Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ayy çok sinir bozucu birşey yaa allah yardımcın olsun korkuyo mu acaba kakasından bazı çocuklar korkarmışya
Kaka gelince oturuyor tuvalete hemen kalkiyor hayirrr yapmiyacam diyor zorlamiyoruz kalkiyor...sonra kaka sıkıştırıyor sonra yine cis diyor gidiyoruz bakiyor kaka geliyor hayir hayirr cis yok deyip kalkiyor inanin bunu bugun 30 kere yapti her seferinde sabirla gidiyoruz geri geliyoruz...

Konusuyorum telkinler kizim neden kakayi yapmiyorsun diyorum diyor ki anne korkuyorum ...beni izlemesine izin vermistim ohhh bak rahatladim cok guzel hic acimadi guzel miss kaka diyorum bana nedese hatun aferimmm kizima ))))

Allah allah sasilacak bi durum.

Kabizsa olmaz bu sekilde cisi kacirinca kakayida yapti mi?

Hayir yani kronik kabizligimi var diyecem 13 gun oncesinde gunde iki kere yapiyordu yoktu boyle bisey....egitim ile basladi bu durum...cook uzuluyorum offff

Kronik kabizlik nasil oliyor?
Bebeklikten gelen kabizlik canim yani surekli bir kabizlik hali ...ama biz bunu hic yasamadik ...duzenli bagirsak calisiyordu...egitimle birklikte basladi aslinda kabiz degil yumusak ama yapmiyor tutuyor bizim sorunumuz bu....

Bebeklikten gelen kabizlik canim yani surekli bir kabizlik hali ...ama biz bunu hic yasamadik ...duzenli bagirsak calisiyordu...egitimle birklikte basladi aslinda kabiz degil yumusak ama yapmiyor tutuyor bizim sorunumuz bu....
Cnm benim kzimda var bu durum 2 gunde 1 yapar hep ve tas gibi ama dikkat edersem hergun cekirdekli kuru uzum haslayip blendirlayip verince yumusak yapiyor ama bir gun devam etmiyeyim hemen tas gibi ve azicik yapiyor.
Bebekken boyle degildi hatirliyorum sonradan oldu uzuluyorum bu duruma

ada kizin korkuyor bak kesinlesti.

hic görmesin kakasini.

benim kizimla ben 1yil ugrastim.

inşallah sen yasamazsin.

bi kere korktumu kabiz oluyor kanıyor vs. neler çektik

eczanede ilaclar var surup. ishal yapici drye yazdirip alabilirsin. ben drye anlatmistim yazmisti. mecbur kalsin yapsın. ve de kakasini gormesin.

3.gun: 9 kere kacirdi 1 kere tuvalete yapti.

Kaslari gelisiyor tutmaya calisiyor farkina variyorum. Cisi gelince hizli bacak hareketi yapti bi kac kez ve 1 saatte cis yapan kizim aksam ustu 2 saatte 1 yapmaya basladi
Canim sen bu ewreleri iyi takip ediyon ben hic boyle yapmadim bugun su kadar falan diye,

Benim abimin kizida çiş egitimde ben yanlarindaydim, yengem abim çalışıyordu ben alistirdim çiş yani 3 yasina yakindi galiba 3 gunde çiş dedi çocuk aklida eriyodu ada81 sonrasinda ben ewime geldik annemm ilgilendi annm kakasini yapmıyor dedi sasirdim kizim hadi kizim soyle kizim boyle diyerek hep giitik dedi bana ama hic yapmamış korkuyomus galiba

En son kendiliginden gtmis babanne babannneeeeeeeee diye bagirmis bak bak ne yaptim demis bi sevinmisler beni aradilar duusunun:).

Ins.sizinkide boyle olur zor bi durm

Ne bilim cnm takip ediyorum iste yaziyorum belki tuvalete baslayacaklar okur falan.

Simdi uyandirdim agladi biraz zorlandi ama yapti sonunda simdi yine uyuyor kuru kalkmis kuzum

Bugun 4.gun ama daha iyi ve rahatlamis hissediyorum kendimi ustumdeki yuk biraz kalkti ilk gun bezi cikarip atinca e kizimda heryeri sulamaya baslayinca "noluyo yaa" falan dedim.

Gun gectikce daha iyi oluyor sanirim.
ada81 sen demistin cocuklar 2 3 gune tutmayi ogreniyolar diye gercekten insan anliyo durumu bende biraz tuttugunu farkediyorum.

Zamanla hersey daha guzel olacak. Rabbim hepimizin yardimcisi olsun..yavrularimizi bize bagislasin bunlar coook guzel anilar yavrularimiz buyudugunde bile anlatacak cok seyimiz var. "Kizim sen kakani soyle tutuyodun boyle ayaklarini makas yapiodun" kahkahalar havada ucusacak. "Kizim senin bana ilk cisinin geldigini soyledigin gun annen sevincten cilgina donmustu" gibi. "Ah kizim seninle az ugrasmadim ne cektirdin bana" gibi bunlar guzel bir ani olarak gulumsetecek bizleri..
...SABIR...
T ta mavra B beypazari

Çok haklısın kuzum ama anahtar sözcük SABIRRR bu günleri atlatabilmek için sabır gerekiyo. Şuan öyle bir koşturmanın içerisindeyim ki pek sabırlı okduğum söylenemez o yüzden cesaret edemiyorum başlamaya kızım benim hayatımdaki en değerli varlığım onu en iyi şekilde büyütmek istiyorum yanlış birşey yapıp tüm hayatına mâl etmek istemiyorum sanırım biraz cesaretsizim ama buda kızıma olan sevgimden

Seni anliyorum cnm kendini ne zman hazir hissedersen o zaman basla. Belki onlarca makale okudum bununla ilgili sureci uzatan tek sey ama tek sey annelerin cocuga kizmalari, israrci olmalari, bagirmalari, cagirmalari, cocuk belki 2 haftada ogrenecekken kizmalari yuzunden 2 ay da bile ogrenemiyolar ileriki yaslari etkiliyor 4 5 yaslarinda bile yatak islatiyorlarmis.

Bunlari okudum oyle basladim. Icinde firtinalar kopuyor ama zerre bisy demiyorum hadi annm altina yapmissin degistirelim diyorum. Ins bu surec boyunca bunu soylerim

Aynen öyle canım normalde sinirlenince hayrunnisaya kızmamak için olduğum odayı terk ediyorum ha sürekli sinirlilik hali içerisinde değil kızımla çok güzel vakitler geçiriyorum harika oyunlar oynuyoruz ona olabildiğince faydalı olmaya çalışıyorum ama gün içerisinde çok yoruluyorum ve haliyle kolay sinirlenebiliyium ve kizima sinirlenmek de istemiyorum

Sagol canim dr soyleyecegim..neler yaptiniz bu korkuyu yenmek icin lutfen paylasirmisiniz nasil davrandiniz en sonunda nasil karar verdi bir sihirli degnek mi degiyor lutfen paylasirmisiniz ....????

Zaten benim kizim karakter olarakta cook inatci ona biseyi hadi yap dediginde asla asla yapmaz ama bitanem balim prensesim dedigimde tamam annecim diyor hep boyleyiz olaki bi konuda ses tonuni yikseltirsek onun tam zittini yapiyor ama hadi canim hadi balim dedigimde tamam diyor...

Inanin kakada da ayni yolu denedik hadi kralicem tatlim balim ama korkudan yapmiyor cok caresiz kaldim tecrubelerinize ihtiyacim var....

Benim kızım da aynı dediğiniz gibi aynısı hemde zorla asla birşey yaptıramayız.

Kizlaaaaaaaaaaaaaaar erva cisini soyledi
T ta mavra B beypazari

Bebek beslenmesine yazmistim dun aksam suphelendim sanki soylemek istedi diye.

Biraz once aynisini yapti hizli bisekilde "anne anne anne" dedi ayaklarini da biraz tepistirdi hemen kostuk tuvalete ve hemen yaptiii:)))
Allahim cok mutluyum bide cisi dokerken bitti deyip bay bay yapio:)))

Biraz sonra belki yine soylemicek %100 altina kaciracak biliorum ama bu donguyu kirdik allahim cok sukur ins devami da gelir
Darisi baharin ve tum annelerin basina.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…