Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Kizlar esim kocaman bir paket kinder riegel cikolatasi almis, ben seviyorum diye kötükedihüso
Tamam seviyorumda, sevdigim icin canim istediginde 1 tane aliyorum, zaten birtaneside 7,3 g yag iceriyor
Bir tanesinden ki isirdim, gerisinide agzima attigimda aklima basima geldi ve gittim cöpe tükürdüm. Esim söz verdi bir an önce o cikolatalari kendi yiyecek ve bana birdaha alirsa tek bir iki tane alacak en fazla. kaydirigubbakcemile vereliniortak

Kendime mikserde muz-yagsiz süt (isitilmis)- tarcin-kakao karisimi yaptim ve onu simdi iciyorum büyük bir bardakla.

Ilginc birsey oldu (benim icin ilginc) teyzem almis yerim diye geride hic acmamis bile bana verdi: su dört köseli incecik kraker gibi ekmekler varya, zayiflamak icin yiyorlar, Wasa markasindan mesela, türkiyede onlara ne deneliyor?

Simdi onlar bana bakiyor ben onlara bakiyordum, cünki gencligimden beri bir kac kez denemisimdir zayiflamak icin onlari yemegi ama hic olmamistir. Ama bugün kafama dank etti. Simdi ben bunlari alinca nasil yemeye calisiyordum? Normal ekmek gibi. Yani üstüne margarin, recel, nutella sürüp yemek istiyordum. Eee ozamanda tabii normal ekmegin verdigi tadi vermiyordu ve benimde hosuma gitmedigi icin paketi yarimlamadan cöpe atiyordum. Hic aklima gelmemisti baska türlü yemek. Bu sefer aksam ne yesem diye düsünürken, salata yapsam dedim, ama salataylada doymam diye düsündüm. 3 tane bu kuru ekmeklerden aldim, kücük bir parca peynir koydum iki tanesinin arasina ve salatamin yaninda yedim. Esim kücük ekmekcikler almis hazir, baktim bir tane yedigin zaman 3 g yag aliyormusun, ondanda yarim yedim. Artik yag miktarlarina dikkat ediyorum, ama saymaya baslamamistim acikcasi. Bundan sonra sayacagim, 30 g gecmemek icin.

Neyseki bu ekmekler bitince yine alacagim baska bir tanesinden, hatta ben bunlara alissam nekadari süper olur ya, en azindan yemegin yaninda yesem cok doyurucular.

Baktim simdi: 100 g da 399 kcal ve 6,2 g yag varmis. Paketin icinde 75 g var- 15 tane ekmekkaresi. Yani 1 tanesi 5 g agirlikda ve 0,31 g yag iceriyor. 3 tane yedim ve 1 g yag bile almamis oldum yani. Cok iyiymis bu ya : ). Bir oturusta zaten tüm paketi bitirmek mümkün degil, ama öyle yapsam bile toplam 4,65 g yag yemis olurum ve 300 kcal.

Hesap makineyle aramiz cok iyi anliyacaginiz sırnaşık şey

canım ben bu wasa ları ilk 5 yıl önce keşfetmiştim.o zamanlar 58 dim,53 olmak istiyordum.ben çok seviyorum wasa yı yemeği,istanbulda carrefourda aynı markanın satılıyordu.ben şöyle yiyorum,üzerine cottage cheese sürüpve biraz schnittlauch koyup yiyordum.zaten cottage cheese sin kasesi toplam 70-80 kalori bişey sanırım.bide cottage cheese si mankenler podyuma çıkmadan önce yiyordu.

benimle ilgilenip bana tek tek cevap yazan arkadaşlara çoook teşekkür ediyorum,verdiğiniz bilgiler benim için altın değerindedir opuyorumnanaktan

bugün tr ye geleceğimden dolayı abim ve abimin bebişi ve arkadaşlarım için biraz alışveriş yaptım.sabah evi topladım temizledim.
bu akşam yatıya arkadaşım bize kalmağa geldiğineden dolayı akşam yemeğini biraz fazla yedim :eek:
ama ne yapayım eşim yoktu,arkadaşımla baş başa yediğimizden yemek zorunda kaldım.
bugün yediklerim
sabah 1,5 küçük ekmekcik(brötchen) google da yazarsanız fotosunu görürsünüz.
1,5 dilim kaşar peyniri
ara meyve suyu içtim
akşammercimek çorbası,biraz köfte,ve biraz pilav(köfte fırında pişti)(mercimek çorbasına sadece 1 yemek kaşığı zeytinyağ konuldu)

kızlar mercimek çorbasını içtiğimde resmen enerji dolduğumu hissettim.
köfteyide yiyincede.
bu arada köftenin büyüklüğü diyetisyenlerin gösterdiği kadar olarak ayarlayıp yedim.hatta belkide dahada az olabilir.
ben çoçukluğumdan beri normal yapılan köfteden en fazla 3 tane yiyebilirim.hatta normal zamanlarda sadece 2 tane,çok açsam 3 olurdu.
benim aram pek kırmızı etle iyi olmadığından dolayı böyle oldu.zaten kırmızı et olarak sadece köfte,pastırma ve hindi sucuk yiyebilirim.diğer hiçbirşeyi yiyemiyorum,hatta döneri bile yiyemiyorum,yiyen insanlarıda can-ı gönülden tebrik ediyorum vereliniortak

birşey daha unuttum geç saatte muzlu süt içtim.
herkesi öpüyorum yarın görüşürüz kızlar opuyorumnanaktan (gerçi yarın bugün oldu zaten,artık yatıyorum 3 saat sonra tekrar kalkmak zorundayım)

Kaybediyor olmam
Kaybettiğim anlamına gelmez..
Duracağım anlamına gelmez..
Geçeceğim anlamına gelmez..
Sadece yolumu kaybettim
Geçmeye çalıştığım her ırmak
Ve şimdiye kadar kilitlendiğim her kapı
Ve sadece parlaklığın hafiflemesini bekliyorum
Küçük bir gölette büyük bir balık olabilirdin
Kazandığın anlamına gelmez
Çünkü daha büyüğü gelebilir
Ve kaybolmuş olacaksın..
Geçmeye çalıştığın her ırmak
Tutup patlattığın her silah
Ve sadece ateşin başlamasını bekliyorum
Ve sadece parlaklığın hafiflemesini bekliyorum..
(coldplay'ın lost isimli parçasının sözlerinden alıntıdır bu arkadaşlar bu forumla ne alakası var diyeceksiniz biliyorum:) ama ne zaman dinlesem hem hüzünleniyorum hemde içim umut doluyor istediğim şeylere ulaşabileceğimi hissediyorum ) sizde dinleyin isterseniz sadece bi öneri:) paylaşmak istedim

paylaşımın için çok teşekkürler.Ne kadar da bana uyuyor :KK70::KK70:

Harikulade seni ayakta alkışlamak istiyorum.Bu havada çıkıp yürümeye cesaret edebilmek gerçekten tebrikler...

Samanyolubu diyetteki yoğurt meselesi,yanında yediğin besine göre demiri kırıp kırmayacağı değişiyor yoğurdun,makarnayla salatayla yenilebilir ama demir içeren besinlerle yenildiği zaman kırıyor gerçekten.Kitapta bol bol peynir önermişti kendisi fransız olduğu için herhalde,doymadığınız zaman rahatça peynir çeşitlerinden yiyebilirsiniz diyordu.

Bi de bu diyetteki çok önemli bir detay kızlar bunu hepimiz yapmalıyız bence diyette olsak ta olmasakta

YEMEKLERDEN EN AZ YARIM SAAT SONRA MEYVE !

çünkü meyve midedeki yemekler sindirim aşamasındayken yendiği zaman mayalanıp alkole dönüşüyor,bu da sindirim problemi oluşturuyor tabi.Turunçgillerden yiyebiliriz ama:)

Birazdan gelcem tekrardan :)

herkeslere günaydınlar olsun bugününüz hergünden daha güzel olsun
eet cok enerji doluydum sabah bugün kimse tutamaz beni dedim yürüdüm bir saat ama çok yorulmuşum yahu oturunca anladım kahvaltım 3 yeşil zeytin bir çatal ucu peynir bir dilim ekmek bir iki çatal yumurta bu kadar elma yiyecegim şimdi çok acıkmışım yürüyünce oldu herhalde kızlar
harikulade samanyolu tebrik ederim sizi kızlar effferin size
bizim kızlar nerelerde acaba karabiberim nerdesinnn doracım sende yoksun her iki tarafta ?
küto sen nerelerdesin saklandınızda habire bişiler mi yiyorsunuz kızlar ya
kızlar hani paylaşım yaaaaaaaaa cabuk gelin buraa
yagmurtası öyle bir kaç cümle yazıp ortadan kaybolmak yok !!!!!!!!
bu arada harikualdecim sözler güzelmiş gerçekten
modamakyaj yok canım yedikelrin gayet güzel
viva yok albüme resim koymadım en kısa zmanada koycam yeni hallerimi:))))))

bugün tr ye geleceğimden dolayı abim ve abimin bebişi ve arkadaşlarım için biraz alışveriş yaptım.sabah evi topladım temizledim.
Canım umarım iyi vakit geçiriesin,opuyorumnanaktanAyrıca yediklerin çok güzel,fazla değil ki .....
...

Samanyolubu diyetteki yoğurt meselesi,yanında yediğin besine göre demiri kırıp kırmayacağı değişiyor yoğurdun,makarnayla salatayla yenilebilir ama demir içeren besinlerle yenildiği zaman kırıyor gerçekten.Kitapta bol bol peynir önermişti kendisi fransız olduğu için herhalde,doymadığınız zaman rahatça peynir çeşitlerinden yiyebilirsiniz diyordu.

Bi de bu diyetteki çok önemli bir detay kızlar bunu hepimiz yapmalıyız bence diyette olsak ta olmasakta

YEMEKLERDEN EN AZ YARIM SAAT SONRA MEYVE !

çünkü meyve midedeki yemekler sindirim aşamasındayken yendiği zaman mayalanıp alkole dönüşüyor,bu da sindirim problemi oluşturuyor tabi.Turunçgillerden yiyebiliriz ama:)

Birazdan gelcem tekrardan :)

Haklısın canım bende senin yazını okuyunca balığın yanında peyniri tercih ettim..Bundan sonrada et yerken peynir yicem.kaydirigubbakcemile5Sen bu konuda oldukça bilgilisin.Paylaşırsan sevinirim....opuyorumnanaktan

herkeslere günaydınlar olsun bugününüz hergünden daha güzel olsun
eet cok enerji doluydum sabah bugün kimse tutamaz beni dedim yürüdüm bir saat ama çok yorulmuşum yahu oturunca anladım kahvaltım 3 yeşil zeytin bir çatal ucu peynir bir dilim ekmek bir iki çatal yumurta bu kadar elma yiyecegim şimdi çok acıkmışım yürüyünce oldu herhalde kızlar
harikulade samanyolu tebrik ederim sizi kızlar effferin size

İşte benim kaptanım ya,yürüyüşünüde yapmış gelmiş.Diyete de devam.Ya Ebrulum herkes kaçtı,bulamıyorum kimseyi....:1ninca:

[

canım menün gayet güzellllllboshayallersmile
bende akşam yemeğimde
1 kepçe mercimek çorbası
3 küçük lahana sarması
1 sivri biber
1 bardak ayran
ara öğünümde 2 çatal ekmek tatlısından aldım. bol şekersiz çay. daha sonra kalkıp et gibi tepindim evin içinde. işte yemede bu eziyeti çekme be mubarek kadınnnnkötükedihüso
ama inanın artık toparlıyorum yavaşş yavaşta olsa ben diyet moduna geçtimmm:dance:

Boşver Doracım tepinerek vermişsindir kalorileri:roflol:Alemsin ya.....
Diyetine dikkat etmene sevindim canım,herhalde bu hafta iyi sonuçlar alırız.....:teytey:

[

Boşver Doracım tepinerek vermişsindir kalorileri:roflol:Alemsin ya.....
Diyetine dikkat etmene sevindim canım,herhalde bu hafta iyi sonuçlar alırız.....:teytey:

slm kızlar. günaydınmı desemmm tünaydınmıııısırnaşık şey
ama benim için günaydınn:kedi:
teşekkürler samanyolummm

kızlar bugün bende kendimi çok enerjik hissediyorum.:sm_cool:
kahvaltımda 1 parçe kepekli ekmek 1 yumurta
tadımlık peynir ince ama çok ince salamın yarısını tattdım.
ve şekersiz çay içitim. çocuklara patatest kızarrım ama kendim 1 tane bile yemedim:lepi:
kendimle grurr duyuyorum vallaha sırnaşık şey
ve ne buldum biliyormusunuz. eski yediğim içtiğim iiiii yazdığım günlüğümüzemuszemus5

5 ekim 81 başlangıç
19 ekim77.5
26 ekim77
kasım sonu74
aralık sonu72
oocak sonu68
nisan sonu66
mayıs sonu64.5

bunu başaran bendim ve yeniden başaracağım buna inanıyorummm:lepi:süprizzzzz

arkadaşlar sabah peynir yerine 2 yumurta 4 zeytin ve 1 dilim ekmek yedim ölçüyü kaçırmamışım dimi moralim bozuldu hafiften ha:KK43: tesekkür ederim missnewmoon bugün biraz ders çalışıp aksama doğru tekrar yürüyüşümü yapıcam böylellikle dengelemiş olurum umarım kızlar bide ben geceleri uyuyamıyorum cünkü geceleri daha rahat ders calısıyorum karnımın aclığını bastırmak içinde 2 veya 3 tane ara ara meyve yiyorum galiba düzenim böyle sürüp gidecek 15 tatildede bu kadar:))))) hepinize kucak dolusu selamlarr ha gayret herkes güzel şeyler yiyor valla peki dışarıda ne yiyebiliriz genelde ben diyet bisküvi bulamazsam kaşarlı tost yiyorum belirli bi düzenim olamıyo maleesf:)

ben o dönem günlüğümde çok güzel yediysem diyet namına başına gülen bebek simileyi sırnaşık şeykoymuşum. eğer günü abartılı geçirmişsem ağlayan mutsuz bebek simileyi:gitme: koymuşum

aslında şiöle bir baktımda herşeyden yiyeomuştum. sadece ucundan kulağından tatdıp bırakmışımmm

samanyolucum öpüyorum çok
harikulade fazla degil yediklerin canım tek yumurta olabilirdi :)
doracım maşşşaalllah bnim arkadaşıma
bu arada evet samanyolucum nedense arkadaşlarda bir rehavet var nasıl silkinecegiz bilmiyorum ben geldipğimde de kimse olmuyoooooooooooooooooooooooooooooooo

Canım umarım iyi vakit geçiriesin,opuyorumnanaktanAyrıca yediklerin çok güzel,fazla değil ki .....

Haklısın canım bende senin yazını okuyunca balığın yanında peyniri tercih ettim..Bundan sonrada et yerken peynir yicem.kaydirigubbakcemile5Sen bu konuda oldukça bilgilisin.Paylaşırsan sevinirim....opuyorumnanaktan

Tabiki paylaşırım canım ne demekk.%70 kakao içeren çikolata bu diyetin en güzel kısmı bence :p

Kızlar dünden beri ne yedim ne içtim yazmıyorum,dünden başlayarak yazayım

sabah

elma sirkeli su
2 kuru kayısı
5 çorba kaşığı moğurtlu müsli
yeşil çay

arada:mate çayı,siyah çay,kafeinsiz kahve paket çikolatalardan 2 parça( 4 tane oluyo ya yanyana onun 2 parçası)

Üstüne regl olduğumu görünce bi sevindim.Hem çikolata yememi bi sebebe bağladım.Hem de aşure yeme hakkı hakkı tanıdım kendime.Annemin yaptıklarıyla balkondan bakıştık bari teyzeminkinden yiyeyim dedim :p

Öğlen,

Ezogelin çorba
1 tabak türlünün içinden sadece kabakları yedim.
1 YEMEK TABAĞI salata üstü yoğurt

arada,

kaç tane oldu bilmiom uno nun ufak kepekli galetalarından öğlen yemeği öncesi ve sonrası
10 u geçmemiştir ama

Akşam

5 çorba kaşığı bulgurla pişmiş ıspanak
1 dilim uno çok tahıllı ekmek

akşam sonrası

4 yemek kaşığı aşure
1 tane aktivia

lipton yemek sonrası,civanperçemi,kuşburnu çayları.

evet gelelim bana ne yedim bir elma yedim sonra bir kupa yeşil içtim başım inanılmaz catlıyooooooooo
akam ıspanaklı börek yapcam bir tanede yiyecegim işte şimdilik planlar böyle aslında şimdi bişiler yemem laızm ama ne yogurtmu koysam kendime ben hiç yogurt tüketmiyorum yav
ayda yılda bir dur en iyisi asiden esinlenerek ben bir bardak ayran yapayımda içeyim en iyisi
ha asi dedim de asiiiiii sen nerdesin
kızlar allah aşkına toparlanamadık bir türlü takım dagılacak mı ne nerdesinizzzz? küto ? hayırdır hiç motive olmuş olarak görmüyorum snei yoksun hep ?
karabiberim sen nerdesin kuzum bitmedimi o gelen giden???

kızlar bugün bende kendimi çok enerjik hissediyorum.:sm_cool:
kahvaltımda 1 parçe kepekli ekmek 1 yumurta
tadımlık peynir ince ama çok ince salamın yarısını tattdım.
ve şekersiz çay içitim. çocuklara patatest kızarrım ama kendim 1 tane bile yemedim:lepi:
kendimle grurr duyuyorum vallaha sırnaşık şey
ve ne buldum biliyormusunuz. eski yediğim içtiğim iiiii yazdığım günlüğümüzemuszemus5

5 ekim 81 başlangıç
19 ekim77.5
26 ekim77
kasım sonu74
aralık sonu72
oocak sonu68
nisan sonu66
mayıs sonu64.5

bunu başaran bendim ve yeniden başaracağım buna inanıyorummm:lepi:süprizzzzz
doracımmmmmm canım benim tabiki başaracagız yeterki ne istediğimizi bilelim ve buna inanalım canım bneimn kaydirigubbakcemile5

miscim aşureyi götürdün arada ama hadi bakalım helali hoş olsun afiyet olsunnnnnn sen telafi edersin azimli kızsın
harikulade ve mis süpersiniz hadi bakalım kızlar

ya bu arada sabah sabah o müsli denilen şeyin ne oldugunu dahi bilmiyorum ben ama yoğurtla karıştırıp nasıl yiyorsunuz yogurt ve sabah aç karnına enteresan geldi bana
çok mu cahilim ne müsli ne bilmiyorum :)))))))))))))))))

aaaaaaa ben bir yandan yazıp bir yandan yetiştiremeyi özledim yav nerdesiniz napıyonuz bir anlayabilsem :KK43:(((((((((

ebrucuğum müsli yulaflı kepekli buğdaylı bir karışım canım. bir ara bende tüketiyordum. yoğutrla birlikte.
hatta meyveliside var o sütle daha güzel oluyordu.
ben deminden beri spor yapıyorum.
vucudumda sarkma olmasın diye.
delikafadulden

X