Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

merhaba kızlar,

sabah 30 dakka yürüyüşümü yaptım.
aslında bende dün koşup greyfurt almıştım ama sabah aç karna korktum midem bozulur diye:1shok:
bende kocaeliden özenip çeyrek ekmeğin içine 1 biber peynir domates maydonoz koyup yedim.
ara yok artık.

karmencim gece atıştırmaları gece geç yatmamızında bir sonucu galiba oysa akşam 7 den sonra bir şey yememe stratejisini uygularken ve artı yürüyüşümü aksatmazken arada kaçamaklar bile olsa kilo verebiliyordum.
nasılki yürüyüş bitti kilo verişimde bitti diye düşünüyorum.
yazın 6.30 da kalkıyordum yürüyüş yapabilmek için.
yaza girmeden bu kiloların hallolması gerek.
ben haftada 3 gün yürüyeceğim bunu birbirini takip eden günlerde özellikle yapmayı düşünüyorum koşullarım elverdiği sürece tabi.
hadi akşam 1900 dan sonra yeme olayını keselim.
benim bazen yemek saatim 2100 a da sarkar oldu. evdeki yemek düzenine uyayım diye ama bunun zararı bana oluyor.
eşimin mutlaka beş çayı vardı yanında bir şeylerle.
bende ucundan yiyorum.sonra yemek satimiz ve yatma vaktimiz ileri atıyor. oysa ben takımdaşlarımla kilo vermek istiyorum.
bunları motivasyonum için yazıyorum kızlar.
kocaelicim yalnız değilsin . abartıyı seviyor bu erkekler. ama ben oğlumu dayanıklı yetiştirmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
canım arkadaşım hemen hemen aynı dönemi bende geçirdim
ama insanın dönem dönem oluyo böle zamanları
eminimki bu günleride atlatıcaksın iş sende bitiyo arkadaşım bende senin atlattığın dönemi atlatırken şunu düşündüp çıkdım o durumdan hayatımda mutlu olucak sebebimmi daha çok yoksa üzülücek sebebimmi
hayat okadar kısa ki ne kendime nede sevdiklerime hayatı zorlaştırmamın bir anlamı olmadığını anladım
hayatımız bizim için birer armağan etrafına bir bak güzelim mutlu olucak sebebin eminimki çok fazladır

öncelikle çok tşk ederim yanımda olduğun destek verdiğin için.. kendime geldim artık hayatın tadını yeniden çıkarmaya başladım gerçektende herşey bizde başlyıp bizde bitiyor. o yüzden hayatı kendime zehir etmeninde bir anlamı yok.. diyet, kapalı hava, özel hayat derken baya strese girmiştim ama ne diyorduk? biz güçlüyüz ,azimliyiz, kararlıyız ve bu hayatta istedikten sonra başaramayacağımız şey yok..
kızlar iyiki bu form a üye olmuşum ve iyiki sizlerle tanışma fırsatına ermişim. hepinize çok ama çok TŞK EDERİMMM.. Şeniz

gelelim diyetea.s dün fena geçmedi ama yine tatlı krizim tuttu neyse atlattım:dance:
sabah her zamanki gibi 2 dilim light ekmek ve 3 t.k light reçel( araştırdım 1 küçük porsiyon meyveye denk geliyormuş o yüzden abartmadan light reçel yemenin zararı yokmuş) öğle :4 kaşık pilav, 1 bardak yoğurt ara: bir elma.
akşam : bir küçük kase kuru fasulye, ve yoğurt ,salata
gece: 1 elma, 1 bardak süt

bugün ise yine aynı şekilde kahveltı yaptım: öğle bir parça tavuk , salata ve yoğurt yiyeceğim.
spor a gelince dün 30 dk aerobik yaptm. bugün ise 15 dk yapabildim çünkü üzerimden kamyon geçmiş gibi uyandım. ama 30 dk daha yapacağım bugün.

karmencim gece atıştırmaları gece geç yatmamızında bir sonucu galiba oysa akşam 7 den sonra bir şey yememe stratejisini uygularken ve artı yürüyüşümü aksatmazken arada kaçamaklar bile olsa kilo verebiliyordum.
ben haftada 3 gün yürüyeceğim bunu birbirini takip eden günlerde özellikle yapmayı düşünüyorum koşullarım elverdiği sürece tabi.
benim bazen yemek saatim 2100 a da sarkar oldu. evdeki yemek düzenine uyayım diye ama bunun zararı bana oluyor.
bende ucundan yiyorum.sonra yemek satimiz ve yatma vaktimiz ileri atıyor. oysa ben takımdaşlarımla kilo vermek istiyorum.
kocaelicim yalnız değilsin . abartıyı seviyor bu erkekler. ama ben oğlumu dayanıklı yetiştirmeye çalışıyorum.

nasıl sana katılıyorum anlatamam singingcim aynı sorun bendede mevcut eşim eve ancak saat 20.00 de geliyo dolayısıyle yemek saatimiz baya geç oluyo ama haklısın bence bunu uygulıyabiliriz akşam 19.00 dan sonra bişi yememek yada en azından meyve ve yeşil çay ile geçiştirmek gerek :kahve:

Baharcım iyi olmana sevindim bencede iyi var bu forum ve iyiki sende aramızdasın:1hug:
Kocaelicim haklısın canım benim erkekler çok nazlı oluyo bu konuda ayrıca çok çok geçmiş olsun

gelelim bugün yediklerimize ben bu sabah çok geç kaldım kızımın okulda toplantısı vardı kahvaltı yapamadım bir bardak süt içdim çıkdım
40 dk yürüyüş yaptım
öğlen 8 kaşık sebze yemeği yedim 3 kaşık yoğurt bir dilim ekmek

gelelim ölçülerime:1no2:

göğüs 90
bel 80
kalça 106senağlama

kötü ötesi biliyorum ama napalım çok çok çalışıcam bu ölçüleri küçültmek için:dance:

iyi akşamlar kızlar gununuz ınsallah ıyı gecmıstır benım fena degıldı ıste okul ders:KK70:
bugun yedıklerıme gelınce saat 10 da 1 dılım kepeklı ekmek 1 bardak greyfurt suyu peynır zeytın klasık kahvaltı
sonra hazırlandım okula gıttım okulda bısey yeemdım eve geldım
saat 17.00 da mantarlı omlet yaptım az yaglı 1 dılım kepek ekmegı ıle yedımm benden bu kadar bol su ıcıyorum bıde..
aksam 1 bardak sut ıcerım meyveyle baska bısey dusunmuyorum farkındayım öğle menusu olmadıı

ben geldim evet gene bennaniknanik
evet çiçekcim bana katılmana sevindim ben yarın ölçüp yazıcam sizde arkamdan gelin
yeşil çayımı yudumlamakdayım her yerim ağrıyo kalçalarım felan bu sabah pilatesde yeni bi hareket denedik mahvolmuş durumdayım gerçi yanması iyi demekki kaslar çalışıyo diyolar ama ölüyom ya

Karmencim mesela her gün en az 30 dk mecburi spor yapıcakdı herkes o gün sporunu yapmayan ertesi gün 1 saat spor yapıcakdı öleydi yanlış hatırlamıyosam
öle bişi yeniden uygulamaya geçebiliriz mesela yada daha başka fikirleri olan arkadaşlar varsa yazsın lütfen

neyse bugünlük bukadar yarın görüşürüz inşallah kızlar çıtırlar :emir_bebek:
evet tatlım spor yapmayana ceza verılıyordu ama ben hergun spor yapmıyorum 2 gunde bır herkes kendı spor programını hazırlayıp haftalık bakılıp yapılmazsa dıger hafta ceza olarak mesala 10 dak .artırılabılır..acıyorsa ıyıdırr yagların gıdıyor demekkkhihoyyyt
Kızlar berbat durumdayım. Yorgunluktan heryerim dökülüyor. 2 fincan kahve içtim ayılamadım daha. Eşim dün hastaydı. Grip oldu. Sesi telefonda çok iyi gelen insan, akşam işten yorgun dönüp kapıyı açtığımda inlemelerle karşıladı beni.. Sanırsınız ameliyattan yeni çıkmış..Tüm gece bir saniye oturduğumu hatırlamıyorum. Gece 2'de yatabildim. Bu erkekler çocuktan beter oluyorlar hastalandıklarında. Bizlerde nekadar dayanıklı yaratılmışız...

:
tatlım gecmıs olsun..allah yardımcın olsun erkekler cok nazlı oluyor yaaakaydirigubbakcemile3bıdahaaa oyleee ceyrek ekmek yarım ekmek yok gece gecee :mymeka:
.
bıde sey de vardır ınsan eşi ve cocukları ıle bırlıkte yemek yemek ıster sanırım o yuzden sende onları beklıyorsun ama soyle yapabılırsın kendıne o saatte salata yap sen salata yee saat 18.00 da yemegıne sonraa aılenle salata yıyebılırsın ..ben varımm canımm yemek olayı bende 6 da bıter gece bır sutle 1tane elma yerim olur bıter
sabah her zamanki gibi 2 dilim light ekmek ve 3 t.k light reçel( araştırdım 1 küçük porsiyon meyveye denk geliyormuş o yüzden abartmadan light reçel yemenin zararı yokmuş) öğle :4 kaşık pilav, 1 bardak yoğurt ara: bir elma.
akşam : bir küçük kase kuru fasulye, ve yoğurt ,salata
gece: 1 elma, 1 bardak süt

bugün ise yine aynı şekilde kahveltı yaptım: öğle bir parça tavuk , salata ve yoğurt yiyeceğim.
spor a gelince dün 30 dk aerobik yaptm. bugün ise 15 dk yapabildim çünkü üzerimden kamyon geçmiş gibi uyandım. ama 30 dk daha yapacağım bugün.
baharcımm cok guzel beslenıyorsun ne guzel ogun atlamıyorsun sakın motıvenı bozma bencee ..tatlı krızı gelınce cok sukur greyfurttan sonra oyle bır sorunum olmadı ama keçiboynuzu iyi gidebilir ben cok severım..

gelelim bugün yediklerimize ben bu sabah çok geç kaldım kızımın okulda toplantısı vardı kahvaltı yapamadım bir bardak süt içdim çıkdım
40 dk yürüyüş yaptım
öğlen 8 kaşık sebze yemeği yedim 3 kaşık yoğurt bir dilim ekmek
gelelim ölçülerime:1no2:
göğüs 90
bel 80
kalça 106senağlama
kötü ötesi biliyorum ama napalım çok çok çalışıcam bu ölçüleri küçültmek için:dance:

handemı boyun kaç?merak edıyorum cunkuu hemen hemen olculerımız yakın ..
ben yarın olculup bıldırcem elımde 4 gun oncesının ölçümlerı var belkı ıncelmısımdır:Saruboceq:
göbegınıde ölçüp eklermısın canım gobek delıgının hafıf altından daha dogrusu ıste en dısarı çıkık olan kısımdan ben öyle yapıyorumdasırnaşık şey
gögus/bel/göbek/basen/

selam arkadaşlar,

bir kaç gündür eve geç geliyorum ve internete girme fırsatım olmuyor. sanırım bu haftam böyle geçecek. ama elimden geldiğince diyetime dikkat ediyorum. tartı günü durumu göreceğiz.

herkese sevgiler...:a015:

handemı boyun kaç?merak edıyorum cunkuu hemen hemen olculerımız yakın ..
ben yarın olculup bıldırcem elımde 4 gun oncesının ölçümlerı var belkı ıncelmısımdır:Saruboceq:
göbegınıde ölçüp eklermısın canım gobek delıgının hafıf altından daha dogrusu ıste en dısarı çıkık olan kısımdan ben öyle yapıyorumdasırnaşık şey
gögus/bel/göbek/basen/

çiçekcim boyum 1.70
ben göbeğimi nasıl ölçüceğimi anlamadım canım ya bi kere daha tarif edermisin

ayrıca sspor konusunda senin öenrinde oldukça mantıklı bakalım kocaelicim bi gelsin okusunda o ne düşünücek bu konuda

benımde boyum 1.65 ..canım gobek delıgının biraz altından olcuyoruz...bildigimiz göbek ama benim göbeğim yok diyosan o ayrı sırnaşık şey
yarın herkes ölçülerini yazsınn kızlarrrr:teytey:

Son düzenleyen: Moderatör:
benımde boyum 1.65 ..canım gobek delıgının biraz altından olcuyoruz...bildigimiz göbek ama benim göbeğim yok diyosan o ayrı sırnaşık şey
yarın herkes ölçülerini yazsınn kızlarrrr:teytey:

bir sen bir ben.... uyku tutmadı galiba çiçekcim... benide bu gece uyku tutmadı internet bağlantısında bir problem vardı ben onu bekledim saat 12 oldu. vala gözlerimide iyice pörtlettim .... ben ölçüleri yazsam herkes kaçar gibime geliyor... en şişmenınız benim ben bir süre yazmasam olmazmı hee çiçeğim...kafamçokkarıştı

teşekkürler singing deneyimlerin ve yapmak istediğin şeylerle beni bayağı bir motive ettin hatta şu kilo çizelgeni gördükçe bende yapabilirim diyorum...savunun yağlar biz geliyoruz:eek:

kızlar iyi gece yarıları diliyorum herkese biraz rötarlıda olsa siteye girebildim. Kendimi ilk haftalarda olduğu gibi fazla kasmadan devam etmeye çalıştım. güne 30 dakikalık bir sporla başladım. valla kocaelinin arada bir spor yapmayanlar listesini gözüme dayamasıda bir anlamda iyi oldu. :eek: işe yaradı yani... 15 dakikalıkda yokuş yukarı tempolu yürümeyi sayarsam yaklaşık 45 dakika ediyor tabii hihoyyyt

elma sirkesi ve sandoloz sakızımla güne başladım her zaman ki gibi

kahvaltı
3 kuru kayısı, 3 tane fındık ve bir çay kaşığı çikolata

öğlen
kurutulmuş taze fasülye, yoğurt ve şeker atılmamış komposto (komposto şekersiz gitmiyor kızlar)

akşam
az yağda kavrulmuş içine ne bulduysam attığım baharatlı bir yemek ve yoğurt

aralarda ise yeşil çayımı ve suyumu içtim. greyfurtuda deneyin arkadaşlar. bu gün çok iştahlı değildim. faydası oluyor.kaydirigubbakcemile3

Çiçekcim
önerin için tşk ederim.
salata zaten yapıyorum. ama onlar yerken bende onu yerim.

handemi bende senin ölçülerini okuyunca benim 62 kg halimi hatırlamıştım bel sadece 73 tü,
boyunu görünce farkı anladım.bunu yazmakdaki ama cım sadece biraz moral vermekti.

bugün yürüyüşümün 2. günüydü.
ama gece uyku tutmadı.saat 400 da kalktım. yazdıklarınızı okudum .
yazdan beri uykusuzluk problemi yaşamamıştım.
biraz peynir ve çayla kahvaltıda yaptım. herkese sağlıklı az kalorili bir gün .
ve bugün kilo bildirimi var.onu unutmuşum.

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60.5///% )
singing kettle (72///% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (68///%)
misirunu (63.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

2. TAKIM TOPLAM KİLO (611.3///%)

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60.5///% )
singing kettle (72/72/0.0/0% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (68///%)
misirunu (63.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60.5///% )
singing kettle (72/72/0.0/0% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (68/67.5//%)
misirunu (63.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

[/QUOTE]

kocaeli hesaplamaları tam olarak anlamadığım ve yanlış yazmak istemediğim için boş bırakıyorum.
nihayet 500 grm daha vermişim mutluyum:dance:

mrb kızlar.. biraz önce ahmet maranki hocayı dinledim. bir sürü yeni şey öğrenmiş oldum ayrıca kitabını da almayı düşünüyorum. artık sağlıklı yaşam kurallarına uyacağım. bende 2 haftadır hazımsızlık ve kabızlık sorunu oldu, aşırı derecede değil ama yinede rahatsız oluyorum. hocadan öğrendiğim bir uygulamayı deneyeceğim. gece 1 litre suya 5 kayısı, 5 kuru incir ve 5 mürdüm eriğini koyup bir saat beklettikten sonra suyunu içeceğim ve meyvesini yiyeceğim.
ayrıca benim bıraktığım maydonoz suyuda çok faydalı imiş; ayda 3 kiloya kadar kilo vermek mümkün olacağını söyledi. daha bir sürü şey. mesela; geceleri bir sarımsak yutmak kilo vermede iyi bir yöntem. tabiki yine elma sirkesi içmek ama sabah değil gece 1 bardak kaynar suya koyup içmek.
saç için bazı önerileri oldu boş vaktim olursa onlarıda yapacağım. güzellik sadece kilo vermkle olmuyor dimi kızlar:roflol:
bugün baya keyfim yerine geldi. artık kendi iç sesimi dinleyip ona göre yaşacağım. en önemlisi kendimi sevip, en küçük olayda bunalıma girmeceğim.
kızlar mutluluğun anahtarı bizde sadece o kapıyı açmayı bilelim..:lepi:
canım arkadaşlarım bizim başaramayacağımz şey yok. yeterki kendimize önem verip
tüm kalbimizle başaracağımıza inanmak..:nazar:

Yazılanlara cevaplar yazmaya başlamadan once birşeyi söylemeden geçemeyeceğim nazar değmesin paylaşımlarımız çok güzel hale geldi ve spor yapanlar arttı. Motivasyon tavan yapmış durumda. :nazar::nazar:Çok sevindim. Yaşasın 2. Takım:hooray:

Karmencim canım sağol
valla güzelim zorlamadan olmuyo bu işler napalım zorlanıcaz ama değer gibime geliyo güzellik ve sağlık uğruna herşey mübah
Kocaelicim canım şu spor olayına bazı zorunluluklarmı getirsek ne silviya bi ara yapıyodu yapmayana ceza felan oluyodu işe yararmı ne dersin
he bide şu ölçüleri yazıyoduk tabi isteyen yazıyodu motive açısından unuttuk gitti
(yada unutmadıkda değişiklik olmayıncamı unuttuk)
neyse ben yarun ölçüp biçecem yazıcam yine
akşama görüşürüz çıtırlar

Handemim gerçekten zorlamadan bişeyleri olmuyor malesef. Elimden geldiğince zorluyorum ama bu hafta kader ağlarını bana ördü. Önce tenis hocam sonrada aerobic kursundaki hoca hastalandığından doğru düzgün spor yapamadım. Ama yarın yarım saatlik yürüyüşümü yaparsam yine spor yapanlar listesinde yerimi alicimmm:jeyyar:

Önceden Tarikim spor listesi hazırlıyordu. Her akşam yarım saat spor yapanlara +, yapmayanlara -işareti veriyordu. Eksi işaretini alan ertesi gün 1 saat spor yapmak zorundaydı. Eksiler biriktikçe spor yapmak zorunda olduğu sure artıyordu…
Tarikim izin alınca ben yapmaya başladım listeyi. Ama benimki malum günlük değil, haftalık..(Haftada 3 gün ve üzeri yapanlar ile yapmayanlar)
Birara ölçülerimizide haftalık belirtelim demiştin. Ancak sadece sen, ben, singing ve bahar belirtmiştik ölçülerimizi. Sonraki hafta belirten olmayınca da kalmıştı…
Neyse uzatmıyayım nacizane fikrimi belirteyim;
-Haftada 3 gün spor makul,uygulanabilir bir rakam oyüzden sure sabit kalsın,
-Ölçülerini Karmen gibi belirtmek istemeyenler olabilir.belirtmek zorunlu olmasın, her Perşembe yani kilo bildirim günü isteyen ölçülerinide belirtsin ben spor listesinin yanında 1 hafta önceki ölçüler ile nekadar farkedip farketmediğini yazayım. Her iki tarafın gönlü olsun???gamyoncuiremsu
-İsmine ceza demeyelim ama 2 hafta üstüste spor yapmayanlar listesinde yer alanlara uyarı mesajları yazalım. İsmi ceza olursa Karmenim gibi gardlarını alan olur sonra…:roflol:
Hatta sizler içinde uygunsa yarınki spor listesinde 4 haftalık spor durumumuzun değerlendirmesini de yapim???sengözlerimebaksanab

ii geceler kızlarrr bugun dısardaydım yogundum bıraz bıde benım internet kotam dolmus nerdeyse yaa 3.8 gb olmuss diziler yuzunden yavvv...
kocaelıcımmm ben oo lahana yagını denıcemm bugun bızım burdakı aktara sordumm yarın alcamm onu surcemm sonra streçlıcem surdugu bolgeyı sonra 1 saat spor yapcammm :lepi:

Bugun sporumu yaptım ben ama ben 2 gunde bır spor yapıyorum kocaelı tatlım

Sende mi yoksa lost fanatiklerindensin Çiçekim?? Lahana yağını sürdüysen eğer cilt üstünde bir etkisini gördünmü hiç..Şimdi çok erken ama ilerleyen zamanlarda bir etkisini görürsen paylaşırsan sevinirim..Kullanacağımdan değil ama merakımdan soruyorumsırnaşık şey
Gözümden kaçmaz aştın sen kendini şimdide keçiboynuzu.kaydirigubbakcemile3 O ne işe yarıyor???

Bu hafta spor yapanlar listesi hiç olmadığı kadar kabaracak galiba kızlar..:nazar:

Ben 7’den sonra yemek yeme olayını kesiyorum. Zaten eşimle akşam 6:30 da yemeğimizi yiyorduk ama sonrasında da bişeyler giriyordu mideme.:eek: Artık kesinlikle kesiyorum. En fazla süt yada meyvesuyu içerim yatana kadar gerçekten yaz ha geldi ha gelecek…:bbo:Öncesinde yemeğini yiyip eşin ve çocuğunla salata ya da meyve yeme fikri çok güzel bence. Hem sofrada bulunursun hem kalori almamış olursun
İlerde çocuk düşünürde oğlum olursa bende senin gibi dayanıklı yetiştiririm kesin. Önümüzdeki nesilin bayanları rahat etsin dimi ama:roflol:

Kocaelicim haklısın canım benim erkekler çok nazlı oluyo bu konuda ayrıca çok çok geçmiş olsun
tatlım gecmıs olsun..allah yardımcın olsun erkekler cok nazlı oluyor yaaakaydirigubbakcemile3bıdahaaa oyleee ceyrek ekmek yarım ekmek yok gece gecee :mymeka:

Çok teşekkür ederim kızlar…ŞenizŞeniz

kendime geldim artık hayatın tadını yeniden çıkarmaya başladım gerçektende herşey bizde başlyıp bizde bitiyor. o yüzden hayatı kendime zehir etmeninde bir anlamı yok.. diyet, kapalı hava, özel hayat derken baya strese girmiştim ama ne diyorduk? biz güçlüyüz ,azimliyiz, kararlıyız ve bu hayatta istedikten sonra başaramayacağımız şey yok..
kızlar iyiki bu form a üye olmuşum ve iyiki sizlerle tanışma fırsatına ermişim. hepinize çok ama çok TŞK EDERİMMM.. Şeniz

saç için bazı önerileri oldu boş vaktim olursa onlarıda yapacağım. güzellik sadece kilo vermkle olmuyor dimi kızlar:roflol:
bugün baya keyfim yerine geldi. artık kendi iç sesimi dinleyip ona göre yaşacağım. en önemlisi kendimi sevip, en küçük olayda bunalıma girmeceğim.
kızlar mutluluğun anahtarı bizde sadece o kapıyı açmayı bilelim..:lepi:
canım arkadaşlarım bizim başaramayacağımz şey yok. yeterki kendimize önem verip
tüm kalbimizle başaracağımıza inanmak..:nazar:

Negüzel yazmışsın baharcım.Eline sağlık.:lepi:İşte bende burayı bu yüzden seviyorum. Bende iyiki sizlerleyim, iyiki üye olmuşum. :asigim:

greyfurtuda deneyin arkadaşlar. bu gün çok iştahlı değildim. faydası oluyor.kaydirigubbakcemile3

Takımımızın gece kuşu Karmen, sabah kuşu da singingnaniknanik
Greyfurtun iştah kesmesi konusunda kesinlikle katılıyorum. Benimkini şimdiden azalttı bilesiniz-tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
X