Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

selam kızlar ... doracım geldim bak:).. küto cadısı milletin beynine yazma kız kilomu:pP neyse gelelim mevzuya.. kızlar ben yapamıcam sanaırım takımlık fandegil mevzum yapamıyorum olmuyor horoz gibi gözüm buzdolobında:KK43: herseyi gectim bıktım kızlar 2010 yılı ve 2008 de geldim 1 arpa boyu yol alamamak bana artık koyuyor:KK43: ve olmuyo diip elek asıyorm... kg normallerde olsa bi nebze diecem hep anormallerdeyim normal degilim 75 olupda 5 kg derim yok tamamı tamamına 35 kg vermem gerkiyor ve kocaman dag gibi geliyor gözüme:KK43:( size ayak bagı olup tökezletmekdense.. gitmek mantık kaldırır bi durum... inş hedefinize kısa sürede varırsınız... aminnn amin

aaaaaaaakötükedihüso bana bak orbtal hanimmmmmmmm. sen kendindemisin. bırakıp gitmekte ne oluyor. sen kendini bu kadarmı iradesiz hissediyorsun.kötükedihüso
kızım sana yeme diyen yok. ye 8 öğün ye. 9 öğün ye ama sadece az ye. tabağını ayır içine doldur yeşillikleri yanına bir parça et koy. yine yanına yoğurt koy önce bir bakkk gözünü doyur. sonra 2 dilim kepek ekmeği al yanına oturrr 20 dakikada ağırr ağırr çiğne. sanki şu anda hepimiz tam tekbirmi diyet yapıyoruzkötükedihüso sadece bir irimizden gaz almaya çalışıyoruz.
tabiki birden olmuyor sen daha ilk haftadan tozutursan:eek:klava: 130 larıda görürsün 150 leridekötükedihüso
yaşın genççç daha orta yaşı var bu işin. sen biliyormusunki orta yaşta kilo verme dahada çok zor oluyor:eek:klava:
yok öle ben yapamıyorum deyip kestirip atmak.:eek:lmaz:
vallaha saçından sürür zorla seni diyete sokarımkaydirigubbakcemile
bu günden itibaren gözüm üzerinde ona göre.eyvahedigeldismile
aaaaa
akşam akşam dellendirdin beni yaa. sanki biz hemencik kilo vermiye başladık.
bende kendimi toparlama aşamasındayım. sen bana destek olacaksın bende sana. yaza kadar bu kilolarınn bir bölümünden kurtulacağız.
yapapam diye bir şeyi kabul etmiyorummmmm:1hug:
tereki insan istesin istedikten sonra her şeyi yaparız. hatta uzaya bile çıkarız:1rolleyes:a.s.

aytencim sakın öyle düşünme
sana 1 ay içinde kilonu ver diyen yokki. deforme olmaman için yavaş yavaş vermek daha önemli zaten. hepimiz bir an önce şu işkence bitse de hem kendimizi güzel hissetsek hemde diyet azabından kurtulsak diyoruz. ama bu mümkün değil. keşke mümkün olsa :sinifsinif: zaman zaman hatta şu anda çoğu zaman kendimizi tutmakta güçlük çekiyoruz. bak canım geçen hafta bile diyete aykırı o kadar şey yememe rağmen kilo verebildim. neden??? çünkü önceki yediğimin yanında miktarı da kalorisi de azalmıştı. vücut alıştığı yeme düzeni bozulunca hemen verdi gramcıkları kaydirigubbakcemile3 şunu kes bunu yeme ben karşıyım buna. herşeyi kararında yiyerek vericem ben kilomu. aylar sonra o kestiğim besini yediğim zaman tekrar eskiye dönmek istemem.
35 kilo az değil ama acele etmen gereken bir durum olmadığından 35 kiloyu hep taşımaktansa aydan aya azalarak taşıman daha iyidir. bir bakmışsın bitmiş bile a.s.

ayy canım asim bak üzerime düşmüş.Şeniz
bir 35 kilo daha almaktansa 20 sini versen yine kar canımmmmmmmmmmmmkaydirigubbakcemile5

bu gün komşuya indim . aslında cumartesi ani baskın yapacaktık ma kadın illaki pazartesi gelin ben böle hazırlıksız kabül edemem dedi.
buda benim işime gelmedi.
komşum karslı ve meşhur bir helvları var.
sözüm ona çokta harika oluyorcokacimcoook:kedi:
neyse sabah kahvaltıyı çok az yaptım. ara öğünümüde.
daha sonra indik.
tabak ful doluydu.
artık helvadan aldım bir kaç çatal. çaya şeker katmadım tabiii.
bir iki lokmada börek aldım....
3 tnede yaprak sarması
illaki helvayı bitircen dedi.
yok sen benim tabağımı ver bana ben evdeki eşime yediririm dedimkaydirigubbakcemile5
tabi kendimle grur duydum sayılır. evet yinede biraz fazla yedim ama inanınki komşum evinde yap diyetini diye başımın etini yedi
yinede o ısrara göre iyiydim yaniiiyerimseniben

ebrulu sizi bırakmaya niyetim yok:) burdaki herkesi cok sevdim yakından tanısamasakta yenilgilerimizi başarılarımızı paylaşmak ne güzel.. ben ekmeği kestim yemiyorum diyet bisküvi yiyorum ara öğünlerde 4 tane falan günlük olarakta 1000-1200 kaloriyi aşmamaya çalışıyorum hesaplaya hesaplaya uzmanı olucam valla:)))) bide şey şişman manifestosu nedir acaba (cumayı sabırsızlıkla veriorum hadi bakalım ne olcak:) )

ebrulu sizi bırakmaya niyetim yok:) burdaki herkesi cok sevdim yakından tanısamasakta yenilgilerimizi başarılarımızı paylaşmak ne güzel.. ben ekmeği kestim yemiyorum diyet bisküvi yiyorum ara öğünlerde 4 tane falan günlük olarakta 1000-1200 kaloriyi aşmamaya çalışıyorum hesaplaya hesaplaya uzmanı olucam valla:)))) bide şey şişman manifestosu nedir acaba (cumayı sabırsızlıkla veriorum hadi bakalım ne olcak:) )

canım nikin gibi harukuladesin kaydirigubbakcemile5:nazar::nazar:

o durumları bende yaşadım dora insanları kıramıyosun ama önceki deneyimlerimden yola çıkarak şunu söylemeliyimki helvada börekte yesen yediklerinden kısman işe yarıyor iradesi güçleniyor insanın arada olur böyle şeyler:)

şişman manifestosu bir bayanın 46 kilo vrip bunu günlük gibi yazması canım. goolye bu şekil girersen görürsündelikafadulden

Son düzenleme:
selam kızlar ... doracım geldim bak:).. küto cadısı milletin beynine yazma kız kilomu:pP neyse gelelim mevzuya.. kızlar ben yapamıcam sanaırım takımlık fandegil mevzum yapamıyorum olmuyor horoz gibi gözüm buzdolobında:KK43: herseyi gectim bıktım kızlar 2010 yılı ve 2008 de geldim 1 arpa boyu yol alamamak bana artık koyuyor:KK43: ve olmuyo diip elek asıyorm... kg normallerde olsa bi nebze diecem hep anormallerdeyim normal degilim 75 olupda 5 kg derim yok tamamı tamamına 35 kg vermem gerkiyor ve kocaman dag gibi geliyor gözüme:KK43:( size ayak bagı olup tökezletmekdense.. gitmek mantık kaldırır bi durum... inş hedefinize kısa sürede varırsınız... aminnn amin

OİRPATA canım çok yanlış düşünüyorsun bir yerden başlaman gerek,Bir kere bize ayak bağı olmazsın ki.Hepimizin pes ettiği zamanlar oldu yoksa burada işimiz olmazdı...Biz seni aramızda görmek istiyoruz,pes etmek sana yakızmaz arkadaşım.Bir diyetisyene gitsen,daha iyi olmaz mı?:1hug:

Kaybediyor olmam
Kaybettiğim anlamına gelmez..
Duracağım anlamına gelmez..
Geçeceğim anlamına gelmez..
Sadece yolumu kaybettim
Geçmeye çalıştığım her ırmak
Ve şimdiye kadar kilitlendiğim her kapı
Ve sadece parlaklığın hafiflemesini bekliyorum
Küçük bir gölette büyük bir balık olabilirdin
Kazandığın anlamına gelmez
Çünkü daha büyüğü gelebilir
Ve kaybolmuş olacaksın..
Geçmeye çalıştığın her ırmak
Tutup patlattığın her silah
Ve sadece ateşin başlamasını bekliyorum
Ve sadece parlaklığın hafiflemesini bekliyorum..
(coldplay'ın lost isimli parçasının sözlerinden alıntıdır bu arkadaşlar bu forumla ne alakası var diyeceksiniz biliyorum:) ama ne zaman dinlesem hem hüzünleniyorum hemde içim umut doluyor istediğim şeylere ulaşabileceğimi hissediyorum ) sizde dinleyin isterseniz sadece bi öneri:) paylaşmak istedim

komşum karslı ve meşhur bir helvları var.
sözüm ona çokta harika oluyorcokacimcoook:kedi:
neyse sabah kahvaltıyı çok az yaptım. ara öğünümüde.
daha sonra indik.
tabak ful doluydu.
artık helvadan aldım bir kaç çatal. çaya şeker katmadım tabiii.
bir iki lokmada börek aldım....
3 tnede yaprak sarması
illaki helvayı bitircen dedi.
yok sen benim tabağımı ver bana ben evdeki eşime yediririm dedimkaydirigubbakcemile5
tabi kendimle grur duydum sayılır. evet yinede biraz fazla yedim ama inanınki komşum evinde yap diyetini diye başımın etini yedi
yinede o ısrara göre iyiydim yaniiiyerimseniben
Bak DORACIM seninle anlaşalım bana helva deme....guclubacismile Şimdi canım çekti zaten dolptaki tahin helvasıyla bakışıp duruyoruz.....:umursamaz:
Valla tebrik ederim seni galiba bu hafta hepimiz diyet moduna girdik,yediklerimizi azaltmak bile bir çaba .....opuyorumnanaktan

Canım benim ya çok tatlısın,hoş geldin sefalar getirdin. Google Şişman manifestosu diye gir canım.....opuyorumnanaktan

harikulade doranın dediği gibi harikasın canım tebrik ederim seni
oirpata şimdi belkide 100 kilosun inşallah 120 olup aramıza dönmezsin o zman daha cookkkkkkkkkkk verecegin vermek zorunda olacagın kilolar olacak önünde farkındasın degilmi
dost acı söyler hepimiz aynı dertten muzdaribiz
evet barbunya yedim iki kaşık ta pilav ölçülü ama ben sadece sabah kahvaltıda bir dilim ekmek tüketiyorum onun dışında ekmek yok
manifestoda okudugum bişi aklıma takıldı şimdi siz sebze yemegi yediğinizimi sanıyosunuz yagı koy soganı kavur sebzeyi at öldürüyorsunuz kanserojen yiyorsunuz çöp yiyorsunuz demiş demişte sebze yemegini başka türlü yapan varmı? haşlayıp haşlayıp yiyecekmiyiz?
bizim türk aile yapısına aykırı işte alışmışız bbeklikten bu yana yeme şekli bir anda degiştirlemiyoki işte
neyse ben kaçar tarçınlı karanfilli ıhlamurlu ve limonlu çayım beni mutfakta bekler
doracım öpüyorum askito

evet kızlar biliyoruz ki hepimiz -burda paylaşım birinci sırada
buna lütfen dikkat ediyoruz
geçerli bir mazeretimiz olmadan uzaklaşmıyoruz buralardan
günde öylesine bir mesaj atıp yok olmuyoruz
gerçekten kilo vermek istiyorsak takımların amacına uygun olarak hareket ediyoruz
problem yok dimi ?
evettttttt gelelim yine bana dün akşam hani şu bir dönem ne güzel 14 kkilo vermiştim ya o zamanki resimleri unutmuşum bizim nette bir albüm var oraya girmiştim uzun zmandır görmediğim resimlere bakma fırsatı buldum ben ne kadar zayıflamışım öyleeeeeee aglamak istiyorummmmmmmm görünce içim gitti of ya valla cok sinirlendim yine kendimeee nasıl bir irade bu yiyeceklerle savaş veriyoruz ve onlar galip geliyo:)
topla kendini ebru dedim yine kendime aaaa karnımın sarkmasından sıkıldım tepindim tepindim evin içinde hareketsizlikten de oldu bunlar zaten
neyse işte böylee içim gitti 70 kilo oldugum hallerime:)))))))))))))
şimdi 70 ler bana kızacak ama bir o kadar olsammm daha ne isterim işimiz güzümüz kilo almak ve vermek oldu yahu verikten sonra korumakta cok önemli sonrası malum dönüyoruz yine kürkçü dükkanlarına bişiler yapmak lazım
zeytin yapragı çayı enteresannnn ben bir koşu toplayıp geliyiim şu zeytin yapraklarından :)))))))))))))))))) şaka tabi burda yok ama kayınvalidemlerin arka bahçede var gerçekten işe yarıyorsa sabah akşam bir kupa neden olmasın :)

kiz albümüne koydunmu resimleri bizde bakalim sırnaşık şey

ya güzelim bence gercekten böyle düsünmene gerek yok :teselli:

Biz seni anlamiyacagizda kim anlayacak :1closedeyes:

Tamam belki bana diyorsundurki senin icin hava hos bir kac kilo fazlan var diye, ama benim en kilolu halim 74 kg du ve düsünüyorumda mesela ozaman hamile kalip cocugum olsaymis ben kesin simdi 100 kg dum. kac senede bu 35 kg fazlaligini aldiysan okadari senedede vermeye calis bence, acele etme hic, ayrica bende öyle yaptim : ) 3 senede almistim ve üc senede verdim, onun yüzünden bir kac kilo rakam disinda fazla oynamiyor bogazima biraz dikkat ettigim sürece. Seni hep bizimle görmek isterim, citir olmadan cikmak yok Şeniz

Kizlar esim kocaman bir paket kinder riegel cikolatasi almis, ben seviyorum diye kötükedihüso
Tamam seviyorumda, sevdigim icin canim istediginde 1 tane aliyorum, zaten birtaneside 7,3 g yag iceriyor
Bir tanesinden ki isirdim, gerisinide agzima attigimda aklima basima geldi ve gittim cöpe tükürdüm. Esim söz verdi bir an önce o cikolatalari kendi yiyecek ve bana birdaha alirsa tek bir iki tane alacak en fazla. kaydirigubbakcemile vereliniortak

Kendime mikserde muz-yagsiz süt (isitilmis)- tarcin-kakao karisimi yaptim ve onu simdi iciyorum büyük bir bardakla.

Ilginc birsey oldu (benim icin ilginc) teyzem almis yerim diye geride hic acmamis bile bana verdi: su dört köseli incecik kraker gibi ekmekler varya, zayiflamak icin yiyorlar, Wasa markasindan mesela, türkiyede onlara ne deneliyor?

Simdi onlar bana bakiyor ben onlara bakiyordum, cünki gencligimden beri bir kac kez denemisimdir zayiflamak icin onlari yemegi ama hic olmamistir. Ama bugün kafama dank etti. Simdi ben bunlari alinca nasil yemeye calisiyordum? Normal ekmek gibi. Yani üstüne margarin, recel, nutella sürüp yemek istiyordum. Eee ozamanda tabii normal ekmegin verdigi tadi vermiyordu ve benimde hosuma gitmedigi icin paketi yarimlamadan cöpe atiyordum. Hic aklima gelmemisti baska türlü yemek. Bu sefer aksam ne yesem diye düsünürken, salata yapsam dedim, ama salataylada doymam diye düsündüm. 3 tane bu kuru ekmeklerden aldim, kücük bir parca peynir koydum iki tanesinin arasina ve salatamin yaninda yedim. Esim kücük ekmekcikler almis hazir, baktim bir tane yedigin zaman 3 g yag aliyormusun, ondanda yarim yedim. Artik yag miktarlarina dikkat ediyorum, ama saymaya baslamamistim acikcasi. Bundan sonra sayacagim, 30 g gecmemek icin.

Neyseki bu ekmekler bitince yine alacagim baska bir tanesinden, hatta ben bunlara alissam nekadari süper olur ya, en azindan yemegin yaninda yesem cok doyurucular.

Baktim simdi: 100 g da 399 kcal ve 6,2 g yag varmis. Paketin icinde 75 g var- 15 tane ekmekkaresi. Yani 1 tanesi 5 g agirlikda ve 0,31 g yag iceriyor. 3 tane yedim ve 1 g yag bile almamis oldum yani. Cok iyiymis bu ya : ). Bir oturusta zaten tüm paketi bitirmek mümkün degil, ama öyle yapsam bile toplam 4,65 g yag yemis olurum ve 300 kcal.

Hesap makineyle aramiz cok iyi anliyacaginiz sırnaşık şey

Tekrar Merhaba çıtırlar.....opuyorumnanaktan
Bugün yedikleri yazayım..
SABAH Yağsız tost+peynir+3 zeytin
ARA ..3 mandalina
Öğlen Çok az yağla yapılmış omlet+ salata+1 bardak süt
Ara meyve
AKŞAM balık+salata+1 kk peynir
GECE de meyve yerim artık..

1 saat de yürüyüş yaptım en hızlısından...kaydirigubbakcemile3

Tekrar Merhaba çıtırlar.....opuyorumnanaktan
Bugün yedikleri yazayım..
SABAH Yağsız tost+peynir+3 zeytin
ARA ..3 mandalina
Öğlen Çok az yağla yapılmış omlet+ salata+1 bardak süt
Ara meyve
AKŞAM balık+salata+1 kk peynir
GECE de meyve yerim artık..

1 saat de yürüyüş yaptım en hızlısından...kaydirigubbakcemile3

canım menün gayet güzellllllboshayallersmile
bende akşam yemeğimde
1 kepçe mercimek çorbası
3 küçük lahana sarması
1 sivri biber
1 bardak ayran
ara öğünümde 2 çatal ekmek tatlısından aldım. bol şekersiz çay. daha sonra kalkıp et gibi tepindim evin içinde. işte yemede bu eziyeti çekme be mubarek kadınnnnkötükedihüso
ama inanın artık toparlıyorum yavaşş yavaşta olsa ben diyet moduna geçtimmm:dance:

viva la vita gercekten tebrikler ben olsaydım atarmıydım çöpe bilemiyorum:)

Asil sana tebrikler sekerimmm bu havada disari cikip yürüyüs yapmissin helal sana, sen kilo vermiyeceksinde kim verecek valla masallahh ŞenizŞeniz

Bu saatlerde normalde uyuyor olan ben, masadaki notlarimi toparlamakla okadari mesgulumki artik geceyide yarilarim galiba -tatlicadiarzu-

X