım..Bir anda başladı ve ellerini çok fazla yüzüne götürdüğü için arttı.. Sizin bebişlerdede var mı bu sorun?? Acaba sıcaktan mı oldu..Anlayamadım..:uhm: Haftaya aşımız ve kontrolümüz var acaba o zamana kadar beklesem ve o zaman doktora sorsam çok beklemiş olurmuyum diye düşünüyorum..

isilik oluşmuş bebişlerde .. daha ince giydiri hergün banyo olmaları gerekir eğer yaraya çevirdiyse mutlaka bi doktor görsün losyon yada krem verebilirler

ebrucuğum benim oğluştada var o dediğinden. önce ağız çevresinde başladı çok emdiği için sıcaktan sandım ama sonra yayıldı yanakları, göz çevresi, anlı derken şimdi kafasında başladı yukardan aşşaya yavaş yavaş geçiyor. daha önce doğum yapanların link'inde okumuştum galiba özellikle erkek çoçuklarında oluyormuş geçiyormuş sonradan. bizim dün konturolümüz vardı dr sordum ama ne dedi hatırlamıyorum tam olarak. gözenekleri kapalı olduğu için filan bişeyler dedi ama unuttum. ya bu narkozdanmıdır nedir herşeyi unutur oldum aklımda kalmıyor hiçbişey hadi söylenilenleri unutuyorum anladımda dün pazardan 2 kilo reçellik 1kilo yemelik çilek almıştım sen unut git bidaha 1 kilo daha yemelik alkafamçokkarıştı bukadarınada pes diyorum yani neoluyor bana yakafamçokkarıştı
neyse işte dr normaldir olur dedi o sivilceler için krem verdi istersen sende kullan ebru

4gün günde 1 defa sabah HİPOKORT krem
5gün günde 2 defa sabah akşam BACTROBAN krem

betülcüğüm ama seninki bayunda diyorsun isilik olabilir bişey demiyeyimfisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…