Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
eeveeet azmin sonucu kızım tuvalete zorla sıkarak kendini ama artık tutacak gücü kalmamıştı minnacık yine yaptı düşme sesini duyunca aaaa baaakkk kaka yaptım diyor )) anne çok basitmiş diyor sıpa ))))

bende bak ohhh rahatladın çok güzel aferim kakamız çiçek gibi bye bye yaptık ve öğle uykusuna yattı çok şükür ))ama bi seviniyor bir zıplıyor evin içinde artık okula gidebilirim diyor )) dedemizi aradık dedemiz alkışladı telefonda ))) bakalım inşallah devam eder yine takip edecem çünkü yine kıvranırken tuttum götürdüm kendi söylemiyor kakayı ama çişi söylüyor ben mutfaktada olsam koşa koşa geliyor benim çişim geldi benim çişim geldi diyeeee ))))

Cok ilginc yaa once yaptiginda da boyle sevinmisti rahatladiginin farkinda ama neden boyle yapiyo acep ?

Evet elifcim dogru soyluyon valla biz ustlerine tirredigimiz icin boyle. Annem bize tuvalet egitmi bile dogru duzgun vermemis altimizi acmia heryere yapa yapa ogrenmisiz. Biz ne diller dokuyoruz ogrensinler diye yanlarindan ayrilmiyoruz agizlarinin icine bkiyoruz onlarda naz yapiyor

E cnm yaptigi zamn korkmuyor aksine seviniyor ilk bas neden yapmak istemiyor anlamadim ben
acıyacak zannediyorlarmış ondan tutmak ve yapmama isteği doğuyormuş bende beslenmesine dikkat edince yumuşak şekilde gelince aaaaa çok basitmiş diyor )) zaten bütün endişeleri acıyacak korkusuymuş ....

Cok ilginc yaa once yaptiginda da boyle sevinmisti rahatladiginin farkinda ama neden boyle yapiyo acep ?
herlade acıyacak fikrini yenemedi sanırım ona bağlıyorum başka bişey gelmiyor aklıma ))) ben eminim bu süreç yime devam edecek takiii iyice idrak edene kadar

ayyy bi arkadaşımla dertleştim ayyy bu niye böyle ben ne yapacam bir ay sonra pedagoga mı götürsem diye arkadaşım öğretmen dediki bırak ada çoook okuyorsun okuduklarını uygulamaya çalışıyorsun .. bırak anam babam usulüüü öğret dedii bence haklı....)

Valla iyi demis.

Belkide olabilir aciyacak korkusi mantikli geldi bana ins asar durumu
umarım zaman veriyorum inşallah çözülür annede sanırım zamanla kabulleniyor ilk zamanlarda içimde yaşadığım fırtınalar panik yok daha rahatım ) böyle böyle öğrenecek demeye başladım....

Bugun ikinci kez kakayi tuvalete yaptik..tabiii kaka geldi demiyor kivraniyor sekilden sekile giriyor kolundan tutup 15 dakika oturuyoruz hayvanlar alemi resimlerine bakarken yaptiii...

Herkese gunaydinlar.
3 gundur sadece 1 kez altina kacirmis oluyor. Onun disinda hep benimle birlikte tuvalete yapiyor

Ilk zmanlar neydi oyle sabahtan aksama kadar makina doluyordu sabaha camasiri zor yetistiriyordum simdi 3 gundur makina calistirmiyorum

Soylemesini bekliorum insallah yakin zmanda "cis" der.

Cok guzel bir ilerleme bu. Bence soylemesine firsat tanirsan soyleyecektir de. Sen anliyorsun hareketlerinden diye belkide soyleme ihtiyaci hissetmiyordur.

Gunbatimiii tebrik ederim valla seni aferin ervaya da ne güzel kurtuldu bezden darısı bize valla korkuyorum açıkçası benim kızım çok inat bu ara uykuda bile sorun yaşıyoruz inatlaşır diye çok korkuyorum inşallah öyle olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…