Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

AYY yine kimse yok benden mi kaçıyorsunuz bakiiiiiim:1ninca: Bende kendi kendime yazar konuşurum.. Anneme çaya gittim büskiviler,gofretler önümdeydi ama ben sadece çayımı içtim geldim...zemuszemusBugün yediklerimi yazayım

SABAH 2 dilim tam buğday ekmeği ile yapılmış yağsız peynirli tost,(yarın için light peynir aldım) ve salata
ÖĞLEN Mercimek yemeği+salata+3 kaşık yoğurt
ARA 1 elma
AKŞAM ise pırasalı yumurta (2 tane kırdım)+ yoğurt+yarım turp (salatam kalmamış) Sonra da meyve yerim .... Ve kefir içerim...Umarım bu hafta iyi sonuçlar alırız....:dance:

Samanyolu çok güzel bi menü olmuş.Ama mercimekle yoğurt yersen yoğurt mercimekten alcağın demiri engeller.Bilgin olsun :)

son 1 haftadır moralim cok bozuldu kıstım yediklerimden ne kadar kendimi zorlasamda spor yapmakta gelmiyor içimden yoksa daha kolay vercez..ben 2 gündür sabah kahvaltımı yapıyorum ögleni ve aksamı elmayla geçiştiriyorum bilirsiniz akşam yemek kilo aldırır öyle böyle verdim işte ama daha yolun başındayız bakalım sabretmek lazım dimi canım ya:)

Ah ahh o spor yapamamayuı bana sor bide spor salonuna kayıtlı olduğum halde gitmiyorum.Ama bana bi daha ders olsun eve yakın bi yere gidecem minibüsle git gel havada soğuk çokk üşeniyorum.Evde kendi çapımda bişeyler yapıyorum ama salona gitmek dururkenn çokk kınıyorum kendimi

Kızlar günaydınnn,

Bi dünya ayrı ayrı cevap yazdım,okurken tek tek nq yapmayı da akıl edemedim.

Yağmurtası hoş geldin aramıza,seninle beraber 3 bekar olduk :KK70: Grup ilk açıldığında tek bekar bendim.:KK70: Sende benim gibi besleniyorsun sanırım.İşyerinde yemekte ne çıkarsa :S
Salata barı eklenmeden önce çokk zorlanıyordum.Şimdi çorba, salata zararsızsa ana yemek ya da 2,3 kaşık makarna ya da pilav şeklinde idare ediyorum.1.5 HAFTADA 2 KİLO GİTTİ devamı bu şekilde gidecek mi beraberce görecezz:KK70:
Sabah sabah çenem düştü ee 5.5 saat önce kalktım anca ayılabildim olsun o kadar.

Akşamdan kendime güzell bi beslenme çantası yaptım.2 Tane kayısımı da suda beklettim ki içinde kum taş kalmasın.Yoğurtlu 5 kaşık müslimide yanıma aldım .İşyerinde beyaz ekmek oluyo kahvaltı da dün suçluluk hissettim ayarlayamıyorum gibi geliyor küçük köşelere sandviç yapınca.Sabah kalkınca ılık elma sirkeli suyumu içtim hemde balsızz alışıyorum galiba.kayısımıda yedim işyerinde de müsli ve yeşil çayla kahvaltı yaptım.

Arada 4-5 tane minik kepekli galeta 1 fincan bergamotlu siyah çay ama açım halaa :KK43:

aynen canım ya ama varya artık cidden yürücem inadına bu soğuk havaya verdiğim kiloyu bile hissedemiyorum vücudumda sıkılaşma olmuyor ya:;( bence sen git spora yen o iradeni ve dene hadi biraz gayrettt yapsak pişman olmucaz amaaaa

yalnız ben regl oldugumdan dolayı canım çok tatlı istedi,bende kocişin aldığı kruvasan(croissant) tan yedim.bide biraz nutella yedim.
bende anemi ve aşırı demir eksikliği olduğu için,bu aylık dönemlerde yediğim tatlılardan dolayı pişmanlık duymuyorum,çünkü çok ihtiyacım oluyo.
zaten tansiyonum da çok düşük olduğundan iyi geliyo.

kızlar sizce ne yiyebilirim benim tansiyonumu yükselticek az kalorili birşey?

bu arada bugün kahvaltıda canım yumurta istedi.(normalde istemez,zaten yumurtaya alerjim olduğundan dolayı sadece haftada 1 yiyebilirim.)
bende şöyle düşündüm,demekki vucüdumun proteine ihtiyacı var,o yüzden hayvansal gıdaları canım çekiyo,dünde köfte istemişti.
ben kesinlikle bu dönemde demir eksikliğim iyice tavan yaptığı için vucüdumda protein(eiweiss) istiyor diye düşünüyorum.
sizce ne yapayım bu durumlar için kızlar?

Aynı durumdayız sanırım.Bende çok sıkı diyet yapamıyorum.Demir eksikliğim tedavi edildi ama iğnelerle beraber kilolarda geldi şimdi de sınırın biraz üstü değerlerim dikkat etmezsem gidecek yani :KK43:

Bana söylenenleri aktarayım sana canım.

Yemeklerin yanında ya da en az yarım saat sonrasına kadar kesinlikle siyah çay yada kahve içme,sigara kullanıyorsan yemeğin hemen üstüne yakmamaya çalış.

Demir içeren besinleri süt ürünleri ile tüketme ve c vitamini almaya çalış ki demirin kana karışması için c vitamini de almak gerekiyormuş.Kuş burnu içebilirsen hem güçlü bir c vitamini kaynağı hem de toksinleri atıyor.Ben yatmadan önce mutlaka içmeye çalışıyorum.Eski diyetisyenim önermişti.

Yüksek demir eksikliğim olduğunda gittiğim diyetisyende

Günde 3 portakal,keçiboynuzu pekmezi,bulgur pilavı,tarhana çorbası ve mercimek,günde 100 gram et yememi önermişti.

Çok geçmiş olsun canım :KK70:

kızlar nerelerdesiniz yaaaa.
ben kahvaltımı yaptım ara öğünümü yaptım. sadece 3 kişi gelmiş kalanlar yokk. orpatee hele sen hiç gelmemişlin kuşummmmmmm.
ebruuuuuuu
asiiiiiii
biberimmmmm
kütommmmmmmmmmmmeyvahedigeldismile
modacık gelmiş
vivacık ve misde burdaymıştıopuyorumnanaktan

selam kızlar
bende burdayım. öğlene doğru girdim geçmişi okudum. çıktım :1ninca: haftasonu yediklerimden olsa gerek canım yazmak istemedi. aslında herkes ipin ucunu kaçırmış hafta sonu alsanaalsanasmile eşimin bir akrabasına yatılı gittik. yemem diyemedim. laf aramızda diyesim de gelmedi :kedi:
ama bugün tam gaz buradayım. zararın neresinden dönsek kardır. değil mi bayanssulusmile

o duyguyu cok iyi bilirim yazın olan pantolonlarımın içine giremiyooooorum yürüyüş yapıodum hata ettim bırakmakla geri aldım kilolarımı ve giyemiyorumm en sevdiğim kotumu giyeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum:KK43:

Kiyafetler biraz üstümüzde bol durdugu zaman zaten daha güzel oluyor : )

ay vivacım sen yine girebilmişsin içine,benim giremediğim kotum 28 beden oldugundan,şuanda içine bacağım bile sığmıyor,bayağı bi kötü durumdayım.eski kilomla aramda 10 kilo fark var.
ama hiç yılmıyorum,arada azıcık yemek kaçamakları yapsamda bu yaz 38 beden bol bile geliceka.s

28 bedene bende giremiyorum canim, 29 bedene dün zor girdim :kedi: kaydirigubbakcemile

ben kesinlikle bu dönemde demir eksikliğim iyice tavan yaptığı için vucüdumda protein(eiweiss) istiyor diye düşünüyorum.

Alinti yaptim ama sonradan gördümki Doracik cok güzel cevaplamis, bence en iyi kaynaklardan biri mesela yohurt ve süt, ikiside yagsiz olandan tabii sırnaşık şey

lokmaları 20 daika çiğnemeyi öneriyorlardı. zaten bilinen bir yöntem ama yapmıyordum. bu günden itibaren bende bu yöntemede başlıyorum.
sizlere gelişmeleri iletirim.

sırnaşık şeysırnaşık şey

Kadayifmi okudummmm ohaoldumsmile

Cigneme olayina bende katiliyorum, daha cabuk doyuyor insan. Birde: Agizindaki lokmayi bitirmeden catal kasikla ikinci lokmayi atmiyacakmisin agzina (cabuk yerken öyle yapiyoruz genelde)

selam kızlar
bende burdayım. öğlene doğru girdim geçmişi okudum. çıktım :1ninca: haftasonu yediklerimden olsa gerek canım yazmak istemedi. aslında herkes ipin ucunu kaçırmış hafta sonu alsanaalsanasmile eşimin bir akrabasına yatılı gittik. yemem diyemedim. laf aramızda diyesim de gelmedi :kedi:
ama bugün tam gaz buradayım. zararın neresinden dönsek kardır. değil mi bayanssulusmile

Ben kacirmadim sırnaşık şey Ama varya ac yatmak bence fayda etmiyor fazla gibime geliyor, cünki dün aksam ac yattim mesela ama bugün tartida birsey degismemis?? Aksamlari mesela ispanak sebze yemegi vs bir tabak yedigim zaman birde yohurt arkasindan ertesi gün daha az gösteriyor tarti. Gerci benim kitabda haftada bir gün tartilin, oda Pazartesi olsun diyor, Pazartesi olursa Haftasonuda dikkat edermis insan. Bizimki Cuma oldugu icin Hafta sonu kismak zor oluyor naniknanik

Tartiyla bugün aramiz limoniiiide olsa aynayla cok barisigiz Şeniz ic camasirlarla önüne gectim ve kendime bile inanamadim ama: Yani bu vücudla yine fazla utanmadan sahilde gezebilirim, tek gerekli olan bronzlasmak, cok asiriiii beyazim laelaelaelaelae

Ve görüntüdeki tek degisiklik aslinda göbegimin inmesi, düzlesmeye baslamis cok sükür. Bunun böyle olmasi icin son zamanlar soda icmeyi biraktim, normal su iciyorum. Gerci türkiyede soda cok az iciliyor, burda biz kasa kasa aliyorduk, günde rahatlikla 3 litre az sodali su bitiriyordum. Normal sudan simdi daha cok iciyorum, ama soda kadari sisirmiyor :emir_bebek:

sisman manifestosundaki sisman günceligi okudum bugün icin, resmen firca yedigimi hissettim : ) Sopa yemis gibi hissetmek istiyorsaniz mutlaka okuyun, asiri sinirlendirmisler hatunu.

Ben kacirmadim sırnaşık şey Ama varya ac yatmak bence fayda etmiyor fazla gibime geliyor, cünki dün aksam ac yattim mesela ama bugün tartida birsey degismemis?? Aksamlari mesela ispanak sebze yemegi vs bir tabak yedigim zaman birde yohurt arkasindan ertesi gün daha az gösteriyor tarti. Gerci benim kitabda haftada bir gün tartilin, oda Pazartesi olsun diyor, Pazartesi olursa Haftasonuda dikkat edermis insan. Bizimki Cuma oldugu icin Hafta sonu kismak zor oluyor naniknanik[/QUOTE]

aynen canım katılıyorum sana. cuma tartı günü olması haftasonunu rahat geçirmemizi sağlıyor. nasıl olsa cumaya kadar gider diyorum ben kendi adıma laelaelaelaelae
mesela bugün tartıya çıkmaya cesaret edemedim bilmiyorumkismile
o zaman bende cuma ve pazartesi tartılayım :lepi:

bir de artık 2 saatte bir ara öğün yapmaya karar verdim. kilo vermem durduğu dönem bu şekilde harekete geçmişti ibre şakkıdı

sisman manifestosundaki sisman günceligi okudum bugün icin, resmen firca yedigimi hissettim : ) Sopa yemis gibi hissetmek istiyorsaniz mutlaka okuyun, asiri sinirlendirmisler hatunu.

kafamçokkarıştı

okudum canım. aslında çok haklı.
bence bir de başarıyı kıskanmak var içinde. karşında 46 kilo vermiş biri var ve sen onunla tartışmaya giriyorsun. biliyorsan uygula, bilmiyorsan dinle :eek:lmaz:

sağlıklı beslenme konusuna gelince ben de karanlıktakilerdenim. benim amacım aynada kendimi beğenmek. bedenimi küçültmek. sağlıklı yaşamakla alakası yok :nazar:

herkese merhabaa
kızlar sbaahtan bu yanaa elektriğim yoktu iki blogun elektriği kesikti oda bize vurdu malum tedaş cılarda akşamı ettiler sagolsunlar girip yazamadım
evet hafta sonu faciaydı ama şimdi iyiyim çok şükür yediklerim çok az
yürüyüş yapmak istiyorum ama hava yagmurlu bir türlü fırsat bulamıyorum ki laf aramızda burda gelen giden haddinden fazla hiç vakit ayıramıyorum :)
işte böylee
yagmurtası hg ben gelmeyeceksin zannetmiştim
eger gercekten azimliysen ve paylaşımda da bulunacaksan deneme süreci sonunda takıma girebilirsin
harikuladecim senin azmine hayran kaldım efferin sana kuzum uzaklaşma sakın tamammmı tatlım
işte böyle kızlar akşama barbunya pilav var pilav yemeden barbunya yiyecegim sadece şimdilik bu kadar
netede alışınca zor oluyor yahu netsizlik:)
hafta sonu hemen hemen herkes gümbürtüye gitmiş:) evet ama zararın neresinden dönsek kardır elbet bakalım bu hafta nasıl gececek
bu arada oirpata nerde ? kaç gündür ortalarda yok

evet kızlar biliyoruz ki hepimiz -burda paylaşım birinci sırada
buna lütfen dikkat ediyoruz
geçerli bir mazeretimiz olmadan uzaklaşmıyoruz buralardan
günde öylesine bir mesaj atıp yok olmuyoruz
gerçekten kilo vermek istiyorsak takımların amacına uygun olarak hareket ediyoruz
problem yok dimi ?
evettttttt gelelim yine bana dün akşam hani şu bir dönem ne güzel 14 kkilo vermiştim ya o zamanki resimleri unutmuşum bizim nette bir albüm var oraya girmiştim uzun zmandır görmediğim resimlere bakma fırsatı buldum ben ne kadar zayıflamışım öyleeeeeee aglamak istiyorummmmmmmm görünce içim gitti of ya valla cok sinirlendim yine kendimeee nasıl bir irade bu yiyeceklerle savaş veriyoruz ve onlar galip geliyo:)
topla kendini ebru dedim yine kendime aaaa karnımın sarkmasından sıkıldım tepindim tepindim evin içinde hareketsizlikten de oldu bunlar zaten
neyse işte böylee içim gitti 70 kilo oldugum hallerime:)))))))))))))
şimdi 70 ler bana kızacak ama bir o kadar olsammm daha ne isterim işimiz güzümüz kilo almak ve vermek oldu yahu verikten sonra korumakta cok önemli sonrası malum dönüyoruz yine kürkçü dükkanlarına bişiler yapmak lazım
zeytin yapragı çayı enteresannnn ben bir koşu toplayıp geliyiim şu zeytin yapraklarından :)))))))))))))))))) şaka tabi burda yok ama kayınvalidemlerin arka bahçede var gerçekten işe yarıyorsa sabah akşam bir kupa neden olmasın :)

[yaaa benimde var öyle bir kotummmmm karnımdan kapatamıyorum ki fermuarı düğmeleriiii of offfffffff/B]

yalnız ben regl oldugumdan dolayı canım çok tatlı istedi,bende kocişin aldığı kruvasan(croissant) tan yedim.bide biraz nutella yedim.
bende anemi ve aşırı demir eksikliği olduğu için,bu aylık dönemlerde yediğim tatlılardan dolayı pişmanlık duymuyorum,çünkü çok ihtiyacım oluyo.
zaten tansiyonum da çok düşük olduğundan iyi geliyo.

kızlar sizce ne yiyebilirim benim tansiyonumu yükselticek az kalorili birşey?

bu arada bugün kahvaltıda canım yumurta istedi.(normalde istemez,zaten yumurtaya alerjim olduğundan dolayı sadece haftada 1 yiyebilirim.)
bende şöyle düşündüm,demekki vucüdumun proteine ihtiyacı var,o yüzden hayvansal gıdaları canım çekiyo,dünde köfte istemişti.

canım tekrar tekrar gecmiş olsun dikkat et demir eksikliği önemli bir durum yorgunluk ve bir çok hastalıgın tetikleyicisi
yeşil mercimek barbunya protein deposu bunlardan tüketebilirsin oky yerimseniben

Merhaba arkadaşlar ,pazartesi temizlik,pazar alışverişi derken bu saat oldu.Başım çok kötü ağrıyor,akannehirsize bir bakayım dedim.
Bugün yediklerim
SABAH yağsız tost+zeytin+salata
ARA 3 mandalina
ÖĞLEN 3 yumurta kırdım ço az yağlı+salata+1 bardak süt
ARA şimdi meyve yicem
AKŞAM balık ve salata var menümde....

Şu montignat diyetini yapıyorum ama et ve yoğurt veya balık ve yoğurt biraz ters geliyor bana...Demirini alır demişti diyetisyenim,bu diyette de mutlaka yenecek diyor...:uhm:
Oğlum okuldan geldi,ilgileneyim şimdi gelirim şekerler....opuyorumnanaktanBu arada fikirlerinizi yazın bekliyorum......:eek:klava:

selam kızlar ... doracım geldim bak:).. küto cadısı milletin beynine yazma kız kilomu:pP neyse gelelim mevzuya.. kızlar ben yapamıcam sanaırım takımlık fandegil mevzum yapamıyorum olmuyor horoz gibi gözüm buzdolobında:KK43: herseyi gectim bıktım kızlar 2010 yılı ve 2008 de geldim 1 arpa boyu yol alamamak bana artık koyuyor:KK43: ve olmuyo diip elek asıyorm... kg normallerde olsa bi nebze diecem hep anormallerdeyim normal degilim 75 olupda 5 kg derim yok tamamı tamamına 35 kg vermem gerkiyor ve kocaman dag gibi geliyor gözüme:KK43:( size ayak bagı olup tökezletmekdense.. gitmek mantık kaldırır bi durum... inş hedefinize kısa sürede varırsınız... aminnn amin

selam kızlar ... doracım geldim bak:).. küto cadısı milletin beynine yazma kız kilomu:pP neyse gelelim mevzuya.. kızlar ben yapamıcam sanaırım takımlık fandegil mevzum yapamıyorum olmuyor horoz gibi gözüm buzdolobında:KK43: herseyi gectim bıktım kızlar 2010 yılı ve 2008 de geldim 1 arpa boyu yol alamamak bana artık koyuyor:KK43: ve olmuyo diip elek asıyorm... kg normallerde olsa bi nebze diecem hep anormallerdeyim normal degilim 75 olupda 5 kg derim yok tamamı tamamına 35 kg vermem gerkiyor ve kocaman dag gibi geliyor gözüme:KK43:( size ayak bagı olup tökezletmekdense.. gitmek mantık kaldırır bi durum... inş hedefinize kısa sürede varırsınız... aminnn amin

aytencim sakın öyle düşünme
sana 1 ay içinde kilonu ver diyen yokki. deforme olmaman için yavaş yavaş vermek daha önemli zaten. hepimiz bir an önce şu işkence bitse de hem kendimizi güzel hissetsek hemde diyet azabından kurtulsak diyoruz. ama bu mümkün değil. keşke mümkün olsa :sinifsinif: zaman zaman hatta şu anda çoğu zaman kendimizi tutmakta güçlük çekiyoruz. bak canım geçen hafta bile diyete aykırı o kadar şey yememe rağmen kilo verebildim. neden??? çünkü önceki yediğimin yanında miktarı da kalorisi de azalmıştı. vücut alıştığı yeme düzeni bozulunca hemen verdi gramcıkları kaydirigubbakcemile3 şunu kes bunu yeme ben karşıyım buna. herşeyi kararında yiyerek vericem ben kilomu. aylar sonra o kestiğim besini yediğim zaman tekrar eskiye dönmek istemem.
35 kilo az değil ama acele etmen gereken bir durum olmadığından 35 kiloyu hep taşımaktansa aydan aya azalarak taşıman daha iyidir. bir bakmışsın bitmiş bile a.s.

X