Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
ada81 ada81 sanaa bi tavsiyem var belki denemissindir. Bi sure ustune gitme hic birak yapsin altina sen hic ustelemeyince belki kemdiliginden gider yapar

TurkuazKrampon TurkuazKrampon . Cis bezi cok kullanışlı deil ewet biz baslarda dışarı çıkarken giydiiriyodum simdi hic kullanmıyorum ewet bazen alti yas oluyordu farketmiyodum ben,

Bakin kizlar bizde basda oyleydik tuvalete gidiyoduk yapmiyodu altina kaçırıyordu ama
Bana oyle geliyoki çiş yapacak ama tutuyo yapmiyo sonrada altina kaçırıyor cooook olduk biz oyle oturuyoduk yapmiyodu ustunu giydirince hemen yapiyodu alisacak yani basda oluyo boyle

Ve size onemli bi gelisme anlaticam B beypazari ada81 ada81
Kizim sabah cisini altina yaptiktan sonra anlattim erva buraya yapican annem dedim bana ciiiss de dedim hemen buraya oturalim yap dedim.

Neyse zaten konusamadigi icin bisey demedi.

Ben kuran okuyodum bu gozden kayboldu kalktim baktim lazimliga kiyafetleriyle oturmus duruyo bi baktim altina yapmis oturunca mi yapti yada yaptiktan sonra mi gidip oturdu bilmiyorum durumu anliyor yavas yavas.
Aferim ona nereye yapilcagini anlamis annesi....konusamadigi ocin biraz zamanaihtiyaci var zaten cok sukur sakinim diyorsun belki boyle boyle ogrenecek...

Valla bezi tamamen atmadık bi bugün böyle düzenli soruyorum sabah bezi uyandığında temizli o zaman aklıma geldi. Valla başlayacam da önce alışveriş yapmam lazım alıştırma kilodu falan almam lazım.
Size tavsiyem hic slmayin ben 10 tane almistim ama sadece 2 tanesini kullandim odasadece ogle ve gece uykusundabaktim ki ilk iki gun onu bez sanacak hemen cikarip attim..cunku bir kere cisi hemen emiyor cocuk farkinda olmuyor...disari cikmada ise inan biz ilk 6 gun ozellikle cisini bekledik jemen yapinca cok kisa disari cikardik en fazla 40 dakika parka yada markete giturduk ortami degisssin akli dagilsin diye yani ilk zamanlar siz cise uyup takip edip yapinca hemen disaru cikip geleceksiniz...:KK66:)))

ada81 ada81 sanaa bi tavsiyem var belki denemissindir. Bi sure ustune gitme hic birak yapsin altina sen hic ustelemeyince belki kemdiliginden gider yapar
Canim iki guundur bu yontemi deniyorum gozumun onunde kivraniyor zipliyor ayaklarini makas yapiyor..pedagog adem gunes bir kere sorun hadi istersen tuvalete gidrlim diye cocuk tamam der annesini uyar diyor ..aynen oyle tamam diyor geliyor oturuyor geri kalkiyor bende tsmam kizim nasil istersen gelince kaka geliriz diyorum guzelce banyadon cikiyoruz...:KK66:))

Biraz bunu deniyecem pedagog sunuda diyor gel gidelim tuvalete dediginiz halde yok diyorsa birakin zorlamayin bulundugu yere yapsin cocuk sizden degistir diyinceye kadar degistirmeyin diyor cunku rahatsizligi hissetsin diyor simdi resmen tuvalet alimiii oldum hahaha:KK66:))) bunu deniyorum...

Son düzenleme:
TurkuazKrampon TurkuazKrampon . Cis bezi cok kullanışlı deil ewet biz baslarda dışarı çıkarken giydiiriyodum simdi hic kullanmıyorum ewet bazen alti yas oluyordu farketmiyodum ben,

Bakin kizlar bizde basda oyleydik tuvalete gidiyoduk yapmiyodu altina kaçırıyordu ama
Bana oyle geliyoki çiş yapacak ama tutuyo yapmiyo sonrada altina kaçırıyor cooook olduk biz oyle oturuyoduk yapmiyodu ustunu giydirince hemen yapiyodu alisacak yani basda oluyo boyle
Ins elifim yaa suan lazimlikta oturuyo bende yaziyorum:))
Uykudam yemi uyandi kuru kalkmis herzaman ki gibi

3.gun: 9 kere kacirdi 1 kere tuvalete yapti.

Kaslari gelisiyor tutmaya calisiyor farkina variyorum. Cisi gelince hizli bacak hareketi yapti bi kac kez ve 1 saatte cis yapan kizim aksam ustu 2 saatte 1 yapmaya basladi

canlar Pedagog adem gunes cocugu olan herkes icin gerekli.

kitaplari var . sitesine bakin . cok faydalaniyorum ben .

Bizim kıza nazarım değdi yapmıyor daha tuvalete :110:. Valla ben hiç dinlemedim o pedegoğu ama bende aynı yöntemi uyguluyordum soruyorum istemezse zorla götürmüyorum. Tavsiyenizi dikkate alıcam kızlar çiş kilodundan iki veya üç tane alıcam. Aslında ben en çok geeden korkuyorum kızlar hayrunnisayı gece çişe kaldıramam heralde uykusunu almadan uyandığında çok ağlıyo ve zor uyuyo

Bizim kıza nazarım değdi yapmıyor daha tuvalete :110:. Valla ben hiç dinlemedim o pedegoğu ama bende aynı yöntemi uyguluyordum soruyorum istemezse zorla götürmüyorum. Tavsiyenizi dikkate alıcam kızlar çiş kilodundan iki veya üç tane alıcam. Aslında ben en çok geeden korkuyorum kızlar hayrunnisayı gece çişe kaldıramam heralde uykusunu almadan uyandığında çok ağlıyo ve zor uyuyo
Cnm ben ilk gece kaldirdim yapti uyudu oyle olunca kuru kalkiyo. 2.gece kaldirmadim e haliyle islak uyandi bu gece kaldircam ama nasil olsa ramazan kolaylik var.

Cnm hemen ogrenemez zaten ervada baslamadan yapinca bende sevinmistim ama kollari sivayip baslayinca hic umdugum gibi olmadi

Ayyyy ne zormus yaaa kakayi tutacam diye biraz once gunler sonra ilk defa cis kacirdi sirf kaka yapmamak icin tuvalete gitmiyor sasirdik kaldik esimle ...resmen ayagini capraz yapiyor ki kaka kacmasin cis kacti bu sefer... biraz o sekilde islak banyoda beklettik agladi hic cevap vermedik 10 dakika sonra yikadik giydirdik...

Yaaa affedersiniz ama resmen kaka poponun agzinda bekliyor yapmiyor ....cok caresiz kaldim sasirdim kaldim...

Normalde bir gunde emzik birakti..2 yasindan beri kendi odasinda uyuyor...ustelik odasinda gece lambasi bile yok koridoru aciyorum...

Bunu niye ogrenemiyor .....

Ayyyy ne zormus yaaa kakayi tutacam diye biraz once gunler sonra ilk defa cis kacirdi sirf kaka yapmamak icin tuvalete gitmiyor sasirdik kaldik esimle ...resmen ayagini capraz yapiyor ki kaka kacmasin cis kacti bu sefer... biraz o sekilde islak banyoda beklettik agladi hic cevap vermedik 10 dakika sonra yikadik giydirdik...

Yaaa affedersiniz ama resmen kaka poponun agzinda bekliyor yapmiyor ....cok caresiz kaldim sasirdim kaldim...

Normalde bir gunde emzik birakti..2 yasindan beri kendi odasinda uyuyor...ustelik odasinda gece lambasi bile yok koridoru aciyorum...

Bunu niye ogrenemiyor .....
Ya kusura bakmayin ama gulmekten zor okudum ay bu cocuklar bi alem kiyamam ben ona ya bol zeytinyagli yemk yapin tutamasin lifli seyler verin:)

Ayy çok sinir bozucu birşey yaa allah yardımcın olsun korkuyo mu acaba kakasından bazı çocuklar korkarmışya

Ya kusura bakmayin ama gulmekten zor okudum ay bu cocuklar bi alem kiyamam ben ona ya bol zeytinyagli yemk yapin tutamasin lifli seyler verin:)
Canim valla bizde guluyoruz artik halimize :KK66:)))sabah yarim bardak su iciriyorun bir yemek kasigi sizma zeytinyagini peynirin ustune dokuyorum onun hepsini yediriyorum...sonra bol su ardindan 3 adet kuru kayisu 2 adet incir kaynatiyorum eziuorum marmalet yapiyorum sirf kokusy gelsin diye bir parmagin yarisi muz koyuyorum ki muz yiyorum zannetsin..

Ogle ve aksam
Kabak yemegi yada y.fasulye yada sebze yemegi boool zeytinyagli yaninda yogurt veeee aksam armut veriyorum ..

Yani bunlari bir yetiskin yese wcdwn cikamaz nasıl tutmayi basariyor anlamiyoruz...13 gundur menu bu sekilde ....

Valla çok ilginç yaa :)) yazık çocuğa da kabız bile olur niye inatlaşırlarki acaba kayısıyı sabahları aç karnına verin ve üzerine bol su içirin bağırsakları çok çalıştırır

X