2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

iyi akşamlar kızlarr

umarım herkes iyidir.... bebişlerinizi koklayın benim için...

allah sağlık versin bebişlerimize...... a.s.

merhaba kızlar serencim hayırlı olsun canım sanırım sen benden bir gün sonra doğum yaptın ben sekiz ekimde doğum yaptım....bak normal beklerken sezeryan oldum....

babamız interneti bilr açtırmıyor radyason varmış diye diyorum başka odada açsan nolacak Allahım o yüzden o evde yokken giriyorum...hamileyken böyle değildi bebiş doğunca ona çok kıymetli geldi...demek ki görmeden kucağına almadan anlamayacakmış...bu arada sezeryan olan arkadaşlar ne kadar sürede rahatça ayağa kalktınız hiç ağrısız ben kalkıyorum ilk günden beri ama tabii ağrılarım var..sırtüstü yatınca çok zor kalkıyorum çok acıyo...salı günü alacak bandını dr.um...

Duygu emziğe alıştırmaya çalış gerçekten kurtarıcı oluyor,biz alışma aşamasındayız,midesi bulanıyor,öğürüyor ama yine de veriyorum,sakinleşiyor emzikle.:ecrin_bebek:
Ben bebek arabasıyla hiç çıkarmadım,daha doğrusu pek dışarı çıkarmadım ev gezmelerine gittik o da arabayla,yel yutar,daha çok gaz sancısı olur
falan dediler 40 çıkana kadar düşünmüyorum pek çıkarmayı..

kaç gündür giremedim.loğusalık depresyonu adı verilen illet bir hastalığa yakalandım.içimde aşırı bir sıkıntı, sürekli ağlama, bebeğimi istememe, kucağıma almak istememe, emzirmek istememe, iş yapma isteksizliği vb. olaylar yaşadım.
şuan psikatristen tedavi görüyorum.her annede loğusalık hüsnü görülürmüş.15 güne kadar geçermiş.benim kisi daha da ilerlemiş hali loğusalık depresyonuymuş.kaç gündür yemek yiyemedim.serumlarla beslendim.dr. verdiği sakinleştirci ilaçarın da 3-4 gün süren iğrenç yan etkilri oldu.bu ilaçlar az miktarda süte geçiyormuş.emzirebilirsin dedi dr.um.ölmek istedim.hep dışarlara çıktım evlere girmek istemedim.deli gibi dolandım dışarlarda.
dr.um bunu tamamen hormonlarla etkil olduğunu söyledi.ve 2-3 hafta içinde tedavinin etkil olacagı söyledi.çook kötüydüm.buğun biraz kendime gelmeye başladım.ben bebeğimin değil kendi derdime düştüm.sigara içemeyn ben sigara içmeye başladım.
tabii bu depresyonda bebeğimi emziremeyince mama vermek zorunda kaldık.arada bir iyi gibi hissedersem emzirdim.
canım yavrum elimde olmadan ona ilgimi gösteremedim.allahın izniyle iyi olacağım ve onu tekrar sevip emzirebileceğim inş.nolur benim için dua edin.arkadaşlar.
sizlere önerim böyle durumla karşılaırsanız mutalaka tedavi görin

canım allah acil şifalar versin bebişini düşün ona bak allah yardımcın olsun bende iniş çıkışlar yaşıyorum bazen aşırı duygusal bazen aşırı asabi oluyorum bunlar normal yanii kendine has dşünüpte kendini de yıpratma gayret az daha alışma dönemiydi hormonlardı derken altüst olduk hepimiz iyileşirsin inşallah hepimize rabbim şifa versin yardımcımız olsun

maviiicim yazını yeni gördüm canım.yalnız değilsin.aynılarını ben de yaşıyorum.buğün biraz iyiyim.merak etme sabırlı ol hepsi geçececk.ben de hiiç bir işyapamıyorum.bebeğime hep annemle kayınvalidem bakıyor.şuan senin sağlığın önemli.bebeğine bakıpta canını sıkma.hepsi düzelecek canım.bebeğine bakan birileri varsa sorun değil.bir kaç hafta ilaçlarını düzenli kullan sakın bırakma.yan etkileri oluyor ve hepsi geçeçek.inş. bebeğimize öyle güzel bakacağız ki çok iiyy anne olacağız.dr. hepsi gececek biraz sabret dedi.
canım seni ve bebeğini öpüyorum.moralini yüksek tutmaya çalış..dualarım seninle..

iyi akşamlar hanımlar artık uğrayan pek kalmamış.........kötükedihüso

benim kız mıkırdıyor bakiim biii emzirme saati geldi 20 dk geçti az önce emzirmeye çalıştı emmmedi bi daha deneyeyimmm uyumuyor ya hanfendi genelde uyuyuncada baygın gidiyor malumm

tüm annişler selamlar
hepiniz ve tatlı bebişler iyisinizdir inşAllah
canancım geçmiş olsun, inşAllah en kısa sürede daha da iyi olacaksın canım..
Allah anneliği bize bahşettiğine göre, bebeklerimize en güzel şekilde bakabilme yeteneğini de vermiştir muhakkak..
hepimiz çok çok iyi anneleriz buna şüphem yok..
emel ve canan en kısa zamanda atlatmanız dileğimle..
Allah yardımcımız olsun..

herkese günaydın güzel anneler güzel arkadaşlarımm biz artık evimize geldik,sizleri çok özledik.
Emelcim(mavili) ve Muscan canım arkadaşlarım çokk çook geçmiş olsunn inşllah tez zamanda saglıgınıza kavuşursunuz. herkese güzel günler diliyorum.

günaydın hoşgeldiniz aslıı
Oh eminim çok iyi gelmiştir bu tatil hem oğluşa hem de sana...

Nasıl küçük bebekle zor oluyor mu?? Ben zor olacağını düşündüğümden bursa ya gitmiyorum daha.. 3 aylık olsun en azından diyorum... Ama eşime kalsa aydın a gidecek.. Bu arada benim eşimde aydınlı...
:1hug:

Emel,muscan geçmiş olsun ikinizede
Benim aklım almıyor hiç kızlar,sizler doğum gibi bebek gibi mucizevi ve muhteşem bir olayın arkasından nasıl bunalıma girdiniz,benim mutluluktan ayaklarım yerden kesiliyor bebğimi içime sokasım geliyor...Kendinizi hasta veya bitkin hissediyor olabilirsiniz ama annelik bu işte çok zormuş gerçektende,Yavrularınızı düşünün,orada uyuyan minicik canların en çok size ihtiyaçları var,biraz kendinize bakın,başka şeylere yönlerdirin kendinizi,maneviyatınızı güçlendirin,ileride yaşadıklarınızı hatırlayıp belki kızacaksınız kendinize ama bu günler bir daha gelmez,emzirmezseniz sütünüz çekilir bebeklerinizi sevginizden ve sütünüzden mahrum bırakmayın,çabucak iyileşip bebişlerinizi beslersiniz inşallah...

Çok haklısın canım katılıyorum bende senın gıbı dusunuyorum..
Ama herkesın bunyesı bır olmuyor ıste herseyde oldugu gıbı.. herkesın ıcınde oldugu durumda farklı bunalımların stresın sebebı bu olabılır ama yınede dedıgın gıbı mutlu olmak ıcın bebeklerımızın gul yuzune bakmamız yeterlı olmalı bence.. sonucta bu gunlerde gecıcek hersey duzene oturacak zamanı var..
Allah ne buyuk nımet verdı bıze annelıgı tattık ötesi varmı.. şükürler olsun...

teşekkür ederim kızlar.ama bu olayı yaşayamayan anlayamaz.dr. bunun sadece 100%100 hormonlarla ilgili olgunu söyledi.yani benim olumlu düşünme ile pek ilgili değil.ben ki çocukları çok seven, çocuk hastası biriyim.ama işte öle illet bir hastalık ki bunu ancak yaşayan anlar.ben kendimi çok telkin ediyorum herşey çok güzel olacak diye.ama içinize o iğrenç seni boğacak gibi sıkıntı bir geliyor o an gözünüz hiiç bir şeyi görmüyor.insan kendi derdine düşüyor zaten.ölmak istiyorsun sanki..
allah bizim gibilerin ve tüm hastaların acil şifasını versin.

canan haklısın canım.. yaşamayan bilemez mutlaka, elde olan birşey değil...
lohusalık depresyonu değil ama en yakın arkadaşım depresyon geçirmişti ondan biraz biliyorum ..
çok da elde olan duygular değildi yaşadıkları.. hala da tam düzelmiş değil..
inşAllah hiçbirimiz yaşamayız bu tarz şeyler.. yaşayanlara da acil şifalar versin Rabbim..
tüm hastalara acil şifalar versin inşAllah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…