2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar ya ben yeni takvimi yapamadım..

Niye olmuyor anlamadım..

Bu arada gizemi göremedim sanki bugün..

Tülaycım gözün aydın canım..Bebişine Allah sağlıklı uzun ve hayırlı ömürler nasip etsin İnşallah..

Yasemncim maalesef mercan krese gitmiyor.Ben de istiyorum ama burada danistigim bir kac uzman tavsiye etmedi.Kardesi dogmadan once olsa olurmus.Simdi evden ,anneden uzaklastirildigini duusunup bunu yeni bebege baglayabilir ve okula gitmek istemez .Sonrasinda da butun okul hayatindan da soguyabilir dediler.inan cok zor oluyor.MESela mercan hic emzik almamisti simdi kayrayla basladi ikiisnde de bir emzik.Bende yaptiklarina fazla ses cikarmiyorum kalici olmasin diye sonra bikip vazgeciyor ama bende mahvoluyorum.
Aslinda annem beraberinde turkiyeye goturmek istedi ama ayni neden den yollayamadim.Aksam esimin geliisni dort gozle bekliyorum ,biraz nefes almis oluyorum.Gerci onada aciyorum .Butun gun yorul sonra eve gel cocuk bak kafamçokkarıştı Allah sana da kolaylik versin.N e kadar daha annenin yanindasin?

ebrucum geldim canım ya benim oğlan bilgisayara oturduğum gibi ağlamaya başlıyor o yüzd3n okuduğum halde kaç gündür cevap yazamıyorum
ebru bebk takvimi için 7910.com diye bi site var oraya giriyosun aynı gebelik takvimi gibi yapılıyor ve aynı yere yapıştırılıyor ben öyle yaptım ndaha ayrıntılı anlatmıştım mercana odur o mesajı bulursam yazayım ssende takvimlen
bende hepinizi çok özlüyorum merak ediyorum neler yapo-ıyosunuz bebişlerle
ridacım yasemincim oğluşlaınız nasıl oldıu sarılık olayını kafaya takmayın en fazla bizim gibi bi gece hastanede yatacak bişiy yok sadece ışıkta yatıyor tek sorun sarılık olsun ya allah başka hastalık vermesin
mercancım senin nasıl gidiyor kızlarınla neler yapıyosun
betülcüm sorma ya biz ikji kişi baş edemiyoz oğlumla naze yasemin mercan napıyosunuz iki çoçukla tek başınıza
nazecim bizimkide çok ağlıyodu bu hafta daha azaldı ağlaması dr dediki tekrara artacak ama
gaz için mutlaaka emzirdikten sonr gaz çıkartın ve altını sık sıkı değiştirin etkisi oluyor
bide izmirdeki dr gaz ilacımızı değiştirdi önceden colinox diye bitkisel bi ilaç kullnıyoduk
bu dr da nurse harveys diye bitkisel bi şurup önerdi onu aldık dündendir veriyorum bakalım nolcak
buarada dün dr a gittik herşey yolunda dedi dr
oğlum 3600 gr olmuş boyuda 53.5 cm 1. ayını doldurdu aşısını yaptık
3250 doğmuştu 14.gün 3200 gr dı 1. ayında 3600 olmuş bana çok az geldi dr sorun yok sağlıklı dedi ama hala içim rahat değil açıkcası kızlar bakalım gelecek ay ne kadar kilo alacak

slm tatlı anneler...bizde dün hapatit b aşısını yaptırdık oğluma...4 kilo olmuş minik kuşum :) gayet iyi yarıyormuş sütüm Allaha şükür..tek göğüsle üstelik..sol göğsüm indi 10. gün bir anda ne oldu anlayamadım..süt geliyor ama oğlum çenesini çok çalıştırmak zorunda kalıyor işte o zaman kızıyor bana..pompa kullanıyorum o da canım yanıyor..ne yapcam bilmiyorum dr emzir diyor ama ne çile çekiyorum bilmiyor sanki ben istemiyorum tekrar yerine gelsin göğsüm..işte böyle yuvarlanıp gidiyoruz..kırkımız çıkana kadar annemdeyim bende yoksa uyumak mümkün değil nöbetleşe bakıyoruz afacana..babamız uykuya düşkün olduğu için yardımını göremiyoruz..bende sık boğaz etmiyorum ne yapayım..onun en güzel zamanlarını kaçırması kocamın kaybı :)))

ebrucum ahanda buldum a.s

edacım oğlularımız aynı gün doğumlular 1 mayıs ikiside:)
maaşalh yavruna canım inş az süt gelen gögsünde dolarda yavrun daha gzüel doyar
benim de sütüm azdı 10 gündür daha iyi gibi bir ara mamada verdim şu ana vermiyorum dr da verme dedi zaten
gögüs uçlarımda halen yara slikon uçla veriyorum dün dr slilon uçu artık çıkar dedi oğlum yadırgadı memmi bu sefer tekrar çok acıtıı bende tekrara slikon uçla verdim tam iyilişemeden slikonu çıkarmak eziyet olur
bizde babamızı bıraktık geldik annemlere eylüle kadar burdayız eşimde iki defa hgelebilecek çok özlüyor oda hergün msnden görüyor oğlunu dediğin gibi en güzel günlerii kaçırıyor

buarada herkes heme hemen sezeryan oldu normal derken dim kızlar mayıs ayı sezryan ayı oldu
yarennnnnnnnn nerdesin yaaaaaaaaa merak ettim seniiiiiiiiii

şuan kucağımda mert var fazla yazamıcam canım mahmudda aynı mercan gibi bazen sabrımı çok zorluyor....kreş işini evet pedegoglar önermiyor ama eylülde göndercem istemezzse göndermem.bu ayın sonunda dönüşümüz kırkımız çıkınca

Hepinizi çok özlüyorum kızlar, diyorum ki bebişim doğmadan önce hiç işim yokmuş meğer...Artık annemde yanımda yok zaten gideli çok oldu...İlk bir hafta beraberdik sonra evine döndü ne yapsın kadın çok uzun zaman baktı bana artık evine dayanamadı ve gitmişti..o yüzden tek başına olunca insan hiçbirşeye yetişemiyor..öyle zaman oluyor ki akşam olmuş ben daha hiçbirşeye dokunmamışım..yemek yemeye bile fırsatım olmuyor malesef...

Kızlar aranızda emziğe alıştıran varsa bana nasıl yaptığını lütfen söylesin...Kızım maşallah beni emzik yerine kullanıyor..karnı doysa dahi illa meme ağzında uyuyacak tabi buda beni çok yoruyor...istiyorum ki karnı doyduktan sonra emzik ile uyusun...aslında çok faydalı bir şey değil ama böyle bir durumda şart oluyor işte....

Canlarım malesef mesajlarınızı okumaya fırsatım olmuyor...şöyle genel olarak baktığım kadarıyla maşallah herkes çok iyi...Böyle devam etsin inşallah...

Murgizcim meme ucu sorununun halen devam etmesine çok üzüldüm..ama maşallah sen tecrübeli annelere taş çıkartırcasına rahat görünüyorsun...Allah bozmasın inşalllah....

Ebrucum kayınvalide olayı benim için bir kabus resmen...Sanki ilk torununa bakmışcasına ilgilenmişcesine buna ahkam keser olmuş..Ben artık kendisiyle görüşmüyor ve konuşmuyorum...Ama oğluna iyi babanne halleri sergiliyor...:))

Mercancım cnm...yolculuktan bahsetmişsin okurken korktum...Hem hava değişimi hem yolculuk süresi Allah yardım etsin nasıl olur bilmem ama gerçekten çok zor ama tavsiyem bence yolculuğu göze alma cnm....

Tülaycım Allah analı babalı büyütsün bebeğini cnm..Hadi gözünaydın...Kardelencim sende yeni doğum yapmışsın sanırım...seninde gözünaydın olsun...Sağlıkla bebeğini büyütürsün inşallah....

Mesajına bakamadığım atladığım arkadaşlarım kusuruma bakmasın lütfen...Herkesi öpüyorum kendinize iyi bakın bebişim çağırıyor yine...:)))

nazecim rahatım çünkü annemlerdeyim annem çoçuğun çoğu şeyiyle ilghileniyor çok şükür
evet canım ya gögüs ucu yaramda resmen kabus oldu bana geçmiyor geçmiyor geçmiyorrrrrr
buarada kaynana ve diğer insanların ahkam kesmelri beni çok sıkmıştı hatta lohusalık depresyonuyla esip gürlemiştim siz karışamayın biz herşeyi biliyoruz diyeeeee
canım emziğe ben mecbur verdim beniide emzik gibi kullanıyodu ve bigece hastanede ışık altında yatınca emzik verin dedi dr
veriri vermez tuutu yaramaz
halada tutuyo ama ağlayınca tutmuyo
bitek uykusu gelince istiyo emzikle uyuyo
ama emzik ağzından çıkınca ağlıyooooouykuda

nazecim ozlettin canim.Dedigin dogru yolculugu goze alamiyorum o yuzden gitmiyorum.Kardesim tabi bu mutlu gununde yaninda istiyor ama n eyapalim.Emzik Kayrada almiyordu ama dr verin dedi cunku biliyorsun diyete girmisti.Ben vermeden once hep emzigi yikadigim icn cunku bazen mercanda agzina sokuyor o islaklik hosuna gitti.Baktim almaya basladi bende simdi sutle islatip veriyorum aliyor...

emziği bizimki emiyor ama hemen atıyor anlamadım baya iştahlı emiyo ama ben beceremiyorum galiba mahmud almamıştı emziği hiç

Mercancım bende sizleri çok özlüyorum cnm...Ama malesef yanlız olduğum için hiçbirşeye yetişemez oldum...Emzik konusuna gelince tutmuyor malesef...verdiğim zaman midesi bulanıyor, uyku halindeyken verdiğimde birkaç dakika ancak tutuyor sevemedi birtürlü ama denemeye devam edicem yinede...

Yasemincim bende beceremedim galiba...

Murgiz cnm..emzik konusunda çok şanslısın...Bende senin tarif ettiğin gibi olması için uğraşıyorum ama sanırım olmayacak...

nazecim slm...Allah analı babalı büyütsün canım..emzik konusuna gelince benim 1 ay yapamadığımı 16 yaşındaki görümcem yaptı oğluşuma emzik alıştırdı hemde 1 günde :)) benim 5 yaşındada görümcem var onada bu alıştırmış bak yenge 1 günde alıştırcam dedi ve yaptı gerçekten inanamadım..ben şekerli suya batırıp vermiştim ama almamıştı..bir baktım ucunu çok az bala değdirdi benim sıpaya yalattı çok hararetli bir şekilde emmeye başladı emzik parçalanacak sandım :)) balın tadı gidince atıp ağlamaya başladı ara ara batırıp devam etti vermeye ve benimki alıştı artık boş boş emiyo çok hoşuna gidiyo..benim oğlumda beni emzik niyetine kullanıyordu karnı doyduktan sonra oyun yapıyordu uyuya kalıyordu yatırınca uyanıyordu...ama şimdi karnı doyuyor bakıyorum meme ucuyla oynuyo hemen çıkarıp emzik veriyorum yatırıyorum..ilk başlarda sık sık ağzından atacaktır ama sabret yanında otur hemen geri vermeye çalış diliyle iter ama sende ona diret..yoksa işin zor canım 24 saat uğraşmak gerekir yaramazlarla..bol şans canım umarım senin yaramazda 1 günde alışır...

kızlar şu klasik emzikler varya meme ucu gibi kauçuk olanlar bebekler onları daha iyi emiyorlarmış bugün bitane alıcam onlardan.nazecim sende bi dene bence.ben 2 tane emzik almıştım biri anne memesi gibiymiş neyse bisürrü para verdim onu hiç almadı bide damaklı silikon aldım onu nadir alıyo.ikisinide büyük oğlum emiyo hiç emzik almayan çocuk kardeşi doğunca emzikçi oldu

Edacım çok teşekkür ederim...Bal konusunda eşimin birkaç görüşü var ama ikna etmeye çalışıcam...inşallah bebeğim tutar yoksa işim çok zor...

Yasemincim çok teşekkür ederim cnm...Bahsettiğin emzik sanırım sarı renkte olanlardan değil mi...Balı denedikten sonra eğer olmazsa emzik değiştirme yoluna giderim cnm teşekkür....

nazecim bal konusunda bende tereddüt içinde kaldım ama emziğin ucunu azcık dokundurmak yetiyor emziğin hepsini bala batırmıyoruzki..sadece 1 gün denesen belki alışır..ben şimdi birşey kullanmıyorum alıştı direk veriyorum emziği ve itiraz etmiyor aksine ağzına değince çıldırıyor tutmak için :) eşler zaten herşeyi çok bilir ama icraat göstermezler..günde bikaç saat görüyorlar herşey mükemmel sanıyorlar 24 saat ne çekiyoruz bilmezler..hem ecrin için hem kendin için bence dene inşallah olur canım..

mrb kızlar ben emzik vermmek için uğraşmıştım siz vermek için uğraşıyosunuz bence almıyorsa zorlamayın 1 aydan önce zaten önermiyor drlar
balda 1 yaşından küçük çoçuklarda alerji yapabiliyor bir yaşına kadar bal vermmek lazım ama reçel olur herhalde
neyse yine ağlıyo oğluşum kaçtım

Gizemcim takvim için teşekkür ederim canım :))

Bu arada arkadaşlar emziğe tatlı birşey sürüp veriyorsanız bilinki bebeğin suyada ihtiyacı var.. Doktorunuza danışmadan tatlı birşey sürüp vermeyin..Abimin ilk kızında biz az az lokum sürüyorduk alsın diye ama abimin eşi bizden habersiz abartıp gece uyusun diye bol bol sürmüş lokumu..Bir süre sonra bebek sürekli ağlamaya başlayınca doktora götürdük..Bu bebek susuz kalmış dedi doktor..

Benim oğlumda pek sevmiyor emziği ama bazen alıyor uyurken ağzından düşürünce tekrar ağlamaya başlıyor..Bu yüzden ben onu kucağımda emzirdikten sonra emzik vermemek için yatırıp bir de yattığı yerden emzirmeye devam ediyorum..Böylece kucağımdan bıraktığımda uyanma durumu gibi bir durum olmuyor..Açıkçası emziği vermeyi de sevmiyorum ama bazen çok yorgun oluyorum o zaman mecbur kalıyorum..

kızlar bala her emzik verildiğinde batırmayacaksın zaten..biz sadece 5-6 kere bunu yaptık ve sadece 1 gün içinde..şu anda alıyor ama hiç birşeye batırmaya gerek kalmadan..nazenin bebiş ve benim bebiş meme ucumuzu emzik niyetine kullanıyor ortak nokta bu ve benimki sürekli ağzında kalsın istiyor doysa bile çekincde ağlıyor eee haliyle ağlayınca uykusuda kaçıyor ve tekrar başa dönmek zorunda kalıyorum..bende çene yapısı bozulur bebeğin diye duydum vermem diyordum ama insan öyle zor durumda kalıyorki başka çare bulamadım..su olayına gelince dr bana zaten günde sabah akşam 1 çay kaşığı su vermemi önerdi..anne sütü bunu karşılıyormuş ama yinede ver dedi..size önermedimi dr..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…