Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ayyyyy sengul nasil guldum
Cise bay bay mi diyo :)))

adacim
sinem benim kizim .

sinem cok guzel bir sekilde wcye alisiyordu ne yazikki birden kabiz oldu ve yaparken cani cok yandi ve artik her kaka yaparken korkuyordu . ama biz bilemedik. Adem gunes bu konuda cocugun kakasini yumusatmak lazim dio acimasini engellemek icin . . o yuzden bu kaka yumusatici surupu tavsiye edio . biz bunu kullandik . ama korku bi olusunca zor gecio inşallah sizin kizda olmaz. bir de yine adem gunes kakayi görmesin korkusu artat hatta bazi cocuklar sirf kakanin. seklinden buyuklugunden korkup kendinden bunun nasil ciktigini anlamayip o cikmasin icerde kalsin diye ugrasir dio . burda da KAKAYI ASLA GORMEMESI SART . bi de dikkat edin yapip bakiyorlar hayretle. .

z.yagi icirmek de fayda veriyo. eger kabizligi yoksa o suruba gerek olmadan sadece z.yagi ile de halledebilirsiniz.

Allah kolaylik versin .
Ama ben kizimla wc alisirken anneligi tatdim . Annelik fedakarlik demekmis ayni zamanda da kizimin zor gunlerinde onun yaninda olmak , ona sevecen bir sekilde yardim etmek gercekten paha bicilemez.

Ha bir de Ada birden alisiyorlar . Bir de ben calismaya basladigimda annannesine ben annem gelmeden yapmam diye de diretiyordu . :/

Ayyyyy ne kadar sevindim anlatamam sana tebrik ederim seni kuzuuuummmm darısı bana inşallah çişe bay bay yapıyo hee

Aynen canlarim ya bi konussa keske daha iyi olacak..

Tahmin ettigim gibi cisi yaptiktan 2.5 saat sonra cisi ve kakasini altina yapti kakayi yaparken zor yetistirdim yapamadi tuvalete ama kakasi sert oldugu icin lazimliga dustu kakalar:)) ervada hayretle bakiyor a aa deyip seviniyor bi gorun cok sukur oyle korkmadi kakasindan cunku ben beze her kaka yaptiginda ervaya gosterdim erva bak kaka yapmissin dedim herhalde o yuzden cok alisik kaka gormeye sevindi..

Boyle boyle olacak herhalde kizlar yaa yine altina kaciracak ama zamanla tutmayi ogrenecek ins

Evet by by yapti bide bitti gitti gibi bisey soyledi:)))
ama kizlar cisini soyledi dedim ya anlamak bana kalmis belirtici sekilde soylemedi hizli hizli anne anne deyince anladim anlamayabilirdim de aslinda cis diyebiliyor ama henus oyle bisey soylemedi ins cis der de bende anlarim cunku normalde cok sik anne der bana varya artik her anne deyisinde hemen kosuyorum bilmiorum bakalim nasil olcak

Canim kizini anlayabiliyorum cunku kabizliktan kaynaklanan analfussur rahatsizligi yasadigim icin nasil bisey oldugunu biliyorum...cok sukur senin kiz basarmis sifa bulmus..

Benim kizimda kaka coook yumusak ama yapmamak icin kendini tutuyor...bigun uckere poposunun ucundan aldim minnak minnak ....yapmiyacam diyor artik kaka geldiginde kendi rahat birakmiyor biraksa camasarina yapsa rahatlayacak onuda yapmiyor bugun oruçlu oruclu nevrim donduuu esime dedimmm ben cikip nefes almam lazim nobeti sakince devam et dedim 2 saat dolastim iyi geldi ))))

Evettt aksam kivrana kivrana camasarina yapti azicik yikadik pakladik ..veee 10 dakika sonra bi daha kivranmaya basladi yine yapmiyorduu gel hadi tuvalete dedik yook dedi ....dedik tamam yap kizim dedik bu bi yaptiiii ohhjh rahatladim diyor ))) sonra yine banyo yaptirdik..bu sefer kendisinde bir sevinc ayyy anne kaka cok guzel demiii ayyy cok guzel ayyy cok rahatladim ...oyuncagina diyor ki kaka cok guzel ohhhh rahatladim cok basit diyor...

Belki altina yapa yapa tuvalete yapmayi ogrenir insallah...belli bir sure sonra yapsinda altina yapsin demeye basliyor insan karni sis oldugunu gorunce...

Sanirim yapa yapa kendine guveni gelecek heralde ))

Oyyy kiyamam yaa bben bile rahatladim suan varya

Ins.böylelikle ogrenir gider

Aferin onaaaaa :))) çok zekii bu çocuklar yaa baksana kendi kendini ikna etmeye çalışıyo kaka güzel diye tebrik ederim onu da sizin sabrınızı da :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…