2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Cansucumm giderken 21 günlüktük bebişim 10 saat yolculukta hep uyudu sadece acıktıgında uyandı yada ben uyandırmak zorunda kalmıştım. dünde 46.günümüzde yine hep uyudu bir ara uyandı etrafını izledi çok şükür hiç eziyet etmedi maşallah bebişime zorluk çekmedim anlayacagın güzelim.benim bebiş biraz gezenti olacak teyzesi herhalde habire geziyoruz. kaydirigubbakcemile2
canım teşekkür ederim.pozitif düşünmek bu depresyonu atlatmaya yardımcı olacaktır.
canım Allah yardımcınız olsun inşllah en kısa zamanda atlatırsınız.

Allah düşmanımın başına vermesin,hayatımın en kötü günlerini geçiriyorum.Yaşamayan anlamaz.Gece emmek isteyecek diye düşünüp bulanmaktan içim dışıma çıktı,nasıl bir sıkıntıdır bu.Bişey sorucam göğsümün ucu olmadığı için emziremiyordum 2 gündür emiyor,ama biraz acıtıyor çekme kuvvetiyle,çatlak felan yok.Zamanla bu acı azalacakmı,yoksa emdikçe çatlayıp daha kötü olma ihtimali varmı?Çatlamasa bile bebeğin çekme kuvvetinin acısı ne zaman geçer?

canım benım göğüslerim fena yara olmustu görünüşte hıcbırsey yoktu ama bebek emerken canımdan can kopuyordu sankı.. kanıyordu hatta.. ama lansınoh cok ıse yaradı gercekten.. bırde kuru tutmaya calıstım sureklı ped değiştirdim ve kremı surdum her emzırmeden sonra.. cabucak ıyılestı.. sımdı hıc acı hıssetmıyorum cok sukur.. hıc gecmez sanıyordum onu :)
bence sende o kremden kullanmalısın.. ve göğsünün sadece ucunu vermedıgıne de cok dıkkat et.. ucunu aldıgında da cok acı yapıyor cıkarıp tekrar sıyah kısmının hepsnını agzına vermeey calıs acısı daha da azalacaktır.. ama bence göğsün daha kotu olmadan krem le tedavıye baslamalısın..

mavili ve muscan geçmiş olsun arkadaşlar...çok zor bir durum yaşadıklarınız...ben de lohuslık hüznü yaşamışım....çok kötü gerçkten...sürekli duyguslsın...her an ağlama eğiliminde...her an sinirlenme modunda....beeğe karş bile ilgisizlik..bu nerden geld gibi garip düşüncelere girme..onu sanki istemediğini düşünmeler.....benimki geçti...deprsyona dönüşmedi...sabırlı olun..ilaçlarınızı düzenli kullanın...evde çok kalmayı dışarı da çıkın...güneş ışığı alın....allah şifaversin canlarım...

emelcim aynen benimki de yara olmuştu ve çok acıyordu,ben de lansinoh krem almıştım küçücük deneme boyu gibi ama 20ytl,gerçekten faydası oluyor,2 günde iyileşti benimki de.Onu her emzirmeden sonra sür,sürdükten hemen sonra bile emzirebilirsin bebeişlere bir zararı yok...

emelcim benim de göğüs uçları küçüktü, hatta sol taraf iyice içe çökük gibiydi..aynı senin tarif ettiğin gibi; bebiş çektikçe feci acıyordu..
benimki zamanla kendiliğinden geçti, artık acımıyor.
bu arada hiç yara olmadı kanamadı da..
ama lansinoh u ben de kullanıyorum..birkaç kez bile sürsen faydasını görüyorsun..
yeniden geçmiş olsun canım..

muscan -mavili arkadalar cok gecmiş olsunn Allah şifa versin inşallah

mavili benim oğlum tam bir ay emmedi sağıp veriyodum gecede iki kez mama.3gün önce eşim bi kez daha deneyelim dedi bi yapıştı oğlum-Allaha şükür- ama özellikle dün çok kötüydüm aglaya ağlaya emziriyorum başım ağrıyo kendimi sıkmaktan dün aksam emzirdikten sonra kendimi kötü hisstetim tansiyonumu ölçttük 17-11 cıktı ki normalde büyüğü en fazla 10 cıkar düşük tansiyonla gezerim hep sanırım kendimi kasmaktan oldu acıdan

Lansınoh kremi hamileleğimden beri kullanıyorum,yinede sol göğsümde biraz çatlak oluştu.Çatlaktan çok bebeğin memeyi çekme kuvveti acıtıyor.Zaten emzirmek istemiyorum bide acıyınca dahada kötü oluyorum.Eski huzurlu günlerime dönmek istiyorum bir an önce bebeğimin tadını çıkartmak istiyorum

emelcım ve canancım gecmıs olsun..umarım en kısa zamanda allah sıfe verır ve bebıslerınızı emzırmenın,koklamanın,sevmenın keyfıne varırsınız...hepımız kımı zaman yoruluyoruz sıkılıyoruz ama bıze muhtac olan bebeklerımızı gorunce butun sıkıntılarımız atıyoruz.sızde emınım en kısa zamanda ıyılesıp bu guzel duyguları yasamaya baslıcaksınız...

iyi akşamlar anneler.................
bebişlerınız nasıl?????
lohusalık dönemi nasıl geçiyor bunaldığınız dönem oldumu depresyona girdinizmi...........
ben uykusuz kalıyorum çok annem olmasa yanımda zaten halim harap................

sen şanslısın ben 1 hafta falan kardeşimden yardım gördüm ama oda annemle ilgilendi sonra şimdi yalnızım akşamları eşim yarım ediyor büyük kızım da 3,5 ta geliyor okuldan dersleri falan var onu etkilemekte istemiyorum ama yardımı olmuyor değil hafta sonlrı elim ayağım oluyor ama feci bunalmış durumdayım amakatlancaz başka çare yokkk inişler çıkışlarrr çokkk ama çare yokkkk

gunaydın kızlarrr:)nasılsınız bebısler nasıl??gunaydın dıyorum cunku artık egenın gunduz uyuma saatı benım gune baslama saatım oluyor.daha bıraz once kahvaltı yaptım cok sukur..
grıp olmustum bugun daha ıyıyım allaha sukur ama yınede tedbırı elden bırakmayıp maske ıle gezıyorum bebısımın yanında...
gulancım senın ısın bızden ıkı kat daha zor valla allah yardımcın olsun.annenın yanında olmasına cok sevındım en azından alısma devresınde daha az bocalama yasarsın..

günaydın herkese.......duygucum ben kahvaltımı yapamadım daha..hazırladım çayımı koydum bardaa uz gibi olmuştur sanırım..kucağımda duru hanım.....uyusun diye bekiyorum....bu arada aytenden haberi olan var mı?izmir güzeelinden ?

bende kac gundur kahvaltımı o kadar hızlı yapıyorum kı kıtlıktan cıkmıs gıbı ve bır kucagımda da oğlum.. kaydirigubbakcemile3
durmuyor malesef gazdan kıvranıyor sureklı kucaga alınca sakınlıyor.. :1no2:

bu arada ayten msn e arada gırıyor ama buraya bakmaya hıc fırsatı olmuyor sanırım..
benımde aklımdaydı bugun.. izmirgüzeli yanı umranla en son doğum yapmadan once konustum msn den.. ondan sonra görüşmedim.. işten ayrıldıgından berı nete gıremıyor..

sağol betülcüm....vala duru da hala benim kucağımda omzumda saat 11.den beri uyumadı huzursuzlanıp duruyo...

merhaba kızlarrr

Hepimizin durumu aynı :))) Bende bora oldğundan beri sıcak çorba ve çay içemedim..

Aman çorbalar çaylar sıcak olmasa da olur... Bebişlerimiz iyi olsunlarda buz gibi çaylar çorbalar bile güzel gelir bize... :içelim:

Bu arada kızlar bugün aşımızı olduk.. Oğlum uykusunda ağlar gibi yapıyor huzursuz davranıyor... sizlerde de böyle oldu mu??

Bu arada kızlar bugün aşımızı olduk.. Oğlum uykusunda ağlar gibi yapıyor huzursuz davranıyor... sizlerde de böyle oldu mu??

hilarya bizde bugün aşı olduk aynen dediğn gibi oğlumda bugün pek iyi beslenemedim sütmü az geldi dedim ama sanırım aşıdan mmıkırdanıyo

arkadaşlar bizim de olmuştu biz yarım paranox fitil verdik ateşi olmadığı halde düzeldi...isterseniz sizde deneyin ..ya da doktorunuza sorup verin :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…