Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

günlerde daha bir kısalır o zamana kadar..daha kolay tutabilirsin canım..

hadi bakalım kolay gelsin sana iyi sporlar şeker:teselli:

En Etkili Yağ Yakma Formülü

Yağ yakmanın, direnci artırmanın, koordinasyon ve denge geliştirmenin etkili bir yoludur, ip atlamak. Aynı zamanda, ip atlamak hızlı kalori yakıcısı bir kardiyo egzersizidir. İp atlama hızınıza bağlı olarak dakikada ortalama 11 kalori yakabilirsiniz. Eğer hızınızı ve kondisyonunuzu arttırarak atlamaya devam ederseniz dakika başına 20 kaloriye kadar yakmanız mümkündür. Yani ne kadar hızlı atladığınıza göre 10 dakikada 111 ila 200 kalori yakabilirsiniz.

Uzak doğu sporlarında ve boksta da oldukça popüler olan "ip atlamak", kondisyondan ziyade, dövüş sporları için önemli olan el ve ayak hareketlerinin koordinasyonunu sağlamak amacıyla yapılır. Profesyonel sporcular, biraz daha zorlaştırmak için, ağır halat ya da içinde çelik olan hortum ile atlarlar.

İlk yapmanız gereken şey, atlayacağınız ipin doğru uzunlukta olduğundan emin olmaktır. İpin tam ortasına basın ve ipi vücudunuz boyunca dümdüz çekin. Eğer boyu göğüslerinizin ortasına kadar gelebiliyorsa sizin için uygun görünüyor demektir. İp atlamak için başta biraz pratik gerekebilir. İp atlarken beton da atlamamaya çalışın, çünkü bu eklemlerinizi yıpratacaktır. Zemin için çim, parke, yoga matı veya halı seçmeye çalışınız. İp atlama egzersizini biraz daha zorlaştırmak için ayaklarınıza veya el bileklerinize hafif kum torbası takmayı deneyebilirsiniz, bu stil ip atlamak yaktığınız kalori miktarını da arttıracaktır.

İP ATLAMANIN FAYDALARI

Bu kardiyo egzersizi ile saatte 600 ila 1200 kalori yakabilmek mümkündür.

İp atlamak komple bir vücut çalışmasıdır.

Hızınızı ve eforunuzu çok rahat ayarlayabileceğiniz bir egzersizdir.

İp atlama sizi daha iyi bir sporcu yapabilir.

El ayak koordinasyonunu sağlar ve beyninizin iki yarısını da eş zamanlı çalıştırır.

Kaslarınızın beyin ile iletişimini hızlandırarak verdiğiniz tepki süresini kısaltabilir.

İp atlayarak bacakları sıkılaştırıp, kalçanızı dikleştirebilirsiniz.

Selülit ile baş etmenin uygun yollarından birisidir.

Lenf sistemini çok iyi çalıştırır.

Zihninizi dinginleştirmek için birebirdir. Stres attırır.

Varisleri ve örümcek ağı damarları giderebilir, ip atlamak.​

gunaydın canlarımm butun yazdıklarınız okudum bıseler yazıp cevap verıcektım ama cklu alıntı yapmayı bılmıyorum otekı turlude ugrasmak zr geldı burdan cevaplarımı verıyım oncelıkle okuduklarımdan resmen korktum yaa,
kızlar sız nekadar guzel beslenıyorsunuz tam dıyet formatında nekadar az yemekle doyuyorsunuz yaa okudukca kendımden utandım valla nasıl yazıcam ben yedıklerımı dıye dusunmeye basladım ( dun ılk gunum oldugu ıcınmı bılmıyorum sureklı aklım da bırseyler yemek bıseyler yapmak vardı napıcagımı bılemedım menumu yazıyım yınede nasıl kılo aldıgımı anlayın en azından

dun sabah: 1 dılım ekmek 1 kk bpeynır ,2 catal tulum peynır. 3 catal pekmez 1 zeytın sekersız cay
oglen bır dılım ekmek 5 tane etlı karalahana sarması ayran
aksama geldık işte( eve gıdınce yemek yaparken bır elma yedım snra dayanamadım ,
azcık yarım dılım ekmekle cevız acılısı yapmıstım onu yedım
sonra kocacım geldı saat 7 gıbı 1 kase tavuklu yogurt corbası . 5 tane yıne sarma yedım kucuk bır salkımda sıyah uzum

tamam dedım ılk gun ıcın ıyı ama sonra babamlara gıttık babam tuttu saat 10da sılor yaptırdı bana ben guzel yapıyormusum 4 yada 5 catal yedım evet yaaa hoooff pısman oldum ama napıyım hem dayanamadım hemde babama bıse dıyemedım hemde sureklı yınemı dıyettesın dıyen kuzenımın yanında dıyetteyım dıyemedım çok uzuldum ama
kesınlıkle pes etmedım bugun daha dıkkatlı olucam dun 2 lt suyumu ıctım belkıde o kurtarrdı benı ,
sabah tartıldım 72.9 cıktım korktum aksam kılo aldımmı dıye allah tan almadım ama bugun dıkkatr edıcem soz verıyorumm kızlar yarında 72 lı cıkarsam ohhh dunyalar benım olurr:)

canım öğle yediin ekmek hariç menün ilk gün olmasına rağmen güzel..meyveyi menüyle yeme şeker.
birde sılor ne anlamadım..kaydirigubbakcemile3
vee spor neden yok bakiimlmaz:

günaydın canım..
sevindim senin adına..
bu diyetin bitince sanada montiyi tavsiye ederim şeker..süper kilo verdiriyor..
inşallah iki ay devam etmeyi düşünüyorum bakalım sonra onu yapabilirim bilmiyorum

kolay gelsin zor iş halı silmek

günlerde daha bir kısalır o zamana kadar..daha kolay tutabilirsin canım..

hadi bakalım kolay gelsin sana iyi sporlar şeker:teselli:

izi vermediki velet, bakti annesi farkli bisey yapiyor hemen burnunu soktu ben de hali silmeyi biraktim.bakalim belki babasi gelince devam ederim. hali da cok kirli ya...

24:30
B vitamini+2 bardak su

bacim b vitaminimi kullaniyorsun

gicik yinemii :dilcikar:

slm kızlar dünki menü
sabah:nestle nesfit
öğlen: bir kase çorba,bir kepçe makarna ve kabk
ara:bir kase çoorba
akşam: kızlar pikniğe gittik mangal ziyafeti vardı ve malesef yedim( az yedim deyipte yalan söylemicem
akrep kızcaksın ama su yine 1 litre henüz çoğaltamadım
dün spor olarak piknikte çocukları eğlendirdim:))

günaydın canım
kuşum sen monti yapıyosun dimii..anladım benkaydirigubbakcemile3 süper bir menü olmuş.kilo vermemen imkansız şekeropuyorumnanaktan

evet cnm monti yapmaya çalışıyorum bende

yalnız spor yapamıyorum yaa üzerimde bi kırgınlık var kaç gündür:çok üzgünüm:

okul başlasın bi düzene gireyim daha da iyi yapıcam diyetiguclubacismile

izi vermediki velet, bakti annesi farkli bisey yapiyor hemen burnunu soktu ben de hali silmeyi biraktim.bakalim belki babasi gelince devam ederim. hali da cok kirli ya...
oy oy oyy yerim ben onu..nasılda iştahla gelmiştir.annesi de kendisi gibi emekleyince pek hoşuna gitmiştir minnoşumunkaydirigubbakcemile3
bacim b vitaminimi kullaniyorsun

gicik yinemii :dilcikar:
ayyy kimler de gelmişmişa.s. özledim kıs seniŞeniz
tatlım mangal serbest zaten..en faydalı yiyecek..mmmm özlemişim ben de mangalı..
afiyet olsun şeker

ayyy kimler de gelmişmişa.s. özledim kıs seniŞeniz

tatlım mangal serbest zaten..en faydalı yiyecek..mmmm özlemişim ben de mangalı..
afiyet olsun şeker

kiz geldim geldim bir yere gitmedimki bacim birturlu karsilasamadik

kim mangal yiyor banada bende isterim
akrep baci biz burda mangal yapamiyoruz biliyormusun yasak disarda yakmak anca bahceli evi olanlar yapiyor bizde aprtmandayiz oyuzden hasretiz valla birde ustluk adanaliyim yani dusun mangal zevkimizi ahh ahh bosunam trye gidince kilo alip geliyorum ya yazik bana yazik

burda da yasak ama mangal icin özel yerler var, oralara gitmek gerek ama etleri icecekleri esyalari toplayip baska biyere gitmeye üseniyor insan.

oztrk bacim sen bizim takimda ablasi olan dgilmisin ablan neden gelmiyor soylede gelsin anam bacim yanlizlik canima tak etti artik :)))

su montı diyetını bır ara yapmaya calısmıstım gercekten kılo verdırıyor ama kesınlıkle hıc şaşmaman gerek dıyetten yaa ben ne yapsamda cabucak forma gırsem dıye konusuyorum ama hıc spor yok malesef yurumekten bıle nefret ederım oyuzden bacaklarım kalın onlar ıcın ne yapsam dedım akrep bır tokat gıbı yapıstırdı yuzume yuru dıye offf ne bılımm ya usenıyorum evde yapılan bıse olsa yaparım belkı ama ben oyle kolay kolay kılo verebılıcegımı dusunmuyorum ınsan dıyete gırınce dahada bır acıkıyor hıc yemedıgım saatlerde yemek arıyorum yıne basaramıycam ben galıba aksam babamın gec saatte yedırdıgtı sılor ( yufka yogurt ve tereyaglı borek gıbı bır tur yoresel yemek) onu yerden kocamın sırtıma vurup senın dıyet yıne bıttı bıdaha baslarsın demesı hoooff

burda da yasak ama mangal icin özel yerler var, oralara gitmek gerek ama etleri icecekleri esyalari toplayip baska biyere gitmeye üseniyor insan.

yok anam bacim burda oyle yerler ekiden varmis bir iki yangin cikinca yasak etmisler oyuzden maalesef hic bir yer yok yoksa usenmiyecem de yer yok sen nerde yasiyorsun peki

oztrk bacim sen bizim takimda ablasi olan dgilmisin ablan neden gelmiyor soylede gelsin anam bacim yanlizlik canima tak etti artik :)))

neslıhan sendemı yenı basladın benım gıbı kılo cızelgenn tee basta duruyor ınsallahh sonuna varırız canımm ama cooookk çalışmamız gerek çokk

ben de disarda yürümeye üseniyorum o yüzden evde leslieyle yürüyorum cok güzel oluyor yürüdükten sonra bisey yiyesim de gelmiyor.

yok anam bacim burda oyle yerler ekiden varmis bir iki yangin cikinca yasak etmisler oyuzden maalesef hic bir yer yok yoksa usenmiyecem de yer yok sen nerde yasiyorsun peki
hadi ya ne sacma ben 7 yil viyanada yasadim orda mangal icin özel yerler vardi. simdi isvicredeyim burda anladigim kadariyla öyle siki kurallar yok parkin bahcenin birinde mangal yapsam kimse bisey demez ama apartmanda yasaktir tabi sonucta dumaniyla kokusuyla öteki evleri rahatsiz eder.

neslıhan sendemı yenı basladın benım gıbı kılo cızelgenn tee basta duruyor ınsallahh sonuna varırız canımm ama cooookk çalışmamız gerek çokk

anam bacim ne sen sor ne ben soyleyim o kilo cizelgesini utanarak koydum oraya maalesef
ben cok uzun zamandir diyet icerisindeyim bundan once 65 kiloya indim ama maaleseff yine yine bu hale geldim insallah veririzz yediden baslamis sayiyorum kendimii artik ne yapalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…